Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#1 Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Dado dijasporitus »

Neznam da li je prije bilo diskusije ali bas me zanima sta gradjani Sarajeva misle o idejnom rjesenju ovog mosta.

Valjal' cemu ?

Image
Radićeva- Likovna Akademija
Spor oko izgradnje mosta dospio na sud

Izgradnja pješačkog mosta Radićeva ulica – Likovna akademija ponovo je odgođena jer je firma koja je izgubila na javnom konkurs za izvođača radova podnijela prigovor a kasnije i tužbu, saznaje Sarajevo-x.com u općini Centar koja inače vodi ovaj projekat.


Naime, nadležna služba objavila je konkurs za dostavu ponuda za izgradnju pješačkog mosta preko rijeke Miljacke, a ponude su dostavili Poslovna udruga „Hering“ i „IN“ te konzorcij GP "ŽGP", „METALNO“ i „“Divel“.

Komisija za javne nabavke, nakon izvršenog javnog otvaranja prispjelih ponuda, provela je potrebne analize i općinskom načelniku podnijela izvještaj sa preporukom da se ponuda Konzorcija GP "ŽGP" Sarajevo , "METALNO". d.d. Zenica i Divel d.o.o. Sarajevo prihvata za dodjelu ugovora.

„Po prigovoru Poslovne udruge "Hering" d.d. Široki Brijeg i IN d.oo Sarajevo od 10.12. 2008. godine donesena je odluka o obustavljanju postupka za dodjelu ugovora za izgradnju pješačkog mosta preko rijeke Miljacke do donošenja konačne odluke“, kazali su nam u općini Centar.

U januaru 2009. godine Ured za razmatranje žalbi donio je Rješenje o odbijanju žalbi ponuđača Poslovne udruge Hering i „IN“, koja je kasnije pokrenula upravni spor odnosno podnijela tužbu protiv Ureda za razmatranje žalbi kod Suda Bosne i Hercegovine.

Početak i dinamika radova na izgradnji mosta koji će spajati dvije obale Miljacke zavisit će od presude suda.

Prema idejnom rješenju, koje su uradili studenti Likovne akademije, most bi trebalo da bude izgrađen od čelične konstrukcije sa betonskim šipovima, modernim materijalom od drveta i ogradom od stakla.

Ideja je da izgradnjom mosta i "oživljavanjem" Radićeve ulice, stvori atraktivni gradski prostor sa brojnim kulturnim sadržajima.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#2 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by The 51st State »

Svakako neobicno rjesenje, meni se licno dopada.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#3 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Skyfox »

cini mi se da je bila vec diskusija.

I meni se svida, ali nisam siguran hoce li se dizajn mosta uklopiti sa arhitekturom akademije...
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#4 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by slavkoimamodilera »

Skyfox wrote:I meni se svida, ali nisam siguran hoce li se dizajn mosta uklopiti sa arhitekturom akademije...
Meni se takodjer dopada... mozda je moglo biti i neko ljepse rjesenje (po mom osobnom ukusu) ali i ovako je mislim vrlo korektno rjesenje...
Arhitektonska praksa poznaje vrlo uspjesna rjesenja kako uklapanja sa postojecom arhitekturom tako i kontrastom modernog sa klasicnim... cak se moze slobodno reci da su cesce su neuspjele interpretacije od kontrasta...

Prosirenje i "nadogradnja" Hearstove zgrade...

Image

Swiss Re toranj u Londonu...

Image
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#5 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by neprilagodjena »

Dado dijasporitus wrote:Neznam da li je prije bilo diskusije ali bas me zanima sta gradjani Sarajeva misle o idejnom rjesenju ovog mosta.

Valjal' cemu ?

Image
Radićeva- Likovna Akademija
Spor oko izgradnje mosta dospio na sud

Izgradnja pješačkog mosta Radićeva ulica – Likovna akademija ponovo je odgođena jer je firma koja je izgubila na javnom konkurs za izvođača radova podnijela prigovor a kasnije i tužbu, saznaje Sarajevo-x.com u općini Centar koja inače vodi ovaj projekat.


