Molim preporuku za kupovinu...

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by Bakir1 »

x-trail ima pogon japan i kao takav je nepoderiv a motor je optimalno 2,0 dci renault.
ako gledas auto sa pogon 4x4 obicni pasat 4motion biti ce ok.
ono na sta bih ja sigurno isao da imam te pare je nesto iz serije xc ili neki subaru ;-)
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#27 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by johntra »

goran16v wrote: Ja nisam nigdje pominjao kvalitetu nego samo komentarisao natpis da Opel nema toliko iskustva u SUV-ovima, a evo u ovom pusto si sam napisao da ga Opel ima vise nego VW za kojeg niko nece reci da je "neiskusan"(vidi boldirano). Uspjesnost je nesto drugo... Istina je da od pocetka 80-ih Opela ne prati bajna reputacija. Sto se dugovjecnosti Fronterinih motora tice bilo je i jednog u drugog, u nju se ugradjivao i 2,0i 115 KS koji je svojevremeno proglasen za najbolji motor do 2 litre. Sto se Montereya tice, koliko je promasaj dalo bi se raspravljati kad se uzme u obzir koliko ih je komada pod raznim GM brendovima prodato.
Da, napisao sam da ima više iskustva od VW, ali to ne znači da je iskusan kao Isuzu ili Chevrolet, dok ostale SUV marke ne bih ni nabrajao...rebranding je dobra stvar, može biti odličan kao što si napisao, a može biti i totalni flop, što dokazuju mizerne prodaje Antare, iako se radi o dobrom SUV modelu...na kraju krajeva, Opel nikada nije razvio ništa svoje po pitanju SUV modela, nego je vazda uzimao od drugih, što znači da ima iskustva u posuđivanju... :D
Baš taj dvolitarski motor kod Frontere se pokazao kao ogroman potrošač, a nije imao performanse dostojne nekog mekšeg terenca...dizeli, osim 2.2, čija se varijacija i danas ugrađuje u Antaru, bili su totalne fule...pogotovo čuveni VM 2.3, koji je mnoge zavio u crno...meni se Monterey godinama sviđao, ali je bio totalni promašaj, zbog američke politike štednje tokom 90-ih, kad je na čelo Opela došao Amerikanac, koji je gledao samo da se jeftinije prođe...Monterey je zbog toga popušio foru, ali i mnogo Opel modela...Sintra je bila vrhunac vođenja tadašnje glupe politike...
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by Norm »

I da Frontera nije SUV, nego nesto kao laki terenac...Ako takva kategorija uopste postoji...
Ma meni je Volvo No.1, no dobar, ocuvan primjerak dalekoooo je iznad mojih mogucnosti... A Subaru i BiH serviseri... :-)
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#30 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by Norm »

Dilema jos uvijek stoji...Obzirom da nema nekih iskustava iz prve ruke sa Antarom, kolega mi predlozi da pogledam VW Touran Cross...jest da nema 4x4 pogon, ali je siguran, prostran i ima 7 (5+2) sjedista...i nije SUV :roll:

Postovani vlasnici istog, molim vas iskustva...
Stefkee
Posts: 6
Joined: 12/01/2012 11:25
Location: Rogatica
Contact:

#31 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by Stefkee »

Norm wrote:Narode, meni ne treba terenac kao takav...znaci SUV,4x4 pogon za lakse terene i snijeg...
Nissan x-trail, dobar automobil, ali za skoro svaki dio moram u Austriu sto zbog cijena sto zbog cekanja u servisu...Info dobijen od drugara koji ima qashqai-a...
Takodje znam da je Opel Frontera automobil sa mnogo nedostataka, mada ima relativno dobre prodajne rezultate, pa me bas zato interesuje da li su na Antari otklonjene te "bolesti", obzirom da je i Opel poceo raditi malo ozbiljnije na svojim modelima...
Ne znam, jbg Antara mi je pravo legla, ono na prvu...a s druge strane u Bosni se nista ne uzima srcem...samo glavom, velikom ili malom... :lol:


Ja sam kupio SUV dzipa Kia Sportage stvarno extra auto 98 godiste nisam ga puno platio
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#32 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by kritichar »

http://www.autonome.ba/article/sva-auta ... ntara.html

evo nesto o antari ako vec nisi ovo gledao
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#33 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by Norm »

Ma zena mi u mene navija za Kiu Sportige, ali sam ja malo ters...Klasicni Bosanac, vjeruje samo Svabi...:)

Kao sto napisah ranije, u BiH se kupuje glavom ne srcem...Nazalost, iako je bila prvi izbor, sto zbog nedostatka finansija sto zbog nekih drugih stvari, Antara otpada...Monovolumen mi je sudjen, Touran Cross je izbor...Jos samo da prodam Seju...:)
Hvala svima...
User avatar
2AK-47
Posts: 308
Joined: 26/12/2011 19:09

