Moj ratni put

tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#26 Re: Moj ratni put

Post by tetejac »

karanana wrote: 12/04/2020 04:00 [quote=tetejac post_id=16421969 time=<a href="tel:1586655589">1586655589</a> user_id=365131]
[quote=karanana post_id=16421832 time=<a href="tel:1586643031">1586643031</a> user_id=4524]
[quote=tetejac post_id=16408644 time=<a href="tel:1586170425">1586170425</a> user_id=365131]
Zamolio bih na početku moderatore ukoliko dođe do trolanja ili bilo kakvog vrijeđanja i omalovažavanja na ovoj temi da odmah ili odstrane post ili baniraju učesnika. Moj ratni put je čist k’o suza. Nikad nikome nisam naudio, ni civilu niti zarobljeniku. Ratovao sam isključivo protiv neprijateljskog vojnika. U zimu 1990 se prijavljujem u MUP RH, obuka 3 mjeseca po zagorskim bregima, blokada vojarni po Hrvatskoj, pa prvo bojište na Banovini, da bih otišao na Južno Bojište, pa Posavina 1992, Hercegovina, opet Južno Bojište, zadarsko zaleđe, zima 94 na Dinari, skok 1, skok 2, ljeto 95, oluja! Dejstvovanja bojevim streljivom završavam u oluji 1995 u Bosni. Kakav je vaš ratni put? Gdje vam je bilo najteže a gdje najlakše?
koja brigada? tigrovi? ili je mup bio cijelo vrijeme?
[/quote]
MUP u početku, kasnije četvrta gardijska (mi je osnovali) samo sam se znao vodit pod više postrojbi. Takvo vrijeme i ustroj bio. Ti si bio u Sarajevu, sarajevsko ratište? Gdje si bio u Oluji?
[/quote]

Ma ja sam bio premlad. Sto ja znam na forumu ovde ima nekih 5-6 bivsih boraca i javljaju se po temama koje si mozda procito. Ostali smo vecinom mladji bili
Malo offtopica....Reci mi da li si poznavao/upoznao davora jovica iz vrgorca? Isto 4. splitska, covjek fenomen, sportista, mislim bokser ili tekvandoovac ne mogu se sad sjetiti. strasan borac. Ja ga upoznao nekad krajem ljeta 92. u Makarskoj kad je dosao kod rodbine na odmor odmah nakon mostara. Kakve je price pricao. Forsiro neretvu u lipanjskim zorama preko nekakve uzadi i camaca. Kasnije u oluji jedan od prvih penje se na kninsku tvrdjavu. Mislim da je i izmedju i u dubrovniku bio i vjerovatno drugdje. Sigurno si ga znao. Cak je htv imao i emisiju o njemu. Umra prije par godina. Srce u sred voznje.
[/quote]
Kako nisam znao pokojnog Davora. A nije ti on iz Vrgorca, on ti jedno selo pored samo sam zaboravio. Neke ‘Njive’, zaboravio sam koje :skoljka:
Dosta mojih suboraca je od srca umrlo. Samo stane jebiga :sad: A dosta ih je i udba ubila na početku. Mog prvog zapovjednika na početku, namjestili mu zasjedu. Sjetim ga se svaki put kad otvaram ovaj forum, jer se zvao kao jedan od moderatora pa mi prvo to ime iskoči na mobitelu.
Pozdrav!
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#27 Re: Moj ratni put

Post by karanana »

Duge njive.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#28 Re: Moj ratni put

Post by tetejac »

karanana wrote: 12/04/2020 05:17 Duge njive.
Bravo! Duge Njive. O pokojnom Daviru se može knjiga napisati. Imaš takvih ljudi jako puno, nema ih nigdje a tu su. Bio je na Dubrovniku kako ne, i ja sam bio. Tu je on teže ranjen. Pozdrav i živio!
MLA_333
Posts: 105
Joined: 07/02/2017 23:30

