.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#51 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Edin H. »

O tome smo rasprevljali na sljedecoj temi

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... i#p1942744

Ja sam pratio to sudjenje, ali ne sjecam se da je neko rekao da je rodom sa Sokolca, mozda tamo sada zivi.
Ma kreten bio, kreten ostao, ali eto takvi ljudi ti nekada odlucuju u zivotu.

Navodno je on postedio zivot Perice Koblara, i "pripazio ga" jer je znao da je sarajevska raja (Perica je bio konobar).
User avatar
IBM
Posts: 877
Joined: 26/07/2007 14:01

#52 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by IBM »

Evo nesta sto sam nasao na netu u vezi njega:


http://www.sense-agency.com/ba/stream.p ... 2009&kat=6

Lider srpskih radikala Vojislav Šešelj je tokom unakrsnog ispitivanja Perice Koblara pokušavao da ospori jučerašnji iskaz svedoka prema kojem su trojicu njegovih saboraca, nakon zarobljavanja na Igmanu 17. jula 1993. godine, ubili pripadnici formacije četničkog vojvode Branislava Gavrilovića zvanog Brne. Šešelj je, naime, tvrdio da su Živko Krajišnik, Rusmir Hamalikić i Robert Kahrimanović, ubijeni u borbi, prilikom zauzimanja bunkera na Golom brdu na Igmanu.

-------------------------------
Tuzilac Dal na sudjenju Seselju:

Branislav Gavrilović, poznat pod nadimkom Brne, bio je aktivan u širem području Sarajeva, on je stao na čelo omladinskog srpskog pokreta za Bosnu i Hercegovinu, Šešelj ga je kasnije imenovao, tog Gabrilovića, za dobrovoljačkog komandanta u Slavoniji, Baranji i Zapadnom Sremu. Ovde na ekranu vidimo Šešeljevu potvrdu o tome da je on komandant, Gavrilović je bio jedan od lidera Srpske Radikalne Stranke u Iliđži. Tokom rata, on je bio odgovoran za jednu veću jedinicu četničkih dobrovoljaca, Tužilaštvo će pružiti dokaze o tome da je Gavrilović, dok je bio u Hrvatskoj dobijao naređenja od štaba Srpske Radikalne Stranke u Beogradu i da se sretao sa Šešeljem i u Beogradi i u Sarajevu, Šešelj ge je imenovao za vojvodu u maju ’93. godine, a njegove zasluge bile su stečene u Hrvatskoj i Sarajevu gde se istakao. Šta je on to uradio u Sarajevu? Mi ćemo vam prikazati dokaze da je 17. jula ’93. godine, Gavrilović sa svojim četničkim dobrovoljcima zarobio četvoro pripadnika sarajevske teritorijalne odbrane na njihovim položajima na planini Igman, jednog od njih, sedamnaestogodišnjeg dečaka ubili su na licu mesta, ostale zarobljenike poveli su dole na jedno polje gde su Branislav Gavrilović i drugi njegovi ljudi čekali. Gavrilović i jedan od njegovih podređenih su ispitivali zarobljenike, udarali, tukli ih i šutirali, dvoje od tih zarobljenika ubijeno je posle ispitivanja. Ovi zločini koje sam upravo opisala počinjeni su zbog toga što su Šešelj i drugi učesnici zajedničkog zločinačkog poduhvata sledili zajednički cilj ostvarivanja srpske dominacije u ciljnim teritorijama u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Šešelj i njegovi saradnici želeli su da isteraju Hrvate i muslimane, da bi ovo ostvarili vodili su kampanju progona zbog koje su neizrecivi brojevi nevinih ljudi svih uzrasta platili veoma visoku cenu, veoma tešku cenu.


-----------------------------

Snimak gdje ga Seselj proglasava Vojvodom:



---------------------------
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#53 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by amrica »

3 strane o Brnetu, a niko Njufka nije spomenuo... :?

