MOST 21

User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#76 Re: MOST 21

Post by Dasi »

General War wrote: Hooj ljebe
Pa jel mu Danska dozvolila to ili zakoni BiH? Covjek otisao zivu glavu da izvuce i to ne od cetnika, svi mu se klanjaju kao "pravedniku" za ratne zasluge sa svih strana..ti nasao pricat o sumi.
Sta je konkretno slagao o Bosni?
oooooj ljebe
Ja ne govorim o ratnim zaslugama, o razlogu odlaska u dansku. Boli me mudo za to, ja govorim o tome da je licemjer. Da nije nista bolji od ovih tajkuna koji vec imaju stranke i koji ne prijavljuju radnike, koji ne placaju poreze i doprinose a puna su im usta uredjenih drzava. Kad mu toliko ne valja bosna i ljudi u njoj, s cim se slazem, sto proizvodnju nije otvorio u Danskoj?
Znaci po tebi ako ti je drzava "dozvolila" da izrabljujes radnike i da krades onda je ok da to radis? Haj recimo da je to i ok ali onda nemoj srati kako su svi u drzavi lopovi i izrabljivaci a kako toga u Danskoj nema.
Oooooj ljebe
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#77 Re: MOST 21

Post by General War »

Dasi wrote:
General War wrote: Hooj ljebe
Pa jel mu Danska dozvolila to ili zakoni BiH? Covjek otisao zivu glavu da izvuce i to ne od cetnika, svi mu se klanjaju kao "pravedniku" za ratne zasluge sa svih strana..ti nasao pricat o sumi.
Sta je konkretno slagao o Bosni?
oooooj ljebe
Ja ne govorim o ratnim zaslugama, o razlogu odlaska u dansku. Boli me mudo za to, ja govorim o tome da je licemjer. Da nije nista bolji od ovih tajkuna koji vec imaju stranke i koji ne prijavljuju radnike, koji ne placaju poreze i doprinose a puna su im usta uredjenih drzava. Kad mu toliko ne valja bosna i ljudi u njoj, s cim se slazem, sto proizvodnju nije otvorio u Danskoj?
Znaci po tebi ako ti je drzava "dozvolila" da izrabljujes radnike i da krades onda je ok da to radis? Haj recimo da je to i ok ali onda nemoj srati kako su svi u drzavi lopovi i izrabljivaci a kako toga u Danskoj nema.
Oooooj ljebe
Da nije platio mozda Zuki kakvih para? :D
Nemam pojma o cemu pricas.
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#78 Re: MOST 21

Post by Dasi »

General War wrote:
Dasi wrote:
General War wrote: Hooj ljebe
Pa jel mu Danska dozvolila to ili zakoni BiH? Covjek otisao zivu glavu da izvuce i to ne od cetnika, svi mu se klanjaju kao "pravedniku" za ratne zasluge sa svih strana..ti nasao pricat o sumi.
Sta je konkretno slagao o Bosni?
oooooj ljebe
Ja ne govorim o ratnim zaslugama, o razlogu odlaska u dansku. Boli me mudo za to, ja govorim o tome da je licemjer. Da nije nista bolji od ovih tajkuna koji vec imaju stranke i koji ne prijavljuju radnike, koji ne placaju poreze i doprinose a puna su im usta uredjenih drzava. Kad mu toliko ne valja bosna i ljudi u njoj, s cim se slazem, sto proizvodnju nije otvorio u Danskoj?
Znaci po tebi ako ti je drzava "dozvolila" da izrabljujes radnike i da krades onda je ok da to radis? Haj recimo da je to i ok ali onda nemoj srati kako su svi u drzavi lopovi i izrabljivaci a kako toga u Danskoj nema.
Oooooj ljebe
Da nije platio mozda Zuki kakvih para? :D
Nemam pojma o cemu pricas.
Hoces graficki prikaz?
Znas sta, ako je tebi takav lik materijal za dati mu glas bujrum. Zaposli i nekog clana familije kod njega, ipak je on pravednik nad pravednicima sa ratnim zaslugama. Jebo vas rat vise i ratne zasluge.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#79 Re: MOST 21

Post by General War »

Dasi wrote: Hoces graficki prikaz?
Znas sta, ako je tebi takav lik materijal za dati mu glas bujrum. Zaposli i nekog clana familije kod njega, ipak je on pravednik nad pravednicima sa ratnim zaslugama. Jebo vas rat vise i ratne zasluge.
:shock:
Ne bavim se sumarstvom :D
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#80 Re: MOST 21

Post by Dasi »

