.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3001 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by zateznistub »

Nuto mi mahale...
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#3002 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by alipasijaner »

Fatka mi je predavala likovno, a sto se Srecka tice sjecam ga se kao sad kad nas je sazv'o u kancelariju i pitao kako hocete da vas bijem grupno ili pojedinacno :D Razlog je bio sto smo se gore na Vracama prilikom primanja u omladince jaki, mladi i puni testosterona potukli ko zna sve s kim, a neko od raje nas je poimenicno provalio... nda.. tada je jos bio zamjenik direktora..
Edin H. wrote: 12/09/2020 17:27
Sociolog wrote: 10/09/2020 15:34
Za Braca

Jesi li isao u Petar Dokic? Sjecas li se nastavnice Fatke Suceske,kazu bila misica 75/76 ,jos je ziva

Pozz

Sjecam se ja Fatke, ali nije mi predavala.

Nego ko se sjeca, kada se zamjenik direktora skola tada, a poslije direktor Srecko pomarisao sa Romima sa Aneksa :skoljka:
saraydjecko
Posts: 90
Joined: 23/01/2008 11:50

#3003 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by saraydjecko »

Sead Tahirovic sa Vratnika, poginuo u Francuskoj krajem osamdesetih, da li neko zna vise o tom covjeku?
Cuo sam da je bio fin mangup
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3004 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by zateznistub »

Sretan rođendan druže iz djetinjstva.... i sviraj...

Image
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#3005 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by trocadero »

Veoma zanimljivo...pa ko ima vremena da pogleda i prisjeti se.
Spominje se dosta te sarajevske stare garde.
Last edited by trocadero on 24/11/2020 17:48, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#3006 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by karanana »

alipasijaner wrote: 12/09/2020 21:36 Fatka mi je predavala likovno, a sto se Srecka tice sjecam ga se kao sad kad nas je sazv'o u kancelariju i pitao kako hocete da vas bijem grupno ili pojedinacno :D Razlog je bio sto smo se gore na Vracama prilikom primanja u omladince jaki, mladi i puni testosterona potukli ko zna sve s kim, a neko od raje nas je poimenicno provalio... nda.. tada je jos bio zamjenik direktora..
Edin H. wrote: 12/09/2020 17:27
Sociolog wrote: 10/09/2020 15:34
Za Braca

Jesi li isao u Petar Dokic? Sjecas li se nastavnice Fatke Suceske,kazu bila misica 75/76 ,jos je ziva

Pozz

Sjecam se ja Fatke, ali nije mi predavala.

Nego ko se sjeca, kada se zamjenik direktora skola tada, a poslije direktor Srecko pomarisao sa Romima sa Aneksa :skoljka:
nije bas tema, ali, da i meni je fatka predavala likovno. ono postavi onaj shish za kafu i crtaj, a ja veze s crtanjem nisam imao pa onda odem kuci i mami objasnim sta treba da mi nacrta. znala je fatka da ja ne crtam ali mislim da sam uvijek imao istice se iz likovnog. mozda me je htjela.
cuj misica bila. ko da je imala neku bjelkasto/sijedu kosu ili zamisljam. moguce, sad kad se sjetim stasa i vazda one neke kao suknjice nosila ako se dobro sjecam, meni se tada ucinila onako malo postarija. vjerovatno je zato ni milosav nije ganjo. njemu mjera bile osmasice ili u najgoru ruku uciteljica tea koja je bila u svojim ranim dvadesetim.
a ko je bio direktor kad je srecko bio zamjenik? je li pero li tako nesto? znam da je poslije rata srecko postao direktor a nurudina zamjenica.
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7935
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#3007 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Baltazar_khan »

Code: Select all

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/182547/zvjerstva_nepojmljiva_ljudskom_umu_podignuta_optuznica_protiv_branislava_gavrilovica_komandanta_zloglasnih_brnetovih_chetnika.html?fbclid=IwAR1tGOtFEO_MQOGo7dxdFgYGZcmdZlBT7N3wqNT09ovTYft4VJBuzZnOdGo 
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3008 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by drag_gost »

Ne znam sto im je toliko trebalo...
JCecotto
Posts: 246
Joined: 29/12/2020 23:35

#3009 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by JCecotto »

E ovog Novice, prototip mangupa.
Zajeban, a relan, razuman i iskren toliko da ne mozes vjerovati da ima ovakvih ljudi danas.
I uprkos Maricevim upiranjima da pricu navede na svoje gadosti.

