MojaTV- Problem s telefonom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
dingosp0

MojaTV- Problem s telefonom

Post by dingosp0 » 16/09/2010 11:53

Ne znam jesam li ja peh ili je ovo problem kod ostalih...uglavnom uz ova moja TV dobio sam novi modem preko kojeg ide Internet, TV, i Telefon...internet i TV su ok...mada svako malo zaledi pa moram restart sve... a telefon je kriza...svaki bozi dan problemi... krenem nekog da nazovem zauzeta linija... mene mogu svi dobiti a ja nemogu nikog... ne znam koji je ovo vrag... svaki put moram zvati bhtelekom da mi oni deblokiraju ovaj modem i onda proradi... pa to sve funkcionise 4-5 sati i opet se blokira... u pm...

je li ovo samo kod mene problem ili?

BABOcool

Re: MojaTV- Problem s telefonom

Post by BABOcool » 17/09/2010 23:06

isti problem i kod mene ali rekose da iskljucim telefonsku zicu na par sekundi iz modema i nakon toga sacekam odrednjeni period i bude sve ok bar u mom slucaju.

Bolonjac

Post by Bolonjac » 17/09/2010 23:12

Isti problem, kazu restartuj modem i onda proradi.

I evo danas mi se opet to dogodilo. Znaci imam izlazni signal , nazovem broj i onda nista - tishina

zateznistub
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Post by zateznistub » 17/09/2010 23:13

Od aprila mjeseca saam na mojoj tv. Na pocetku je bilo problena sa zamrzavanjem slike, al zadnja dva tri mjeseca nemam nikakvih problema. Svaki put kad sam ih zvao bili su maksimalno ljubazni. Mozda je kod tebe problem sa vecom udaljenoscu od servera sa kojeg ti salju signal. Meni su na smom pocetku rekli da nemogu pruziti uslugu jer sam daleko od centrale (Dobrinja2) kad odjednom puf eto ih da prikopcaju. samo zovi i dosađuj i trazi da ti promjene modem.

nivla

Post by nivla » 17/09/2010 23:19

na forumu neces naci rjesenje svog problema, adekvatno rjesenje bi trebali iznaci likovi koje dobijes na 1422 i 1444, na oba broja nazoves sa mobitela i kazes ne radi mi telefon ne mogu nikog nazvati, prijavis smetnju na mojatv usluzi, objasnis kako puca konekcija

dingosp0

Post by dingosp0 » 19/09/2010 21:06

nivla wrote:na forumu neces naci rjesenje svog problema, adekvatno rjesenje bi trebali iznaci likovi koje dobijes na 1422 i 1444, na oba broja nazoves sa mobitela i kazes ne radi mi telefon ne mogu nikog nazvati, prijavis smetnju na mojatv usluzi, objasnis kako puca konekcija

ma zovem svaki dan, evo vec 2 dana nema problema nadam se da ce tako ostati....

nekidan sam zvao 5 puta... svaki put mi kazu da izvucem crnu zicu i pricekam dok zadnja lampica postane narandzasta pa opet vratis...to rijesi problem, ali nekad ti treba telefon hitno onda moras tako nesto raditi...

samo sam htjeo da vidim jeli to samo do mene ili kod svakog mojatv korisnika...

nevzad

Post by nevzad » 19/09/2010 23:34

dingosp0 wrote:Ne znam jesam li ja peh ili je ovo problem kod ostalih...uglavnom uz ova moja TV dobio sam novi modem preko kojeg ide Internet, TV, i Telefon...internet i TV su ok...mada svako malo zaledi pa moram restart sve... a telefon je kriza...svaki bozi dan problemi... krenem nekog da nazovem zauzeta linija... mene mogu svi dobiti a ja nemogu nikog... ne znam koji je ovo vrag... svaki put moram zvati bhtelekom da mi oni deblokiraju ovaj modem i onda proradi... pa to sve funkcionise 4-5 sati i opet se blokira... u pm...