#29 Re: Moj ratni put

Post by MLA_333 »

tetejac wrote: 12/04/2020 03:31
MLA_333 wrote: 11/04/2020 19:05
tetejac wrote: 11/04/2020 14:51
Dobro, eto fino smo se ispričali. Može sad da se vratimo na temu mada smo je dosta sjebali tvojim trolanjem al’ evo meni nije problem ako nije moderatorima. Pozdrav!
Pozdrav Tetejac,

jel si bio na Kupresu 94te kad je oslobodjen ?
Nisam bio. Napisao sam gore u prvom postu gdje sam bio. Zašto? Znam dosta ljudi što su bili. Onaj gospodin što je Soptin govor prekin’o je bio. A bio je i moj suborac u HV.
a ok,nista onda, htio sam pitati za neka desavanja u vezi Kupresa.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#30 Re: Moj ratni put

Post by tetejac »

Da te pitam karanana, jesi siguran da si upoznao pokojnog Davora krajem ljeta 1992? Jel’ moguće da si se zajebao? Non stop mi je to u glavi, gledam misu a mislim na to... Mi smo skupa bili u Hercegovini, krajem šestog mjeseca ja sam otišao na južno bojište a pokojni Davor na odmor. I nije bio dugo. Par dana i on je došao na JB i tu je ranjen. Na golubovom kamenu, lijevo od kamena na čuki zaboravio sam ime. Odatle je prebačen u bolnicu i dugo se oporavljao. Zato mislim da je bilo na početku ljeta jer je on teže ranjen stedinom sedmog i dugo je bio u bolnici a iz bolnice se opet vratio na JB. Pisao sam o tom bojištu na ovom dorumu sa draganom.s ali nismo se baš slagali :skoljka:
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#31 Re: Moj ratni put

Post by Emiremir33 »

:zoka: SraSre
tetejac wrote: 12/04/2020 05:27
karanana wrote: 12/04/2020 05:17 Duge njive.
Bravo! Duge Njive. O pokojnom Daviru se može knjiga napisati. Imaš takvih ljudi jako puno, nema ih nigdje a tu su. Bio je na Dubrovniku kako ne, i ja sam bio. Tu je on teže ranjen. Pozdrav i živio!
Sretan Uskrs Tetajac
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#32 Re: Moj ratni put

Post by Emiremir33 »

tetejac wrote: 12/04/2020 13:24 Da te pitam karanana, jesi siguran da si upoznao pokojnog Davora krajem ljeta 1992? Jel’ moguće da si se zajebao? Non stop mi je to u glavi, gledam misu a mislim na to... Mi smo skupa bili u Hercegovini, krajem šestog mjeseca ja sam otišao na južno bojište a pokojni Davor na odmor. I nije bio dugo. Par dana i on je došao na JB i tu je ranjen. Na golubovom kamenu, lijevo od kamena na čuki zaboravio sam ime. Odatle je prebačen u bolnicu i dugo se oporavljao. Zato mislim da je bilo na početku ljeta jer je on teže ranjen stedinom sedmog i dugo je bio u bolnici a iz bolnice se opet vratio na JB. Pisao sam o tom bojištu na ovom dorumu sa draganom.s ali nismo se baš slagali :skoljka:
Jeli bilo raje iz Sarajeva kod tebe u jedinici?
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#33 Re: Moj ratni put

Post by tetejac »

Emiremir33 wrote: 12/04/2020 14:16 :zoka: SraSre
tetejac wrote: 12/04/2020 05:27
karanana wrote: 12/04/2020 05:17 Duge njive.
Bravo! Duge Njive. O pokojnom Daviru se može knjiga napisati. Imaš takvih ljudi jako puno, nema ih nigdje a tu su. Bio je na Dubrovniku kako ne, i ja sam bio. Tu je on teže ranjen. Pozdrav i živio!
Sretan Uskrs Tetajac
Hvala i tebi ako slaviš!
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#34 Re: Moj ratni put

Post by tetejac »

Emiremir33 wrote: 12/04/2020 14:17
tetejac wrote: 12/04/2020 13:24 Da te pitam karanana, jesi siguran da si upoznao pokojnog Davora krajem ljeta 1992? Jel’ moguće da si se zajebao? Non stop mi je to u glavi, gledam misu a mislim na to... Mi smo skupa bili u Hercegovini, krajem šestog mjeseca ja sam otišao na južno bojište a pokojni Davor na odmor. I nije bio dugo. Par dana i on je došao na JB i tu je ranjen. Na golubovom kamenu, lijevo od kamena na čuki zaboravio sam ime. Odatle je prebačen u bolnicu i dugo se oporavljao. Zato mislim da je bilo na početku ljeta jer je on teže ranjen stedinom sedmog i dugo je bio u bolnici a iz bolnice se opet vratio na JB. Pisao sam o tom bojištu na ovom dorumu sa draganom.s ali nismo se baš slagali :skoljka:
Jeli bilo raje iz Sarajeva kod tebe u jedinici?
Kod mene ne, kasnije sam sretao neke Sarajlije. Dva brata su mi ostala u sjećanju, sa Ilidže.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#35 Re: Moj ratni put

