MOJA STRANA KREVETA....

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#1 MOJA STRANA KREVETA....

Post by anais_nin »

pocesmo o spavanju neki dan, pa da prosirim temu...koliko ste teritorijalni kada dijelite krevet s nekim? da i li uopste volite dijeliti krevet? Je li svak na svoju stranu ili volite da se partneru uvucete u dusu (ili obratno)? :D
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#2

Post by hananah »

Malo uopceno pitanje, zavisi da li tu osobu jos volis ili je ljubav prosla :D
Ako je volim onda volim da predje na moju stranu i da spavam na njegovom ramenu, desilo mi se jednom da sam prestala voljeti pa sam odlazila u drugu sobu.
kalesijski slavuj
Posts: 404
Joined: 12/08/2005 09:03
Location: kalesija

#3

Post by kalesijski slavuj »

hananah wrote:Malo uopceno pitanje, zavisi da li tu osobu jos volis ili je ljubav prosla :D
Ako je volim onda volim da predje na moju stranu i da spavam na njegovom ramenu, desilo mi se jednom da sam prestala voljeti pa sam odlazila u drugu sobu.
ja se uvjek okrecem na lijevu stranu. ako spavam sa osobom koju volim stavim je lijevo od mene i prislonim se navece uz njenu toplu guzu.

nekad me to privremeno paralise culo mirisa ali sta ces...
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#4

Post by Zadig »

volim svoj prostor, mrzim kad me neko pipka dok spavam.

ako vec mora da me pipka, onda cekam da zaspi pa da se izvucem iz njenog zagrljaja, jer nemogu da disem u suprotnom.

mada volim da gledam voljenu osobu kako spava.
Sa bivsom zenom (ah kako to zvuci) mi je trebalo jedno godinu dana da uopste i krenem da spavam normlano jer mi se tesko navic da pored nekog spavam.
Prije kad sam imao laganije veze sam uvijek poslje stavljanja isao kuci, ili jope ceko da zaspi a ja se prebacim na kauc ili na pod (ako nemam love za taxi kuci).

Mrzim onu pozu kada mi se koka ususka onako guzicom, to mi ide na k. pa joj onda sve dlake od kose udju u nos moj, ma uzas zivi neda se spavat od toga.

Takodje mrzim ako druga osoba glasno dise, ne mogu onda isto da zaspim...

ma dugacka je lista
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#5

Post by flora.sa »

Zadig:volim svoj prostor, mrzim kad me neko pipka dok spavam.

ako vec mora da me pipka, onda cekam da zaspi pa da se izvucem iz njenog zagrljaja, jer nemogu da disem u suprotnom.


podapisujem!!! :D

ako igdje trebam da imam slobodnog prostora, onda je to u krevetu...
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#6

Post by Zadig »

znaci i tu bi se fino slagali

Image

:D

fino fino


mislim u idealu, ako bi se uopste i zenio ponovo, bih trazio da svako ima svoju sobu, sa velikim krevetom, pa ako hocemo nekad eto more i zajedno, a ako necemo, eto more svako na svoj prostor
:oops:
sve u cilju zdravog sna, a zdrav san je fondacija zdravog zivota
:D
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#7

Post by flora.sa »

ah, da i posebno mrzim, kad me dotiče stopalima, i pokušava da svoja stopala, stavi između mojih... :roll:
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#8

Post by Zadig »

flora.sa wrote:ah, da i posebno mrzim, kad me dotiče stopalima, i pokušava da svoja stopala, stavi između mojih... :roll:
jao FUUUJ MRZIM TO!!!

BLJAK


odma
:run:


:D
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#9

Post by flora.sa »

Takodje mrzim ako druga osoba glasno dise, ne mogu onda isto da zaspim...

Brrrzo u svoju sobu!!! :D :D
Gazz
Posts: 1779
Joined: 25/05/2004 15:39
Location: Sarajevo

#10 Re: MOJA STRANA KREVETA....

Post by Gazz »

anais_nin wrote:pocesmo o spavanju neki dan, pa da prosirim temu...koliko ste teritorijalni kada dijelite krevet s nekim? da i li uopste volite dijeliti krevet? Je li svak na svoju stranu ili volite da se partneru uvucete u dusu (ili obratno)? :D
Zanimljivo pitanje. Bas sam nedavno razmisljala o tome. Tacnije prije no sto sam za vikend krenula s dragim na more /to nam je bio kao prvi izlet takve vrste/ odmah sam ga unaprijed upozorila da ne podnosim ni s kim da spavam, pogotovo ako je taj neko muskog spola :D
Citam sta ovaj Zadig pise i skontam da se u svemu slazem s njim i da otprilike imam slicno ponašanje /slično jer se razilazimo u tom, kako on spomenu, "stavljanju" :D, naime ja nikome nista ne stavljam, khm, odmah da se razumijemo :D/
Upravo sam skontala da sam sa svojim bivsim deckom uzivala da spavam i da sam ikako mogla ne bih se izvlacila iz njegovog zagrljaja, al' jbg-a da prostite, njega sam voljela.... Pa stani sad, da li to ima veze sa ljubavlju :? :-? :roll:
Nejse, uglavnom sad ne podnosim, a sta ce biti sutra ko zna :)
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#11

Post by Zadig »

Nejse, uglavnom sad ne podnosim, a sta ce biti sutra ko zna Smile

:D

tako je nikad se ne zna

Ali ozbiljno, covjek se mjenja to je tacno.
Ja sam moju zenu ex volio ludo i onda sam imao problem, i da sam se ja pitao, bilo bi svako svoja soba, ali nisam
:D
FortunaBela
Posts: 6376
Joined: 02/01/2005 11:01
Location: SWE

#12

Post by FortunaBela »