Neznam al meni se na početku samom desilo slijedeće. Mene su mogli dobiti a ja koga god zovem zauzeto i probam par opcija i na kraju skontam da moram uvjek birati pozivni bez obzira koga zovem. Recimo zoves nekoga u Sarajevu i bez obzira na to što sam i ja u Sarajevu biram 033 pa broj kao i sa mobitela kad zovem. Al recimo sada iako nemam drugih problema ima fol da nakon nekog vremena (par minuta) razgovora jednostavno ne čuješ sagovornika a on tebe čuje i moraš ponovo nazvati.
Uglavnom trebaju se još hljeba najesti. Čekam samo da LOL prikopča svoj xDSL i onda mahanje od mene.

dingosp0

Post by dingosp0 » 20/09/2010 11:31

nevzad wrote:
dingosp0 wrote:Ne znam jesam li ja peh ili je ovo problem kod ostalih...uglavnom uz ova moja TV dobio sam novi modem preko kojeg ide Internet, TV, i Telefon...internet i TV su ok...mada svako malo zaledi pa moram restart sve... a telefon je kriza...svaki bozi dan problemi... krenem nekog da nazovem zauzeta linija... mene mogu svi dobiti a ja nemogu nikog... ne znam koji je ovo vrag... svaki put moram zvati bhtelekom da mi oni deblokiraju ovaj modem i onda proradi... pa to sve funkcionise 4-5 sati i opet se blokira... u pm...

Neznam al meni se na početku samom desilo slijedeće. Mene su mogli dobiti a ja koga god zovem zauzeto i probam par opcija i na kraju skontam da moram uvjek birati pozivni bez obzira koga zovem. Recimo zoves nekoga u Sarajevu i bez obzira na to što sam i ja u Sarajevu biram 033 pa broj kao i sa mobitela kad zovem. Al recimo sada iako nemam drugih problema ima fol da nakon nekog vremena (par minuta) razgovora jednostavno ne čuješ sagovornika a on tebe čuje i moraš ponovo nazvati.
Uglavnom trebaju se još hljeba najesti. Čekam samo da LOL prikopča svoj xDSL i onda mahanje od mene.

isto tako i kod mene.... ja krajem ovog mjeseca gasim ADSL i prelazim na Telemach (ELOB) jer za istu cijenu dobijem internet brzi za 6mbps plus FLAt neograniceno.... a na BHT je 45KM za 4mbps i 20GB limit..... jos par dana i adios amigos!

kokolina

Post by kokolina » 16/03/2012 09:22

vidim da je tema stara ali kod mene problem još aktuelan

svaki put kad nestane struje telefon prestane raditi

e sad kad se resetuje i proradi sve OK ali vrlo često neće da proradi pa moraju serviseri doći a to traje i traje

prvo smo imali bjeli adapter za telefon, pa su nam dali sivi, on je kao bolji a rekoše nam da je pravo rješenje problema "digitalni! telefon, tj. onaj kome ne treba nikakav adapter već ide direktno na modem moja tv

e sad je problem što taj telefon košta skoro 200 KM a meni trebaju 2 i nedaju mi se tolike pare a na rate nemam pravo jer imam ugovor radi besplatnog modema za moju tv

idem sad gledat opcije i odj.... BH telekom

Rimad

Post by Rimad » 16/03/2012 13:44

I ja imam problema sa telefonom Mojetv. Skoro svaki dan moram restartovati.

Jednom je dolazio majstor da riješi, pa ništa.

Evo, nakanio sam se da ga opet zovnem, pa ćemo vidjeti šta će biti.

