.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#2451 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by FreakyStyley »

dragma wrote:17.12.2008-17.12.2018

Image

Klinac sa bijelom kapicom.
Celo. Zanimljivo. Nema 6-7 godina a vec se vidi da je degenerik, poluzivotinja prakticno. Kakav pogled, poza... :skoljka:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2452 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by zateznistub »

mfeed wrote:
Edin H. wrote:Meni se dopadala atmosfera u Mirisu Dunja, amsterdamski model, dozvoljeno konzumiranje lakih narkotika, dok Armin ne upade u problem sa onim frajerom sto je izasao iz murije (zaboravih mu ime) :D
je si li se mozda u medjuvremenu sjetio ko je taj lik? dolazio im je sa sjekirom u miris.
Jel ono kanadska zastava bila razapeta na plafonu u mirisu
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#2453 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by espn »

FreakyStyley wrote:
dragma wrote:17.12.2008-17.12.2018

Image

Klinac sa bijelom kapicom.
Celo. Zanimljivo. Nema 6-7 godina a vec se vidi da je degenerik, poluzivotinja prakticno. Kakav pogled, poza... :skoljka:
:lol: :thumbup:
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2826
Joined: 14/01/2019 04:56

#2454 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Porodice Foht »

FreakyStyley wrote:
dragma wrote:17.12.2008-17.12.2018

Image

Klinac sa bijelom kapicom.
Celo. Zanimljivo. Nema 6-7 godina a vec se vidi da je degenerik, poluzivotinja prakticno. Kakav pogled, poza... :skoljka:
Meni ovaj malisa u prvom planu stasom vec naginje na Sasu Zurovca iz Sjecas li se Dolly Bel! :mrgreen:
Sociolog
Posts: 4346
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#2455 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Sociolog »

Umro je prije mjesec dana,kazu jedan od najvecih zestokih momaka s Carsije,Muhamed Korora,tako sam cuo kad sam nedavno bio u Carevoj dzamiji na dzumi.Sad vjerovatno ima starijih forumasha,koji mogu bolje o tome koju napisati,potvrdit demantovati
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2456 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by exliberal-ex »

Prije se znalo da je podjeljeno po mahalama.

Znao se ko gdje zivi pa se tako i mahala cuvala.
Ja sam odrastao u sredini okruzen ljudima koji su robijali sa Celom, Alijom...ljudi koji su bili profesionalni lopovi, svi tetovirani ko stripoteka.

Nama djeci je bila cast kad nas posalju u prodavnicu da im kupimo cigare ili flasu crnogorke\vekije pa nam dopuste da sjedimo blizu i slusamo njihove price dok oni piju.

Mnogi su znali reci neko npr opljacka zlatarsku radnju, dodje murija pa prvo marise pa pita ko je....pa ako nisi "fino" ti kazu da ti slucajno nepadne na pamet da pljackas ovdje nego preko granice pa tamo belaj pravi...i to su radili dok iz nebi iz ljenost ili sile nesto po gradu valirali.
Tako su i padali uglavnom.

A da su bili fini momci....ni blizu , dosta njih su iz krajnje nestabilnih porodica, vecina ih je bila veoma psihicki nestabilna ili zaostala da se nelazemo.
Zato kad slusam kako neko kaze da su bili fini.... :run:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#2457 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by high_volume »

Sociolog wrote:Umro je prije mjesec dana,kazu jedan od najvecih zestokih momaka s Carsije,Muhamed Korora,tako sam cuo kad sam nedavno bio u Carevoj dzamiji na dzumi.Sad vjerovatno ima starijih forumasha,koji mogu bolje o tome koju napisati,potvrdit demantovati
Korora nikad nije bio "žestok", bio je obično ljudsko smeće, primitivac, papak, sa siledžijskim manirima, naročito kad je u grupi.


@exliberal je na kraju svog posta opisao takve ljude. I Korora im pripada, takvim, sociopatološkim, slabo obrazovanim, socijalno ugroženim osobama iz problematičnih porodica, iz kojih djeca izrastaju još gora. Korora je pripadao najnižem sloju ljudskog društva u Sarajevu. Kao i 90% svim opisani "žestokih momaka" iz ove teme.


U neko doba u ćeliju nam ubaciše momka s Vratnika, Kororu. On je uhapšen zbog seksualnog napastvovanja učenica neke srednje škole. Učenice su krenule vozom na školski izlet negdje prema jugu. Priča Korora otvoreno kako su on i nekoliko njegovih jarana prisiljavali srednjoškolke na seks. Njega je, kako priča, „zapala“ neka djevojka koja se opirala i molila ga da je ne siluje, da je nevina i da joj je otac milicioner. Pristala je, priča Korora, da mu popuši, a on i ta njegova klapa računali su na to i ponijeli su teglu meda i, kaže, umoči u med svoju mušku spravu i tako „sladak“ bio je oralno zadovoljen...
Sociolog
Posts: 4346
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#2458 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Sociolog »

high_volume wrote:
Sociolog wrote:Umro je prije mjesec dana,kazu jedan od najvecih zestokih momaka s Carsije,Muhamed Korora,tako sam cuo kad sam nedavno bio u Carevoj dzamiji na dzumi.Sad vjerovatno ima starijih forumasha,koji mogu bolje o tome koju napisati,potvrdit demantovati
Korora nikad nije bio "žestok", bio je obično ljudsko smeće, primitivac, papak, sa siledžijskim manirima, naročito kad je u grupi.