General War wrote:
Dasi wrote: Hoces graficki prikaz?
Znas sta, ako je tebi takav lik materijal za dati mu glas bujrum. Zaposli i nekog clana familije kod njega, ipak je on pravednik nad pravednicima sa ratnim zaslugama. Jebo vas rat vise i ratne zasluge.
:shock:
Ne bavim se sumarstvom :D
Ne bavi ni on :P
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#81 Re: MOST 21

Post by tandmand »

Seyfo wrote:Sehovac ce vjerovatno pojasniti ili revidirati stavove ili ce istupiti.
Treba biti pragmatičan. Ako će njegov angažman jačati državu BiH, njenu unutarnju integraciju na građanskim principima i ubrzati euroatlanski put, zašto da ne i Dušan Šehovac. Volio bih vidjeti kako on kao jedan Srbin predstavlja i forsira evropske vrijednosti u svome korpusu, pa i da u svemu tome zamijeni izlizanog Dragana Čovića. No, dakako mora revidirati svoje stavove i dati riječ, jer ljudi (čojstvo) se drže za riječ a volovi za rogove.

A da ima kapaciteta za tako nešto - ima. Tako jednom dok je još bilo vruće, ulazi Šehovac u Hotel Platani Trebinje i odmah jedan lokalni kabadahija - četnik, ga prozva pred svima "ovo je ratni dezerter, šta ti tražiš ovdje"; Šehovac "dok su ovi ljudi ovdje išli na liniju, ti si nekima od njih obilazio žene". Kabadahija - zakovo. :mrgreen:
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#82 Re: MOST 21

Post by El_comadante »

General War wrote:
Dasi wrote: Kakve to veze ima sa ovim sto sam napisao?
Moja je poenta kako hvali sistem i zakon u Danskoj a pljuje sve to u Bosni, sto je ok da nema ono ali... Dodje iz Danske (ili Svedske sad sam zaboravio) otvori ovde firmu ne iz domoljublja kako to predstavlja nego jer mu je isplativije sa kapitalom koji ima. Od desetak radnika prijavi ih par, placa sumokradicama po RS-u da mu dostavljaju, na crno, drvo/sirovinu za proizvode, dizajn proizvoda "posudjuje" od firmi iz danske/svedske, radnik mu se povrijedi za masinom a nema ljekarsko pa ga onda vucara od nemila do nedraga da ne bi doslo do zakona da se povrijedio na radnom mjestu a nije prijavljen i nema zdrastveno... itd itd
Uglavnom, dodje dijasporac pljuje po sistemu u bosni hvali kako je sve uredjeno u njemackoj i piarkira auto na zelenoj povrsini ili na mjestu za invalide. Onda skonta da bi mogao i stranku osnovati. To je moja poenta. I sve sto sam napisao nije rekla kazala... Za rat ne znam nista osim njegovih prica i ne bi ulazio u to, mada mi jedan gorazdanin koji je bio u vojsci tamo kaze da nije bas sve tako al to haj znaj kome vjerovsti.
Hooj ljebe
Pa jel mu Danska dozvolila to ili zakoni BiH? Covjek otisao zivu glavu da izvuce i to ne od cetnika, svi mu se klanjaju kao "pravedniku" za ratne zasluge sa svih strana..ti nasao pricat o sumi.
Sta je konkretno slagao o Bosni?
ja bih preformulisao ono što je @dasi napisao, ako dolaziš iz uredjene zemlje nema veze što je u BiH ovako stanje ponašaj se kao da si u danskoj, prijavi radnike koje imaš, nemoj parkirati na zelenoj površni i ostale stvari koje se navode... ako si već odlučio da se vratiš u BiH i da pomogneš onda svojim primjerom pokaži kuda bi ti odveo BiH
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#83 Re: MOST 21

Post by General War »

