More CG vs Albanija

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#1 More CG vs Albanija

Post by staxx »

More 2017: CG. vs Albanija.

Zamolio bih da podijelite iskustva.
U opticaju ove godine su mi isključivo ove dvije destinacije, Cro mi ne pada napamet, previše su se umislili da su Bahami:

http://m.avaz.ba/clanak/297872/idete-na ... tno-necete

U CG sam bio već 2x (H. Novi i Sutomore), nije mi ništa novo, u opticaju ove godine bi bila Budva, ali sam čuo da je poskupa i da je gužva velika, prljavo more. Druga opcija bi mi bila Albanija mjesto "Vlore" - ali je kod nas još uvijek velika nepoznanica, tu i tamo se može pročitati nekih različitih iskustava (pozitivnih i negativnih) ali uglavnom od prije 3-4 godine.
Ima li neko da je bio u Albaniji prošle godine da nam saopšti mišljenja, gdje ste bili, kakav je noćni život (mi smo mladi još), plaža, jel čisto more, cijene, smještaj, ljubaznost naroda itd, i kako je u poređenju sa CG? :)
User avatar
ElRe
Posts: 10799
Joined: 12/12/2011 11:28

#2 Re: More CG vs Albanija

Post by ElRe »

Srednja klasa u CG nema sta da trazi. U CG ili ide sirotinja ili bogati sloj. Albanija je opet privlacnija za srednji sloj.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#3 Re: More CG vs Albanija

Post by Nadzorna_ploca »

Imaju 3-4 topica koja ti mogu pomoci na forumu.
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#4 Re: More CG vs Albanija

Post by staxx »

Nadzorna_ploca wrote:Imaju 3-4 topica koja ti mogu pomoci na forumu.
Kao što rekoh, ima topica od ranije gdje su ljudi davali mišljenje od prije 3-4 godine, mislim da su zastarile u odnosu na sadašnju situaciju.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#5 Re: More CG vs Albanija

Post by Nadzorna_ploca »

staxx wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Imaju 3-4 topica koja ti mogu pomoci na forumu.
Kao što rekoh, ima topica od ranije gdje su ljudi davali mišljenje od prije 3-4 godine, mislim da su zastarile u odnosu na sadašnju situaciju.
Varas se i to dobro. Evo jedne bas aktuelne..http://forum.klix.ba/gdje-na-more-2017- ... s1100.html
RJ57
Posts: 3384
Joined: 10/04/2017 15:12

#6 Re: More CG vs Albanija

Post by RJ57 »

plaže i more svi znamo kakve su i u crnoj gori i u albaniji, to je opšte poznato. ako preferiraš pijesak onda ili albanija ili ulcinj, eventualno pržno (sada se to zove plavi horizont)
usluga u crnoj gori je puno bolja nego u albaniji, cijene smještaja zavise od toga gdje ideš tj. kakav smještaj preferiraš. cijene u trgovinama su pristupačne u obje zemlje

ja bih se uvijek prije odlučio za crnu goru ali bih izbjegavao budvu i taj masovni turizam i ulcinj koji je slijepo crijevo grne gore. dakle boka koja je prva klasa ili nešto od alternativa između sutomora i budve
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#7 Re: More CG vs Albanija

Post by PM72 »

Nije tačno da su usluge u CG puno bolje.Imaš u Albaniji hotela da na guzicu padneš,hrana,smještaj,gostoprimstvo,putna komunikacija,cijene...sve je puno bolje u Albaniji s tim da im je jedini minus more.More je bez veze,ko bara.A u CG je masa onih sa krstovima od pola kile na retrovizorima,četničkim zastavicima i ćirilicom.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#8 Re: More CG vs Albanija

Post by MensurM »

Albanija je i dalje zemlja trećeg svijeta.