@exliberal je na kraju svog posta opisao takve ljude. I Korora im pripada, takvim, sociopatološkim, slabo obrazovanim, socijalno ugroženim osobama iz problematičnih porodica, iz kojih djeca izrastaju još gora. Korora je pripadao najnižem sloju ljudskog društva u Sarajevu. Kao i 90% svim opisani "žestokih momaka" iz ove teme.


[url=http://**%20No%20links%20**.ba/clanak/162510/moj-zivot-u-zatvoru-nakon-sto-se-svjetla-pogasise-i-svi-polijegase-odvuce-se-u-krevet-onom-tetoviranom]U neko doba u ćeliju nam ubaciše momka s Vratnika, Kororu. On je uhapšen zbog seksualnog napastvovanja učenica neke srednje škole. Učenice su krenule vozom na školski izlet negdje prema jugu. Priča Korora otvoreno kako su on i nekoliko njegovih jarana prisiljavali srednjoškolke na seks. Njega je, kako priča, „zapala“ neka djevojka koja se opirala i molila ga da je ne siluje, da je nevina i da joj je otac milicioner. Pristala je, priča Korora, da mu popuši, a on i ta njegova klapa računali su na to i ponijeli su teglu meda i, kaže, umoči u med svoju mušku spravu i tako „sladak“ bio je oralno zadovoljen...[/url]

Iskreno,nikad cuo za njega,zato sam napisao
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2459 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by julisiz es grant »

FreakyStyley wrote:
dragma wrote:17.12.2008-17.12.2018

Image

Klinac sa bijelom kapicom.
Celo. Zanimljivo. Nema 6-7 godina a vec se vidi da je degenerik, poluzivotinja prakticno. Kakav pogled, poza... :skoljka:
" Mudrovaće badavani kad me nema da se branim, da sam blizu, ne bi im se dalo..."
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#2460 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by salik79 »

high_volume wrote:
Sociolog wrote:Umro je prije mjesec dana,kazu jedan od najvecih zestokih momaka s Carsije,Muhamed Korora,tako sam cuo kad sam nedavno bio u Carevoj dzamiji na dzumi.Sad vjerovatno ima starijih forumasha,koji mogu bolje o tome koju napisati,potvrdit demantovati
Korora nikad nije bio "žestok", bio je obično ljudsko smeće, primitivac, papak, sa siledžijskim manirima, naročito kad je u grupi.


@exliberal je na kraju svog posta opisao takve ljude. I Korora im pripada, takvim, sociopatološkim, slabo obrazovanim, socijalno ugroženim osobama iz problematičnih porodica, iz kojih djeca izrastaju još gora. Korora je pripadao najnižem sloju ljudskog društva u Sarajevu. Kao i 90% svim opisani "žestokih momaka" iz ove teme.


[url=http://**%20No%20links%20**.ba/clanak/162510/moj-zivot-u-zatvoru-nakon-sto-se-svjetla-pogasise-i-svi-polijegase-odvuce-se-u-krevet-onom-tetoviranom]U neko doba u ćeliju nam ubaciše momka s Vratnika, Kororu. On je uhapšen zbog seksualnog napastvovanja učenica neke srednje škole. Učenice su krenule vozom na školski izlet negdje prema jugu. Priča Korora otvoreno kako su on i nekoliko njegovih jarana prisiljavali srednjoškolke na seks. Njega je, kako priča, „zapala“ neka djevojka koja se opirala i molila ga da je ne siluje, da je nevina i da joj je otac milicioner. Pristala je, priča Korora, da mu popuši, a on i ta njegova klapa računali su na to i ponijeli su teglu meda i, kaže, umoči u med svoju mušku spravu i tako „sladak“ bio je oralno zadovoljen...[/url]
On je bio zivi dokaz kako vjera promijeni covjeka, a i da se dragi Bog moze smilovati i takvima i na pravi Put ih uputiti.

Kada bih ga pitao kako je (bolovao je od raka Pluca s metastazama na mozgu), odgovorio bi mi: "Elhamdulillah, ovo je Allahova milost kako sam zasluzio." (uvijek je isticao upravo ovo sto ti navodis, da je bio dno dna)

Svjedok sam da je sadaku dijelio i javno i tajno, iako je i sam jedva sastavljao kraj s krajem. Imam osjecaj da je, sto god bi dobio, sve drugima proslijedjivao.