Naime, nadležna služba objavila je konkurs za dostavu ponuda za izgradnju pješačkog mosta preko rijeke Miljacke, a ponude su dostavili Poslovna udruga „Hering“ i „IN“ te konzorcij GP "ŽGP", „METALNO“ i „“Divel“.

Komisija za javne nabavke, nakon izvršenog javnog otvaranja prispjelih ponuda, provela je potrebne analize i općinskom načelniku podnijela izvještaj sa preporukom da se ponuda Konzorcija GP "ŽGP" Sarajevo , "METALNO". d.d. Zenica i Divel d.o.o. Sarajevo prihvata za dodjelu ugovora.

„Po prigovoru Poslovne udruge "Hering" d.d. Široki Brijeg i IN d.oo Sarajevo od 10.12. 2008. godine donesena je odluka o obustavljanju postupka za dodjelu ugovora za izgradnju pješačkog mosta preko rijeke Miljacke do donošenja konačne odluke“, kazali su nam u općini Centar.

U januaru 2009. godine Ured za razmatranje žalbi donio je Rješenje o odbijanju žalbi ponuđača Poslovne udruge Hering i „IN“, koja je kasnije pokrenula upravni spor odnosno podnijela tužbu protiv Ureda za razmatranje žalbi kod Suda Bosne i Hercegovine.

Početak i dinamika radova na izgradnji mosta koji će spajati dvije obale Miljacke zavisit će od presude suda.

Prema idejnom rješenju, koje su uradili studenti Likovne akademije, most bi trebalo da bude izgrađen od čelične konstrukcije sa betonskim šipovima, modernim materijalom od drveta i ogradom od stakla.

Ideja je da izgradnjom mosta i "oživljavanjem" Radićeve ulice, stvori atraktivni gradski prostor sa brojnim kulturnim sadržajima.

Valja mi ga gledati sa prozora :lol: :lol:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#6 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by chuchumbamayumbe »

BTW, da li je tamo stvarno potreban most, ili opet neko skont'o da digne para iz budzeta na lahak nacin>!
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#7 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Lakat Jebić »

chuchumbamayumbe wrote:BTW, da li je tamo stvarno potreban most, ili opet neko skont'o da digne para iz budzeta na lahak nacin>!
ondje fakat treba most, pjsacki od cobanije do ajfelovog ima ic, a npr ako hoces do akademije a dolazis iz radiceve, izgubis bar 6-7 minuta (ako hodas normalno)
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#8 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Ripicipi »

Most je potreban, s tim mostom Radiceva ce postati "zanimljivija" za pjesake :)
User avatar
Joey Tribbiani
Posts: 1248
Joined: 01/08/2008 16:28
Location: Stadion Grbavica

#9 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Joey Tribbiani »

iskreno ranije mi je bio s*anje, ali sad mi se svidja

kombinacija, po meni , najljepseg objekta u sarajevu, likovne akademije i zanimljivog mosta. samo da pogode sa rasvjetom, ovdje mi se cini zelene boje da ce biti,moze to i bolje...bez nekih izrazenih, kicastih, jarkih boja
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#10 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Skyfox »

Koliko znam most ne prave samo zbog prelaza preko rijeke vec bi trebao imati i namjenu mini trga
Joey Tribbiani wrote: po meni , najljepseg objekta u sarajevu, likovne akademije
:thumbup:
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#11 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by neki »

