Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

HAVANA

#101 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by HAVANA » 13/04/2009 13:14

Edin H. wrote:
South Blue Mama wrote:
Edin H. wrote: Je li istina da je Bato (Mitar) poginuo?
Ubijen u pucnjavi u tadasnjem TVIN-u, ni kriv ni duzan, od strane kretena koji i dan danas prosipa silu. Bio je crnjak zestok, dan-dva je bio u teskom stanju i na kraju podlegao. Pokopan je sa imenom koje je oduvijek zelio.
To sam i ja cuo da je nastradao kod Twina.
Sjecam se kada su se pocetkom rata tamo Jukini skupljali, bio sam jednom kada je Juka kao nesto pucao (cini mi se da je bio nesto ljut :? pa je pucao u zrak).
Vozao je tada lijepog Chevroleta :-)

Ali kao sto vidis jazz001 tvrdi nesto drugo u vezi Bate. Bas mi nista nije jasno.

Ali mislim da ti govoris za onoga Batu sto sam ja pitao, bice da ima vise ljudi sa slicnim imenom.
Pod kojim imenom je sahranjen, ako nije tajna?

Sjeca li se neko Clarensa sa Cengic Vile sto se navodno ubio? Bio je jako dobar momak. Gradjevinski inzinjer, da ne kazete da samo spominjemo neobrazovane ljude. Poslije je umro i njegov brat Namik.
Clarens je dobar sa Rikijem iz Petar Dokic skole pa mu je zivot krenuo malo drugim tokom. I Riki je nastradao.

:shock: Edine,odakle si ti?

Da super momak sa tužnom pričom i teško bolesnim bratom o kojem je brinuo čitav život.Crnjak strogi i na kraju se ubio.

karanana

#102 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by karanana » 13/04/2009 13:15

zna li neko jeli meho iz petar dokic isto pogino?

HAVANA

#103 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by HAVANA » 13/04/2009 13:17

karanana wrote:zna li neko jeli meho iz petar dokic isto pogino?

Koji meho :? Generacija?

Edin H.

#104 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Edin H. » 13/04/2009 13:21

Mislim da bi trebali promjeniti ime ove teme ili otvoriti novu (npr momci sa sarajevskog asfalta prije rata), jer su raja spomenula dosta pozitivnih likova, a tema jos uvijek nosi ime Brneta, Seseljevog cetnika.
Bez obzira sto je eto navodno Brne spasio ponekog od sarajevskih momaka (premda je i to diskutabilno) smuci mi pricati o momcima koji su odrasli u Sarajevu, a odabrali su tu drugu i u njegovom slucaju najekstremniju stranu.

Onda bolje hajmo pricati o Dragisi Kujacicu (haveru Ismeta Cele prije rata) koji je eto i kada se procita preneseno sa njihovog foruma (pogledaj ranije postove) definitivno pomogao nekim ljudima.

A da je Brne uvijek bio specificna budaletina mora mu se priznati. Ali kada takvi pocnu odlucivti o zivotima drugih ljudi druga je prica.

Hoce li sloboda ...

#105 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Hoce li sloboda ... » 13/04/2009 13:26

in33sa wrote:Zasto bi meni bilo krivo? :D

Pojedincima hoce, pa ce biti placa "buuu kradu nam Hrvati, sram ih bilo" :-)

Ali zato Brne, Celo, zestoki momci sa gradskog asfalta, djeca im se dive, idoli generacija :-)
Bez ikakve ironije, nisu to nikakvi "zestoki momci" sa bilo cega, to je samo romantizirana slika koju papak iz Sandzaka Senad Hadzifejs daje djeci preko svog zaglupljujuceg dnevnika. Celo je stanovao na groblju i djeca sa asfalta su ga uvijek izbjegavala. Papak je bio i dok je isao u "Franjo Kluz" a i kasnije. Riba mu je vazda u modricama hodala po Kosevskom. Brne je bio bezveze skroz, vrtio se po Vilsu. Idol ti je, jarane moj, u to doba bio Brega i najvecem snobu i najgorem papku. Preplovio Atlantik, radio najjace derneke u onoj kuci na Jahorini, vodao najbolje trebe.

karanana

#106 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by karanana » 13/04/2009 13:29

HAVANA wrote:

mislim da se prezivao babic, onako mangup je bio. otprilike je zavrsio petar dokic neke 88-89. bio je rodjak onih fatica rusmira i ismira. mislim da je i rusmir pogino.