Koliko se ja sjecam, Skenderija, Kaktus, ogromni obojica, jalijasi.... slican IQ
Ali Brne nije cure maltretirao, a od Njufka se bjezalo kao od granate...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#54 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by HAVANA »

:shock: :-) Otkud njega izvuče?Od svih budala u ovom gradu on je bio posebna budala.Malo brlje, artana, parkopana i udri ,doduše on je uvijek sebe rezao
a od platoa do stelexa...bilo je još Čela,Dragiša,NJufka,Krepa,Konja,Sandra... :-) Mogu mislit šta je u ratu radio kad je u ono lijepo vrijeme sam sebe žiletima rezao.Jebo budalu.Bolje da si se Hauga sjetio :lol: ili Ace ispred prve gimnazije kako moli curice da im dotakne kosu,Slobodana iz tramvaja i nabrajanja familija,Dragana rokera,Fefeta...oni su bar bili interesantni.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#55 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by amrica »

HAVANA wrote::shock: :-) Otkud njega izvuče?Od svih budala u ovom gradu on je bio posebna budala.Malo brlje, artana, parkopana i udri ,doduše on je uvijek sebe rezao
a od platoa do stelexa...bilo je još Čela,Dragiša,NJufka,Krepa,Konja,Sandra.[/b].. :-) Mogu mislit šta je u ratu radio kad je u ono lijepo vrijeme sam sebe žiletima rezao.Jebo budalu.Bolje da si se Hauga sjetio :lol: ili Ace ispred prve gimnazije kako moli curice da im dotakne kosu,Slobodana iz tramvaja i nabrajanja familija,Dragana rokera,Fefeta...oni su bar bili interesantni.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Koja galerija likova....

Dragisa, nemam pojma...

Njufko ziv i zdrav, podebeo, cak i jos ruzniji nego sto je bio, mentalni sklop isti... igra sa komsijama nekih igrica u parkicu iza Holideja...i dalje maltretira curice, istom pricom, srecom samo verbalno...

Krepo, poluziv, pravi krepo, hoda, nesto i prica, ali skroz unisten... :sad:

Konjo, zna se, postavio bombu i ranio postara, slucajno... isto mozak nista... :sad:

Sandro je negdje u Croatiji, ne znam nista drugo...


I jos jedan lik je bio tu sa Njufkom, Neno, (Nenad Milosevic) mali, nabijen, nije pio, onako jalija, ali imao klikera... Ubijen snajperom tacno medju oci u supljikavoj(?) na Vrbanji... pricalo se da mu je to Brne poslao metak sto je ostao ovdje.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#56 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by horns&drums »

ilija156 wrote:Naviao je za Partizan a i za Zelju

Eh Ilija, ako si ti Ilija iz gradj. tehnicke skole onda imas pozdrav od mene iz 4.1h :-D

p.s. los ti partizan :D :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#57 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by HAVANA »

amrica wrote:
HAVANA wrote::shock: :-) Otkud njega izvuče?Od svih budala u ovom gradu on je bio posebna budala.Malo brlje, artana, parkopana i udri ,doduše on je uvijek sebe rezao
a od platoa do stelexa...bilo je još Čela,Dragiša,NJufka,Krepa,Konja,Sandra.[/b].. :-) Mogu mislit šta je u ratu radio kad je u ono lijepo vrijeme sam sebe žiletima rezao.Jebo budalu.Bolje da si se Hauga sjetio :lol: ili Ace ispred prve gimnazije kako moli curice da im dotakne kosu,Slobodana iz tramvaja i nabrajanja familija,Dragana rokera,Fefeta...oni su bar bili interesantni.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Koja galerija likova....

Dragisa, nemam pojma...

Njufko ziv i zdrav, podebeo, cak i jos ruzniji nego sto je bio, mentalni sklop isti... igra sa komsijama nekih igrica u parkicu iza Holideja...i dalje maltretira curice, istom pricom, srecom samo verbalno...

