Montazne kuce - izvodjaci radova

Post Reply
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#1 Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by iOS dev »

Pozdrav, imam u planu montaznu kucu- vikendicu u Mostaru. E sad ne znam koju firmu da angazujem. Pa me zanimaju vasa licna iskustva. Pogotovo nekoga ko je u Mostaru pravio montaznu kucu.
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#2 Re: Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by iOS dev »

Bump, jel
Moguce da niko na forumu nema da kaze svoje
Iskustvo i sl.
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#3 Re: Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by splinter »

iOS dev wrote: 13/04/2021 11:04 Bump, jel
Moguce da niko na forumu nema da kaze svoje
Iskustvo i sl.
Mi samo vjerujemo u beton. Ništa montažno i iz dijelova, samo mrtva ploča !
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#4 Re: Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by belfy »

postoji nekoliko tema na forumu na kojima se raspravljalo o istim. dovoljno je ukucati u Search "montazne kuce" ili "montazna kuca"...
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#5 Re: Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by high_volume »

iOS dev wrote: 21/03/2021 17:01 Pozdrav, imam u planu ....................... montaznu kucu- vikendicu u Mostaru. E sad ne znam koju firmu da angazujem. Pa me zanimaju vasa licna iskustva. Pogotovo nekoga ko je u Mostaru pravio montaznu kucu.
iOS dev wrote: 13/04/2021 11:04 Bump, jel
Moguce da niko na forumu nema da kaze svoje
Iskustvo i sl.
Napiši šta planiraš sa montažnom kućicom - vikendicom. Da je prodaš, da je srušiš, da je prebojiš, ili možda da je izgradiš novu :D
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#6 Re: Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by no_sekirli »

Kad spomenes montaznu kucu, kod nas samo dobijes odmahivanje rukom. Cuj od drveta, otpuhace vjetar, raspast ce se za 20 godina, i tako dalje.
I ja bih volio cuti od nekoga iz prve ruke kome je radio Promo, da vidim utiske nakon godinu, dvije, tri...
Ja sam mislio brvaru raditi, ali kad sam vidio kako su neozbiljni oni "izvodjaci" sa Pika i FB, definitivno sam odustao.
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#7 Re: Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by iOS dev »

high_volume wrote: 13/04/2021 19:43
iOS dev wrote: 21/03/2021 17:01 Pozdrav, imam u planu ....................... montaznu kucu- vikendicu u Mostaru. E sad ne znam koju firmu da angazujem. Pa me zanimaju vasa licna iskustva. Pogotovo nekoga ko je u Mostaru pravio montaznu kucu.
iOS dev wrote: 13/04/2021 11:04 Bump, jel
Moguce da niko na forumu nema da kaze svoje
Iskustvo i sl.
Napiši šta planiraš sa montažnom kućicom - vikendicom. Da je prodaš, da je srušiš, da je prebojiš, ili možda da je izgradiš novu :D
Trenutno nema nikakvog objekta. Kuca bi bila vikendica i koristila bi se iskljucivo za privatne svrhe. Gledao sam par ponuda, Promo, rolex, bojic mont i sl. Svi nude istu stvar s tim da imas ponudu od klasicne do niskoenergetdke kuca itd. To su sad tehnicke specifikacije. Ono sto mene zanima je iskustvo sa ovim kucama i izvodjacima radova. Fino zvuci na papiru a sad da li je u praksi tako molim da neko napise. Razumijem ove sto vole beton ali sam odlucio da bude montazna. Svaki savjet je dobro dosao
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#8 Re: Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by iOS dev »

no_sekirli wrote: 13/04/2021 19:49 Kad spomenes montaznu kucu, kod nas samo dobijes odmahivanje rukom. Cuj od drveta, otpuhace vjetar, raspast ce se za 20 godina, i tako dalje.
I ja bih volio cuti od nekoga iz prve ruke kome je radio Promo, da vidim utiske nakon godinu, dvije, tri...
Ja sam mislio brvaru raditi, ali kad sam vidio kako su neozbiljni oni "izvodjaci" sa Pika i FB, definitivno sam odustao.
Mozes li konkretnije reci o cemu se radi?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#9 Re: Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by high_volume »

