.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#26

Post by H »

rajvosa4ever wrote:Ama hoce li neko skratiti temu o cetnickom kretenu, jos cete poceti pisati biografiju...
Bolje bi bilo da otvorite temu o Vinku Samarlicu, Safetu Zajki ili Enveru Sehovicu nego sto ovom smradu posvetiste cijelu stranicu...
Postojale su teme i o ljudima koje spominješ, ova nema istu namjeru.
Nije Brne jedini, koliko je takvih koji su komšijama govorili da će im sutra doći s tenkom, a danas se slobodno kreću.
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#27

Post by cico x »

ja se sjecam brneta kad sam bio mali,fakat lik ko iz filmova,nikad nije glumio mangupa bezveze,ali je bio opasan,kazu da je imao mrtvacki kovceg u kojem je znao spavati.
neko rece da je nio voda hz,nije,bio je navijac sarajeva,umjereni,ali je zato bio "delija" pravi,sad raja prica gluposti,pustite ljude koje znaju nek kazu,znam i ja da je bio cetnik,ali eto nisam znao da je pustao nasu raju iz lukavice ili odakle vec!
User avatar
hrasno38
Posts: 31450
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#28

Post by hrasno38 »

Brne je bio jedan od onih kojem je Kaktus bio druga kuca. Izgledao je kao zvijer ali samo ali u principu zvijer je bio samo dok se ne pojavi neko njemu ravan. Svojevremeno u srednjoj skoli je trenirao kosarku u KK Sarajevo i bio je jedan od najperspektivnijih igraca sa fenomenalnim tjelesnim predispozicijama. Tada je juniore trenirao prof. Vuletic i pricao mi je je da je hajvan nogom mogao dhvatiti tablu. Medjutim alkohol i droga su ga odvukli na drugu stranu tako da se sa kosarke prebacio u Kaktus gdje je zderao zilete, pivske flase mada u principu nije bio od one vrste koji je zivio za to da se potuce. Zaista je prema djevojkama bio izuzetno pazljiv. Njegova bolna tacka su bili Vikic i Sveto Nastasic kojih se bojao kao crnog djavola a posto su oni u to vrijeme visili po Kaktusu kao izbacivaci on je bio poprilicno miran. Koncerti su bili mjesta na kojima je redovno pravio sranja. Kasnije je otisao u cetnike koje je bilo idealno mjesto za njogov vec pojedeni mozak.
Bea, Dino Bijeli, Nixon to su bili potpuno drugaciji tipovi. Oni su uzivali da maltretiraju slabije od sebe i da se nad njima izivljavaju pogotovo ako se kojim slucajem nadjete u Borasalinu u njihovoj blizini (Bea i Nixon). Dino Bijeli je drzao carsiju i tu si bile neke sasvim drukcije relacije.
Bilo je tu jos slicnih kao sto je recimo Kriva sa Grbavice koji je recimo non stop pucao basketa kod Sumarskog i ako bi izgubio basket vrlo cesto je znao da izmarise protivnicku ekipu.
Pa onda braca Rikici iz Hrasnog oni su bili medjunarodni kriminalci koji su radili po Italiji jedan od njih je htio zenu baciti sa 8 sprata jer je mislio da ga vara. Izbacio je kroz prozor i drzao za noge naopacke sve dok ga nisu uspjeli smiriti. .
Ove malo starije generacije se sjecaju brace Todora koji su jedno vrijeme bili strah i trepet po Sarajevu, pa zatim ludjak Dzale koji je bio sav istetoviran od a na vratu je imao istetovirano "Ovdje me zakolji".
Naravno Campo je legenda ali u principu svako je drzao svoj dio grada i vrlo rijetko je bilo zalazaka u tudju teritoriju.
Tada su marisane bile drukcije, nisu se potezali pistolji i vrlo rijetko se desavalo da u marisanama neko izgubi glavu.
Jedna strasna marisana je svojevremeno bila u Mupettu izmedju raje sa Kovacica i raje iz Hrasnog gdje je sijevalo svo moguce hladno oruzje ali opet nije niko izgubio glavu.
Sve je tada bilo drukcije.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#29

Post by edu »

zna li ko sta je sa tunjom filipovicem?
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#30

