.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2176 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Tomahawk11 »

Henry Chinaski wrote:
Tomahawk11 wrote:Mislim da se ovdje malo pogrešno razumijemo.
Niko ne glorifikuje siledžije, ljudi pišu o onom kako je nekad bilo, pa tako i o tadašnjoj jaliji.
Upoređuje se sa današnjom i time kako ovi sad nemaju ama baš nikakvog kodeksa.
Momci sa sarajevskog asfalta prije rata nisu dirali običnu raju. Ovo danas bi te izbolo za marku.
Prejake su mi ove priče o kodeksima kriminalaca. Kao, ovi prije imali, a ovi danas nemaju.
Meni je ova tema skup nekih likova sa kompleksom niže vrijednosti kojima su heroji bili mahalski kabadahije. Kabadahije su zabavljale djecu pričama o časti i kodeksu, a u stvarnosti prodavali raju za kutiju cigara. Kodeks se svodio na to da se potuku za jarana ali to nisu radili zbog jarana nego zato što su ludi i iz ličnog ćejfa.
Lupaš.
Nevezano za one koji su tema ove emisije, ali ti mogu reći da si debelo pogriješio za neke koje poznajem, a komentarišu na temi.
Ljudi vole generalizirati i gotovo. Veoma ružna ljudska osobina.
Prije nego odgovoriš, reći ću ti da ne volim nasilje niti riješavanje bilo čega istim.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2177 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by uglavnomja »

ljevoruki wrote:Otisla je jos jedna legenda Sarajeva - Slobodan Bobo Kovacevic.
Starija raja sa Mejtasa, Visnjika, Bjelava, Dzidzikovca.... ce se sjetiti Bobe (nikad nije dao da ga tako zovu).

Bio je autistican, u glavi je nosio enciklopediju sa podacima o starim sarajevskim gradskim porodicama, istoriji, geografiji.......
Jadnik, uvijek je bio meta jal' djece jal' lokalnih fakina koji su ga zajebavali i smijali se njegovim reakcijama.
Cesto je dolazio nepoznatim ljudima na zalost, vidi smrtovnicu na vratima i udje, izrazi saucesce i sjedne.
Sin cuvenog sarajevskog hirurga cija bista jos stoji u UKC.
RIP
:(
:sad:

i ostao je meta jednom ganicu da mu kucu uzme ...


inace, ova informacija se vec pojavljivala :?
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2178 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by drag_gost »

uglavnomja wrote:
ljevoruki wrote:Otisla je jos jedna legenda Sarajeva - Slobodan Bobo Kovacevic.
Starija raja sa Mejtasa, Visnjika, Bjelava, Dzidzikovca.... ce se sjetiti Bobe (nikad nije dao da ga tako zovu).

Bio je autistican, u glavi je nosio enciklopediju sa podacima o starim sarajevskim gradskim porodicama, istoriji, geografiji.......
Jadnik, uvijek je bio meta jal' djece jal' lokalnih fakina koji su ga zajebavali i smijali se njegovim reakcijama.
Cesto je dolazio nepoznatim ljudima na zalost, vidi smrtovnicu na vratima i udje, izrazi saucesce i sjedne.
Sin cuvenog sarajevskog hirurga cija bista jos stoji u UKC.
RIP
:(
:sad:

i ostao je meta jednom ganicu da mu kucu uzme ...


inace, ova informacija se vec pojavljivala :?
Cek, njemu je Ganic kucu uzeo???
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2179 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by exliberal-ex »

drag_gost wrote:
uglavnomja wrote:
ljevoruki wrote:Otisla je jos jedna legenda Sarajeva - Slobodan Bobo Kovacevic.
Starija raja sa Mejtasa, Visnjika, Bjelava, Dzidzikovca.... ce se sjetiti Bobe (nikad nije dao da ga tako zovu).