iOS dev wrote: 14/04/2021 07:54
high_volume wrote: 13/04/2021 19:43
iOS dev wrote: 21/03/2021 17:01 Pozdrav, imam u planu ....................... montaznu kucu- vikendicu u Mostaru. E sad ne znam koju firmu da angazujem. Pa me zanimaju vasa licna iskustva. Pogotovo nekoga ko je u Mostaru pravio montaznu kucu.
iOS dev wrote: 13/04/2021 11:04 Bump, jel
Moguce da niko na forumu nema da kaze svoje
Iskustvo i sl.
Napiši šta planiraš sa montažnom kućicom - vikendicom. Da je prodaš, da je srušiš, da je prebojiš, ili možda da je izgradiš novu :D
Trenutno nema nikakvog objekta. Kuca bi bila vikendica i koristila bi se iskljucivo za privatne svrhe. Gledao sam par ponuda, Promo, rolex, bojic mont i sl. Svi nude istu stvar s tim da imas ponudu od klasicne do niskoenergetdke kuca itd. To su sad tehnicke specifikacije. Ono sto mene zanima je iskustvo sa ovim kucama i izvodjacima radova. Fino zvuci na papiru a sad da li je u praksi tako molim da neko napise. Razumijem ove sto vole beton ali sam odlucio da bude montazna. Svaki savjet je dobro dosao
Ti moraš pristati na "tipsku" montažnu kuću, jer bi projektovanje, priprema elemenata i njihova ugradnja samo za tvoje dimenzije, za tvoje potrebe, bilo preskupo za ovaj tip kuća. Ja znam da "Krivaja" ne može dovoljno proizvesti ovakvih kuća, kolika im je potražnja, naročito kupaca iz Švedske. Međutim, njihove kuće su u vrijednosti 200-300.000 EUR, i imaju svaka cca. 100 m2. Bio u sam u fabrici, koriste najnovije tehnologije termoizolacionih panela i ostalo. Vjerujem da su i "Promo" kuće jednakog kvaliteta kao "Krivajine", koje zaista jesu.

Kod "Krivajinih" kuća, tvoja obaveza je izgradnja temelja, prema njihovim dimenzijama. Poslije dolaze "Krivajini" radnici da sklope kuću i završe je do useljenja namještaja. Oni daju i garanciju. Za druge ne znam.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#10 Re: Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by no_sekirli »

iOS dev wrote: 14/04/2021 07:55
no_sekirli wrote: 13/04/2021 19:49 Kad spomenes montaznu kucu, kod nas samo dobijes odmahivanje rukom. Cuj od drveta, otpuhace vjetar, raspast ce se za 20 godina, i tako dalje.
I ja bih volio cuti od nekoga iz prve ruke kome je radio Promo, da vidim utiske nakon godinu, dvije, tri...
Ja sam mislio brvaru raditi, ali kad sam vidio kako su neozbiljni oni "izvodjaci" sa Pika i FB, definitivno sam odustao.
Mozes li konkretnije reci o cemu se radi?
Kako misliš o čemu se radi?
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#11 Re: Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by iOS dev »

no_sekirli wrote: 14/04/2021 09:07
iOS dev wrote: 14/04/2021 07:55
no_sekirli wrote: 13/04/2021 19:49 Kad spomenes montaznu kucu, kod nas samo dobijes odmahivanje rukom. Cuj od drveta, otpuhace vjetar, raspast ce se za 20 godina, i tako dalje.
I ja bih volio cuti od nekoga iz prve ruke kome je radio Promo, da vidim utiske nakon godinu, dvije, tri...
Ja sam mislio brvaru raditi, ali kad sam vidio kako su neozbiljni oni "izvodjaci" sa Pika i FB, definitivno sam odustao.
Mozes li konkretnije reci o cemu se radi?
Kako misliš o čemu se radi?
Kazes da su neozbiljni ovi sa pima i sl, o kome se radi? Na osnovu cega si dosao do ovog zakljucka itd. Jer sam i ja po piku gledao
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#12 Re: Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by no_sekirli »

Kažem za ove šta se reklamiraju za drvene kuće/brvnare po Piku i FB.

A šta da ti kažem da ostanem pristojan...

