Molim sve muslimane da odgovore na sljedeca pitanja.....

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#126

Post by vesela »

@ potop

Da te ne citiram, oduzio si pravo, haman k'o proslave kosovske bitke.

Kazes da je islam dosao tek 1463. To tvoje "tek" je za mene duboki korijen na Balkanu. Ja postojim i opstajem. Da me ne bi omalovazavali takvi ka ti, nadjem svoje porodicno stablo. I zamisli, moj cukuncukuncukun... dedo (ne djed) je bio Milos koji predje u Musana. Uopste me ne zanima zasto, on je za mene otpadnik srpskog naroda, iako je moj.

Najvi se me naucio o "jacini" srpskog naroda srpski pisac Vuk Draskovic, koji tako lijepo opisuje srbina na hercegovackom kamenu, i mraku i pali vatru, cekajuci da dodju Rusi sa avionima i da ga spase.

A najvise me odusevio pricajuci kako su srbi, u najnovijoj istoriji prelazili u katolike, nebi li ih oni prihvatili. A oni ih palili u crkvama. Pa su ti "jadni" katolici, od bijesa se vratili u pravoslavce i ljuto zapicili u Srbiju, da sire mrznju i traze sazaljenje od Srbijanaca.

Ima li jos koja vjera da su pravoslavci mijenjali????

Ne zalijeci se, POTOP dok se nisi u davio u svojim govnima.
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#127

Post by vodolija_33 »

upala wrote:
danas wrote:ja se ne slazem sa tackom broj 1; naime misljenja sam da horoskopskim djevicama, lavovima, i skorpijama treba dati veca prava nego recimo ovnovima ili vodolijama. ribe ne treba da imaju nikakvo pravo glasa.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ja misim da je danas potpuno upravu
koja diskriminacija :shock:
1234
Posts: 145
Joined: 15/08/2004 19:51

#128

Post by 1234 »

potop wrote:
sanjica wrote:Annela....svoje zakljucke temeljim na sljedecem:

Islamska drzava u javnosti ne priznaje nijednu drugu vjeru/koncept niti ce ucestvovati u podpomaganju, izgradnji i opravci drugih religijskih/stranackih objekata, stampanju knjiga, i svega onoga sto podpomaze u edukativnom i materijalnom oporavku svih drugih grupica i strancica, pa bilo to vjerskog ili nevjerskog kraktera osim onih koji zastupaju ideologiju koja se zove Islam.

Islamska drzava ne zabranjuje nemuslimanima da imaju svoje bogomolje recimo kao sto je to crkva i zvona na crkvama koja ce tiho zvoniti. A upravo ta tiha zovnjava krsi prava tudje vjere.

Ili dodje ateist u sheriatski uredjenu zemlju. Vodstvo zemlje mu kaze da mora platiti dziziju da bi dobio "zastitu". Dakle, nemusliman, zato sto je nevjernik, mora placati dziziju, inace nece biti legalno, pravno zasticen.... Pa mi onda reci da to nije temeljno krsenje ljudskih prava.

Itd...


Sto se tice zemlje..to sam ti vec odgovorila..




muha_sa.....imam ja konkretnih pitanja za tebe...sto se tice dzizija koliko drzavi placa musliman a koliko nemusliman. I sta se desava sa covjekom koji odbija da plati istu jer se osjeca ravnopravnim i jednakim u temeljnim ljudskim pravima i ne zeli nikakvu zastitu?
Sanjice,
Mislim da ti je veoma tesko izvuci priznanje o svim tim negativnostima koje se pojavljuju u Islamu, a to je pogotovo tesko od nasih ljudi izvuci ili bolje receno da sami priznaju negativnosti.
A o tim negativnostima imas dosta primjera.
Evo da napomenem par stvari vezano za podrucje na kojem mi zivimo i koje smatramo nasom zemljom BiH.
-Molo njih zna da je tek 1463 godina dolazak Islama u BiH
-Prije toga na tim prostorima Vladala je takozvana Bosanska Crkva , a narod je bio kako BOGUMILSKI, tako Katolicki i Pravoslavni
-U to vrijeme svi ti narodi su se nazivali DOBRIM BOSNJANIMA, ili kad upotrijebis danasnji pravopis i one palatalizacije to su to su Dobri BOSNJACI
-Danas taj naziv Bosnjaci ne moze da pripada ni jednom nemuslimanu,znaci oteto ime .
-Ondasnji dolazak Islama na ta nasa podrucja, nije izvrsen invazijom uz pomoc letecih cilima ili boinga, dosao je uz pomoc sablje kame kojom se odsjecale glave i prolivala krv,naravno ubijani su nemuslimani jer su branili svoja svjekovna stanista i ognjista.A to se ne zeli priznati.
-Pa i ondasnji zakoni su bili kao ovi gore sto si ih ti navela,mislim na poreze, ako si musliman manji porez, ako nisi veci pa dok ti zbog duga ne trebaju oduzet vjekovnu ocevinu(babovinu), ali ako promjenis vjeru i postanes musliman onda moze ti biti oprosten dug.
-Pa bogami i nepisani zakon prve bracne noci kad je neki nemusliman htjeo da se zeni prvo bi sa njegovom zenom morao biti taj neki vladajuci efendija , beg aga itd.
-Poznato ti je i za JANICARSTVO-danak u krvi.
-A sve to je veoma tesko priznati jer 80% danasnjih muslimana-Bosnjaka je kroz istoriju u genima bilo pravoslavni i manji broj katolika.
pogledaj samo geografski posmatrano otkud onda kod njih plave i zelene oci kad se zna da je to gen od slavenskih i germanskih naroda koji su se doseljavali tu.
-Da ne pisem o ovom novom demokratskom islamu i regrutovanju djece i zena za bombase samoubice.
-Ili mozda ovaj novi talas postovanja Islama i Kurana tako sto sad ima pravo da ozeni do 4 zene, ali ni jedan taj koji se ozenio nije priveo onako kao Muhamed u Kuranu zenu udovicu sa vise djece vec svaki trazi mlado meso i pomogucnosti netaknuto.