Bio je autistican, u glavi je nosio enciklopediju sa podacima o starim sarajevskim gradskim porodicama, istoriji, geografiji.......
Jadnik, uvijek je bio meta jal' djece jal' lokalnih fakina koji su ga zajebavali i smijali se njegovim reakcijama.
Cesto je dolazio nepoznatim ljudima na zalost, vidi smrtovnicu na vratima i udje, izrazi saucesce i sjedne.
Sin cuvenog sarajevskog hirurga cija bista jos stoji u UKC.
RIP
:(
:sad:

i ostao je meta jednom ganicu da mu kucu uzme ...


inace, ova informacija se vec pojavljivala :?
Cek, njemu je Ganic kucu uzeo???
dosao kod nas kad je baba umrla....sjeo pored familije koja nije bila iz sarajeva i poceo ih ispitivat, ko da su uhapseni :D ....ko su odakle kako su povezani sa pokojnikom...i sto je najvaznije sve je to pamtio

a ganic mu zapikao vilu jos u ratu....
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#2181 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by dragma »

.
Dino79
Posts: 803
Joined: 05/02/2017 13:41

#2182 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Dino79 »

Boro Radić legenda iz Vogošće


Image
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2183 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by drag_gost »

Dino79 wrote:Boro Radić legenda iz Vogošće


Image
Legenda??

http://vogoscanin.blogspot.ba/2017/01/k ... radic.html
Međutim, Boro je među prvima prepoznao prijetnju koja se u to vrijeme nadvila nad srpskim narodom u BiH. Uvidio je da situacija izmiće kontroli i sve više je ličilo na onu istu prijetnju iz Prvog i Drugog svjetskog rata, kada su Srbi iz svih dijelova BiH a posebno iz Sarajeva nasilno odvođeni po raznim logorima u kojim su nemilosrdno zlostavljani, mučeni i ubijani.
Dok nas večina još uvijek vjerujemo u "bratsvo i jedinstvo" i da do rata u BiH ne može doći, Boro je znao šta se sprema srpskom narodu. Organizovao je svoju jedinicu i priključio se odbrani srpske teritorije.
U vrijeme kada su samo seoske noćne straž bile organizovane, koje su se u cik zore sklanjale da ih komšije iz obižnjih sela ne primjete, i kada su samo muslimanske paravojne jedinice javno marširale po svim gradovima širom BiH i zadavale strah srpskom stanovništvu, Borina jedinica je bila prva srpska jedinica koja se javno pojavila u opštini Vogošća. Od tog momenta, zahvaljujući Borinoj jedinici, mnogi mladići srpske nacionalnosti počinju doborovoljno da se javljaju u tek formirane vojne jedinice. Zahvaljujuči Bori, srpska vojska u Vogošći dočekala je spremono prve muslimanske napade na srpska sela i teritorije.
Pa hajde da nisam bio u ratu u Sarajevu...

Propaganda ovog degenerika

Image
User avatar
enko 1964
Posts: 1084
Joined: 11/02/2010 10:45

#2184 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by enko 1964 »

Dino79 wrote:Boro Radić legenda iz Vogošće


Image
Sklonite ovo govno odavde
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2185 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by HAVANA »

Damir0406 wrote:Image
Eki Farisa mladica.Zna li iko sta je sa njim?
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#2186 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by PeppermintSA »

drag_gost wrote:
uglavnomja wrote:
ljevoruki wrote:Otisla je jos jedna legenda Sarajeva - Slobodan Bobo Kovacevic.
Starija raja sa Mejtasa, Visnjika, Bjelava, Dzidzikovca.... ce se sjetiti Bobe (nikad nije dao da ga tako zovu).