Ukratko, likovi misle da će njima netko dati svoju, možda i životnu ušteđevinu u ruke, njima na riječ, nakon jednog sastanka u nekoj kafani, bez ikakvog papira, plana, troškovnika.
Pod broj jedan, svi se reklamiraju na Internetu, ali kad tražiš neku informaciju o objektu, tj. poslu koju bi ti trebali obaviti, onda ih moraš nazvati na telefon. Zamisli, praviš kuću i moraš pričati na telefon o presjeku zida, visinama stropova, materijalima, bez da imaš neki papir ispred sebe.

Da budem iskren, probao sam kod par ovih sa Nišića i iz RSa, sve je to ista priča i sistem. Javiš se kulturno, pitaš za cijenu neke koju si ti nacrtao, kaže ti koliko košta para, i to okvirno u 5000 KM, i kad pitaš daj mi ponudu na papiru za tvoje tipske, eh to ćemo kad se vidimo i sjednemo, dođi kod nas. Trebam ja preći par stotina kilometara, samo da bih vidio šta podrazumijeva ponuda. Ma da, evo nemam svoga posla nego se vozati...

Jedini sa pismenom ponudom i odgovorima na sva pitanja, što se tiče ponude drvenih kuća je bio Steco centar iz Bijeljine.

Ne znam, možda je i do mene zbog moje struke i posla koji ja radim, ali tako je. Ovi Aki gradnja, Maki, Laki, Brvnare za vas i ostali niđe veze.
kuli1961
Posts: 2366
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#13 Re: Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by kuli1961 »

Ja ti, nazalost, ne mogu pomoci kod montaznih kuca.
Clan @no_sekirli je potpuno u pravu kada opisuje nacin na koji vecina ponudjaca komunicira-jad i bijeda, kafana, tandara-mandara.
No, ako nisi 100% cvrst da to bude montazna kuca, vec je kao opcija moguca i brvnara, mogu ti na PP poslati kontakt jednog proizvodjaca brvnara iz Ilijasa, koji mi se cini cestit.
Naime, u fazi ganjanja ponuda, do ovog covjeka sam dosao preko OLX, nazvao ga telefonom i rekao sta zelim, a prema projektu koji posjedujem i izgradjenom temelju. Naglasio sam da mi treba neka okvirna ukupna cijena drvene konstrukcije sa montazom, i bez moje trenutne obaveze da njegovu ponudu prihvatim. Kratko smo razgovarali i rekao mi je da mu posaljem moj opis kako objekat treba da izgleda, lokaciju, opis opremljenosti placa (voda, struja, velicina, pristupni put, polozaj, nagibi-padovi terena itd) i dio projekta koji se odnosi na drvenu konstrukciju. Poslao sam na Whatsup, i za 2-3 dana se javio i rece - obzirom na moje uslove, mogli bi da pricamo o cijeni od oko 28 K KM, sa montazom. Jos smo razgovarali o nekim tehnickim detaljima, i to je to. Ipak sa njim nisam isao u detlajniji razgovor, jer mi metod njegove gradnje nije odgovarao.
Bez obzira na sve, ucinio mi se korektan, pogotovo sto je trazio projekt, sto se sam javio a znao je da u tom trenutku nisam "vruc" da prihvatim njegovu ponudu.
Pa eto...
Ilili
Posts: 18
Joined: 08/05/2021 11:10

#14 Re: Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by Ilili »

iOS dev wrote: 21/03/2021 17:01 Pozdrav, imam u planu montaznu kucu- vikendicu u Mostaru. E sad ne znam koju firmu da angazujem. Pa me zanimaju vasa licna iskustva. Pogotovo nekoga ko je u Mostaru pravio montaznu kucu.
Jesi li nasao koga?
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#15 Re: Montazne kuce - izvodjaci radova

Post by iOS dev »

Ilili wrote: 28/05/2021 22:07
iOS dev wrote: 21/03/2021 17:01 Pozdrav, imam u planu montaznu kucu- vikendicu u Mostaru. E sad ne znam koju firmu da angazujem. Pa me zanimaju vasa licna iskustva. Pogotovo nekoga ko je u Mostaru pravio montaznu kucu.
Jesi li nasao koga?
Nisam
Post Reply