Ovo je po mom skromnom rezonu prototip Sarajlije i Bosanca i ujedno definicija kako bi taj lokal ili drzavni patriotizam trebao da izgleda.
On definitivno iskrenije voli Sarajevo i Bosnu, nego ovi supci sto to danas samo deklarativno izjavljuju.
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3010 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Edin H. »

karanana wrote: 24/11/2020 03:50 a ko je bio direktor kad je srecko bio zamjenik? je li pero li tako nesto? znam da je poslije rata srecko postao direktor a nurudina zamjenica.
Je’l Simo Topolovac?
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#3011 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by karanana »

Edin H. wrote: 30/12/2020 00:16
karanana wrote: 24/11/2020 03:50 a ko je bio direktor kad je srecko bio zamjenik? je li pero li tako nesto? znam da je poslije rata srecko postao direktor a nurudina zamjenica.
Je’l Simo Topolovac?
eh simo, jeste.
immuno
Posts: 2014
Joined: 07/04/2010 11:05

#3012 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by immuno »

Jel taj simo bio Prof srpsko-hrvatskog mal plav uvijek mu kosa masna bila :mrgreen:
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#3013 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by SHTEVELEC »

karanana wrote: 30/12/2020 01:20
Edin H. wrote: 30/12/2020 00:16
karanana wrote: 24/11/2020 03:50 a ko je bio direktor kad je srecko bio zamjenik? je li pero li tako nesto? znam da je poslije rata srecko postao direktor a nurudina zamjenica.
Je’l Simo Topolovac?
eh simo, jeste.
ja ba, simica, po cijeli dan ruze sredjiv'o oko skole
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#3014 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by karanana »

immuno wrote: 30/12/2020 12:26 Jel taj simo bio Prof srpsko-hrvatskog mal plav uvijek mu kosa masna bila :mrgreen:
mislim da simo nije nista predavo. i mislim da je celav bio. ne sjecam se muskaraca srpsko-hrvatskog. sjecam se milosava fizickog i onog iz kako se onaj predmet zvao kad nesta rezes i crtas crta tacka crta tacka i kad ucis o raznoraznim minama.....OTO ili tako nesto.
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3015 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by muha_sa »

JCecotto wrote: 29/12/2020 23:51 E ovog Novice, prototip mangupa.
Zajeban, a relan, razuman i iskren toliko da ne mozes vjerovati da ima ovakvih ljudi danas.
I uprkos Maricevim upiranjima da pricu navede na svoje gadosti.

Ovo je po mom skromnom rezonu prototip Sarajlije i Bosanca i ujedno definicija kako bi taj lokal ili drzavni patriotizam trebao da izgleda.
On definitivno iskrenije voli Sarajevo i Bosnu, nego ovi supci sto to danas samo deklarativno izjavljuju.
:thumbup:

zikamu
Posts: 2949
Joined: 10/09/2005 09:40

#3016 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by zikamu »

Drago mi je, Muha, da se slazes sa komentarom iznad koji je za desetku :thumbup:
Oba Todora, Novicu i Novaka sam dobro poznavao (pogotovo Novicu). Oni su klasican primjer stare sarajevske skole i pri samom pominjanju Sarajeva srce bi im zaigralo, bez obzira gdje su zivjeli. Mangupi, ali ne i hrsuzi, zajebani do zla boga, ali se ne sjecam da sam ikad cuo da je ijedan prvi zapoceo belaj.
Novica bi me svaki put kad me vidi pitao dira li me iko... :D
Stvarno sam uzivao slusajuci Novicu na ovom snimku.
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3017 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by muha_sa »

zikamu wrote: 30/12/2020 19:46 Drago mi je, Muha, da se slazes sa komentarom iznad koji je za desetku :thumbup:
Oba Todora, Novicu i Novaka sam dobro poznavao (pogotovo Novicu). Oni su klasican primjer stare sarajevske skole i pri samom pominjanju Sarajeva srce bi im zaigralo, bez obzira gdje su zivjeli. Mangupi, ali ne i hrsuzi, zajebani do zla boga, ali se ne sjecam da sam ikad cuo da je ijedan prvi zapoceo belaj.
Novica bi me svaki put kad me vidi pitao dira li me iko... :D
Stvarno sam uzivao slusajuci Novicu na ovom snimku.
:thumbup:
Išli smo u isti razred u Razija Omanovic osnovnoj :-D marisali smo se ko djeca :lol:
Par puta sam im bio u stanu u Miloša Obilica--harmoniku nam Novica sviro :)
Kad se poceo bavit sportom sretnemo se u Saracima pa se rukujemo a ja u tren oka haman pod njegovim nogama--takvom brzinom me baci da ne znam šta me snadje :lol: :lol: Novica prava fina raja i dobar zajebant u to vrijeme bio :)
Prošlo ljeto sretnem starog druga a jednog od najboljih fudbalera malog fudbala Zlatka Terzica i to u "bašti" cevabdzinice Hodzic--malo smo posjedili kad dodje i Novica :) Neplnirano posjedismo pola sata i svak na svoju stranu.
zikamu
Posts: 2949
Joined: 10/09/2005 09:40

#3018 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by zikamu »

:thumbup:
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3019 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by drag_gost »

JCecotto wrote: 29/12/2020 23:51 E ovog Novice, prototip mangupa.
Zajeban, a relan, razuman i iskren toliko da ne mozes vjerovati da ima ovakvih ljudi danas.
I uprkos Maricevim upiranjima da pricu navede na svoje gadosti.