Post by Santos »

Pa jebiga nemozes Sarajvo zamislit bez tih faca.Eto Bea kasnije smo ga zvali Bendzo frajer se ozenio 3 cerkice smirio se pravo.Meni je gori bio buraz mu.Dosta je te raje zijanilo.Meni su bili mrzi oni misevi koji su se kurcili zato sto su bili u njihovom drustvu.Sjecam se marisane na Alipasinu kad je dosla raja od Fahre sa carsije.Licno ucestvovo ja belaja.Dobijes i od ovih i onih nezna se ko koga marise.
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#31

Post by edu »

ja mislim da sam jednom neke od tih sto ih nabrajate vidio u biblioteci.. :D :D ..taj brne se sa nekim svadjo oko neke knjige.. :D :D :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#32

Post by horns&drums »

Brne "delija" :x


On i Sine su me jednom maltretirali pa im je moj razred pokazao kako su tvrde stolice u skoli.

Al' da ne bi Sirka, najebali bi svi...
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#33

Post by horns&drums »

Hrasno, na vratu mu je pisalo "ovdje me koljite" :D:D

Ali poruka je jasna :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31450
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#34

Post by hrasno38 »

horns&drums wrote:Hrasno, na vratu mu je pisalo "ovdje me koljite" :D:D

Ali poruka je jasna :D
haha jest razlika. Njega sam zadnji put vidio tamo 80 i neke ali sve u svemu malo teza nahlada. Imao je i na kapcima tetovazu, ma blento pravi
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#35

Post by manijak1 »

:oops: Mačak ga je kao i Juku :oops: povalio :D :D a bio je dobar s Nixonom ( tip je imao glavu ......veliku :D :D u PM :D :D ) a Mačkov učitelj :D bio je Vikić :D :D .......eto .......nekako kroz maglu :D :D ......pokušavam se sjetiti :oops: likova :D :D .
Znam da je bio četnik :oops: ali da je bio tako dobar ...... :D :D pa puštao raju .......ne vjerujem :oops: u to baš .
Izgledao je kao zvijer ali samo ali u principu zvijer je bio samo dok se ne pojavi neko njemu ravan.
tako nekako :D to biva kod svih :D
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#36

Post by Santos »

Ko zna sta je sa Rusom iz Hrasnog.Sestra mu se marala pravo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31450
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#37

Post by hrasno38 »

Santos wrote:Ko zna sta je sa Rusom iz Hrasnog.Sestra mu se marala pravo.
Uuuu e on je vec bio klasicni kreten. Taj je u pocetku rata pljackao koga je stigao. Svaki dan je paradiaro po Hrasnom sa drugim autom, upadao po stanovima i to cak i ljudima koji su bili na liniji. Jebi ga upao je jednom pogresnom pa je fasovao dobru maru, deset dana nije mogao ustati sa kreveta i odjednom je nestao i nidje ga. On se uglavnom vrtio po Ficinom stabu i po Hrasnom brdu.
mr2
Posts: 815
Joined: 27/06/2005 20:03
Location: amsterdam

#38

Post by mr2 »

Santos wrote:Ko zna sta je sa Rusom iz Hrasnog.Sestra mu se marala pravo.
nije se marala pravo :D :D :D nego za pare :lol: :lol: :lol:
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#39

Post by Santos »

Izvini ali ovo za sestru ti nije na mjestu.Cura se tukla dobro i zavrseno.Sad je udata zena tako da ti konstatacija ne stoji al eto sta ces mislio si se malo nasalit nadam se.Znaci ziv je Rus haj dobro je.
mr2
Posts: 815
Joined: 27/06/2005 20:03
Location: amsterdam

#40

Post by mr2 »

Santos wrote:Izvini ali ovo za sestru ti nije na mjestu.Cura se tukla dobro i zavrseno.Sad je udata zena tako da ti konstatacija ne stoji al eto sta ces mislio si se malo nasalit nadam se.Znaci ziv je Rus haj dobro je.



znam i nju i rusa i brata mu,cak i malog roberta ....trebicu rusovu.....mislim ne lupam na pamet
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#41

Post by revolver amidza »

