Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#76 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by horns&drums » 11/04/2009 21:50

stochar wrote:evo i na forumu Sokoca raspravljaju o Brnetu: (ja ga ne znam, ja sam s memli strane, tamo smo chupavce mogli vidjeti samo u spotu Alicea Coopera, inace, nisu smjeli prismrdit')
Ja sam prismrdivao u tvoje krajeve :D

cupav sam bio samo "dole" :D:D

amrica

#77 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by amrica » 11/04/2009 22:02

Srklet-jok77 wrote:
amrica wrote:@srklet
Vidis da neces pozaliti, i lijepe stvari se ovdje mogu citati, ovo za Kiflu nisam znala i pravo sam se obradovala
ama hochu bolan bolan Amrice ... jer mi je dnevna rutina prelistat i ovaj forum iako nisam chlan ... i znam koji je mainstream ovde :D ....... a za njega sam se i ja pravo obradovao ... lichi na sebe iz najboljih dana .... mada ... vjerovatno znash ... i za prichu i za L u motelu ... a i za to kako su ga razduzili ... mada koliko god grubo zvuchalo....mozda je na kraju dobro za njega stho je tako ispalo

Ps. u svakom sluchaju Amrice ... hvala na dobrodoshlici :)
Dobri dragi Kiflica :) Pravo mi drago sto se sredio.
I kad sam ga sretala u najgorem periodu njegovog zivota bio je isto fin, pristojan, kulturan... jednostavno, takav kakav je.
A znam sve sto mu se desavalo u zivotu, obicno dobri nastradaju. :sad:

nexo

#78 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by nexo » 11/04/2009 22:20

debela wrote:nesto kontam, zasto se uvijek sjecamo kojekakvih manjih i vecih budala :|
Nista cudno! Sarajevo je takvo, obozava se prisjecati kojekakvih idiota, a sa druge strane mrzi pomen bilo koga ko je nesto korisno uradio u zivotu. Od takvog negativca i idiota, da ga najblaze opisem, a kojeg sam licno poznavao napravise u najmanju ruku rock zvijezdu.treba mu mozda napraviti spomenik zato sto je izvukao iz Kule par ljudi koje je licno poznavao samo zato sto su isti "sarajevska raja", a ostali koje je ubio na Kosovu, u Hrvatskoj i BiH su zanemarivi.

Ozbiljno ljudi, odavno nisam iscitao citavu temu. Kada neko ko ne poznaje covjeka iz naslova teme procita sve postove, lako moze stvoriti dojam o pozitivnoj licnosti. Odvratno, ali nisam iznenadjen!

Pozdrav,

stochar

#79 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by stochar » 11/04/2009 22:34

horns&drums wrote:
stochar wrote:evo i na forumu Sokoca raspravljaju o Brnetu: (ja ga ne znam, ja sam s memli strane, tamo smo chupavce mogli vidjeti samo u spotu Alicea Coopera, inace, nisu smjeli prismrdit')
Ja sam prismrdivao u tvoje krajeve :D

cupav sam bio samo "dole" :D:D
jebi ga, ti bio tajni agent...

amrica

#80 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by amrica » 11/04/2009 22:48

nexo wrote:
debela wrote:nesto kontam, zasto se uvijek sjecamo kojekakvih manjih i vecih budala :|
Nista cudno! Sarajevo je takvo, obozava se prisjecati kojekakvih idiota, a sa druge strane mrzi pomen bilo koga ko je nesto korisno uradio u zivotu. Od takvog negativca i idiota, da ga najblaze opisem, a kojeg sam licno poznavao napravise u najmanju ruku rock zvijezdu.treba mu mozda napraviti spomenik zato sto je izvukao iz Kule par ljudi koje je licno poznavao samo zato sto su isti "sarajevska raja", a ostali koje je ubio na Kosovu, u Hrvatskoj i BiH su zanemarivi.

Ozbiljno ljudi, odavno nisam iscitao citavu temu. Kada neko ko ne poznaje covjeka iz naslova teme procita sve postove, lako moze stvoriti dojam o pozitivnoj licnosti. Odvratno, ali nisam iznenadjen!