Krepo, poluziv, pravi krepo, hoda, nesto i prica, ali skroz unisten... :sad:

Konjo, zna se, postavio bombu i ranio postara, slucajno... isto mozak nista... :sad:

Sandro je negdje u Croatiji, ne znam nista drugo...


I jos jedan lik je bio tu sa Njufkom, Neno, (Nenad Milosevic) mali, nabijen, nije pio, onako jalija, ali imao klikera... Ubijen snajperom tacno medju oci u supljikavoj(?) na Vrbanji... pricalo se da mu je to Brne poslao metak sto je ostao ovdje.




Neno Milošević.Nije on loš bio,oženio se ,dobio dijete i onda rat,ostao je i poginuo.
Krepu i dan danas možeš vidjeti po skenderiji se vuče, a :lol: :lol: ako sretneš kad onog bradatog vehabiju što prodaje one kasete po skenderiji
zagledaj se poznačeš ga,brnetova ekipa. Poslije šlepera popijenih artana došao tobe i živi u gladnom polju. :-)
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#58 Re:

Post by Edin H. »

edu wrote:zna li ko sta je sa tunjom filipovicem?
Nisam znao da je i Tunjo mahao glavom u Kaktusu :zoka:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#59 Re: Re:

Post by HAVANA »

Edin H. wrote:
edu wrote:zna li ko sta je sa tunjom filipovicem?
Nisam znao da je i Tunjo mahao glavom u Kaktusu :zoka:


Nije,nije Tunjo je bio druga ekipa on je sa kiflom i tadijom dilo artane pred kukom. :lol:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#60 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by amrica »

Je li mislis na kiflu Kiflu, A.J.?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#61 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by HAVANA »

amrica wrote:Je li mislis na kiflu Kiflu, A.J.?

Kili jedan jedini, gdje se išlo poslije bb...neki dan ga vidio.Dobar,vrlo drag momak.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#62 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by amrica »

Ako mislilo na istog, stvarno je drag, uvijek bio i ostao, samo i on propao....

Dugo ga nisam vidjela, 10 i vise godina do jednog susreta u parku kod Svjetlosti, koji se zavrsio tako da sam mu dala nesto love... :sad:
Ostao gorak okus dugo vremena. I svaki sljedeci susret bio slican, samo ga dugo nisam vidjela.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#63 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by HAVANA »

amrica wrote:Ako mislilo na istog, stvarno je drag, uvijek bio i ostao, samo i on propao....

Dugo ga nisam vidjela, 10 i vise godina do jednog susreta u parku kod Svjetlosti, koji se zavrsio tako da sam mu dala nesto love... :sad:
Ostao gorak okus dugo vremena. I svaki sljedeci susret bio slican, samo ga dugo nisam vidjela.


Da ,mislimo na istog i poslije smrti žene je skroz propao :( ali zadnjih par godina je ok,živi u brezi...navrati na piće,super izgleda. :)
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#64 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Edin H. »

Sta bi sa onim Nixonom (cini mi se sa Anexa) sto ga je hrasno spomenuo?

To je bio krasan mladic.
Sjecam se jednom, na Skenderiji uhvatio nekog mladica, glavu mu u beton udara, a neko ne smije da ga sprijeci :x

Cuo sam da ga je murija dobro prebila ne dugo nakon toga.

Bobo, Bato i Spasko sa Otoke su bili takodje dragi i zanimljivi momci.
Je li istina da je Bato (Mitar) poginuo?
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#65 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by amrica »

HAVANA wrote:
amrica wrote:Ako mislilo na istog, stvarno je drag, uvijek bio i ostao, samo i on propao....

Dugo ga nisam vidjela, 10 i vise godina do jednog susreta u parku kod Svjetlosti, koji se zavrsio tako da sam mu dala nesto love... :sad:
Ostao gorak okus dugo vremena. I svaki sljedeci susret bio slican, samo ga dugo nisam vidjela.