E dugo se nisam ismijao ovako i zabavio kao na ovoj temi!
Momci(svi koji ste slali postove),legende ste!
jebi ga,sjećam se i ja tog brneta na koncertima "skorpionsa" i kad je pravio sranje,drot ga mariso golog do pojasa,a on se samo namjesta da pedndrek bolje nalegne i još se kreten smije!!!
ja nisam iz sarajeva,ali ponekad bih pitao koga iz sa. sta je s tom budalom (znam da je bio u cetnicima), nikad mi niko nista ne rece,..ovaj je forum zakon!!!
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#42

Post by Santos »

Ja sam se davno druzio sa Rusom.Sjecam se kad mu je stari rahmetli umro dobio vikend zakuha sa pola kaktusa. Sjecate se koncerta Alvin Lea na Zetri.Ja derneka.Kad se zakuha svi na led odletise e onda je tek bio koncert.Fina stara vremena.
H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#43

Post by H »

Ova tema je malko skrenula. Bilo bi dobro, kad se već počelo sa Brnetom, da se pomeni svi ti likovi što su '92. iznenada otišli u četnike. Ima ih koji se danas ponovo slobodno pojavljuju u gradu. Nedavno je bio jedan slučaj ne baš toliko vezan za ovo, sa novinarom Šarcem, koji se zaposlio na BHT a optužen je za ratni zločin jer je bio čuvar u logoru Kula.
daredevil
Posts: 179
Joined: 17/01/2005 15:12

#44

Post by daredevil »

samo koliko se ja sjecam brneta navijao je za partizan a simpatisao je Zelju
krkan
Posts: 367
Joined: 31/12/2004 04:13

#45

Post by krkan »

daredevil wrote:samo koliko se ja sjecam brneta navijao je za partizan a simpatisao je Zelju
ma jok ba delija je bio ako imas snimak utakmice dinamo-zvezda

mozes ga viditi kako se mara a i gutu 'raje' iz sarajeva

netrebam ni reci da je bio ceto samo takav

al eto znam jednog momka sad je rahmetlija koga je spasio iz kule

doduse bio mu je pravo dobar predratni haver

rus je zijanio koliko se sjecam

amidzic ga malo bocno :-)
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#46

Post by Santos »

Zato sam i pito za Rusa jer sam cuo neke price al nisam bio siguran.E zao mi je ako je zijanio.Prosli smo mi mnogo toga.Marali smo pitomce gdje god bi naisli na njih a i oni nama vratise jednom. Za Brneta da ne ispadne da pisem nesto fino o njemu ali znam da je ljude vadio iz kule .
ilija156
Posts: 1
Joined: 11/04/2009 13:21

#47 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by ilija156 »

Naviao je za Partizan a i za Zelju
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#48 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by barby02 »

Brne. . nisam nista znala a ni da je zavrsio u cetama. . Mene je zvao "Mali" i kad me vidi pitao "diral` te ko?" :run:
User avatar
Edin H.
Posts: 47027
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#49 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Edin H. »

ilija156 wrote:Naviao je za Partizan a i za Zelju
Ma ne znam odakle vam Partizan, Brne navija za Zvezdu (koliko znam jos je ziv, spominjali su ga na sudjenju Seselju)
Ne mogu da se sjetim da li je kadkada pratio Zeljine utakmice, ali vjerovatno jeste. Zar ima neko ko nije.
Cudo me da niko nije spomenuo Mahira. bio sjajan momak. Druzio se sa Brnetom, izboden na Ilidzi na koncertu Divljih Jagoda.
Operisan, nastale komplikacije i na kraju preminuo.
Trazio da mu ubace koka-kolu u grob, danima je bio zedan nakon operacije i nazalost preminuo.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#50 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by KatarinaKosaca »

barby02 wrote:Brne. . nisam nista znala a ni da je zavrsio u cetama. . Mene je zvao "Mali" i kad me vidi pitao "diral` te ko?" :run:
Ako je to taj, na suđenju Šešelju smo slušali jedan telefonski razgovor njega i bivše radikalke iz Vojvodine. U svjedočenju ga je spominjao sarajlija bivši logoraš u kUli. Samo, tamo je podatak da je sa Sokoca :?
Post Reply