Pozdrav,

ne znam ko ga je napravio"zvijezdom " i pozitivcem, ali u poredjenju sa vecinom ljudi iz njegovog "faha" one nije maltretirao zenske prije rata... i to je sve sto sam ja napisala o njemu. Osim sto se pricalo da je on naredio da Neno dobije metak... a to je vec carsijska.. :sad:

since1921
Location: Navijati za Sarajevo stvar je geografije a za ZELJU stvar filozofije

#81 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by since1921 » 12/04/2009 22:22

Navedeni je pao u drugi plan tema prelazi u prisjecanje na predratnu Sarajevsku jaliju i likove koji su je cinili....

South Blue Mama

#82 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by South Blue Mama » 13/04/2009 09:13

Edin H. wrote: Je li istina da je Bato (Mitar) poginuo?
Ubijen u pucnjavi u tadasnjem TVIN-u, ni kriv ni duzan, od strane kretena koji i dan danas prosipa silu. Bio je crnjak zestok, dan-dva je bio u teskom stanju i na kraju podlegao. Pokopan je sa imenom koje je oduvijek zelio.

in33sa

#83 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by in33sa » 13/04/2009 09:17

Kad smo vec kod ludjaka koje narod slavi, nije li Celo Bajramovic najbolji primjer.

Da je Brne nekim slucajem stavio ljiljane na rame, i njega bi se slavilo kao junaka. Ovako ga slave Srbi, vojvodu Brneta :-)

U isto vrijeme Sarajevo nema ulicu bosanskog Shindlera fra Vjeke Curica, svjetski poznatog humanitarca iz Rwande. Niko ga i ne spominje, osim sto FTV svakog Uskrsa ili Bozica pusti jedan te isti dokumentarac o ovom velikom covjeku.

I onda kad ga Hrvatska prisvoji, bice plakanja kako nam kradu ikone :-)

dnaxy

#84 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by dnaxy » 13/04/2009 09:39

in33sa wrote:Kad smo vec kod ludjaka koje narod slavi, nije li Celo Bajramovic najbolji primjer.

Da je Brne nekim slucajem stavio ljiljane na rame, i njega bi se slavilo kao junaka. Ovako ga slave Srbi, vojvodu Brneta :-)

U isto vrijeme Sarajevo nema ulicu bosanskog Shindlera fra Vjeke Curica, svjetski poznatog humanitarca iz Rwande. Niko ga i ne spominje, osim sto FTV svakog Uskrsa ili Bozica pusti jedan te isti dokumentarac o ovom velikom covjeku.

I onda kad ga Hrvatska prisvoji, bice plakanja kako nam kradu ikone :-)
a vjerujem tebi kao velikom Hrvatu ce bit krivo sto ce ga Hrvatska prisvojit.. :-)

in33sa

#85 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by in33sa » 13/04/2009 09:43

Zasto bi meni bilo krivo? :D

Pojedincima hoce, pa ce biti placa "buuu kradu nam Hrvati, sram ih bilo" :-)

Ali zato Brne, Celo, zestoki momci sa gradskog asfalta, djeca im se dive, idoli generacija :-)

nineinchnails

#86 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by nineinchnails » 13/04/2009 10:13

Sjecam se Brneta.
Jedne prilike je p'jan hodao Vilsonovim i od raje trazio "crni" konac da sebi prisije rajfeslus na ruku :lol:

A zatim sam cuo da je otisao u Cetnike za Vukovar :?

A onda sam cuo i da je poginuo 8-)

Ostao je zaboravljen i niko ga nije spominjao, a sada na ovom forumu vidim da je jos uvijek "ziv" :twisted:

bice_bice

#87 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by bice_bice » 13/04/2009 10:31

cemu sluze ovakve teme?

dnaxy

#88 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by dnaxy » 13/04/2009 10:32

in33sa wrote:Zasto bi meni bilo krivo? :D

Pojedincima hoce, pa ce biti placa "buuu kradu nam Hrvati, sram ih bilo" :-)

Ali zato Brne, Celo, zestoki momci sa gradskog asfalta, djeca im se dive, idoli generacija :-)
pa znam ja da nebi..mislim da se vidjet iz tvojih postova kome ti licno vise volis..zato brzo pisi index.hr , hrt.hr i pricaj im o Fra. Vijeki , Schindler-u iz Ruande i kako je i on Hrvat pa da ga sto prije prisvoje sebi pa da mozemo jos jednu temu otvorit kako su nam buuu Hrvati prisvojili jos jednog naseg buu Hrvata..

da ne skrecem sa teme..mislim prica je o Brnetu..fakat da se ne treba divit momcima sa asfalt-a..ali haman tako vrijeme doslo...proce i ovo valjda..

jazz001

#89 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by jazz001 » 13/04/2009 10:50

Postao/la Edin H. dana 11/04/2009 20:53

horns&drums je napisao/la:
Mitar, ali s Grbavice, je poginuo. Ubili ga cetnici na Grbavici

Onda valjda nije isti momak.

