Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#176 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
nije palačinka , vec je palačinak :D
Kada je pivo postalo piva, onda palačinak može postati palačinka.

Ko si ti da braniš ljudima da griješe?
padobranac, tako sam mu odgovorila iz poptuno drugog razloga :D zna, arzonja razlog , nek' ti kaze :)
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#177 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
nije palačinka , vec je palačinak :D
Kada je pivo postalo piva, onda palačinak može postati palačinka.

Ko si ti da braniš ljudima da griješe?
padobranac, tako sam mu odgovorila iz poptuno drugog razloga :D zna, arzonja razlog , nek' ti kaze :)
Neka ne govori. Vaša intima neka ostane vaša.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#178 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Kada je pivo postalo piva, onda palačinak može postati palačinka.

Ko si ti da braniš ljudima da griješe?
padobranac, tako sam mu odgovorila iz poptuno drugog razloga :D zna, arzonja razlog , nek' ti kaze :)
Neka ne govori. Vaša intima neka ostane vaša.
ama kakva intima :-) :lol:

arzonja mi je sa palacinkom ignorirao odogovor na moje pitanje , mozda danas odgovori :D
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#179 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
ama kakva intima :-) :lol:

arzonja mi je sa palacinkom ignorirao odogovor na moje pitanje , mozda danas odgovori :D
Neću da znam. Šta dvoje odraslih ljudi rade nasamo je samo njihova stvar.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#180 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
ama kakva intima :-) :lol:

arzonja mi je sa palacinkom ignorirao odogovor na moje pitanje , mozda danas odgovori :D
Neću da znam. Šta dvoje odraslih ljudi rade nasamo je samo njihova stvar.
hahahahhaa , lud si , sad letim van :lol: :run:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#181 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by arzuhal »

A jestel čuli onaj kada u slastičarnu uđu vjernik, nevjernik i prelivoda, pa hoće da naruče palačinku? :mrgreen:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
nije palačinka , vec je palačinak :D
Kada je pivo postalo piva, onda palačinak može postati palačinka.

Ko si ti da braniš ljudima da griješe?
Ljubinka fura muški princip: palačinak, planet, kvantitet, majonez, itd, a mene vuče ženski: planeta, palačinka, kvaliteta, majoneza...Dakle samo neka čisto principijelna razlikovanja...

Ali najvažnija je iskrenost među nama :thumbup:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#182 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by Connaisseur Karlin »

arzuhal wrote:A jestel čuli onaj kada u slastičarnu uđu vjernik, nevjernik i prelivoda, pa hoće da naruče palačinku? :mrgreen:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
nije palačinka , vec je palačinak :D
Kada je pivo postalo piva, onda palačinak može postati palačinka.

Ko si ti da braniš ljudima da griješe?
Ljubinka fura muški princip: palačinak, planet, kvantitet, majonez, itd, a mene vuče ženski: planeta, palačinka, kvaliteta, majoneza...Dakle samo neka čisto principijelna razlikovanja...

Ali najvažnija je iskrenost među nama :thumbup:
aroznja, istina, svi oko mene kazu za avion da je lijepotica , ja jedina kazem lijepotan :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#183 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by insomnia78 »

Kako uspiju avion staviti u zeMski rod ocijut
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#184 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by arzuhal »

insomnia78 wrote:Kako uspiju avion staviti u zeMski rod ocijut
haj šta ti odmah tu...mogu staviti, što ne mogu...ja sam za jedan bunar rek'o: ah, ljepotice...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#186 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by Connaisseur Karlin »

arzuhal wrote:
insomnia78 wrote:Kako uspiju avion staviti u zeMski rod ocijut
haj šta ti odmah tu...mogu staviti, što ne mogu...ja sam za jedan bunar rek'o: ah, ljepotice...
:lol: :kiss:

insomnia78, fino kazu , znam iz iskustva,a evo ti i sa avio ariliners foruma (pa bla, bla, stavi samo link...)

:D
Last edited by arzuhal on 23/05/2018 19:31, edited 1 time in total.
Reason: spam
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#187 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by Bloo »

Image
User avatar
deer_hunter
Posts: 1012
Joined: 28/09/2012 15:46

#188 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by deer_hunter »



covjek objasnio, hvala, dovidjenja
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#189 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by HardcoreMX »

objasnio ko karlin.. :mrgreen:
User avatar
Aoida
Posts: 271
Joined: 02/04/2015 14:53