Post by Emiremir33 »

tetejac wrote: 12/04/2020 14:28
Emiremir33 wrote: 12/04/2020 14:16 :zoka: SraSre
tetejac wrote: 12/04/2020 05:27

Bravo! Duge Njive. O pokojnom Daviru se može knjiga napisati. Imaš takvih ljudi jako puno, nema ih nigdje a tu su. Bio je na Dubrovniku kako ne, i ja sam bio. Tu je on teže ranjen. Pozdrav i živio!
Sretan Uskrs Tetajac
Hvala i tebi ako slaviš!
Musliman sam,nego red je cestitati
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#36 Re: Moj ratni put

Post by karanana »

tetejac wrote: 12/04/2020 13:24 Da te pitam karanana, jesi siguran da si upoznao pokojnog Davora krajem ljeta 1992? Jel’ moguće da si se zajebao? Non stop mi je to u glavi, gledam misu a mislim na to... Mi smo skupa bili u Hercegovini, krajem šestog mjeseca ja sam otišao na južno bojište a pokojni Davor na odmor. I nije bio dugo. Par dana i on je došao na JB i tu je ranjen. Na golubovom kamenu, lijevo od kamena na čuki zaboravio sam ime. Odatle je prebačen u bolnicu i dugo se oporavljao. Zato mislim da je bilo na početku ljeta jer je on teže ranjen stedinom sedmog i dugo je bio u bolnici a iz bolnice se opet vratio na JB. Pisao sam o tom bojištu na ovom dorumu sa draganom.s ali nismo se baš slagali :skoljka:
moze biti. sad se sjetih kad sam cuo da je ranjen na dubrovniku jer igrom slucaja, ja sam kao dijete izbjeglica bio kod njegove prve rodice u makarskoj nekoliko mjeseci, i tada je to bilo. i, da, vjerovatno je to ranjavanje bilo nakon sto sam ga upoznao i imao priliku par dana s njim sjediti i slusati price o mostaru, tako da je ovo moje vjerovatno bilo pocetak-sredina ljeta, kraj 6. - mozda pocetak 7/1992. tipican primjer nekog super-junaka kojeg se sjecam, tako je i izgledao, bar u mojim djecijim ocima tada, i moze se vidjeti da u tim pricama nije bilo nikakvog izmisljanja ni uvelicavanja i sigurno su istinite.
i onda sam se iznenadio kad sam ga vidio na jednoj emisiji o oluji kako prica o oluji i narator govori da je jedan od prvih usao u knin i gore na tvrdjavu, mada to mozda i nije bio neki podvig jer je sve bilo prazno, ali govori o njegovoj borbenosti i volji i poslije teskog ranjavanja. i onda prije par godina vidjeh po medijima da je umro iznenada, u autu takorekuc.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#37 Re: Moj ratni put

Post by tetejac »