Most je lijep na renderingu ali ce ga u stvarnosti biti nemoguce izvesti tako (tj. nasim firmama izvodjackim ce biti)..
Mislim na ovaj luping koji ce u poduznom profilu napraviti sa milion uglova, na nekim mjestima siri na nekim uzi, i na kraju ce ga omalterisati i pokriti nekim jeftinim limom koji ce poslije druge kise zahrdjati i otpasti, a malter pozutiti... uglavnom bice to nes kao spomenik Davorinu i Mirzi..
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#12 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by hakazvaka »

neki wrote:Most je lijep na renderingu ali ce ga u stvarnosti biti nemoguce izvesti tako (tj. nasim firmama izvodjackim ce biti)..
Mislim na ovaj luping koji ce u poduznom profilu napraviti sa milion uglova, na nekim mjestima siri na nekim uzi, i na kraju ce ga omalterisati i pokriti nekim jeftinim limom koji ce poslije druge kise zahrdjati i otpasti, a malter pozutiti... uglavnom bice to nes kao spomenik Davorinu i Mirzi..
nazalost :roll:

a nako bas fensi izgleda :D
srce_sarajevsko
Posts: 68
Joined: 27/09/2008 19:47

#13 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by srce_sarajevsko »

[quote="Dado dijasporitus"]Neznam da li je prije bilo diskusije ali bas me zanima sta gradjani Sarajeva misle o idejnom rjesenju ovog mosta.

Valjal' cemu ?

Ima tema već odavno .... potraži .... Sve je rečeno za taj most
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#14 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by FaceOff »

Meni je ovo rjesenje zaista lijepo.
Malo neobicno, funkcionalno, upecatljivo...potrebno.
srce_sarajevsko
Posts: 68
Joined: 27/09/2008 19:47

#15 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by srce_sarajevsko »

FaceOff wrote:Meni je ovo rjesenje zaista lijepo.
Malo neobicno, funkcionalno, upecatljivo...potrebno.

Na žalost, i onima koji "se pitaju" i odlučuju je .... :(
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#16 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Ripicipi »

neki wrote:Most je lijep na renderingu ali ce ga u stvarnosti biti nemoguce izvesti tako (tj. nasim firmama izvodjackim ce biti)..
Mislim na ovaj luping koji ce u poduznom profilu napraviti sa milion uglova, na nekim mjestima siri na nekim uzi, i na kraju ce ga omalterisati i pokriti nekim jeftinim limom koji ce poslije druge kise zahrdjati i otpasti, a malter pozutiti... uglavnom bice to nes kao spomenik Davorinu i Mirzi..
Cuj nase firme to nece znati napraviti :roll:
Naprave zgradu od 160 metara, a da "obicni" most ne mogu.
Ako ga budu pravili, vjerujem da ce biti dobar, a ne u "raspadnom" stanju kakvim ga ti vec predstavljas.. :thumbup:
User avatar
RajaIzSkole
Posts: 30
Joined: 22/03/2009 22:40
Location: Sarajevo

#17 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by RajaIzSkole »

Bitno je da se ljudima fino plati, a Bosanci su pametan i vješt narod :D
downtoearth
Posts: 334
Joined: 12/07/2007 15:51

#18 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by downtoearth »

neki wrote:Most je lijep na renderingu ali ce ga u stvarnosti biti nemoguce izvesti tako (tj. nasim firmama izvodjackim ce biti)..
Mislim na ovaj luping koji ce u poduznom profilu napraviti sa milion uglova, na nekim mjestima siri na nekim uzi, i na kraju ce ga omalterisati i pokriti nekim jeftinim limom koji ce poslije druge kise zahrdjati i otpasti, a malter pozutiti... uglavnom bice to nes kao spomenik Davorinu i Mirzi..
E hajmo odmah negativno gledati. Kako te iste firme rade u inostranstvu????? Dajmo malo samopouzdanja!!!!!!!!!!!
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#19 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by atko »

Most je neobican i meni se onako konceptualno svidja ... al problemi nastupe kad saznamo da je bio i neobicno skup a jos sfusere gradnju pa se pocne raspadati ... :D ... znam znam ... sad ce svi reci odmah pesimizam, moze li kod nas ista normalno ...a jbg znam ja nas ...
User avatar
atom62
Posts: 281
Joined: 04/02/2008 14:33

