MOST 21

User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#51 Re: MOST 21

Post by LBVIEW »

Oho ti se oho Arzuhale kad ti se Jugosloveni popnu na ledja.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#52 Re: MOST 21

Post by Obi Wan Bosnian »

arzuhal wrote:Genocid? Bijele trake? Opsada Sarajeva?

Image
Znači pravi predstavnik mišljenja većine Srba iz BiH.

A predsjednik stranke Amir Reko, Bošnjak i bivši pripadnik Armije BiH.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#53 Re: MOST 21

Post by cyprus »

LBVIEW wrote:Oho ti se oho Arzuhale kad ti se Jugosloveni popnu na ledja.
Zašto bismo mu se penjali? :roll:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#54 Re: MOST 21

Post by LBVIEW »

cyprus wrote:
LBVIEW wrote:Oho ti se oho Arzuhale kad ti se Jugosloveni popnu na ledja.
Zašto bismo mu se penjali? :roll:
Pa znas "treba prihvatiti stanje na terenu, saradjivati se mora, tako je kako je, al' valja ici naprijed, vama niko ne valja, ne moze se ignorirati srpska politicka volja" i sl.
Samo, ne znam zasto si se ti nasao prozvanim, zna se na koje se "Jugoslovene" misli. ;-)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#55 Re: MOST 21

Post by cyprus »

LBVIEW wrote:
cyprus wrote:
LBVIEW wrote:Oho ti se oho Arzuhale kad ti se Jugosloveni popnu na ledja.
Zašto bismo mu se penjali? :roll:
Pa znas "treba prihvatiti stanje na terenu, saradjivati se mora, tako je kako je, al' valja ici naprijed, vama niko ne valja, ne moze se ignorirati srpska politicka volja" i sl.
Samo, ne znam zasto si se ti nasao prozvanim, zna se na koje se "Jugoslovene" misli. ;-)
Našao sam se prozvanim zato što si prozvao Jugoslavene... E sad, otkud ja znam na kakve si Jugoslavene mislio :-D
User avatar
nadInsan
Posts: 248
Joined: 24/09/2017 12:44

#56 Re: MOST 21

Post by nadInsan »

Pokušavam zamisliti šta bi bilo da su Bošnjaci počinili genocid nad Srbima, i da im je neki ludi Bošnjo u sred Banja Luke počeo pričati da se nad Srbima nije desio genocid, i kako oni preuveličavaju stvari, i kako se takve stvari uopšte ne bi trebale da se izučavaju udžbenicima historije u RS-u. I onda im jednog dana izađe sa projektom MOST 21 sa nekim Hrvatom kojeg Srbi simpatišu zbog nekih svojih stavova i uloga. Mislim da bi Bošnjo bi ubrzo završio ko ona krava u Rogatici od prije 4 dana. A nama se usuđuju reći da smo netolerantan narod sa kojim se ne može živjeti.

Mislim da samo potpuni luđak može Dušanu dati glas.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#57 Re: MOST 21

Post by LBVIEW »

Vrh mazohizma, gluposti i nedostatka samopostovanja. :oops:
Ne znam zasto Se'ovac ne gukne koju o Markalama, mozda ceka da ga izaberu.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#58 Re: MOST 21

Post by arzuhal »

Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#59 Re: MOST 21

Post by Obi Wan Bosnian »

Četnik :D

Ali takva nam je trećina stanovništva. Šta da se radi :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#60 Re: MOST 21

Post by arzuhal »

Obi Wan Bosnian wrote:Četnik :D

Ali takva nam je trećina stanovništva. Šta da se radi :D
:lol:
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#61 Re: MOST 21

Post by Kejn »

User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#62 Re: MOST 21

Post by arzuhal »

Jes'...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#63 Re: MOST 21

Post by LBVIEW »

Koje smece od covjeka. :oops:
I ta spodoba zivi, radi i pise u Sarajevu.:?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#64 Re: MOST 21

Post by General War »

Dragan Bursać: Amir Reko ljudina, penicilin za Mladića i Praljka

Kako je sam skromno govorio, nije on uradio nikakvo herojsko djelo. Tako je bio vaspitan, tako odgajan i tako usmjeren. Kakvi fatalni nedostaci, za kazan zla u kome živimo!

Svi ste čuli za Amira Reku. Da podsjetim, one koji ne znaju. Oni koji su čuli, a zaboravili, e takvih nema. Jer, Amir Reko iz sela Gudelj kod Goražda bivši je oficir JNA, koji je spasio 45 srpskih civila iz sela Bučje od sigurne smrti. On je to učinio samo tri dana nakon što mu je srpska strana u kući spalila majku i nekoliko članova porodice. Eto, oficir u eri ratnih zločinaca.