NE IDITE
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#9 Re: More CG vs Albanija

Post by PM72 »

Onda smo mi četvrti svijet...
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#10 Re: More CG vs Albanija

Post by MensurM »

PM72 wrote:Onda smo mi četvrti svijet...
Jesi bio tamo? Oćeš da ti objavim svoje slike?
RJ57
Posts: 3384
Joined: 10/04/2017 15:12

#11 Re: More CG vs Albanija

Post by RJ57 »

@PM72 tačno je, bio sam dovoljno puta u crnoj gori, usluga je prva klasa, potpuna kontra onoj zavali i katastrofi od prije rata. u albaniji sam bio dva puta (doduše ne na odmoru) i vidio sam da su tamo nivoi jako različiti, dva hotela istih karakteristika u skadru sa razlikom kao nebo i zemlja. u albaniji ima svega i ja je ne mogu nikome preporučiti, crnu goru mogu svakome

a ovo drugo si u pravu, kome činčila sa krstovima upadaju u oči bolje neka ide u tursku i egipat a ne u crnu goru ili grčku, mada crnogorce u većini boli kurac za svim tim, oni drže svoj turizam na nivou i pružaju usluge svima podjednako. naravno i to je u boki puno bolje nego npr. u budvi, ali svaka zemlja ima bolje i lošije lokacije, ali u crnoj gori su npr razlike drastično manje nego npr u hrvatskoj gdje jedan kilometar često znači razliku ko nebo i zemlja
Last edited by RJ57 on 04/07/2017 20:43, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#12 Re: More CG vs Albanija

Post by PM72 »

Bio.Ima dosta mahana ali ljudi napreduju.U svakom slučaju bolji su domaćini od crnogoraca.
RJ57
Posts: 3384
Joined: 10/04/2017 15:12

#13 Re: More CG vs Albanija

Post by RJ57 »

PM72 wrote:Bio.Ima dosta mahana ali ljudi napreduju.U svakom slučaju bolji su domaćini od crnogoraca.
ti ne znaš šta pričaš. očito nisi bio dugo u crnoj gori
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#14 Re: More CG vs Albanija

Post by PM72 »

Ja bio i iznosim svoje mišljenje.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#15 Re: More CG vs Albanija

Post by kafanski_covjek »

MensurM wrote:
PM72 wrote:Onda smo mi četvrti svijet...
Jesi bio tamo? Oćeš da ti objavim svoje slike?
cekamo na slike :meza1:
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#16 Re: More CG vs Albanija

Post by MensurM »

Image

Čoban tjera kravice preko granice. Kolona neuhranjenih goveda s još žgoljavijim magarcem na začelju kolone, bila nam je prethodnica na ulasku u albanske vrleti.

Image

2 eura je dezinfekcija na albanskoj granici, a sastoji se od prolaska vozilom kroz blatnu kaljužicu punu smeća

Image

Prva scena na cesti po ulasku u zemlju. Pješaci i stoka bez ikakve žurbe prolaze državnim cestama, a ova je recimo glavna, ključna za ulazak/izlazak iz zemlje

Image

Čergastični ugođaj na drvenom mostu.

Image
Soba s pogledom...na glavnoj aveniji u Draču

Image

Pogled s vrha nove apartmanske zgrade u strogom centru Drača

Image

Plaža

Image

Policija im je korumpiranija valjda od afričke ili srednjoameričke: Iznajmljuju svoje (zračne) puške namjernicima na plaži da pucaju u metu obješenu na policijski kombi! Sve to, u hladu ogromnog broda nasukanog na plažu.

Image

More

Image

Kukuruzna pušačica


Image

Drugi red uz more


Image

Ljubitelji tuširanja, zaobiđite Drač. Perjanica turizma i grad sa stotinjak tisuća staniovnika, usred ljeta nije imao vode, pa se koriste džinovske vaze
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#17 Re: More CG vs Albanija

Post by PM72 »

Ti mora da si neki CG lobista :D Bio sam u Draču,Skadru,Tirani.Kažem,ima dosta mahana ali ovo što si ti slikao mogu naći u u Sarajevu.Bolje su im ceste nego crnogorske,policija im je slabije opremljena ali nema dreke,piske,vriske a imali su naredbu da ne zaustavljaju turiste sa stranim tablicama.Naša policija na biciklima je bolje opremljena od albanske ali zato nisam nigdje vidio obijeno ili ukradeno auto a voze bolja auta nego građani bilo koje balkanske zemlje.Više sam vidio hamera,ferarija i mercedesa nego sve kad bi sabro u životu.