Da ,mislimo na istog i poslije smrti žene je skroz propao :( ali zadnjih par godina je ok,živi u brezi...navrati na piće,super izgleda. :)

Bas si me obradovao, nemas pojma... :-D
I znam mu za zenu, pricao mi je... :sad:

:kiss:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#66 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by horns&drums »

Mitar, ali s Grbavice, je poginuo. Ubili ga cetnici na Grbavici
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#67 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Edin H. »

horns&drums wrote:Mitar, ali s Grbavice, je poginuo. Ubili ga cetnici na Grbavici
Onda valjda nije isti momak.

Ovaj je bio visok, plav, razvijen, slabe kose.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#68 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by stochar »

evo i na forumu Sokoca raspravljaju o Brnetu: (ja ga ne znam, ja sam s memli strane, tamo smo chupavce mogli vidjeti samo u spotu Alicea Coopera, inace, nisu smjeli prismrdit')

Period 1992. do 1995. godine je za mene bio i ostaće trajno urezan u sjećanje. Rođen sam 60-tih, pravoslavac sam da ne bi bilo zabune, a moje ime i prezime ovdje neću pominjati. Nadam se da ćete ovo shvatiti!

Ovaj parabolik (Brne) je prvi put bio lakše ranjen na Grbavici, silazeci sa Vraca u akciji povedenoj u cilju oslobođenja Grbavice, gdje je Dragiša Kujačić-Kujača u cik zore bez potrebe bacio bombu u ulici Rave Jankovica da bi razbudio uspavane muslimane, da ih ne bi pohvatali na spavanju. U tom metežu nakon nekih 15 do 20 minuta, Brne je pokupio zalutali metak, i (naravno uz vrisku i dreku)pobjegao put Vraca...

Drugo Brnetovo ranjavanje od strane Pene je bilo zasluženo. Neko ga je već opisao gdje i kako se dogodilo, ali nemam namjeru da komentarisem to isto, vec napominjem da je bilo "opravdano", ako pucanje može biti opravdano za normalnog čovjeka. Međutim, vremena su bila takva, na žalost svih nas... Uglavnom, pokušaj nametanja svoje ličnosti i potraživanje "reketiranja" nije urodilo plodom...

Sto se tiče Aerodromskog naselja i Dobrinje, pa Ilidze, pa Hadzica, pa Golog brda, Igmana itd. , itd. , taj jad i bjeda (Brne) nije nigdje učestvovao (osim tih pola sata na Grbavici). Bio je poltron koji je pljackao, tukao i otimao od svojih momaka koji su bili u "njegovoj" jedinici... Zašto kazem njegovoj, pa zato što je bilo u to vrijeme jako puno momaka koji nisu znali ni gdje će ni kuda će pa im je bilo svejedno kako će se jedinica zvati, bitno je bilo da se odbrani svoje i pokuša izvući živa glava...

Poznavaocima Brneta i "njegovih" momaka je sigurno poznata moja priča i momak koji je "vodio" tu jedinicu i te momke. Naravno da vođa nije bio Brne. Ja ga lično poznajem, kao i situaciju i na Ilidži i u vili "Voćnjak", gdje je bolesni Brne držao i hranio svoje kerove (pit bulove) sa šunkom i mesnim narescima dok su mu momci gladovali i preživljavali kako je ko znao i umio...

Brne je jedan umobolni poltron koji je prije rata živio na Alipašinom polju u stanu koji je zamračio i izbacio stvari da bi umjesto kreveta stavio mrtvački sanduk u kojem je spavao i sjekao svoju kožu sa stomaka i jeo istu. Odsjecao je parčiće po nekoliko milimetara da bi istu pekao upaljačem i jeo. Ako neko sumnja u istinitost mojih izjava a poznaje istog, neka pogleda njegov stomak koji ima 13 debelih ožiljaka upravo iz tog perioda.