Nema zemlje za Ljude



I dok nacionalistička rulja u suludom verbalnom piru slavi Ratka Mladića, Slobodana Praljka, Juku Prazinu, brani njihove «tekovine», identifikuje se sa njima čak, nekako skrajnut od svijeta živi taj Amir Reko. Ta LJUDINA, koja je svojim oficirskim stavom, naredbom i humanošću spasila seljane Bučja te '92. sigurne smrti. Njih 45 Srba i nešto Bošnjaka.



Među podređenim bilo je vojnika kojima je srpska strana, kao i Reki pobila članove porodica. Krv bi pala. I koliko se god neslagali sa Rekom, poslušali su ga. Nadređeni se sluša. A, nadređeni je mjesto osvete, zločina, mjesto pogroma, izabrao humanost. Spasio je ljude. Spasio je ljudske živote. Spasio je sebi i svojim vojnicima obraz i čast.



I koja je nagrada za ljudskost? Ovdje na Balkanu, gdje su heroji ratni zločinci, nagrada je anonimnost. Pa je tako taj Amir Reko od strane pojedinih bošnjačkih krugova bio tretiran kao izdajnik, a većina Srba i Hrvata četvrt vijeka nisu ni čuli za njega. I namjesto da dobije svoju ulicu, trg, namjesto da se po njemu zove neko udruženje, da mu za života podignu spomenik, država i mi sa njom smo se odrekli tog našeg heroja. Odrekli i vješto zaboravili.



A, Amir je otišao daleko na sjever, sa porodicom. U Dansku. U izbjeglištvo.



Kako je sam skromno govorio, nije on uradio nikakvo herojsko djelo. Tako je bio vaspitan, tako odgajan i tako usmjeren. Kakvi fatalni nedostaci, za kazan zla u kome živimo!



I drugi pot u životu, Reko je pokazao koliki je heroj kada se iz Danske vratio u BiH, kao privrednik, biznismen, čovjek materijalno, duhovno i etički situiran, koji pokušava pomoći ruiniranoj zemlji i zapuštenom narodu. U ratu čašću i ljudskošću, u miru nadom i poslom.



Ljudina godina koje su pojeli skakavci sa nama



Ali, ima jedna druga stvar. Kraj je godine. Prošlo je četvrt vijeka od kraja rata (ili mi samo mislimo da je tako). Kako god. U silnim izborima za ličnost godine, za ovo i ono, za privrednike, ministre, missice, uznike, sportiste, paćenike i plaćenike, za «moje i tvoje», za dođeš mi i dođem ti, za poete političke i pizde od političara, niko da se sjeti Amira Reke, pa da mu titulu čovjeka godine i ljudine decenije dodijeli.



A, kad čovjek pogleda, i ne treba taj časni oficir biti u društvu kojekavih političkih starletana i inih ljudskih marginalaca.



Pa ipak, ako bi kakav objektivan sud, koji nadilazi balkansku žabokrečinu dodjeljivao priznanje za ličnost decenije baš u ovoj godini, Reko ga zaslužuje. Za sve naše zaboravljene tihe humane junake kojih ima oko nas ako bolje pogledamo i kao vakcina protiv povampirenih nacionalista i antiheroja.



Ovo je mala i kratka lista za sve ono što je Amir Reko i još više za ono što on i njegova ljudskost mogu i moraju da znače ovoj zemlji, ali i zemljama oko ove zemlje. Za sve ono što nismo, a trebali bi da budemo.





Zašto je Amir Reko ličnost decenije?





-Zato što je u godini ratnih zločinaca, i dalje ratni heroj.



-Zato što je odbio ratnu i izvršio ljudsku dužnost.



-Zato što je oprostio, uzdigao se iznad bola i osvete u svojoj ličnoj tragediji.



-Zato što tvrdi da nije heroj.



-Zato što se u društvu antiheroja Amir kao Feniks ponovo uzdiže i uništava ih dobrotom.



-Zato što je nakon rata napustio BIH, uspio u životu, pa se herojski vratio, da pomogne zemlji da i ona uspije u životu.



-Zato što taj i takav nije digao ruke od Balkana, nego hrabro ide po njemu i propagira ljudskost na svakom ćošku ovih naših vjetrometina.



-Zato što je 45 civila preživjelo i svjedočilo ljudskosti.



-Zato što je penicilin za sve nacionaliste sa militarističkom neljudskom doktrinom.



-Zato što je razdvojio oficire od bandita i zločinaca.



-Zato što je odbranio svoju čast i zato što je LJUDSKO blago moje domovine.



-Zato što je uspio da mu se poklone Bošnjaci, Hrvati i Srbi od Goražda do Beograda i Zagreba.



-Zato što je natjerao sve njih da se osjećaju kao ljudi.



-Zato što nije izabrao osvetu.