Ovaj je bio visok, plav, razvijen, slabe kose.

Taj Bato kojeg spominjes je hrvat i u zapadnom mostaru je,,,nakav je pukovnik u vojsci,,,znam ga pravo...pomarisali smo se pred BB. :D jedne godine dok je bog hodao zemljom... :-),,,on je i Jukin haver bio a druzio se sa onim Rajićem iz švrakino-grbavica,,,ali svi su za ćelu bili obične CEPI :D :dance: ,,,,a sto se tice Kifle Damira zajedno smo isli u osnovnu SSK i pravo mi ga je zao bilo poslije par vidjanja,,,kako rece amra bas zalosno jer je momak pravo fin,,,drago mi je da je stao sa gudrom ako jeste i da se snasao,,,a zna li se sta radi u brezi...

HAVANA

#90 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by HAVANA » 13/04/2009 12:07

Vodi komunu.

5 0 5

#91 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by 5 0 5 » 13/04/2009 12:33

Zna li neko šta se desilo sa Haugom? On je isto visio na Skenderiji prije rata, a živio je u Vogošći tad.

HAVANA

#92 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by HAVANA » 13/04/2009 12:33

U Indiji je. :lol:

Hoce li sloboda ...

#93 Re:

Post by Hoce li sloboda ... » 13/04/2009 12:47

Santos wrote:Pa jebiga nemozes Sarajvo zamislit bez tih faca.Eto Bea kasnije smo ga zvali Bendzo frajer se ozenio 3 cerkice smirio se pravo.Meni je gori bio buraz mu.Dosta je te raje zijanilo.Meni su bili mrzi oni misevi koji su se kurcili zato sto su bili u njihovom drustvu.Sjecam se marisane na Alipasinu kad je dosla raja od Fahre sa carsije.Licno ucestvovo ja belaja.Dobijes i od ovih i onih nezna se ko koga marise.
Bea se smirio? Bio je ozenjen kad je pokusao silovati curicu od 15 godina.

tamara*

#94 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by tamara* » 13/04/2009 12:52

505sCrtom wrote:Zna li neko šta se desilo sa Haugom? On je isto visio na Skenderiji prije rata, a živio je u Vogošći tad.
Rekoše da je umro...
Gitara bez žica, pončo, velike sunčane cvike...
Uvijek mi ga bilo žao :(

5 0 5

#95 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by 5 0 5 » 13/04/2009 12:55

tamara* wrote:
505sCrtom wrote:Zna li neko šta se desilo sa Haugom? On je isto visio na Skenderiji prije rata, a živio je u Vogošći tad.
Rekoše da je umro...
Gitara bez žica, pončo, velike sunčane cvike...
Uvijek mi ga bilo žao :(
Eh..

HAVANA

#96 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by HAVANA » 13/04/2009 12:57

Nije umro,ozbiljno jaran mi rekao vidio ga u Indiji.

Hoce li sloboda ...

#97 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Hoce li sloboda ... » 13/04/2009 12:58

HAVANA wrote::shock: :-) Otkud njega izvuče?Od svih budala u ovom gradu on je bio posebna budala.Malo brlje, artana, parkopana i udri ,doduše on je uvijek sebe rezao
a od platoa do stelexa...bilo je još Čela,Dragiša,NJufka,Krepa,Konja,Sandra... :-) Mogu mislit šta je u ratu radio kad je u ono lijepo vrijeme sam sebe žiletima rezao.Jebo budalu.Bolje da si se Hauga sjetio :lol: ili Ace ispred prve gimnazije kako moli curice da im dotakne kosu,Slobodana iz tramvaja i nabrajanja familija,Dragana rokera,Fefeta...oni su bar bili interesantni.
Odakle izvuce Acu? :shock:

Sjeca li se nekog onog niskog fotografa sto je po dvoristima ispred skola prodavao slicice domacih rock-zvijezda? Nesto me pominjanje Ace sjeti na ovog lika, valjda zato sto su obojica bili niski. To su bila rockerska vremena, Kaktus, Rock, Djerdan, koncerti u Domu mladih svake subote, pa cjelodnevni rock-maratoni u Skenderiji, pa Cicak i prijatelji, pa Nove nade nove snage pa furanje na demo-snimke bendova iz komsiluka, Corba u Skenderiji nakon sto je cura u Zagrebu poginula na koncertu, Dzuboks kao obavezna literatura, svaki dan fitness na elektricnoj ili bas gitari, derneci na Vilsu sa bocom Stocka i gitarom ... koja su to pionirska vremena bila. A danas se djeca uce svirati klavir na iPhonu ...

tamara*

#98 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by tamara* » 13/04/2009 13:00

Hoce li sloboda ... wrote:
HAVANA wrote::shock: :-) Otkud njega izvuče?Od svih budala u ovom gradu on je bio posebna budala.Malo brlje, artana, parkopana i udri ,doduše on je uvijek sebe rezao
a od platoa do stelexa...bilo je još Čela,Dragiša,NJufka,Krepa,Konja,Sandra... :-) Mogu mislit šta je u ratu radio kad je u ono lijepo vrijeme sam sebe žiletima rezao.Jebo budalu.Bolje da si se Hauga sjetio :lol: ili Ace ispred prve gimnazije kako moli curice da im dotakne kosu,Slobodana iz tramvaja i nabrajanja familija,Dragana rokera,Fefeta...oni su bar bili interesantni.
Odakle izvuce Acu? :shock:

Sjeca li se nekog onog niskog fotografa sto je po dvoristima ispred skola prodavao slicice domacih rock-zvijezda? Nesto me pominjanje Ace sjeti na ovog lika, valjda zato sto su obojica bili niski. To su bila rockerska vremena, Kaktus, Rock, Djerdan, koncerti u Domu mladih svake subote, pa cjelodnevni rock-maratoni u Skenderiji, pa Cicak i prijatelji, pa Nove nade nove snage pa furanje na demo-snimke bendova iz komsiluka, Corba u Skenderiji nakon sto je cura u Zagrebu poginula na koncertu, Dzuboks kao obavezna literatura, svaki dan fitness na elektricnoj ili bas gitari, derneci na Vilsu sa bocom Stocka i gitarom ... koja su to pionirska vremena bila. A danas se djeca uce svirati klavir na iPhonu ...
:shock:
Pa gdje se njega sjeti, aaa...

tamara*

#99 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by tamara* » 13/04/2009 13:02

HAVANA wrote:Nije umro,ozbiljno jaran mi rekao vidio ga u Indiji.
Stvarno mi je drago da čujem, nadam se da jeste 8)

Edin H.

#100 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Edin H. » 13/04/2009 13:03

South Blue Mama wrote:
Edin H. wrote: Je li istina da je Bato (Mitar) poginuo?
Ubijen u pucnjavi u tadasnjem TVIN-u, ni kriv ni duzan, od strane kretena koji i dan danas prosipa silu. Bio je crnjak zestok, dan-dva je bio u teskom stanju i na kraju podlegao. Pokopan je sa imenom koje je oduvijek zelio.
To sam i ja cuo da je nastradao kod Twina.
Sjecam se kada su se pocetkom rata tamo Jukini skupljali, bio sam jednom kada je Juka kao nesto pucao (cini mi se da je bio nesto ljut :? pa je pucao u zrak).
Vozao je tada lijepog Chevroleta :-)

Ali kao sto vidis jazz001 tvrdi nesto drugo u vezi Bate. Bas mi nista nije jasno.

Ali mislim da ti govoris za onoga Batu sto sam ja pitao, bice da ima vise ljudi sa slicnim imenom.
Pod kojim imenom je sahranjen, ako nije tajna?

Sjeca li se neko Clarensa sa Cengic Vile sto se navodno ubio? Bio je jako dobar momak. Gradjevinski inzinjer, da ne kazete da samo spominjemo neobrazovane ljude. Poslije je umro i njegov brat Namik.
Clarens je dobar sa Rikijem iz Petar Dokic skole pa mu je zivot krenuo malo drugim tokom. I Riki je nastradao.

Post Reply