Bio je autistican, u glavi je nosio enciklopediju sa podacima o starim sarajevskim gradskim porodicama, istoriji, geografiji.......
Jadnik, uvijek je bio meta jal' djece jal' lokalnih fakina koji su ga zajebavali i smijali se njegovim reakcijama.
Cesto je dolazio nepoznatim ljudima na zalost, vidi smrtovnicu na vratima i udje, izrazi saucesce i sjedne.
Sin cuvenog sarajevskog hirurga cija bista jos stoji u UKC.
RIP
:(
:sad:

i ostao je meta jednom ganicu da mu kucu uzme ...


inace, ova informacija se vec pojavljivala :?
Cek, njemu je Ganic kucu uzeo???
Oteo kuću, a njega prisilno smjestio u ludnicu. Otac mu je bio veliki hirurg i jos veći gospodin.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#2187 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by shake69 »

Sjeća li se neko Džegera? Radio jedno vrijeme i kao revizor u GRAS-u.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2188 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by uglavnomja »

shake69 wrote:Sjeća li se neko Džegera? Radio jedno vrijeme i kao revizor u GRAS-u.
bio je jedan sto je hodao po skenderiji

je li bio reva nemam pojma

pojavi se kod nekih na fb kao prijatelj, ali ne znam koje je jos ime, znam da pise dzeger, ali ne znam na kojem jeziku
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#2189 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by shake69 »

uglavnomja wrote:
shake69 wrote:Sjeća li se neko Džegera? Radio jedno vrijeme i kao revizor u GRAS-u.
bio je jedan sto je hodao po skenderiji

je li bio reva nemam pojma

pojavi se kod nekih na fb kao prijatelj, ali ne znam koje je jos ime, znam da pise dzeger, ali ne znam na kojem jeziku
Dzeger je umro, ima 4-5 godina! :|
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2190 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by uglavnomja »

shake69 wrote:
uglavnomja wrote:
shake69 wrote:Sjeća li se neko Džegera? Radio jedno vrijeme i kao revizor u GRAS-u.
bio je jedan sto je hodao po skenderiji

je li bio reva nemam pojma

pojavi se kod nekih na fb kao prijatelj, ali ne znam koje je jos ime, znam da pise dzeger, ali ne znam na kojem jeziku
Dzeger je umro, ima 4-5 godina! :|

o :sad:
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#2191 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by dragma »

Rahmetli Sead Skejović zvani Sejo Fleka

Image
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8578
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#2192 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Pitar sa Kariba »

Allah rahmetile, a gle'aj tetovaze! Garant pod pecurkom radjena.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#2193 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by nema me tamo »

drag_gost wrote:
Dino79 wrote:Boro Radić legenda iz Vogošće


Image
Legenda??

http://vogoscanin.blogspot.ba/2017/01/k ... radic.html
Međutim, Boro je među prvima prepoznao prijetnju koja se u to vrijeme nadvila nad srpskim narodom u BiH. Uvidio je da situacija izmiće kontroli i sve više je ličilo na onu istu prijetnju iz Prvog i Drugog svjetskog rata, kada su Srbi iz svih dijelova BiH a posebno iz Sarajeva nasilno odvođeni po raznim logorima u kojim su nemilosrdno zlostavljani, mučeni i ubijani.
Dok nas večina još uvijek vjerujemo u "bratsvo i jedinstvo" i da do rata u BiH ne može doći, Boro je znao šta se sprema srpskom narodu. Organizovao je svoju jedinicu i priključio se odbrani srpske teritorije.
U vrijeme kada su samo seoske noćne straž bile organizovane, koje su se u cik zore sklanjale da ih komšije iz obižnjih sela ne primjete, i kada su samo muslimanske paravojne jedinice javno marširale po svim gradovima širom BiH i zadavale strah srpskom stanovništvu, Borina jedinica je bila prva srpska jedinica koja se javno pojavila u opštini Vogošća. Od tog momenta, zahvaljujući Borinoj jedinici, mnogi mladići srpske nacionalnosti počinju doborovoljno da se javljaju u tek formirane vojne jedinice. Zahvaljujuči Bori, srpska vojska u Vogošći dočekala je spremono prve muslimanske napade na srpska sela i teritorije.
Pa hajde da nisam bio u ratu u Sarajevu...