#34 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by 2AK-47 »

Bakir1 wrote:naravno,ali sta je od ponudjenih pogona u malim autima bez reduktora najbolje rjesenje do sada?
mislim da znas i sam odgovor na to pitanje :D
Najbolje rješenje ima Lancia Delta Hf Integrale :D
User avatar
2AK-47
Posts: 308
Joined: 26/12/2011 19:09

#35 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by 2AK-47 »

Na Fau VEJ ne pomišljaj imaju loše pogone, i nisu nešto ni ovako. Imaš ove:

1. BMW X3
2. Dacia Duster
3. Renault Koleos
2. FIAT SEDICI 4X4 1,3 multijet
3. FIAT Panda 4x4
4. Hyundai Santa fe
3. kupi terenac pravi, preporučujem ti Mitshubishi Pajero, suv vozila su prdimahovina. SUV ti ništa nenudi, možeš samo imati probleme...
Frionteru nemoj ni pod razno, ona se vodi kao pravi terenac, al je nekakva bedak na terenu i na asfaltu.
Na Fau VEJ ne pomišljaj imaju loše pogone, i nisu nešto ni ovako.
User avatar
ElRe
Posts: 10847
Joined: 12/12/2011 11:28

#36 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by ElRe »

Sedici ide samo 1.9JTD ili 2.0 Multijet, Panda je 1.3 Multijet.
User avatar
2AK-47
Posts: 308
Joined: 26/12/2011 19:09

#37 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by 2AK-47 »

ElRe wrote:Sedici ide samo 1.9JTD ili 2.0 Multijet, Panda je 1.3 Multijet.
Ma ja dobro si to sam malo polupao, još Fiat-a nisam uhodao, nekad mi je Fiat bio namrže auto, nemogu vjerovati svojim ušima da ga sad hvalim :-D
User avatar
SirOliver1
Posts: 88
Joined: 07/08/2011 22:51
Location: U Sarajevu na Vratniku

#38 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by SirOliver1 »

koliko vidim sve se ko nesto pitas al si se zaljubio u Antaru...zato bracane ne razmisljaj puno nego kupi ono sto ti se svidja... :mrgreen:
tako i ako se za...bes lakse ti je podnijet a i manje ces se naervirat jer si uzeo nesto za svoju dusu...
a ako ispadne dobro ma heeej,tvojoj sreci nigdje kraja...malo shale...
nemas tu sta ogrijesiti bitno je da je model ocuvan,a sve ti je to ostalo u pet deka...
ja sam od slicnih auta vozio Santa Fe-a i da me takva vozila zanimaju,ne bih nista drugo ni trazio...antara i mnogi drugi modeli jesu mozda ljepsi,ali sam osjecaj za volanom u Hyundai-ju su me odusevili...
al eto ti opet vidi...
bordo_boy
Posts: 634
Joined: 26/07/2005 13:30

#39 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by bordo_boy »

2AK-47 wrote:Na Fau VEJ ne pomišljaj imaju loše pogone, i nisu nešto ni ovako. Imaš ove:

1. BMW X3
2. Dacia Duster
3. Renault Koleos
2. FIAT SEDICI 4X4 1,3 multijet
3. FIAT Panda 4x4
4. Hyundai Santa fe
3. kupi terenac pravi, preporučujem ti Mitshubishi Pajero, suv vozila su prdimahovina. SUV ti ništa nenudi, možeš samo imati probleme...
Frionteru nemoj ni pod razno, ona se vodi kao pravi terenac, al je nekakva bedak na terenu i na asfaltu.
Na Fau VEJ ne pomišljaj imaju loše pogone, i nisu nešto ni ovako.
BMW X3 je zakon!

Image
Image
Image
Image

Može se naći dobar za 13 000 Eura vani... Ja imam 2.5 benzin 2006. crni, sa bijelim enterijerom.
tatamumi
Posts: 9
Joined: 23/01/2012 13:55

#40 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by tatamumi »

Htjeo bih da kupim neko malo auto ..znaci ne interesuje me da se kofrcim i nesto ..nego malo auto ..male potrosnje ...e sad jedini problem je sto sam ja skupio samo 3000Km ..pa me zanima sta mogu kupiti za to
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#41 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by swatch »

tatamumi wrote:Htjeo bih da kupim neko malo auto ..znaci ne interesuje me da se kofrcim i nesto ..nego malo auto ..male potrosnje ...e sad jedini problem je sto sam ja skupio samo 3000Km ..pa me zanima sta mogu kupiti za to
uzimi G2 diesela sa milion kilometara predjenih :-D Realno nista dobro ne mozes uzeti za te pare ...
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#42 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by Norm »