#190 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by Aoida »

ratomir wrote:
arzuhal wrote: Pretpostavljam da si postač? Onda ti ne treba ovo, iz više razloga: od toga da bi mogao u ovom mubarek mjesecu biti bolji prema svakome, do toga da ima prečih stvari kojima bi se, kao vjernik, mogao baviti od "okršaja s nevjernicima". Razmisli o tome ako neka tvoja gruba ili uvredljiva riječ (gruba i uvredljiva za ateiste, ne za tebe) bude uzrokom vrijeđanje tvoje vjere s njihove strane, a i moje, koliko si uspio u svojoj nakani, ma kakva ona bila...
dobro hvala na savjetima (ako su iskreni) ali ja nisam nikog vrijedjao vise sam iznio jednu istinu koju vjernici presucuju :) i nece da kazu iskreno ono sto misle kad razgovaraju sa "nevjernicima".
a ja ovdje nisam radi okrsaja sa nevjernicima kao sto mozes vidjeti nisam se nakacio ni naciji komentar vec sam iznio Istinu recenu u svim vjerskim knjigama ,a samim tim i Kur*anu.
dakle da ja sad odsutupim od svojih ideala i da lazem u mjesecu Ramazanu,ali to i nije tema.
samo sam eto iskreno rekao ono sto pise u Knjigama.
P.S. svima zelim sto i sebi. sve najljepse i najbolje .
Presutiti nesto ne znaci i slagati.
I ono sto je tvoja istina, nije i za drugog.
Zbog toga ti je Arzo i sugerisao da u ovom mubarek mjesecu okrenes obraz.
Nije na tebi da ispravljas ono sto ti smatras neispravnim kod nevjernika.
Ispravljaj prije svega sebe jer samo si za sebe (svoja djela i misli) odgovoran.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#191 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by Connaisseur Karlin »

HardcoreMX wrote:objasnio ko karlin.. :mrgreen:
ne pisi gluposti o meni :)
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#192 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by HardcoreMX »

Connaisseur Karlin wrote: ne pisi gluposti o meni :)
sa ove teme kojoj si dala toliko inspiracije..
Connaisseur Karlin wrote: reci nekome svoj stav , ne znaci da se isti izjavljeuje sa ciljem da se sugovnrik/ca podcjeni ili ismijava :)
ako sugovornik ima problem prihavtiti sebe , ne mora meni licemjerno i bezobrazno podbabdati da ga ja ne postujem :)
:)
User avatar
Satori
Posts: 559
Joined: 05/06/2016 21:46

#193 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by Satori »

ratomir wrote: dobro hvala na savjetima (ako su iskreni) ali ja nisam nikog vrijedjao vise sam iznio jednu istinu koju vjernici presucuju :) i nece da kazu iskreno ono sto misle kad razgovaraju sa "nevjernicima".
a ja ovdje nisam radi okrsaja sa nevjernicima kao sto mozes vidjeti nisam se nakacio ni naciji komentar vec sam iznio Istinu recenu u svim vjerskim knjigama ,a samim tim i Kur*anu.
dakle da ja sad odsutupim od svojih ideala i da lazem u mjesecu Ramazanu,ali to i nije tema.
samo sam eto iskreno rekao ono sto pise u Knjigama.
P.S. svima zelim sto i sebi. sve najljepse i najbolje .
Oni vjernici koje ja poznajem, iskljucujuci radikale i ekstremiste, ne misle da ce nevjernici u Dzehennem. Vec se drze onog da "samo dragi Allah zna sta je u svacijem srcu".
Nije nekom Dzennet zagarantovan zato sto vjeruje. Postoji more prica o tome kako su grijesi oprosteni i/ili Dzennet obecan nekome ko nije bio uzoran vjernik (prostitutka i zedan pas, nasilnik koji je zivio u doba Musaa/Mojsija,a kajao se svakodnevno, covjek koji je sklonio granu koja je smetala ljudima na putu i dr.), a nekim drugim ljudima Dzehennem (zena koja je zlostavljala macku). E sad, otkud nama pravo da tvrdimo da ce neko gorjeti? Mozda se bas njegova dobra djela prime, a nasa ne.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#194 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by Connaisseur Karlin »

sherbett wrote:
HardcoreMX wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ne pisi gluposti o meni :)
sa ove teme kojoj si dala toliko inspiracije..
Connaisseur Karlin wrote: reci nekome svoj stav , ne znaci da se isti izjavljeuje sa ciljem da se sugovnrik/ca podcjeni ili ismijava :)
ako sugovornik ima problem prihavtiti sebe , ne mora meni licemjerno i bezobrazno podbabdati da ga ja ne postujem :)
:)
Da! To smojes samo ti ljubavi :oops:
ne, vec tip uleti , izjavi glupost jer mu ide moje pisanje na njegov klincic :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#195 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by Connaisseur Karlin »