Propaganda ovog degenerika

Image

A svaka mu cast na maštovitom laganju, al' kad sam procitao da se okrenuo i gledao njegovo misicavo tijelo u Zaostrogu.. :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2194 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Edin H. »

nema me tamo wrote:

A svaka mu cast na maštovitom laganju, al' kad sam procitao da se okrenuo i gledao njegovo misicavo tijelo u Zaostrogu.. :D
Ajooooj :D

Nakon pozdrava oni su produžio dalje niz ulicu, a ja sam se okrenuo, gledajući i diveći se Borinom mišićavom tijelu, koje se kroz njegovu majicu jasno ocrtavalo.

:lol:
bhnapoleon1
Posts: 6500
Joined: 11/05/2014 23:47

#2195 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by bhnapoleon1 »

Edin H. wrote:
nema me tamo wrote:

A svaka mu cast na maštovitom laganju, al' kad sam procitao da se okrenuo i gledao njegovo misicavo tijelo u Zaostrogu.. :D
Ajooooj :D

Nakon pozdrava oni su produžio dalje niz ulicu, a ja sam se okrenuo, gledajući i diveći se Borinom mišićavom tijelu, koje se kroz njegovu majicu jasno ocrtavalo.

:lol:
postavlja se samo pitanje je li mu ga popusio i jesu li se uzeli na kraju
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2196 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Ommadawn »

Nije. Nego je ovaj prvo otišao da izdrka.
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#2197 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

zateznistub wrote:
HAVANA wrote: Pa jel 86g na malom mostu kod baje onaj s hepoka izbode onog i ubi ga?Rambovci ,tuce,pa macak juku umalo ne ubi u naselju,droge ko u prici od 88-me do 92-ge...Uvijek je bilo svega...Nego smo mi sad stariji pa nam to malo drugacije djeluje.Milicija je bila milicija,sto jes,jes.Jest da su im zuti i bogdan znali i rotacije s auta ukrast,al hajd... :lol:
Možda je i bolje što ova djeca ne znaju šta je bila Čengić Vila...

A tuča sa pitomcima na mjestu današnjeg hepoka?
:mrgreen:
Mozda se i mene ko sjeca.
BIla tarapana dobra za novu godinu cini mi se 83 ili tako neku, na malom mosticu. Puff joooj, ali postena bez boksera, palica, samo sake. nas bilo 4 njih nekakvih cini mi se 6. Jesmo mi malo gore prosli, ali i oni su se nosali kuci... a jebesme ako znam sto su nas napali... nit sam ih ikad ranije vidio. Nisu s cvile ni sa otoke bili.
Pa ja sam osamdesete proveo sa lancem ili palijom u untrasnjem dzepu jakne. Pa stalno sa rambovcima na nekom toplo-hladno odnosu, morao si zaradit respekt, ali vazda ima neko ko hoce da se dokaze...
Ova danas djeca nece biti sposoban nista. Nema vise ni JNA da popravi greske roditelja.
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#2198 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by karanana »

podsjetite me ko su rambovci bili.
dze ih spomenuste sjetih se imena ali sam zaboravio ko su, odakle, mjesta operacija i aktivnosti koje su radili. je li jos neko bio?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2199 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

karanana wrote:podsjetite me ko su rambovci bili.
dze ih spomenuste sjetih se imena ali sam zaboravio ko su, odakle, mjesta operacija i aktivnosti koje su radili. je li jos neko bio?
Ma djecurlija sa otoke, futali se na rambo filmove malo nakon što su se pojavili. Bilo je par likova sa otoke koji jesu bili zajebani, ostalo miševi
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2200 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

karanana wrote:podsjetite me ko su rambovci bili.
dze ih spomenuste sjetih se imena ali sam zaboravio ko su, odakle, mjesta operacija i aktivnosti koje su radili. je li jos neko bio?
Otoka...nadimci tipa Dursa, Štakor i sl :D
Ne znam ih ja, ali sam čitao ekstremno zanimljivo prepucavanje prije 10-ak godina na bivšem portalu Leksikon yu mitologije između bivših članova suparničkih grupa :D

Eto, uživaj :D

https://web.archive.org/web/20071227222 ... hp?id=5641
Post Reply