karanana wrote: 12/04/2020 19:22
tetejac wrote: 12/04/2020 13:24 Da te pitam karanana, jesi siguran da si upoznao pokojnog Davora krajem ljeta 1992? Jel’ moguće da si se zajebao? Non stop mi je to u glavi, gledam misu a mislim na to... Mi smo skupa bili u Hercegovini, krajem šestog mjeseca ja sam otišao na južno bojište a pokojni Davor na odmor. I nije bio dugo. Par dana i on je došao na JB i tu je ranjen. Na golubovom kamenu, lijevo od kamena na čuki zaboravio sam ime. Odatle je prebačen u bolnicu i dugo se oporavljao. Zato mislim da je bilo na početku ljeta jer je on teže ranjen stedinom sedmog i dugo je bio u bolnici a iz bolnice se opet vratio na JB. Pisao sam o tom bojištu na ovom dorumu sa draganom.s ali nismo se baš slagali :skoljka:
moze biti. sad se sjetih kad sam cuo da je ranjen na dubrovniku jer igrom slucaja, ja sam kao dijete izbjeglica bio kod njegove prve rodice u makarskoj nekoliko mjeseci, i tada je to bilo. i, da, vjerovatno je to ranjavanje bilo nakon sto sam ga upoznao i imao priliku par dana s njim sjediti i slusati price o mostaru, tako da je ovo moje vjerovatno bilo pocetak-sredina ljeta, kraj 6. - mozda pocetak 7/1992. tipican primjer nekog super-junaka kojeg se sjecam, tako je i izgledao, bar u mojim djecijim ocima tada, i moze se vidjeti da u tim pricama nije bilo nikakvog izmisljanja ni uvelicavanja i sigurno su istinite.
i onda sam se iznenadio kad sam ga vidio na jednoj emisiji o oluji kako prica o oluji i narator govori da je jedan od prvih usao u knin i gore na tvrdjavu, mada to mozda i nije bio neki podvig jer je sve bilo prazno, ali govori o njegovoj borbenosti i volji i poslije teskog ranjavanja. i onda prije par godina vidjeh po medijima da je umro iznenada, u autu takorekuc.
Nije to zbog tvojih dječijih očiju nego je pokojni Davor bio vojničina, strašna ljudina i borac. I nije ti ništa lagao. Iz bolnice se vratio odmah na Vlašticu, odatle smo imali Trebinje kao na dlanu. Pisao sam prije o tome na forumu.
Nego, zar nikoga nema da kaže gdje je bio i gdje je bilo najteže/najlakše?
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#38 Re: Apoll0

Post by geralt »

tetejac wrote: 11/04/2020 13:19 Govorilo se o onom Tigru što je knjigu pisao i kako je rekao da su izdajnici iz HVO-a pustili Armiju da im uđu duboko a onda ovi udarili na Hum sa zapada. Jedino kada je itko udario na Hum sa zapada to je pokojni Ćikota u Lipnju 92 ali hajde nema veze. Nema veze ‘ko je upućeniji, zašto se ljutiš? A kad si ti krenuo na Hum? Koji datum? Ne znam sad iz glave jebiga, ali kad je kažnjenička krenula na Orlovac i Hum, tamo je bilo četnika i vodile su se borbe. To znam 100%. Ti ako si za kavu reci a nemoj bez veze prozivati po internetu kao što ja tebe ne prozivam. Ti si bio u Mostaru i Hercegovini kako vidim i ok je, zašto meni imputiraš da lažem? Gdje si se našao prozvan? Šantićevu mi nemoj spominjati, ako misliš da si upućeniji mogu ja tebi reći s visoka da batališ tu priču i youtube. Ne znaš s kim pričaš. Pozdrav!
Izvini, ali mogu li te pitati zasto si ti tako ubijedjen da je zauzimanje Huma '93. izmisljeno? Imam u porodici covjeka koji je licno ucestvovao u toj akciji. Istina, nisam ga nikad pitao sa koje strane su napadali niti je spominjao ikakve "izdajnike", ali samo zauzimanje je historijska cinjenica.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#39 Re: Apoll0

Post by tetejac »

geralt wrote: 13/04/2020 10:30
tetejac wrote: 11/04/2020 13:19 Govorilo se o onom Tigru što je knjigu pisao i kako je rekao da su izdajnici iz HVO-a pustili Armiju da im uđu duboko a onda ovi udarili na Hum sa zapada. Jedino kada je itko udario na Hum sa zapada to je pokojni Ćikota u Lipnju 92 ali hajde nema veze. Nema veze ‘ko je upućeniji, zašto se ljutiš? A kad si ti krenuo na Hum? Koji datum? Ne znam sad iz glave jebiga, ali kad je kažnjenička krenula na Orlovac i Hum, tamo je bilo četnika i vodile su se borbe. To znam 100%. Ti ako si za kavu reci a nemoj bez veze prozivati po internetu kao što ja tebe ne prozivam. Ti si bio u Mostaru i Hercegovini kako vidim i ok je, zašto meni imputiraš da lažem? Gdje si se našao prozvan? Šantićevu mi nemoj spominjati, ako misliš da si upućeniji mogu ja tebi reći s visoka da batališ tu priču i youtube. Ne znaš s kim pričaš. Pozdrav!
Izvini, ali mogu li te pitati zasto si ti tako ubijedjen da je zauzimanje Huma '93. izmisljeno? Imam u porodici covjeka koji je licno ucestvovao u toj akciji. Istina, nisam ga nikad pitao sa koje strane su napadali niti je spominjao ikakve "izdajnike", ali samo zauzimanje je historijska cinjenica.
Oprosti stari nebi da kvarim temu i da se priča svede na prepucavanje ali zašto ti misliš da sam ja ubijeđen da je zauzimanje Huma izmišljeno? Gdje sam ja to rekao? Pitaj čovjeka u porodici kako je i šta bilo pa nam slobodno reci ovdje. Pozdrav :thumbup:
Apoll0
Posts: 168
Joined: 20/08/2013 19:21

