Mostar i sportske aktivnosti/hobiji

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#1 Mostar i sportske aktivnosti/hobiji

Post by Klitemnestraaa »

Selim se ovih dana iz Sarajeva u Mostar. Inace idem svaku noc na Vils trcati pa me zanima ima li neka pjesacka staza gdje mogu ici trcati? Ja znam samo da ima ono setaliste od spanskog trga nadalje, ali to mogu pretrcati za 10-15 minuta, treba mi nekih 5-6 km, to je sporim hodom sat i pol ili s trcanjem sat. Ako ima ko prijedlog gdje lokalci idu na sportske aktivnosti, pucajte. :)

Isto tako, moram krenuti na fitnes da malo tijelo ojacam, a stvaarnoo mi je dosadno drzati bucice gore dole pola sata, ako ima ko kakvu ideju o kakvom zanimljivom sportu da jaca sve misice, a narocito ledja mi treba (sem nogometa i tako toga, vec sam u dvadesetim) nek puca. Ja sam guglala nak o ronjenju, kajaku, mozda i jahanje, ono kontam imate super rijeku pa je mozda neko iskoristava, ali nisam bas nasla neke rezultate. E da, planinarenje mi je stvarno super deal, fan sam prirode kako se moze vidjeti, ali nije mi to bas najbolji izbor za jacanje ledja.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#2 Re: Mostar i sportske aktivnosti/hobiji

Post by bleee_sa »

Trči Bulevarom, il' od Avenije do Ilića. :mrgreen:

Plivanje ti je najjači sport što se tiče razvijanja svih mišića al' za to ćeš morati čekati juni da otvore Daleku :D
Cvikeras
Posts: 85
Joined: 26/12/2011 08:37

#3 Re: Mostar i sportske aktivnosti/hobiji

Post by Cvikeras »

Cini mi se da je neki kajak bio na Buni, ali mi nemoj vjerovati, treba provjeriti dodatno. Na Neretvi nista osim na svoju ruku da organizujes, kupi - veslaj - potoni - nestani. Meni se nikad nije dopadalo :D

Sto se tice trcanja, sami centar grada nula bodova, doduse ima mali milion teretana. Sjeverni logor mi pada na pamet, takodjer i sjeverno na desnoj strani, od Rudnika prema B Polju, tuda sam nekoc trcao, ali to je malo vise od pet-sest km. Recimo dobro mi je i na drugoj strani jezera tom rutom, koja je doduse i malo kraca od navedene jer ide samo duz jezera u Vrapcicima, ali ono pored vode, onako nije lose, ko Roki nekad u osam. :-D Sto se tice tog setalista koje spominjes, super je mjesto ali to prehodas za dvije minute, tako da..
probook
Posts: 4583
Joined: 13/10/2013 22:38

#4 Re: Mostar i sportske aktivnosti/hobiji

Post by probook »

Ne bih preporučio potez od Rudnika prema B.Plju zbog auta - cesto budu nesrece na tom potezu i uvije kstradaju biciklisti i pjesaci. Sjeverni logor, oko jezera u Vrapcicima, Trimuša i to ti je to :)
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#5 Re: Mostar i sportske aktivnosti/hobiji

Post by miki27A »

Klitemnestraaa wrote:Selim se ovih dana iz Sarajeva u Mostar. Inace idem svaku noc na Vils trcati pa me zanima ima li neka pjesacka staza gdje mogu ici trcati? Ja znam samo da ima ono setaliste od spanskog trga nadalje, ali to mogu pretrcati za 10-15 minuta, treba mi nekih 5-6 km, to je sporim hodom sat i pol ili s trcanjem sat. Ako ima ko prijedlog gdje lokalci idu na sportske aktivnosti, pucajte. :)

Isto tako, moram krenuti na fitnes da malo tijelo ojacam, a stvaarnoo mi je dosadno drzati bucice gore dole pola sata, ako ima ko kakvu ideju o kakvom zanimljivom sportu da jaca sve misice, a narocito ledja mi treba (sem nogometa i tako toga, vec sam u dvadesetim) nek puca. Ja sam guglala nak o ronjenju, kajaku, mozda i jahanje, ono kontam imate super rijeku pa je mozda neko iskoristava, ali nisam bas nasla neke rezultate. E da, planinarenje mi je stvarno super deal, fan sam prirode kako se moze vidjeti, ali nije mi to bas najbolji izbor za jacanje ledja.
Ne znam koliko bi bila zainteresovana za penjanje (rock climbing), to ti je bas full body workout, a uz to je jos zabavno, pa i ne primijetis koliko se umoris (dok ne dodjes kuci) Ima u mostaru ASPK Neretva, evo opisa :
Alpinisticko_sportsko penjacki klub "NERETVA" Mostar je nastao u svrhu popularizacije sportskog penjanja u gradu Mostaru i siroj okolici. Od samog osnivanja klub je radio na edukaciji i osposobljavanju svojih clanova i pravljenju umjetne stjene!!Penjanje spada u prirodni oblik kretanja kao što je:puzanje,hodanje,kotrljanje itd stoga navratite do nas i okušajte se u ovom atraktivnom sportu. Klub posjeduje Boulder stijenu površine cca 180 m2 svih oblika i polozaja.Klub aktivno sudjeluje u organizaciji boulder takmicenja na nivou BiH.
Danasnje aktivnosti kluba su edukacija i rad sa djecom svih uzrasta.
Terminu u kojima se možete ukljuciti u proces treninga za odrasle su: PONEDJELJAK-SRIJEDA-PETAK OD 18.30h DO 22:00h, dok za djecu termini treninga se održavaju: PONEDJELJAK-SRIJEDA 17:30h DO 18:30h.
Posjetite nas na adresi u sklopu Univerziteta "Džemal Bijedić" u Mostaru.
Raja je odlicna, cesto idu na razne izlete na penjanje u Dreznicu (lokalno penjaliste) Split, Omis, Paklenica kod Zadra, Banja Luka (Pecka) ma svugdje, pa vidi ako te zanima.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#6 Re: Mostar i sportske aktivnosti/hobiji

Post by mousstapha »

Ako ne budeš daleko od sjevernog logora ima finog prostora za trčanje.
Post Reply