-Zato što njegovo ime treba da nose ulice i trgovi diljem Balkana, jednako kao što mu je ime urezano u srcima preživjelih.



-U inat onima koji misle kako je sve ovo premalo da bude ličnost jedne decenije.



-Zato što pomen njegovog imena ništi Mladića i Praljka.



- Zato što je sa pogrešne strane straha i prave strane istine.



"Moju baku u Drugom svjetkom ratu spasio je Srbin, mene je spasio Srbin, moja majka okupljala je susjede i Bošnjake i Srbe, a ubijena je od zločinaca. Ali za to nije kriv čitav srpski narod. Sjetio sam se nje...uvijek bi mi govorila 'Amire, budi to što jesi, onakav kakvim te tvoja majka odgojila. Nisam nikakav heroj, samo sam bio čovjek", zaključuje onomad Amir Reko svoju životnu priču za Deutsche Welle.



-Zato što je ČOVJEK, e zato najviše!



Jesmo li svi mi spremni pronaći u sebi toga Amira Reku? Jesmo li spremni konačno vojničke čizme zamijeniti patikama mira? Hoćemo li, nakon zakopavanja aveti prošlosti u novu godinu ući barem malo kao ljudi?



Ratan priča jednog oficira koji se ponio kao čovjek i koji je namjesto smrti i zločina izabrao život i oprost trebala bi nas barem malo izmjestiti sa utabanih nacionalističkih autostrada. Ako nam ni ovo nije dovoljno, ne zaslužujemo se zvati Amirovim imenom.



A, on se zove čovjek.
Ustat i spoimenut ovog covjeka
Seyfo
Posts: 4337
Joined: 23/08/2011 14:12

#65 Re: MOST 21

Post by Seyfo »

Moj glas imaju ali nazalost ne vjerujem da ce na ovim izborima ista postici,pogotovo ako se ne udruze s nekim,ili bar nacelnicima. Za kandidata za predsjednistvo bi se trebali prikloniti njima. Svaki multi multi projekat u politici propada jer su najtvrdji nacionalisti prejaki na svim stranama,sto zbog uhljeba sto zbog naroda kakav je. Ako uspiju animirati apstinente,to ce biti uspjeh jer samo njih vidim kao glasacko tijelo Mosta21,pored razocaranih ljevicara,kakav sam i sam.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#66 Re: MOST 21

Post by tandmand »

arzuhal wrote:Kada sam vidio da je u najužem rukovodstvu i Dušan Šehovac, grohotom sam se nasmijao.
:thumbup:
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#67 Re: MOST 21

Post by Dasi »

Kad ne mozes u Danskoj krasti sumu i neplacati radnicima doprinose ti se vrati u Bosnu i onda seri kako je u Danskoj sve sredjeno a u Bosni nista ne valja.
Kako ce se zajebati svako ko da glas ovom "ratnom heroju" i poratnom privatniku koji voli eskivirati zakone zbog licne dobiti.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#68 Re: MOST 21

Post by Kejn »

Seyfo wrote:Moj glas imaju ali nazalost ne vjerujem da ce na ovim izborima ista postici,pogotovo ako se ne udruze s nekim,ili bar nacelnicima. Za kandidata za predsjednistvo bi se trebali prikloniti njima. Svaki multi multi projekat u politici propada jer su najtvrdji nacionalisti prejaki na svim stranama,sto zbog uhljeba sto zbog naroda kakav je. Ako uspiju animirati apstinente,to ce biti uspjeh jer samo njih vidim kao glasacko tijelo Mosta21,pored razocaranih ljevicara,kakav sam i sam.
Pa imaš najtvrđe nacionaliste u MOST-u. Imaš Dušana Šehovca
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#69 Re: MOST 21

Post by horkesh »

Kejn wrote:
Pa imaš najtvrđe nacionaliste u MOST-u. Imaš Dušana Šehovca
Dušan "Bošnjaci su protjerivali Srbe iz Sarajeva" Šehovac. A može i Dušan "nije bilo genocida u Srebrenici" Šehovac.

S tim likom ga je fakat usro.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#70 Re: MOST 21

Post by tandmand »

Nekad davno sam sa ljudima iz pratnje D. Šehovca (udruženje Demokratska inicijativa sarajevskih Srba, radio DSS) pokrenuo razgovor o Jugoslaviji i zanimljivo, svi su eksplicitno rekli da nemaju nikakve nostalgije i da ih grubo rečeno boli qraz za Jugoslavijom. To si ti Jugosloveni a Šehovac im je Tito. A njegovi monolozi su posebna priča ...
Seyfo
Posts: 4337
Joined: 23/08/2011 14:12

#71 Re: MOST 21

Post by Seyfo »