HardcoreMX wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ne pisi gluposti o meni :)
sa ove teme kojoj si dala toliko inspiracije..
Connaisseur Karlin wrote: reci nekome svoj stav , ne znaci da se isti izjavljeuje sa ciljem da se sugovnrik/ca podcjeni ili ismijava :)
ako sugovornik ima problem prihavtiti sebe , ne mora meni licemjerno i bezobrazno podbabdati da ga ja ne postujem :)
:)
da, i dalje to tvrdim svoj stav , ali ti napises izjavu iz potpuno drugog razloga , eh to je razlika , a koja nema veze sa gore postavljenom mojom izjavom :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#196 -mod comment-

Post by Bloo »

Ili ćete se držati teme ili ćete biti odstranjeni. Lična vrijeđanja odradite na PM.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21563
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#197 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by MarlboroGold »

Njih dvoje bi bili dobar par 8-)
Imali bi momente iskrenosti :D
mishic
Posts: 6242
Joined: 28/04/2011 16:29

#198 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by mishic »

Tolerancija sama po sebi podrazumijeva poštivanje drugog i drugačijeg. Dakle drugog kao ličnost-čovjeka i drugačijeg sa svim njegovim odrednicama (identitetima) bili oni naslijeđeni (rasa, pol, nacija...) ili odabranim (religija, jezik, kultura...) itd.
Tolerancija u principu treba biti uzajamna, dvosmjerna ili obostrana kao što je ljubav, recimo. Ako ona (tolerancija) to nije onda je ona skoro pa nemoguća. Ona je kao brak u kome samo jedno voli.
Biti tolerantan a smatrati i to javno iznositi da je religija zaostala, primitivna itd. isto je što i smatrati i iznositi da je ateizam ili agnosticizam animalna odrednica...
Dakle tolerisanje i vrijeđanje se međusobno isključuju, pa bilo to kome pravo ili ne!
Očekivati da se prema meni bude tolerantno, svejedno jeli u pitanju moj stav, političko ubjeđenje ili opredjeljenost, vjera, nacija, rasa, kultura, stil oblačenja, boja košulje itd. a ne imati i ne pokazivati to isto prema onome od koga se to očekuje, je, u najmanju ruku iluzorno. Nametanje svoje volje, stavova, pogleda na svijet i život, i svih drugih odrednica koje me čine drugim i drugačijim od nekoga drugog ne zove se tolerancija nego dominacija. Da sada ne ulazimo u varijacije te dominacije. Dakle smatrati sebe tolerantnim a vrijeđati drugog i drugačijeg s predpostavkom i ubjeđenjem da je moj stav apsolutan, ispravan itd., je samoobmana, a put od te i takve samobmane do rasizma, nacizma, fašizma i desetina drgih izama, povijest nas tome uči, nije dalek. To samo pokazuje da tu oko nas čuči mnogo malih diktatora koji čekaju svoju priliku da sa rijeći pređu na djela...
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#199 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by HardcoreMX »

ti trebas drugu rijec...jer sa mnogo puta spomenutom tolerancijom zapravo upravo govoris o tome sto govoris...o cucanju negativnosti koje prijete..tolerancija znaci snosljivost, trpeljivost..trpljenje...a to je neprijatno stanje...ti trebas rijec Respekt...
ratomir
Posts: 176
Joined: 23/07/2013 14:31

#200 Re: Momenti iskrenosti između vjernika i ateista

Post by ratomir »

Oni vjernici koje ja poznajem, iskljucujuci radikale i ekstremiste, ne misle da ce nevjernici u Dzehennem. Vec se drze onog da "samo dragi Allah zna sta je u svacijem srcu".
Nije nekom Dzennet zagarantovan zato sto vjeruje. Postoji more prica o tome kako su grijesi oprosteni i/ili Dzennet obecan nekome ko nije bio uzoran vjernik (prostitutka i zedan pas, nasilnik koji je zivio u doba Musaa/Mojsija,a kajao se svakodnevno, covjek koji je sklonio granu koja je smetala ljudima na putu i dr.), a nekim drugim ljudima Dzehennem (zena koja je zlostavljala macku). E sad, otkud nama pravo da tvrdimo da ce neko gorjeti? Mozda se bas njegova dobra djela prime, a nasa ne.[/quote]

ma ha to su ovi vjernici sto mogu da piju da bludnice i te stvari.
Islam ima skup zakona koji se moraju postovati.
da ali ti si naveo primjere vjernika koji su grijesili i naravno da ce uci u Dženet,jer se kaju.
cuj od kud nama pravo da tvrdimo da ce neko goriti.pa imas u Kur anu opise ljudi koji ce goriti,te ko su oni na ovom svijetu,nazivamo ih nevjernicima,kjafirima.
i na kraju ti navodis da su mozda njihova djela bolja od nasih hah.totalna kontradiktrosnos,a mene upozoravas na to da "samo dragi Allah zna sta je u svacijem srcu". eh eto. selam
Post Reply