#20 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by atom62 »

konacno bi neko trebao da lupi ovog mamlaza iz opstine centar! ko je on i ko je ta opstina da grade most tu. ko biva to je dio miljacke koji priada opstini centar, pa oni ce to da prave. jem ti drzavu i politicare! sad treba kodzo (novi grad) zvani ajvatovca da napravi most sa wilsonovog da recimo one dzamije (na grbavici) pa onaj u novom gradu da pravi svoj most. mislim da cete se sloziti da prvo cjelokupni urbanisticki razvoj grada mora preci pod okrilje grada, pa onda sve ostalo. a sto se tice samog mosta, bez namjere da vrijedjam projektante, a mislim da su studenti u pitanju, neodgovorno je da se prave takva parcijalna rjesenja. zamislimo da u berlinu (branderburski most ili na rjeci spre) ili u parizu pored ajfela ili u p. materini se takve stvari desavaju da jedan nacelnik opstine, nakva komisija od polupismenih i studenti projektuju i odlucuju! nidje veze. Idioti goni te se u tri p.m. sve mi se gadi!
p.s. u berlinu amerikanci nisu mogli ogradu od nove ambasada da naprave, a da se ne uklapa u izgled brandeburskog trga, mmislim da su se dvije godine gonjali oko toga gradske vlasti berlina i amiji. na kraju je moralo biti kako kazu urbanisti. a u nas crveni muslimanski nacelnik opstine (sdp), sto pravi dzamiju na ciglanama, hoce da pokloni svojoj opstini jedan most pa da on i miro purivatra, jos jedan emancipovani muslimancic, sto pomjera filmski festival za sedam dana zbog ramazana, sjede ispod one strehe na mostu i pecaju flase iz miljacke. i da moze se hvaliti ko sto je semiha borovac rekla da je ono njen bazen i njen poklon gradu sarajevu! kobila jedna! tacno bih mopgao nekog sada razbiti!
vodoinstalater
Posts: 240
Joined: 14/07/2004 22:45

#21 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by vodoinstalater »

neki wrote:
Most je lijep na renderingu ali ce ga u stvarnosti biti nemoguce izvesti tako (tj. nasim firmama izvodjackim ce biti)..
Mislim na ovaj luping koji ce u poduznom profilu napraviti sa milion uglova, na nekim mjestima siri na nekim uzi, i na kraju ce ga omalterisati i pokriti nekim jeftinim limom koji ce poslije druge kise zahrdjati i otpasti, a malter pozutiti... uglavnom bice to nes kao spomenik Davorinu i Mirzi..
Apsolutno se slazem sa ovim, to je slucaj sa vecinom objekata kod nas, izvodjenje upropasti dobru zamisao ili to pak uradi nedostatak novaca. Pored toga uvijek fali ODRZAVNJE objekta.
Al eto budimo pozitivni i nadajmo se da ce ovaj objekat biti ipak izveden kako je i zamisljen.
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#22 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Asana »

Nikad nisam vidjela veliku potrebu za tim mostom... kakav je argument da je on potreban jer ti inace treba 6-7 minuta pjesacenja, pa u pitanju je setaliste :D tu i treba pjesaciti ...

sigurno ce biti preskup (opet kombinacije materijala, zeleno staklo i metal...)

meni se osobno ne svidja takav most ispred onakve akademije, no to je stvra ukusa...

ali ono sto meni licno smeta jeste da ce otvoriti mogucnost da djeca i cuke direktno izlete na jednu od najfrekventnijih ulica i zavrse pod tockovima ... to je bilo jedno od rijetkih mjesta gdje si imao pregled ko dolazi, odakle, gdje tvoj mali pjesak ide, treba li intervenirati i djecu "hvatati" ... sad treba biti na pet koraka udaljen ...
adnan06
Posts: 88
Joined: 03/03/2006 10:40

#23 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by adnan06 »

merdžada i usisač
(tragična jednočinka)

scena prva:

(avram i domagoj se voze u peglici, nastojeći naći mjesto za parking, konstantno prelazeći mostove:
onaj stari (skoro obnovljeni) ispred vijećnice s kojeg je nele pokazivao na istu u nadrealistima
i talno je nekom strendžeru za 20.000 us uraca i onaj
friški, napravljen pred koncert manu chao da bi ljudi iz cijele ex-juge mogli preći preko istog. ovaj drugi je napravljen
pod pokroviteljstvom gradimira gojera, koji je na skorašnjim izborima izgubio fotelju na mjestu ministra kulture življenja
kantona sarajevo. ta ista fotelja se može naći na kantonalnom odlagalištu (boba je falila da napišem
odgajalištu) smeća sarajevo, iliti kantonalnoj deponiji uz usisač 'gradimir' kojeg smo od milja nazvali gojer i zgužvane
postere mlade pjevaljke merdžade.)

avram: nigdje mjesta, jebo te.
domagoj: možda je rješenje da probamo preko imaginarnog.
av: misliš, zamišljenog?
dom: ja budale, jebo te. pa to ti je isto.
av: tebi su paradajz i paprike isto.
dom: misliš na onu emisiju kruške i jabuke?
av: nemamo mi licencije za prikazivanje te emisije!

scena druga:

(budućnost, 2014. gudura na otvaranju mosta 'domagoja i avrama' (napravljenog na inicijativu
novo-starog ministra kulture življenja gojera, a sve u cilju bespotrebnog povezivanja
likovne akademije i radićeve i ljubavisanju mladih na tom mostu, eda bi sarajevo
i s te strane, pored milijun mostova na svaki dva'es metara preko miljacke, sličilo veneciji.))

gudura: avrama i domagoja sretoh nekad davno. bijaše to u godini kad zaginuše.
često su znali praviti krugove, a bez da su ijednu cigaru u životu zapalili.
ipak taj imaginarni dim koji je izlazio iz njihovih usta zaudarao je na vonj belog luka i rakije.
ujedno, legenda kaže da su se koplja njihovih filozofskih raspri nerijetko lomila na značenju riječi imaginacije
i zamišljenosti.

scena treća:

(domagoja i avrama ustopira lik sav u šljivama.)

av: šta bi s tobom, pasha?
reva: nisam ja pasha, ja sam revizor gras-a.
dom: ali mi nemamo karte.
reva: ma nije to problem, možete li me povuci za kurac... aaaaaaa,

(reva se hvata prstima
za dio glave između očiju, nosa i čela u stilu aziza beshlagića.)

mislim do ovog mosta gore. vidio sam da kružite.
av: upadaj, mada mi nije jasno zašto, pa to je samo stotinjak metara.
reva: (ulazi) ufffffffffff kako me bezveze nalaushishe oni penzioneri.
mora da su bili prava jalija u svoje vrijeme.
dom: bijaše li među njima jedan sa istetoviranim indijancem na nadlaktici i zihernadlom u nosu?
reva: oni kontali, ja pismonoša.
av: misliš golub.
reva: garant radi fuzije pio i mio, mirovina i penzija.

(reva izlazi iz auta. spuca ga cigla u glavu na kojoj piše: dosta nam takvih.)

scena četvrta:

(oni nastavljaju dalje i sreću nekog lika s shalom fk hrida kako pimpla loptu i stopira.)

av: šta je ba ovo, nismo mi taksisti.
dom: šta će ba, sirotinja neka garant. vjerovatno je lopta sve što ima na ovom okrutnom dunjaluku.
av: ma ja, nije ni moje srce od kamena.

(staju mu.)

dom: ulijeći.
hloptica: hvala momci, garant se razumijete u nogomet.
av: misliš fudbal?
hloptica: kako god.
dom: šta to ti zadaješ s tom hlopticom?
hloptica: takav mi imidž, brata.
av: dokle ti?
hloptica: ne znam, sviju mi. momci, za koga navijate?
dom: ma nije ni bitno.
hloptica: kako nije bitno, ja sam se poistovjetio s hridom.
nekako mi je srce sraslo sa tim klubom, i s tom njegovom istorijom, dapače.
av: ma jebo te fudbal!
dom: lopta je okrugla. sad izađi.