Mislim da je za sad dovoljno primjera ali ako zelite ima ih jos.
Sanjice ziva bila ali neces uspjeti istinu izvuci u pisanom obliku.
Potop potopi ih svega mi
JACINA
Posts: 11
Joined: 30/01/2006 18:59

#129

Post by JACINA »

Sto se tice nas na Balkanu, a pogotovo (sto je vaznije) nas u Bosni, ne bi bilo lose da se malo odmorimo od ovih nebuloza ko je ko, kada je ko i sta i ... Cinjenica je jedna, a ona je da smo svi mi SLAVENI, ili tacnije JUZNI SLAVENI! Neznam zasto bi se ljudi prepirali ko je kakvu kulturu pokupio vremenom i zasto. Pa zar nije ljepse i bolje da imamo pregrst raznih adoptiranih kultura i obicaja od naroda koji su prolazili ovim prostorima od kada smo se mi doselili ovamo. Zar nije ljepse gledati u sarenu nego crno-bijelu okolinu!? Drugo sto zelim reci je to da svako od nas ludih balkanaca ko zeli da tacno utvrdi svoje nesumljivo porijeklo moze da naruci "Geno-Project Kit" na Nationalgeographic site-u ($99) i da tacno utvrdi odakle dolazi njegova malenkost (da vise ne lupa glavu i u prazno ne laprda)! Sve su to suvisne teme na koje se puno trosi energije a vala i zivota! Sve je to bezze... Ljudi, pa svi pricamo istim jezikom, licimo, obicavamo, slavimo isto,.... Postali smo ksenofobicni prema onima prema kojima ni teoretski ne mozemo biti, prema sebi samima! Mi prisvajamo zemlju na kojoj zivimo?! Pa zar ova zemlja nije oduzeta od naroda koji su tu bili prije dolaska nasih predaka? A ti isti narodi su je oduzeli opet od neki drugih koji su ovdje bili prije njih, i tako u nedogled. Pa sutra ce doci neki superiorniji narod i oduze ce je od nas samih! Sta kazete na to? To je jednostavni zakon. Tako nasa civilizacija funkcionise od svog postanka. I sve te vjere, nacije, narodi, sve je to plod covjeka i njegovog drustva. To ce jednom proci, zagarantovano! I, sta onda? Mislim da ce covjek kada dostigne taj evolucioni stadij nece imati potrebe za svim tim podjelama i zakonima. Malo kada se dublje promisli o nasim ljudskim podjelama, ne vidi se lijepa buducnost, ako ikakva buducnost i postoji! Ne znam kako vi, ali ja kod nas ne vidim NISTA sve dok budemo razglabali ovakve teme!
Almir iz gtb
Posts: 3
Joined: 04/02/2006 17:47

#130

Post by Almir iz gtb »

Dobro pitanje!
Odgovor bi bio jedna drzava mora da garantuje prava covjeka ma ko on bio jel jedan musliman nema pravo da cini nepravdu drugom covjeku jer Islam garantuje prava, primjer imamo kako se ponasao Poslanik a.s. kada je bila u pitanju pravda nije gledao jel vjernik ili ne
Poruka Qurána po ovom pitanju je budite pravedni, govorite istinu pa makar to bilo vama na stetu, ne pravite nered, naredjuj na dobro a odvracaj od zla. Jedno je jasno ili treba da bude jasno svakom covjeku da Allah ne trpi nepravdu ni nasilje ON ih zabranjuje.
User avatar
hepok
Posts: 113
Joined: 13/02/2006 16:12

#131 hm

Post by hepok »

Muslimani su duzni placati zekat, nemuslimani zbog toga sto nisu muslimani i ne moraju placati zekat, moraju platiti džiziju koja ih ujedno oslobađa od služenja vojnog roka i ucesca u ratu. eto :-D
Post Reply