5 0 5

#107 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by 5 0 5 » 13/04/2009 13:32

tamara* wrote:
HAVANA wrote:Nije umro,ozbiljno jaran mi rekao vidio ga u Indiji.
Stvarno mi je drago da čujem, nadam se da jeste 8)
Drag je bio taj dečko. Bio je označen kao, što se u to vrijeme u Sarajevu zvalo, (hašišar :lol: ) zbog svog hippy izgleda, ali on nikad nije pio ni pušio ni ti se drogir'o. Bio je zabavan, i uvijek se moglo s njim lijepo ispričati. Ja sam čuo na početku rata da su ga ubili četnici u Vogošći, ali svašta se pričalo tad, što se poslije ispostavilo kao patka. I on sam, je bio Srbin, tako da mi je to isto bilo sumnjivo. (Ovo da ga je neko vidio u Indiji mi zvuči skoro nevjerovatno, ali sve je moguće). Nadam se da je preživio i da se sunča negdje u Goi.

South Blue Mama

#108 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by South Blue Mama » 13/04/2009 13:39

U toku rata i do prije par godina nije.

5 0 5

#109 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by 5 0 5 » 13/04/2009 13:39

Edin H. wrote:Mislim da bi trebali promjeniti ime ove teme ili otvoriti novu (npr momci sa sarajevskog asfalta prije rata), jer su raja spomenula dosta pozitivnih likova, a tema jos uvijek nosi ime Brneta, Seseljevog cetnika.
Bez obzira sto je eto navodno Brne spasio ponekog od sarajevskih momaka (premda je i to diskutabilno) smuci mi pricati o momcima koji su odrasli u Sarajevu, a odabrali su tu drugu i u njegovom slucaju najekstremniju stranu.

Onda bolje hajmo pricati o Dragisi Kujacicu (haveru Ismeta Cele prije rata) koji je eto i kada se procita preneseno sa njihovog foruma (pogledaj ranije postove) definitivno pomogao nekim ljudima.

A da je Brne uvijek bio specificna budaletina mora mu se priznati. Ali kada takvi pocnu odlucivti o zivotima drugih ljudi druga je prica.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ovo četničko govno Brne, prije rata je bio obični jalijaš i siledžija. Rat da i ne spominjem. :x :x :x
"Četnički vojvoda" ne zaslužuje ovoliko pažnje. Promijenite ime teme, pliz :(

HAVANA

#110 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by HAVANA » 13/04/2009 13:40

karanana wrote:
HAVANA wrote:

mislim da se prezivao babic, onako mangup je bio. otprilike je zavrsio petar dokic neke 88-89. bio je rodjak onih fatica rusmira i ismira. mislim da je i rusmir pogino.

Ja sam 84 završio,nemam pojma,mlađi su.

jazz001

#111 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by jazz001 » 13/04/2009 13:43

Ali kao sto vidis jazz001 tvrdi nesto drugo u vezi Bate. Bas mi nista nije jasno.

Ali mislim da ti govoris za onoga Batu sto sam ja pitao, bice da ima vise ljudi sa slicnim imenom.
Pod kojim imenom je sahranjen, ako nije tajna?

EDINE....SORRY...MOŽDA SI U PRAVU ZA TOG BATU,,,,MENE JE NEŠTO PREBACILO,,,TIP ZA KOJEG SAM TVRDIO DA JE ON USTVARI SE ZOVE BOŽO....ALI PO OPISU JE ISTI TAJ BATO :-) :-) A MENI TO SVE ISTO....BATO BOŽO...ISTO SRANJE DRUGO PAKOVANJE :D :D

Edinz

#112 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Edinz » 13/04/2009 13:46

505sCrtom wrote:
Edin H. wrote:Mislim da bi trebali promjeniti ime ove teme ili otvoriti novu (npr momci sa sarajevskog asfalta prije rata), jer su raja spomenula dosta pozitivnih likova, a tema jos uvijek nosi ime Brneta, Seseljevog cetnika.

Ovo četničko govno Brne, prije rata je bio obični jalijaš i siledžija. Rat da i ne spominjem. :x :x :x
Vec od samog otvaranja teme cekam nekog da ovako nesto kaze, zaista o tom idiotu i zlocincu svaka je rijec suvisna, a mnogi bi ga sad i uzdizali, vjerovatno su cetovali skupa.

jazz001

#113 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by jazz001 » 13/04/2009 14:05

505...jebo BRNETA,,,ne dizi sebi pritisak a ni moderatorima,,,BRNE je samo bio povod za jednu temu STARI DUH SARAJEVA :-D :-D ili ti generacija jalijasa 78-84 :-) :-) a moje je misljenje da smo se dotakli i nekih pozitivaca :-) :-) :D pod znacima navodnika, a ujedno smo se sjetili i nekog starog prosloga vremana i duha sarajeva kada niko nije razmisljao da ce biti rat i kako ce tamo neki BRNE biti vojvoda ili sta vec,,,DALEKO OD TOGA DA IMAM POZITIVNO MIŠLJENJE O NJEMU,,, mislim da nema razloga da se tema zatvara jer nije posvećena samo doticnom već i davno prošlom vremenu kojeg jos neki pamte a što je znak da još ima gradske raje u ovom SARAJEVU,,,bez uvrede za bilo koga :thumbup:

HAVANA

#114 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by HAVANA » 13/04/2009 14:16

Hoce li sloboda ... wrote:
HAVANA wrote::shock: :-) Otkud njega izvuče?Od svih budala u ovom gradu on je bio posebna budala.Malo brlje, artana, parkopana i udri ,doduše on je uvijek sebe rezao
a od platoa do stelexa...bilo je još Čela,Dragiša,NJufka,Krepa,Konja,Sandra... :-) Mogu mislit šta je u ratu radio kad je u ono lijepo vrijeme sam sebe žiletima rezao.Jebo budalu.Bolje da si se Hauga sjetio :lol: ili Ace ispred prve gimnazije kako moli curice da im dotakne kosu,Slobodana iz tramvaja i nabrajanja familija,Dragana rokera,Fefeta...oni su bar bili interesantni.
Odakle izvuce Acu? :shock:

Sjeca li se nekog onog niskog fotografa sto je po dvoristima ispred skola prodavao slicice domacih rock-zvijezda? Nesto me pominjanje Ace sjeti na ovog lika, valjda zato sto su obojica bili niski. To su bila rockerska vremena, Kaktus, Rock, Djerdan, koncerti u Domu mladih svake subote, pa cjelodnevni rock-maratoni u Skenderiji, pa Cicak i prijatelji, pa Nove nade nove snage pa furanje na demo-snimke bendova iz komsiluka, Corba u Skenderiji nakon sto je cura u Zagrebu poginula na koncertu, Dzuboks kao obavezna literatura, svaki dan fitness na elektricnoj ili bas gitari, derneci na Vilsu sa bocom Stocka i gitarom ... koja su to pionirska vremena bila. A danas se djeca uce svirati klavir na iPhonu ...

Tog i sad viđam,ako je to on :? Bude često u undergroundu.Aco je šega bio,sarajevski rain man.
Kaktus,dom mladih,nove nade nove snage,drugi način pa kuk, cda, dedan,pošta,bosna,bb,piramida pa u podrum lijepi školjke od jaja po zidu i sviraj a od radia lampaša pravi pojačalo...........Ma bilo je svega :-D

amrica

#115 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by amrica » 13/04/2009 14:18

HAVANA wrote::shock: :-) Otkud njega izvuče?Od svih budala u ovom gradu on je bio posebna budala.Malo brlje, artana, parkopana i udri ,doduše on je uvijek sebe rezao
a od platoa do stelexa...bilo je još Čela,Dragiša,NJufka,Krepa,Konja,Sandra... :-) Mogu mislit šta je u ratu radio kad je u ono lijepo vrijeme sam sebe žiletima rezao.Jebo budalu.Bolje da si se Hauga sjetio :lol: ili Ace ispred prve gimnazije kako moli curice da im dotakne kosu,Slobodana iz tramvaja i nabrajanja familija,Dragana rokera,Fefeta...oni su bar bili interesantni.
Odakle izvuce Acu? :shock:

Sjeca li se nekog onog niskog fotografa sto je po dvoristima ispred skola prodavao slicice domacih rock-zvijezda? Nesto me pominjanje Ace sjeti na ovog lika, valjda zato sto su obojica bili niski. To su bila rockerska vremena, Kaktus, Rock, Djerdan, koncerti u Domu mladih svake subote, pa cjelodnevni rock-maratoni u Skenderiji, pa Cicak i prijatelji, pa Nove nade nove snage pa furanje na demo-snimke bendova iz komsiluka, Corba u Skenderiji nakon sto je cura u Zagrebu poginula na koncertu, Dzuboks kao obavezna literatura, svaki dan fitness na elektricnoj ili bas gitari, derneci na Vilsu sa bocom Stocka i gitarom ... koja su to pionirska vremena bila. A danas se djeca uce svirati klavir na iPhonu ...
:) :-)
Uh, dje me nadje

samo nisam po vilsu skakala :D

Hoce li sloboda ...

#116 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Hoce li sloboda ... » 13/04/2009 14:44

505sCrtom wrote:

Baš dobra tema :thumbup:
Recimo, Mladen Ćeho je prije rata bio papak sa brda, klasični seljačić, a u ratu se to osililo nenormalno. Zanimljivo je posmatrati šta je rat uradio od ljudi koje smo znali kao djeca 8)

Sjećam se jednog Mikija iz Sarajeva koji je sa 20 maraka u džepu pošao za Indiju, lik je stigao i čak se i vratio u Sarajevo, što se graničilo sa nemogućim :lol:

Edin H.