Ali ovo se oduži i nije mi bila namjera da vas gušim, ali ne mogu da prihvatim pohvale i pozitivna mišljenja o Brnetu jer znam da mu nije bilo momka koji nije bio iz tih krajeva (a istog se bojao kao đavo krsta) nikada se ne bi ni pričalo niti pominjao Brneta. Oni koji su upoznati sa situacijom i ako su bili u kraju gdje se veliki "Vojvoda" krio oko tenkova, znaju ko je vodio tu i ostale akcije i uvijek vraćao sve momke iz jedinice žive i zdrave a posao je bivao obavljen...


http://sokolac.slavicnet.com/sokolac/so ... forum.html
hockey
Posts: 21
Joined: 19/02/2008 20:09

#69 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by hockey »

sjecam se ja..dobar bio sa njim..ispred arta izlazili.
hockey
Posts: 21
Joined: 19/02/2008 20:09

#70 Re:

Post by hockey »

Santos wrote:Brne.Stanovo na Alipasinom u C fazi.Soba mu bila sva u crnom.Imo sanduk u njoj.Rezo se ziletima na koncertu Saxona i Alvin Lee.Mrcina imo je 120 kila a nije bio debo.Cuganer i laki drogeras tabletice i to.Furo dugo sa trebom iz Pofalica.Budala klasicna.Bio u Hrvatskoj u Vukovaru.Sjedio licno sa njim u Mojmilu u kaficu.Govorio raji docu vam sa tenkom u Mojmilo.Kasnije Vojvoda na Ilidzi kazu da je pusto ako je koga znao iz Sarajva iz zatvora kula.Mislim na muslimane.Mislim da i previse napisa o njemu jer nije zasluzio al eto.

++ sto mu je plafon bio izljepljen sa oglasima ukopa sa zadnjih stranica oslobodzenja.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#71 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by debela »

nesto kontam, zasto se uvijek sjecamo kojekakvih manjih i vecih budala :|
Srklet-jok77
Posts: 87
Joined: 11/04/2009 20:52

#72 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Srklet-jok77 »

HAVANA wrote:
amrica wrote:Je li mislis na kiflu Kiflu, A.J.?

Kili jedan jedini, gdje se išlo poslije bb...neki dan ga vidio.Dobar,vrlo drag momak.

Eto stha mi uradiste - registrovah se samo zbog vas - ko da gledam pozalichu :-D

Vidio sam Kiflu nedavno ( nekoliko mjeseci ) i znam da je chist 100%, dobro izgleda - jedan od rijetkih pozitivaca iz te ekipe - bio i osto - nisam znao da je u Brezi.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#73 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by amrica »

@srklet
Vidis da neces pozaliti, i lijepe stvari se ovdje mogu citati, ovo za Kiflu nisam znala i pravo sam se obradovala
Srklet-jok77
Posts: 87
Joined: 11/04/2009 20:52

#74 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Srklet-jok77 »

debela wrote:nesto kontam, zasto se uvijek sjecamo kojekakvih manjih i vecih budala :|
vjerovatno zato stho se svako ko se usudio da zivi svoj zivot - barem u jednom periodu io vecha ili manja budala - barem za nekoga :D ;)
Srklet-jok77
Posts: 87
Joined: 11/04/2009 20:52

#75 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Srklet-jok77 »

amrica wrote:@srklet
Vidis da neces pozaliti, i lijepe stvari se ovdje mogu citati, ovo za Kiflu nisam znala i pravo sam se obradovala
ama hochu bolan bolan Amrice ... jer mi je dnevna rutina prelistat i ovaj forum iako nisam chlan ... i znam koji je mainstream ovde :D ....... a za njega sam se i ja pravo obradovao ... lichi na sebe iz najboljih dana .... mada ... vjerovatno znash ... i za prichu i za L u motelu ... a i za to kako su ga razduzili ... mada koliko god grubo zvuchalo....mozda je na kraju dobro za njega stho je tako ispalo

Ps. u svakom sluchaju Amrice ... hvala na dobrodoshlici :)
Post Reply