Sehovac ce vjerovatno pojasniti ili revidirati stavove ili ce istupiti.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#72 Re: MOST 21

Post by General War »

Dasi wrote:Kad ne mozes u Danskoj krasti sumu i neplacati radnicima doprinose ti se vrati u Bosnu i onda seri kako je u Danskoj sve sredjeno a u Bosni nista ne valja.
Kako ce se zajebati svako ko da glas ovom "ratnom heroju" i poratnom privatniku koji voli eskivirati zakone zbog licne dobiti.
...A sto je otisao u dansku? Krao sumu u bosni ili neko metak za njega spremio?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#73 Re: MOST 21

Post by General War »

User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#74 Re: MOST 21

Post by Dasi »

General War wrote:
Dasi wrote:Kad ne mozes u Danskoj krasti sumu i neplacati radnicima doprinose ti se vrati u Bosnu i onda seri kako je u Danskoj sve sredjeno a u Bosni nista ne valja.
Kako ce se zajebati svako ko da glas ovom "ratnom heroju" i poratnom privatniku koji voli eskivirati zakone zbog licne dobiti.
...A sto je otisao u dansku? Krao sumu u bosni ili neko metak za njega spremio?
Kakve to veze ima sa ovim sto sam napisao?
Moja je poenta kako hvali sistem i zakon u Danskoj a pljuje sve to u Bosni, sto je ok da nema ono ali... Dodje iz Danske (ili Svedske sad sam zaboravio) otvori ovde firmu ne iz domoljublja kako to predstavlja nego jer mu je isplativije sa kapitalom koji ima. Od desetak radnika prijavi ih par, placa sumokradicama po RS-u da mu dostavljaju, na crno, drvo/sirovinu za proizvode, dizajn proizvoda "posudjuje" od firmi iz danske/svedske, radnik mu se povrijedi za masinom a nema ljekarsko pa ga onda vucara od nemila do nedraga da ne bi doslo do zakona da se povrijedio na radnom mjestu a nije prijavljen i nema zdrastveno... itd itd
Uglavnom, dodje dijasporac pljuje po sistemu u bosni hvali kako je sve uredjeno u njemackoj i piarkira auto na zelenoj povrsini ili na mjestu za invalide. Onda skonta da bi mogao i stranku osnovati. To je moja poenta. I sve sto sam napisao nije rekla kazala... Za rat ne znam nista osim njegovih prica i ne bi ulazio u to, mada mi jedan gorazdanin koji je bio u vojsci tamo kaze da nije bas sve tako al to haj znaj kome vjerovsti.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#75 Re: MOST 21

Post by General War »

Dasi wrote:
General War wrote:
Dasi wrote:Kad ne mozes u Danskoj krasti sumu i neplacati radnicima doprinose ti se vrati u Bosnu i onda seri kako je u Danskoj sve sredjeno a u Bosni nista ne valja.
Kako ce se zajebati svako ko da glas ovom "ratnom heroju" i poratnom privatniku koji voli eskivirati zakone zbog licne dobiti.
...A sto je otisao u dansku? Krao sumu u bosni ili neko metak za njega spremio?
Kakve to veze ima sa ovim sto sam napisao?
Moja je poenta kako hvali sistem i zakon u Danskoj a pljuje sve to u Bosni, sto je ok da nema ono ali... Dodje iz Danske (ili Svedske sad sam zaboravio) otvori ovde firmu ne iz domoljublja kako to predstavlja nego jer mu je isplativije sa kapitalom koji ima. Od desetak radnika prijavi ih par, placa sumokradicama po RS-u da mu dostavljaju, na crno, drvo/sirovinu za proizvode, dizajn proizvoda "posudjuje" od firmi iz danske/svedske, radnik mu se povrijedi za masinom a nema ljekarsko pa ga onda vucara od nemila do nedraga da ne bi doslo do zakona da se povrijedio na radnom mjestu a nije prijavljen i nema zdrastveno... itd itd
Uglavnom, dodje dijasporac pljuje po sistemu u bosni hvali kako je sve uredjeno u njemackoj i piarkira auto na zelenoj povrsini ili na mjestu za invalide. Onda skonta da bi mogao i stranku osnovati. To je moja poenta. I sve sto sam napisao nije rekla kazala... Za rat ne znam nista osim njegovih prica i ne bi ulazio u to, mada mi jedan gorazdanin koji je bio u vojsci tamo kaze da nije bas sve tako al to haj znaj kome vjerovsti.
Hooj ljebe
Pa jel mu Danska dozvolila to ili zakoni BiH? Covjek otisao zivu glavu da izvuce i to ne od cetnika, svi mu se klanjaju kao "pravedniku" za ratne zasluge sa svih strana..ti nasao pricat o sumi.
Sta je konkretno slagao o Bosni?
Post Reply