Ja uglavnom volim dodir i bliskost, zašto bih onda volila biti na nekoj svojoj strani, kad je sve ljepše u dvoje.... :)
User avatar
sicky
Posts: 1944
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#13

Post by sicky »

ne volim dijelit' krevet ni s kim....jedino u slucaju da taj neko ne hrce....a moja strana ...samo desna jal belaj :lol: :D
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#14

Post by Toozla »

.....cuj :shock: .....nema tu nista moje, tvoje......................................sve je moje.... :evil:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#15

Post by pitt »

ja sam uzeo velikiiiii .........queen size :D:D:D
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#16

Post by hananah »

Zadig: Mrzim onu pozu kada mi se koka ususka onako guzicom, to mi ide na k. pa joj onda sve dlake od kose udju u nos moj, ma uzas zivi neda se spavat od toga.
e ja je bas volim i to s nekim koga volim a tebe ne volim pa me nije briga volis li tu pozu ili ne :x
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#17

Post by bpsang »

hananah wrote:Malo uopceno pitanje, zavisi da li tu osobu jos volis ili je ljubav prosla :D
Ako je volim onda volim da predje na moju stranu i da spavam na njegovom ramenu, desilo mi se jednom da sam prestala voljeti pa sam odlazila u drugu sobu.
jesi li i krevet odnijela u drugu sobu :D
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#18

Post by bpsang »

ja kad spavam,ne cujem nista i ne znam nista jesam li lijevo ili desno ,gore ili dole :D :D :D
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#19

Post by hananah »

U drugoj sobi tada bio trosjed :)
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#20

Post by PITARKA_SA »

volim spavati momku na ramenu ,ono glavu nasloniti....ali to traje mozda ..hmmm. pet minuta :D i nakon toga odddma "bjezim" na cosak kreveta,ali obavezno cosak jer nemogu da spavam kada mi neko dise za vratom :D jedino zivo stvorenje koje mogu da trpim u svome krevetu i da ga mazim je moj pas :D sve drugo...hmmm..pet minuta i onda :zzzz:
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#21

Post by BigusDickus »

PITARKA_SA wrote:... sve drugo...hmmm..pet minuta i onda :zzzz:
...khm... stvarno moram... :lol:

Sto se tice teme, volio sam kad bismo moja bivsa i ja zaspali u bilo kojoj vrsti kontakta. Ona prebaci ruku ili nogu preko mene, nekad se okrene ledjima prema meni, ili ja njoj, pa se "uklopimo"... svejedno... :) osim ako je vrucina... :D ...ali, strana kreveta je uvijek postojala i tu nema mijenjanja... :D Ja sam bio na onoj blize prozoru (njen izbor)... :D Inace, volim spavati okrenut na stranu, ali sa njom mi je bilo manje-vise svejedno u kakvom sam polozaju.

Uostalom, bas me briga za spavanje... probuditi se i vidjeti je na "njenoj" strani kreveta... jebi ga, to mi nekad tako nedostaje... :sad: Neponovljivo?!? :-?
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#22

Post by PITARKA_SA »

moj bivsi i ja samo se uvijek svadjali ,ko ce na koju stranu kreveta :D vjerovatno(izmedju ostalog :D )mi je zato i bivsi :D
jednostavno nemogu da spavam ako nisam na cosku kreveta :D
neponovljivo??(mislim na bivseg :D )
nadam se!!!!! :D :D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#23

Post by gavrilo »

Zadig wrote:Mrzim onu pozu kada mi se koka ususka onako guzicom, to mi ide na k. pa joj onda sve dlake od kose udju u nos moj, ma uzas zivi neda se spavat od toga.
ovo je meni jedna od najdrazih pozicija za spavanje. tako je mogu cvrsto zagrlit, igrati se sa njenom kosom, ljubit je po ramenima. prvih par puta mi je neprijatna, u jutru pogotvo, jer tacno osjeti... znate vec sta, ali posle mi je taj detalj nebitan (i ako je cvrst).

volim kada mi legne na prsa, volim kada cujem kako dise (ponekad malo zahrci), volim kada tako, mjesecina kroz prozor obasja njeno lice i njene grudi.

sto se tice strane kreveta... kod mojih bivsih djevojaka je to bilo nekako jasno. mislim nije bio tu neki dogovor, ali se intuitivno znalo ko lezi desno a ko lijevo (ja sam uvjek bio lijevo). poslednja djevojka (sa kojom sa bio dvije i po godine...) je ponekad isla prije mene u krevet, gdje bi legla na moju stranu i cekala potpuno gola ispod deke.

sada kada sam slobodan dodju mi prijateljice iz doma da prenoce kod mene... ali cisto prijateljski...
FortunaBela
Posts: 6376
Joined: 02/01/2005 11:01
Location: SWE

#24

Post by FortunaBela »

Pade mi sad na pamet kad Gašo reče, lijeva desna strana..
Partner u krevetu mi uvijek mora biti sa desne strane, a kada smo vani u šetnji onda mora biti sa lijeve strane.... :roll:
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#25 Re: MOJA STRANA KREVETA....

Post by sunday_morning »

Gazz wrote:Upravo sam skontala da sam sa svojim bivsim deckom uzivala da spavam i da sam ikako mogla ne bih se izvlacila iz njegovog zagrljaja, al' jbg-a da prostite, njega sam voljela.... Pa stani sad, da li to ima veze sa ljubavlju :? :-? :roll:
Nejse, uglavnom sad ne podnosim, a sta ce biti sutra ko zna :)
o, itekako ima..tako su valjda nastale one divne sevdalinke:
''ako me jos volis, dodji mi na grudi
srcem da te grijem od ledene studi...'' 8-) 8) :(
Post Reply