El_comadante wrote:
General War wrote:
Dasi wrote: Kakve to veze ima sa ovim sto sam napisao?
Moja je poenta kako hvali sistem i zakon u Danskoj a pljuje sve to u Bosni, sto je ok da nema ono ali... Dodje iz Danske (ili Svedske sad sam zaboravio) otvori ovde firmu ne iz domoljublja kako to predstavlja nego jer mu je isplativije sa kapitalom koji ima. Od desetak radnika prijavi ih par, placa sumokradicama po RS-u da mu dostavljaju, na crno, drvo/sirovinu za proizvode, dizajn proizvoda "posudjuje" od firmi iz danske/svedske, radnik mu se povrijedi za masinom a nema ljekarsko pa ga onda vucara od nemila do nedraga da ne bi doslo do zakona da se povrijedio na radnom mjestu a nije prijavljen i nema zdrastveno... itd itd
Uglavnom, dodje dijasporac pljuje po sistemu u bosni hvali kako je sve uredjeno u njemackoj i piarkira auto na zelenoj povrsini ili na mjestu za invalide. Onda skonta da bi mogao i stranku osnovati. To je moja poenta. I sve sto sam napisao nije rekla kazala... Za rat ne znam nista osim njegovih prica i ne bi ulazio u to, mada mi jedan gorazdanin koji je bio u vojsci tamo kaze da nije bas sve tako al to haj znaj kome vjerovsti.
Hooj ljebe
Pa jel mu Danska dozvolila to ili zakoni BiH? Covjek otisao zivu glavu da izvuce i to ne od cetnika, svi mu se klanjaju kao "pravedniku" za ratne zasluge sa svih strana..ti nasao pricat o sumi.
Sta je konkretno slagao o Bosni?
ja bih preformulisao ono što je @dasi napisao, ako dolaziš iz uredjene zemlje nema veze što je u BiH ovako stanje ponašaj se kao da si u danskoj, prijavi radnike koje imaš, nemoj parkirati na zelenoj površni i ostale stvari koje se navode... ako si već odlučio da se vratiš u BiH i da pomogneš onda svojim primjerom pokaži kuda bi ti odveo BiH
Pa slazem se, ali ne znam o kakvim pilanama i sumama pricate...je li ima kakva optuznica, prijava...nesto?
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#84 Re: MOST 21

Post by Grean »

arzuhal wrote:Genocid? Bijele trake? Opsada Sarajeva?

Image
Ne znam o cemu je tema ali poznadoh lika.

Kakav je ovo velikosrbin ali onaj najjadniji primjer, ostao na Ilidzi a srcem bi da je Ilidza ostala negdje drugo.

Posteniji i svarljiviji mi je svaki Dodikovac od ovakvih.
User avatar
Teniser
Posts: 205
Joined: 30/10/2014 12:41

#85 Re: MOST 21

Post by Teniser »

Nisam siguran u Most 21 ali jesam da se ovdje odmah pojave placenici da blate.Ideja mosta je dobra samo ne odgovara trenutku.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#86 Re: MOST 21

Post by kiligonzales »

Treba nas jebat. :D
Da nam ovi viskovi pameti izadju na nos. :D
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#87 Re: MOST 21

Post by LBVIEW »

Teniser wrote:Nisam siguran u Most 21 ali jesam da se ovdje odmah pojave placenici da blate.Ideja mosta je dobra samo ne odgovara trenutku.
Seovac agrres with this.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#88 Re: MOST 21

Post by arzuhal »

Mlada partizanka boNbe bacala :mrgreen:

Reko: Rekao sam da pozove četničkog vojvodu

http://ba.n1info.com/a265332/Vijesti/Vi ... ijeni.html



A ja baš neki dan čitam novu kolumnu četničkog podrepnog ideologa Dušana Šeovca, pa se sve pitam: Ah, dragi Bože, đe nam je Reko, šta je s Mostom, ne oglašavaju se, da se nisu utrnuli...?
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#89 Re: MOST 21

Post by Roccohljup »

nece se promjeniti nista al daj d ai mi probamo malo u vlast :-) :-)
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#90 Re: MOST 21

Post by El_comadante »

gledam na izbori.ba da su se samo prijavili za KS. onolika priča kampanja na kraju ništa od svega toga
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#91 Re: MOST 21

Post by Roccohljup »

možda im je nova "krilatica" stranke misli (maštaj) globalno a djeluj (boga moli da bude bilo šta) lokalno
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#92 Re: MOST 21

Post by LBVIEW »

arzuhal wrote:Mlada partizanka boNbe bacala :mrgreen:

Reko: Rekao sam da pozove četničkog vojvodu

http://ba.n1info.com/a265332/Vijesti/Vi ... ijeni.html



A ja baš neki dan čitam novu kolumnu četničkog podrepnog ideologa Dušana Šeovca, pa se sve pitam: Ah, dragi Bože, đe nam je Reko, šta je s Mostom, ne oglašavaju se, da se nisu utrnuli...?
Sta je sljedece, kavica s Dariom Kordicem? :oops:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#93 Re: MOST 21

Post by KB9 »

sta ko je reko, reko reko
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#94 Re: MOST 21

Post by spreca »

Grean wrote:
arzuhal wrote:Genocid? Bijele trake? Opsada Sarajeva?

Image
Ne znam o cemu je tema ali poznadoh lika.

Kakav je ovo velikosrbin ali onaj najjadniji primjer, ostao na Ilidzi a srcem bi da je Ilidza ostala negdje drugo.