#117 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Edin H. » 13/04/2009 14:49

Gdje se sjetiste Djerdana.
Munib izbacio zvucnike, dobra muzika bila.
Samo je bilo opasno ako si na jedno 300 metara od kafane, a neces da popijes pice :lol: :lol: :lol:

5 0 5

#118 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by 5 0 5 » 13/04/2009 15:10

Edin H. wrote:
Sjećam se jednog Mikija iz Sarajeva koji je sa 20 maraka u džepu pošao za Indiju, lik je stigao i čak se i vratio u Sarajevo, što se graničilo sa nemogućim :lol:
Mislimo li na istog Mikija, nizak, crne kose, imao je bradu? Studirao je na Ekonomskom fak. Njega se isto sjećam. Sve su to ljudi koji su visili krajem osamdesetih na Skenderiji, u Poštanskoj kafani, ispred N. pozorišta.. Heavy Metal, Hard Rock i Hippy scena :zjev:

Što se tiče tog odlaska u Indiju, mislim da je to bio baš Haug, koji je tamo otišao autostopom sa $100 a kad je stigao, nije imao para da se vrati pa je posudio od Jugoslovenske ambasade za avionsku kartu. He he he! Kako se sjećanja vraćaju iz dubine podsvjesti.. :lol: :lol:

Hoce li sloboda ...

#119 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Hoce li sloboda ... » 13/04/2009 15:24

Popizdicu, ne mogu da se sjetim kako se zvao rockerski kafic na Ilidzi, nije Staklo, u Staklu smo sjedili na carsiji blizu Mrkve ... nesto mi se vrti rijec "Lijepak" po glavi ali ne znam je li ima veze sa imenom kafica ili necim drugim :lol:

HAVANA

#120 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by HAVANA » 13/04/2009 15:25

Hoce li sloboda ... wrote:Popizdicu, ne mogu da se sjetim kako se zvao rockerski kafic na Ilidzi, nije Staklo, u Staklu smo sjedili na carsiji blizu Mrkve ... nesto mi se vrti rijec "Lijepak" po glavi ali ne znam je li ima veze sa imenom kafica ili necim drugim :lol:

:lol: :lol: To si ti malo duvo tamo :lol: :lol:

alijadzigibau

#121 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by alijadzigibau » 13/04/2009 15:30

Vidim ljudi pricaju o pokojnom Bati.........Bato je ubijen u tadasnjem tvinu od strane POLICIJE koja je imala zadatak da maltretira ljude a posebno pripadnike Armije BiH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lawrence

#122 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by Lawrence » 13/04/2009 15:41

Hoce li sloboda ... wrote:Popizdicu, ne mogu da se sjetim kako se zvao rockerski kafic na Ilidzi, nije Staklo, u Staklu smo sjedili na carsiji blizu Mrkve ... nesto mi se vrti rijec "Lijepak" po glavi ali ne znam je li ima veze sa imenom kafica ili necim drugim :lol:
Koji rokerski kafic? Gdje na Ilidzi?

jazz001

#123 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by jazz001 » 13/04/2009 15:44

PrPostao/la alijadzigibau dana Danas, , 21:00

E HAVERU NIK TI JE STROGO BEZ VEZE,,,bez uvrede,,,OD SVIH KRETENA KOJE SPOMENUSMO U ovoj temi i LOSEM KONTEKSTU alija dzigibau je bio DALEKO NAJVEĆI KRETEN KOJI JE HODAO OVIM GRADOM,,,ON I SEJO DEBA SA VRATNIKA,,,UŽAS,,,UŽASA...KAKVI SU TO IDIOTI BILI,,,DNO DNA...

alijadzigibau

#124 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by alijadzigibau » 13/04/2009 15:54

jazz001 wrote:PrPostao/la alijadzigibau dana Danas, , 21:00

E HAVERU NIK TI JE STROGO BEZ VEZE,,,bez uvrede,,,OD SVIH KRETENA KOJE SPOMENUSMO U ovoj temi i LOSEM KONTEKSTU alija dzigibau je bio DALEKO NAJVEĆI KRETEN KOJI JE HODAO OVIM GRADOM,,,ON I SEJO DEBA SA VRATNIKA,,,UŽAS,,,UŽASA...KAKVI SU TO IDIOTI BILI,,,DNO DNA...
sta da ti kazem......znam da je bio nezgodan al eto samnom je bio dobar nekad davno doduse obostrani respekt...kad sam se registrovao sjetih ga se eto pa stavih nik

HAVANA

#125 Re: Sjeca li se neko Brneta ?

Post by HAVANA » 13/04/2009 16:00

jazz001 wrote:PrPostao/la alijadzigibau dana Danas, , 21:00

Jao,sejo i deba,bakir,vahid... :-)
Hoće l ko kupit cigli :lol:

Post Reply