#40 Re: Moj ratni put

Post by Apoll0 »

Sto izbrisaste post od ovog pm72,a ovaj mali vas drzi za bravove,i vjerujete mu,taman da se pohvalim svojim putevima privatnom arhivom slika, jebga,pocela i ovdje cenzura,..
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#41 Re: Moj ratni put

Post by Emiremir33 »

Apoll0 wrote: 13/04/2020 22:45 Sto izbrisaste post od ovog pm72,a ovaj mali vas drzi za bravove,i vjerujete mu,taman da se pohvalim svojim putevima privatnom arhivom slika, jebga,pocela i ovdje cenzura,..
Tetejac je "mali"
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#42 Re: Moj ratni put

Post by tetejac »

Apoll0 wrote: 13/04/2020 22:45 Sto izbrisaste post od ovog pm72,a ovaj mali vas drzi za bravove,i vjerujete mu,taman da se pohvalim svojim putevima privatnom arhivom slika, jebga,pocela i ovdje cenzura,..
Bez uvrede stari, slobodno nam reci gdje si bio može i u slikama zato je tema i otvorena. Može samo normalna komunikacija, bez prozivanja i gluposti? Živio :thumbup:
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#43 Re: Moj ratni put

Post by Nekako s proljeća »

Smrt fašizmu-sloboda Saraj'vu.
:bih:
Image
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#44 Re: Moj ratni put

Post by Nekako s proljeća »

@tetka, nastavi ti gurati temu, nešto se moglo i pročitati na njoj. UZP i dalje lebdi na tim mišljenjima, i kod nas iz Saraj'va. Naravno, znamo mi raspoznati ko je koleterala te zločinačke organizacije, nisu ni prsti na ruci isti je l' da. Ali ako hoćeš tešku kategoriju da ti ispoštuje temu, onako kako bi ti volio a naveo u uvodu, trebao bi malo skinuti pancir i podvući crtu. Ljiljani su ljiljani , šahara je šahara , prihvatljiva isključivo sa početnom kockom crvene boje. Eto care, rok'o se jesi al' međunarodni sud rek'o da si bio na strani koja će tuknuti u udzbenicima kao zločinačka. Ne mora to značiti da si ti zločinac, al' shvati težinu kvalifikacije kao činjenicu. Ona je naša velika satisfakcija nakon svega.

Jedan dan na sarajevskom ratištu je nečiji mjesec ili godina rata. Nikad' ta priča neće moći biti ispričana u potpunosti, jer ljudi odlaze sa ovog svijeta a ne ostavljaju dovoljno zapisano.

Šta misliš o Ivici Lučiću ?
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#45 Re: Moj ratni put

Post by tetejac »

Nekako s proljeća wrote: 18/04/2020 22:08 @tetka, nastavi ti gurati temu, nešto se moglo i pročitati na njoj. UZP i dalje lebdi na tim mišljenjima, i kod nas iz Saraj'va. Naravno, znamo mi raspoznati ko je koleterala te zločinačke organizacije, nisu ni prsti na ruci isti je l' da. Ali ako hoćeš tešku kategoriju da ti ispoštuje temu, onako kako bi ti volio a naveo u uvodu, trebao bi malo skinuti pancir i podvući crtu. Ljiljani su ljiljani , šahara je šahara , prihvatljiva isključivo sa početnom kockom crvene boje. Eto care, rok'o se jesi al' međunarodni sud rek'o da si bio na strani koja će tuknuti u udzbenicima kao zločinačka. Ne mora to značiti da si ti zločinac, al' shvati težinu kvalifikacije kao činjenicu. Ona je naša velika satisfakcija nakon svega.