Quaresma

Post by Quaresma » 16/03/2012 19:58

imao sam isti problem, zvao telekom da mi oni rjesavaju, na kraju su mi zamjenili onaj mali modem od telefona, i sad hvala Bogu radi
zateznistub wrote:Od aprila mjeseca saam na mojoj tv. Na pocetku je bilo problena sa zamrzavanjem slike, al zadnja dva tri mjeseca nemam nikakvih problema. Svaki put kad sam ih zvao bili su maksimalno ljubazni. Mozda je kod tebe problem sa vecom udaljenoscu od servera sa kojeg ti salju signal. Meni su na smom pocetku rekli da nemogu pruziti uslugu jer sam daleko od centrale (Dobrinja2) kad odjednom puf eto ih da prikopcaju. samo zovi i dosađuj i trazi da ti promjene modem.
isto kod mene, zaledi slika i restartuje se, nemam ja nista protiv toga, al mrzim kad se pali treba cekati, znalo mi se desavati ako gledam npr neke utakmice na arenasport, da mi jednostavno slika sjecka, zapinje, no oni su mi rekli ako imam problema da im javljam, tako da mogu da poprave, evo u zadnje vrijeme otkad sam i tv novi kupio, sve ide ko po loju, al ruzne slike izgledaju na velikom tv-u

zateznistub

Post by zateznistub » 16/03/2012 20:08

Quaresma wrote:

imao sam isti problem, zvao telekom da mi oni rjesavaju, na kraju su mi zamjenili onaj mali modem od telefona, i sad hvala Bogu radi
zateznistub wrote:Od aprila mjeseca saam na mojoj tv. Na pocetku je bilo problena sa zamrzavanjem slike, al zadnja dva tri mjeseca nemam nikakvih problema. Svaki put kad sam ih zvao bili su maksimalno ljubazni. Mozda je kod tebe problem sa vecom udaljenoscu od servera sa kojeg ti salju signal. Meni su na smom pocetku rekli da nemogu pruziti uslugu jer sam daleko od centrale (Dobrinja2) kad odjednom puf eto ih da prikopcaju. samo zovi i dosađuj i trazi da ti promjene modem.
isto kod mene, zaledi slika i restartuje se, nemam ja nista protiv toga, al mrzim kad se pali treba cekati, znalo mi se desavati ako gledam npr neke utakmice na arenasport, da mi jednostavno slika sjecka, zapinje, no oni su mi rekli ako imam problema da im javljam, tako da mogu da poprave, evo u zadnje vrijeme otkad sam i tv novi kupio, sve ide ko po loju, al ruzne slike izgledaju na velikom tv-u
Da li si tv spojio sa stb-om putem hdmi kabla? Ako nisi uradi to jer je razlika velika. I onda u meniju stb-a izaberi 1080p kvalitetu slike i vidices ljepote.

Quaresma

Post by Quaresma » 17/03/2012 10:48

jeste na hdmi-u je, mislis da bih ostavio na scartu :D 1080p je od samog pocetka, malo je dobrih kanala, jedino valjaju eurosport, discovery i sl. kanali, dok je na ftv, bht, i ovim nasim, blago receno katastrofa, isto ko da je rezolucija 320x240 :D na 42 incha

zateznistub

Post by zateznistub » 17/03/2012 11:05

Quaresma wrote:jeste na hdmi-u je, mislis da bih ostavio na scartu :D 1080p je od samog pocetka, malo je dobrih kanala, jedino valjaju eurosport, discovery i sl. kanali, dok je na ftv, bht, i ovim nasim, blago receno katastrofa, isto ko da je rezolucija 320x240 :D na 42 incha
Kod mene je isto razlika između kanala, ali nije bas toliko katastrofalna. Naravo mogla bi biti bolja. A mozda je razlog u tome sto i ftv i bhtv emituju analogni signal a ovi ga onda prebacuju u digitalni.

funny luu

Post by funny luu » 19/03/2012 09:02

Koliko si otprilike cekao da ti to prikopcaju ?
I meni su to isto rekli prije par mjeseci.

StupskaBitanga

Post by StupskaBitanga » 19/03/2012 13:07

Može l ise uzeti samo ono telefon i TV?

kokolina

Post by kokolina » 19/03/2012 14:24

može

zateznistub

Post by zateznistub » 20/03/2012 16:01

funny luu wrote:
Koliko si otprilike cekao da ti to prikopcaju ?
I meni su to isto rekli prije par mjeseci.
otprilike tri mjeseca, onda su valjda povecali broj servera i omogucili uslugu, ako si slucajno stari grad znam zasigurno da su nesto uradili i sad ljudi koji donedavno nisu mogli dobiti uslugu, sada ce imati moja tv

Post Reply