SirOliver1 wrote:koliko vidim sve se ko nesto pitas al si se zaljubio u Antaru...zato bracane ne razmisljaj puno nego kupi ono sto ti se svidja... :mrgreen:
tako i ako se za...bes lakse ti je podnijet a i manje ces se naervirat jer si uzeo nesto za svoju dusu...
a ako ispadne dobro ma heeej,tvojoj sreci nigdje kraja...malo shale...
nemas tu sta ogrijesiti bitno je da je model ocuvan,a sve ti je to ostalo u pet deka...
ja sam od slicnih auta vozio Santa Fe-a i da me takva vozila zanimaju,ne bih nista drugo ni trazio...antara i mnogi drugi modeli jesu mozda ljepsi,ali sam osjecaj za volanom u Hyundai-ju su me odusevili...
al eto ti opet vidi...
Antara nazalost nije vise u igri :sad: ...samo monovolumen sa tri odvojena zadnja sjedista...Konsultacije sa suprugom su odlucil(a)e da samo to dolazi u obzir...
bordo_boy wrote:BMW X3 je zakon!Može se naći dobar za 13 000 Eura vani... Ja imam 2.5 benzin 2006. crni, sa bijelim enterijerom.
Ma ne dolazi u obzir, ipak sam ja ozbiljan otac troje malodobne djece... 8-)

Nego, nesto mi bas nije jasno...prodajem svoje vozilo, zaista dobro odrzavano, garazirano, nije ni preskupo, cak vise povoljno...ali ne ide...jel to zaista tolika kriza ili vise nema srednje klase u ovoj drzavi...sve neke zamjene nude, i kupuju se vozila ispod 10h. ili iznad 20h.
bordo_boy
Posts: 634
Joined: 26/07/2005 13:30

#43 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by bordo_boy »

Znam, na svim siteovima za oglase auta, samo vidiš nekakve zamjene i kombinacije, koje graniče sa komedijom. Onaj daje traktor, malo zemlje i doplatiće par hiljada za tvoje auto... Onaj daje golfa dvicu i pita koliko još da doplati. Oni što nude keš, spuštaju cijenu 20%... a onda kad im kažeš da ćeš izaći u susret, ne javljaju se...

Tako je za sve, ne samo za auta. Pogledaj i oglase za felge... nebitno koliko koštaju, svi traže 20% jeftinije, a onda se misteriozno izgube kad dođe do momenta kad trebaju izvaditi pare...
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#44 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by Norm »

Korekcija cijene proizvoda je normalna stvar...To je trgovina i nije cudno da se trazi cijena koja odgovara i prodavcu i potencijalnom kupcu...Kod nas je ocito problem druge prirode...Stavljaju se cijene koje su daleko iznad normalne,tako da kada se snizi opet budu bezobrazno visoke...S druge strane ako stavis realnu cijenu, toliko je nastoje oboriti da te nema nigdje...Bosanski sindrom, Samo posteno pa ko koga zajebe... :skoljka:
Ima jos jedna stvar koju sam primjetio...Ako prodajes vozilo, niko koga znas da mu treba nece ga kupiti od tebe...Spustis cijenu, prodas ga sverceru, koji ga zatim ponudi na pijaci za 500 do 700 KM vecu cijenu, i naravno da ga proda...I jos ti dodje lik i kaze, joj uzeo sam dobro auto, naletio pravo povoljno... :?
Iz licnog iskustva...
A meni se neda (zena ;-) ) hodat po pijacama...
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#45 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by drndalo »

Ja bogme volim samo kupovati auta od poznatih, ali ne od svih... :lol: Posto ih ima svakakvih... :roll:

Sta ono ti prodajes pa ne ide ? Seata Leona/Toleda, TDI ? Ne mogu vjerovati...
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#46 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by Norm »

Ima,ima ljudi svakakvih...Ali ima nas i postenih... :D
Ma nije meni hica da prodam, Sejo Toledo, "ko lampa" :lol:, nego mi nako malo cudno sve to...
Ili mi jos uvijek ne shvatamo Internet trgovinu ozbiljno, ili fakat narod nema love...
A mozda je i do mene :? ...Precijenio???
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#47 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by drndalo »

Pa hajd' mi posalji link da vidim i ja... ;-) Nije moja interesna sfera inace, pa nisam gledao po oglasima...

Kod kupovine od poznatih, vise sam mislio na to da znam ko ga je (kako) vozio, i kako ga je odrzavao... I koliko stotina hiljada km je vraceno na satu... :lol:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#48 Re: Molim preporuku za kupovinu...

Post by Norm »

Garancija na predjene kilometre i stanje. Mogucnost provjere u bilo kom servisu...
Ipak sam ja ozbiljan lik...ne bavim se tim...
Link na PP...
Post Reply