Posteniji i svarljiviji mi je svaki Dodikovac od ovakvih.
Meni je ovaj lik toliko antipatican do zla boga a kad otvori onu svoju usmrdjelu njusku povracami se...mislim da bi mu i Djeneral Draza pozavidio na hinjaluku i bezobrazluku...nedo bog da se ovaj Ober Chetnik dokopa kakve funkije...ovaj KOSovac je cijelo vrijeme nm bio za ledjima i radio i dan danas...zao mi sto ga nije neka granata pronasla...a Reko je jedna dobricina i VEEEEElika naivcina
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#95 Re: MOST 21

Post by LBVIEW »

spreca wrote:
Grean wrote:
arzuhal wrote:Genocid? Bijele trake? Opsada Sarajeva?

Image
Ne znam o cemu je tema ali poznadoh lika.

Kakav je ovo velikosrbin ali onaj najjadniji primjer, ostao na Ilidzi a srcem bi da je Ilidza ostala negdje drugo.

Posteniji i svarljiviji mi je svaki Dodikovac od ovakvih.
Meni je ovaj lik toliko antipatican do zla boga a kad otvori onu svoju usmrdjelu njusku povracami se...mislim da bi mu i Djeneral Draza pozavidio na hinjaluku i bezobrazluku...nedo bog da se ovaj Ober Chetnik dokopa kakve funkije...ovaj KOSovac je cijelo vrijeme nm bio za ledjima i radio i dan danas...zao mi sto ga nije neka granata pronasla...a Reko je jedna dobricina i VEEEEElika naivcina
Toliko naivan ne moze biti - ovo djubre javno siri svoj smrad po medijima.
Ako Bosnje daju glas ovom cetniku, nek netom nakon izbora kompletnu vlast predaju istima - bolje nisu ni zasluzili.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#96 Re: MOST 21

Post by spreca »

LBVIEW wrote:
Toliko naivan ne moze biti - ovo djubre javno siri svoj smrad po medijima.
Ako Bosnje daju glas ovom cetniku, nek netom nakon izbora kompletnu vlast predaju istima - bolje nisu ni zasluzili.
Ako bih morao da biram izmedju njega i nekog Dodikovca uvijek bi birao Dodikovca .......ovo djubre je toliko bezobrazno da niti jedna vaga ne izdrzi njegov bezobrazluk i hinjaluk......Bosnje mu daju vise medijskog prostora nego njegovi iz RS jer znaju koji je to otpad od covjeka
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#97 Re: MOST 21

Post by arzuhal »

LBVIEW wrote:
Toliko naivan ne moze biti - ovo djubre javno siri svoj smrad po medijima.
Ako Bosnje daju glas ovom cetniku, nek netom nakon izbora kompletnu vlast predaju istima - bolje nisu ni zasluzili.
Upravo. Znači da Reko nije naivan. Što je još strašnije.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#98 Re: MOST 21

Post by LBVIEW »

arzuhal wrote:
LBVIEW wrote:
Toliko naivan ne moze biti - ovo djubre javno siri svoj smrad po medijima.
Ako Bosnje daju glas ovom cetniku, nek netom nakon izbora kompletnu vlast predaju istima - bolje nisu ni zasluzili.
Upravo. Znači da Reko nije naivan. Što je još strašnije.
Ma prestrasno i porazno za bilo kog s zrcem osjecaja za pravdu, slucajeve poput ovog Reke da ne spominjem. :(
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#99 Re: MOST 21

Post by kmirsad »

Čujem ... Čović planira napraviti največi... ikad viđen u BiH, predizborni stranački juftar...Dogik mu ponudio , besplatno cijelu Gospodsku da sevira... a on bi kaže rađe na stadionu Širokog... samo problem... ni na jednom području nema dovoljno postača...
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#100 Re: MOST 21

Post by kiligonzales »

arzuhal wrote:
LBVIEW wrote:
Toliko naivan ne moze biti - ovo djubre javno siri svoj smrad po medijima.
Ako Bosnje daju glas ovom cetniku, nek netom nakon izbora kompletnu vlast predaju istima - bolje nisu ni zasluzili.
Upravo. Znači da Reko nije naivan. Što je još strašnije.
Sjedih prije mjesec s jednim Gorazdakom pripadnikom ARBiH, Ljiljanom, diverzantom 43 drinske brigade, nekoliko puta ranjavan, bas se ne pohvali Rekom, kad ga pitah, jos rece bio na liniji kad ga je iskrcao srpski vojnik na Praci, ved tad je docekan na noz, tad bilo ljudi spremni da ga otkucaju. Kaze dosta raje povalio Srbima iako je bio jedno vrijeme im komadant... Al eto ako on laze lazem i ja...
Post Reply