Da mu se dragi Bog smiluje i oprosti grijehe.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2461 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Ommadawn »

julisiz es grant wrote:
FreakyStyley wrote:17.12.2008-17.12.2018

Image

Klinac sa bijelom kapicom.
" Mudrovaće badavani kad me nema da se branim, da sam blizu, ne bi im se dalo..."
I Celo je bio prilicno sutljiv kada bi skontao da se nalazio u drustvu malo jebenijih ljudi od njega. No za razliku od njega, oni su gledali da budu sto diskretniji i da se za njih skoro i ne zna.
A sudeci po ovoj slici - ja ne vidim nista sto bi odavalo kakav ce zivotni put Celo odabrati.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#2462 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by salik79 »

santo gral wrote:Hmmm... Korora :shock: Pa zar je bio ziv? Vidis, pade mi na pamet, gdje je on bio u ratu? Nista za njega nisam cuo od prije rata.
Jeste. U ratu bio na frontu u i oko Sarajeva (za ostalo ne znam). Ovi iz S. Kolonije mi ga pravo nahvalili.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2463 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Banksy »

Šta bi s njihovim žrtvama, onim silovanim i ubijenim, je li ko za njih šta čuo?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2464 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Banksy »

high_volume wrote:
sociopatološkim, slabo obrazovanim, socijalno ugroženim osobama iz problematičnih porodica, iz kojih djeca izrastaju još gora.
pripadao najnižem sloju ljudskog društva u Sarajevu. Kao i 90% svim opisani "žestokih momaka" iz ove teme.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2465 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by uglavnomja »

tema je o ljudima za koje je svako cuo, koji su obiljezili taj dio sarajevske istorije.
da nisu ne bi bilo (uglavnom izmisljenih i prenapuhanih) clanaka po novinama ni rodjaka koji bi izmisljali nesto, tipa od nixona se nije smjelo proci skenderijom

nidje ne pise tema o "dobrim" momcima :-)
a svakako "momci sa asfalta" ima svoje znacenje
ne prica se o ucenicima i studentima generacije za koje, usput, niko izvan porodice i razreda nije cuo


i jos, da bi neko bio mangup morao je imati klikere
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8580
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#2466 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Pitar sa Kariba »

Babuka dok je bio ruzan, krezav i ni nasta nalik. :D

Image
:izet:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2467 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by julisiz es grant »

Pitar sa Kariba wrote:Babuka dok je bio ruzan, krezav i ni nasta nalik. :D

Image
:izet:
Šta reče onaj gore, nemogućnost kontakta sa djevojkama? :D
Neki ga se i danas boje, a neki mu zavide.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40758
Joined: 29/06/2011 23:39

#2468 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by dječak sa šibicama »

Celo je za primjer, ubio covjeka nakon rata, ubio vojnika Armije BiH u ratu jer ga je ruzno pogledao, i ko zna koliko je jos ljudi pobio.

Na ranu ga priviti.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2469 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Ommadawn »

Babuka?
O jebote...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2470 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Banksy »

Prije rata robijao u Zenici zbog silovanja...
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2826
Joined: 14/01/2019 04:56

#2471 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Porodice Foht »

Banksy wrote:Prije rata robijao u Zenici zbog silovanja...
A onda u Danima, ako sam dobro zapamtio, nekad nakon rata isprica kako su mu mlade cure same dolazile u vrijeme opsade da im bas on bude prvi.
''I sta cu, uradim to'', kaze Celo uz osmijeh. :-)
User avatar
Edin H.
Posts: 47020
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2472 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Edin H. »

Banksy wrote:Prije rata robijao u Zenici zbog silovanja...
Nije zbog silovanja nego sto su on i Dragisa onu babu sto su joj pljackali stan vezali u cilim.

Poslije tuziocu poslali klinca na vrata sa utokom da ga rokne, ali mali se prepao kada je tuzilac otvorio vrata.

Onda dosla demokratija pa Alija izvadio Ismeta, a Radovan Dragisu iz murije, pa su se bacilli u business.

Ismet je pazio Aliju u Zenici da ga niko ne dira, najjaci je bio u to doba.

Istina bilo je i neko silovanje, ali koliko se sjecam nisu za to osudjeni.

Dragisa je izbo onog klinca sto mu nije dao romane.
User avatar
Edin H.
Posts: 47020
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2473 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Edin H. »

Porodice Foht wrote:
Banksy wrote:Prije rata robijao u Zenici zbog silovanja...
A onda u Danima, ako sam dobro zapamtio, nekad nakon rata isprica kako su mu mlade cure same dolazile u vrijeme opsade da im bas on bude prvi.
''I sta cu, uradim to'', kaze Celo uz osmijeh. :-)
Drugo je to vrijeme, postao je ugledni ugostitelj :D

Drzao Boeme.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40758
Joined: 29/06/2011 23:39

#2474 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by dječak sa šibicama »

Zlatni matematicki olimpijac, bar je u Sarajevu bio popularan.

Odavno je on u nekoj drugoj, kanadskoj, prici.

Gdje ce se djeca na njega ugledati, glupi profesor mor`o sam djecu u drugu sobu poslati... Celo je car i uzor.
User avatar
Edin H.
Posts: 47020
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2475 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Edin H. »

santo gral wrote:Ne, ne Ismet je robijao zbog silovanja u vozu Beograd Sarajevo! Jebo Ismeta.
Mozda su mu i to privalili, ali upravo je onako kako sam napisao, dobro se sjecam sudjenja, babe vezane u cilim i klinca koji je trebao pucati u tuzioca.
Post Reply