Ovo je po mom skromnom rezonu prototip Sarajlije i Bosanca i ujedno definicija kako bi taj lokal ili drzavni patriotizam trebao da izgleda.
On definitivno iskrenije voli Sarajevo i Bosnu, nego ovi supci sto to danas samo deklarativno izjavljuju.
A usput naziva Seselja, Kustu prijateljima, a ne stidi se toga da je njegov otac ucio Radovana da gusla. Tu i tamo se i Arkan spomene. I sta kaze - svako je otisao tamo gdje treba. Samo sto je neko otisao na brdo da puca po tom Sarajevu, neko ostao tu da brani to Sarajevo od takvih.
JCecotto
Posts: 246
Joined: 29/12/2020 23:35

#3020 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by JCecotto »

Trebas napraviti odmak u smislu da shvatis da on prica o nekom proslom zivotu.
Nisu samo njemu Seselj i Kusta bili jarani, jer se tada i pola Sarajeva druzilo sa njima.
Samo sto bi kod nas bila havarija da neko u emisiji isprica da se druzio sa njima ( a naravno da jeste ).
Dalje, cist je kao suza, u ratu nije učestvovao ni na koji način.

Takodjer, malo je reci da brani i hvali Ćele, Topu , Vikica itd. Čak ni ono govno od Cace nije popljuvo.
Meni to ne imponuje, nego samo hoću da kazem da je covjek iskren i dosljedan svojim stavovima, kakvi god da su.
I da nije dozvolio da ga voditelj uvuče u neke loše priče koje nisu njegove, kao što bi malo ko danas.

Malo je ovakve raje, a da je više, na svim stranama, svima bi nam bolje bilo.
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3021 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by drag_gost »

Shvatam ja itekako o kojem on zivotu prica, samo sto su mu isti i dalje prijatelji, nisu "bili". Mnogi su ostali dosljedni svojim stavovima, kakvi god da su.

Znam da je ostao cist, mnogo je i pomagao navodno i za to mu skidam kapu. Kao sportista, besprijekoran. Ja sam konkretno napisao sta je meni zasmetalo, kao Sarajliji. Uzivao jesam u dijelovima intervjua, zasmetalo mi je ta prica - "sa svakim dobar". Neuporedivo, ili jesi, ili nisi. Nejse.
JCecotto
Posts: 246
Joined: 29/12/2020 23:35

#3022 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by JCecotto »

Ma ne znam sta da ti kazem.
I meni su se kroz ovaj prilicno dug intervju mijesali stavovi i misljenja.
Ali mi je generalni utisak bas pozitivan.
Hbga, ne moze on imati isti kont o njima kao mi, nikako.
Ja se sam sa sobom borim da ostanem koliko-toliko normalan...i dobro sam se dozvao kakav sam bio prije 20-25 godina.
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3023 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by drag_gost »

Mislim da se slazemo, mimo toga sto sam spomenuo i meni je pozitivan. Mangup nema sta, vidi se to odmah.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15866
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#3024 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by sime_cipol »

U ovom videu Novica nikoga nije ni popljuvao niti branio. Neka o svim tim ljudima govore njihova djela i neka svako o njima donese misljenje svako za sebe. Novica je u svoje vrijeme bio popularan, svi su se druzili, jednostavno nisi mogao izbjeci ljude. To sto je pocetkom rata psihijatar postao ratni zlocinac, a muzicar gospodar zivota i smrti u svom reonu djelovanja nije do Novice, koji je iz Sarajeva otisao iza olimpijade.
Veliki :thumbup: sto govnetu od novinara nije dopustio ni promil sanse da ga uvuce u svoje gadosti.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#3025 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by dječak sa šibicama »

Todori su prava gradska raja, i ocito je i ostao mangup.

To je nekadasnja manguparija, nasmijao sam se na ono njegovo "haj izadji" tako su se nekad mangupi dozivali, dodje mu pred kucu i zove ga da izadje. I potuku se posteno, sakama, nema pistolja nema nozeva.
Dziljkosi su nosali cakije, pistolje, a danas samo dziljkosi i postoje kao nekakvi mangupi.
Post Reply