(hloptica izlazi i nalazi pare na cesti:
'pružena mi je šansa da pomognem svom klubu.' hloptica se kreće prema masi navijača koji
se vraćaju sa utakmice. oni ga počnu nositi
i u po frke ga bace u miljacku.)

scena peta:

(av i dim se i dalje voze. u susret im dolazi vejsil koji je malo popio.)

av: daj ba, nećemo valjda i ovom stati? vidiš da je p'jan ko guzica.

(vejsil im se prepriječi i počne im udarati po haubi.
oni staju.)

dom (izlazi iz auta): nije ti to tajkovina, momčino.

(vejsil samo uđe u auto, pod prijetnjom pištolja. av i dom se samo zgledaše i uđoše.)

vejsil: vozite me do cvjećare.

(gleda u fotografiju mlade pjevaljke merdžade sa njenim joj zagonđijom.
dvoje mladih na fotosu se ljubavišu.)

vejsil: uzeću joj ružu,nek joj se nađe nešto pri ruci kad je s ovim glodarom.
momci umočite li vi šta?
dom: hljeba u haringe.
vejsil: ja čudnih budala! pustite me da izađem. ne znam ni što uđoh.
vejsil (izlazi pjevajući): sreća me ne htjede, kod drugog je utekla...

(gubi se u daljini teturajući.)

scena šesta:

(likovi se voze i dalje. približavaju se imaginarnom mostu između radićeve i likovne.)

av: napokon malo mira...

(skreću na most i u tom trenutku ih potkači sforovo vozilo. vozilo napušta mjesto nesreće.)

jedan sforovac: pogazili smo dvojicu.
drugi: nema veze, biće njih još za našeg mandata.

(kraj)
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#24 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by chengaba »

Koji je vise fazon sa ovim zelenim staklom.
U parku kod fisa su ga koristili, pa za spomenik nastradaloj djeci, a evo vidim i ovdje. Neki talovi garant :-D :-D

Inace, most treba na toj lokaciji, ali meni licno ovaj dizajn ne ide uz zgrade koje ga okruzuju (poput akademije, gimnazije ispod i zgrade pravnog fakulteta).
Ovo je bas neki moderni dizajn, al' opet kontam, nalazi se ispred zgrade umjetnicke akademije, pa hajd malo egzibicije ovo ono :D ...
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#25 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by atko »

Asana wrote:Nikad nisam vidjela veliku potrebu za tim mostom... kakav je argument da je on potreban jer ti inace treba 6-7 minuta pjesacenja, pa u pitanju je setaliste :D tu i treba pjesaciti ...

sigurno ce biti preskup (opet kombinacije materijala, zeleno staklo i metal...)

meni se osobno ne svidja takav most ispred onakve akademije, no to je stvra ukusa...

ali ono sto meni licno smeta jeste da ce otvoriti mogucnost da djeca i cuke direktno izlete na jednu od najfrekventnijih ulica i zavrse pod tockovima ... to je bilo jedno od rijetkih mjesta gdje si imao pregled ko dolazi, odakle, gdje tvoj mali pjesak ide, treba li intervenirati i djecu "hvatati" ... sad treba biti na pet koraka udaljen ...
bold prvi:
Kako ba nema potrebe za tim mostom ... kad se cugo orahovac pred akademijom :D pa ti treba hitno kafa da se popravis ... gledas u Marguee ... a noge ti teske ... e sta cu ljudi odoh ja sad pjeske .... :D

bold drugi:
Ovo sam fakat i ja odmah pomislio, al reko da ne crnjacim odmah prvi ... bilo bi predobro kad bi se i obala pretvorial u setaliste ... al bi se onda moro uvesti helikopter na liniji Skenderija - Carsija :D
Locked