Kafa u bilo kojoj prćvarnici u CG nije ispod 1 eura.U Draču za 1 KM dobiješ odličnu espreso kafu,kolačić i čokoladicu.
RJ57
Posts: 3384
Joined: 10/04/2017 15:12

#18 Re: More CG vs Albanija

Post by RJ57 »

PM72 wrote:Ti mora da si neki CG lobista :D Bio sam u Draču,Skadru,Tirani.Kažem,ima dosta mahana ali ovo što si ti slikao mogu naći u u Sarajevu.Bolje su im ceste nego crnogorske,policija im je slabije opremljena ali nema dreke,piske,vriske a imali su naredbu da ne zaustavljaju turiste sa stranim tablicama.Naša policija na biciklima je bolje opremljena od albanske ali zato nisam nigdje vidio obijeno ili ukradeno auto a voze bolja auta nego građani bilo koje balkanske zemlje.Više sam vidio hamera,ferarija i mercedesa nego sve kad bi sabro u životu.

Kafa u bilo kojoj prćvarnici u CG nije ispod 1 eura.U Draču za 1 KM dobiješ odličnu espreso kafu,kolačić i čokoladicu.
a u indiji možeš za euro ručati :D
RJ57
Posts: 3384
Joined: 10/04/2017 15:12

#19 Re: More CG vs Albanija

Post by RJ57 »

@mensurM
maestralne slike! naravno ekstremni slučajevi, može se tamo uslikati i potpuno suprotnih lokacija, posebno u neposrednoj okolini izdvojenih hotela, ali to je albanija i to zna svako ko god se barem jednom provezao njihovim cestama. u draču nisam bio, bio sam samo u tirani, sad barem znam da nisam pogriješio. kao što rekoh gore, u albaniji ima svega i zbog toga nije za preporučiti.

a ovo sa dezinfekcijom je nešto u vezi zemlje, to ima na svakom prijelazu, nisam skontao tačno šta je u pitanju ali je zakonski regulisano.

p.s. zaboravio si bunkere na plažama :-D
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#20 Re: More CG vs Albanija

Post by PM72 »

Ja nijednog bunkera u Draču nisam vidio.A pričali mi da su na svakom ćošku.U Crnoj gori nisam vidio ni metra auto puta a u Albaniji jesam.I nema naplate.Pio sam i albansku kolu (punionica pokraj Drača),pio odlična albanska vina,probao vrhunsko kiselo mlijeko i sireve.Za manje para nigdje se nisam bolje proveo.Pa vi pričajte šta hoćete. ;-)

Ko nije bio - neka mu guzica vidi puta i upozna nešto novo.Meni CG i prije rata nije bila nešto naročito a zgadila mi se od onih davnih ekskurzija po Zelenici i Herceg Novom.Hrvatska je ,po mom mišljenju,po ljepoti obale i mora za pet stepenica i od CG i Alb.Ali dati 80 kuna za kilu grožđa koje u Draču košta 1 KM... :-)
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#21 Re: More CG vs Albanija

Post by Ajatolah_ »

Koliko para toliko muzike. Trebaš odmah reći da ti je puno dati dvije marke za kafu i tu bi svako daljnje poređenje završilo.
Pokazivao mi je rođak slike iz Drača, vrlo slični prizori kao iznad, divlje deponije... ne hvala. Ko ne može bolje, bujrum.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#22 Re: More CG vs Albanija

Post by PM72 »

Sa Svitave i neumskih apartmana iznad magistrale se ne vidi mnogo...Bošnje su inače poznate kao redovni posjetioci plaža Palme de Majorke,Sejšela i Azurne obale pa im se gade albanske ...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#23 Re: More CG vs Albanija

Post by vjesticanametli »

Jao slika .....ja umirem od smijeha .....ovako sam i ja dozivjela albaniju hahahhaha samo sto sam ja bila u
Shëngjin.....koja zezancija je to bila....krave u kruznom toku :mrgreen: :lol:
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#24 Re: More CG vs Albanija

Post by staxx »

Čuo sam da je Drač cirkus i tu nisam ni mislio ići... Ionako mi se ne ide na more u Drač zbog plićaka kilometrima :D
Ima li neko da je bio u "Vlore" ili južnije dolje prema Grčkoj? Noćni život, provod? Voda, plaža?
Ja sam na googlu vidio lijepe prizore, ali kad vidim ovo od MensurM..........
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#25 Re: More CG vs Albanija

Post by agent_zero »

@mensur

Otkad su te slike iz albanije?
Post Reply