Jedan dan na sarajevskom ratištu je nečiji mjesec ili godina rata. Nikad' ta priča neće moći biti ispričana u potpunosti, jer ljudi odlaze sa ovog svijeta a ne ostavljaju dovoljno zapisano.

Šta misliš o Ivici Lučiću ?
Ma stari, tema je otvorena da se ljudi jave i kažu ako hoće naravno, gdje su bili i kako im je bilo. Gdje im je bilo baš zajebano a gdje lakše. Da malo popričamo bez puno filozofiranja. Kontam taj dan Sarajeva za mjesec drugog terena. Kontam isto da se ljudi ne javljaju jer su manje više branili svoj grad i bili po čukama oko grada, u uličnim borbama pa nemaju što puno napisati što se tiče ratnog puta. To naravno ne umanjuje nikoga kao ratnika i njegov doprinos u obrani. Ne kontam to što su neki još u ratu a rat prošao prije 30 godina. Ne kontam ovog apolla, vidim da je bio u ratu ali je paranoičan što se tiče toga. Pola mu bojne znam u glavu a on mene našao prozivat’ po internetu kako njega navodim na tanak led. Nemam drugog posla. Uostalom za Mostar i oz jih mogu knjigu napisati ali hajde. A za guranje teme... Jebiga, nemam šta gurat’, ako netko hoće da kaže može, ako neće iz nekih razloga ne mora. Ne kontam isto zašto na svaki moj post uletiš o UZP? Ma ‘ko im jebe mater, rekao sam sto puta neka svaki zločinac odgovara. Ja zločine ne podržavam to sam davno rekao, tako da to o panciru i UZP isto ne kontam. Uvijek mi se nešto taj UZP nabija na nos taman kao da sam ja klao, palio, ubijao... Da ti pravo kažem, pun mi je kurac toga. Tema je otvorena da se normalno popriča o ratnom putu, nekim terenima... Očigledno nema ljudi pa je može moderator zaključati što se mene tiče. O Lučiću mislim da je pametan čovjek. Pozdrav!
ofentash
Posts: 125
Joined: 27/01/2019 10:03

#46 Re: Moj ratni put

Post by ofentash »

tetejac wrote: 06/04/2020 12:53 Zamolio bih na početku moderatore ukoliko dođe do trolanja ili bilo kakvog vrijeđanja i omalovažavanja na ovoj temi da odmah ili odstrane post ili baniraju učesnika. Moj ratni put je čist k’o suza. Nikad nikome nisam naudio, ni civilu niti zarobljeniku. Ratovao sam isključivo protiv neprijateljskog vojnika. U zimu 1990 se prijavljujem u MUP RH, obuka 3 mjeseca po zagorskim bregima, blokada vojarni po Hrvatskoj, pa prvo bojište na Banovini, da bih otišao na Južno Bojište, pa Posavina 1992, Hercegovina, opet Južno Bojište, zadarsko zaleđe, zima 94 na Dinari, skok 1, skok 2, ljeto 95, oluja! Dejstvovanja bojevim streljivom završavam u oluji 1995 u Bosni. Kakav je vaš ratni put? Gdje vam je bilo najteže a gdje najlakše?
Koliko si upoznat sa stanjem u okolini Konjica (Turija, Zabrđe, Zaslivlje) i saradnjom HVO-a i VRS-a?
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#47 Re: Moj ratni put

Post by tetejac »

ofentash wrote: 29/04/2020 06:50
tetejac wrote: 06/04/2020 12:53 Zamolio bih na početku moderatore ukoliko dođe do trolanja ili bilo kakvog vrijeđanja i omalovažavanja na ovoj temi da odmah ili odstrane post ili baniraju učesnika. Moj ratni put je čist k’o suza. Nikad nikome nisam naudio, ni civilu niti zarobljeniku. Ratovao sam isključivo protiv neprijateljskog vojnika. U zimu 1990 se prijavljujem u MUP RH, obuka 3 mjeseca po zagorskim bregima, blokada vojarni po Hrvatskoj, pa prvo bojište na Banovini, da bih otišao na Južno Bojište, pa Posavina 1992, Hercegovina, opet Južno Bojište, zadarsko zaleđe, zima 94 na Dinari, skok 1, skok 2, ljeto 95, oluja! Dejstvovanja bojevim streljivom završavam u oluji 1995 u Bosni. Kakav je vaš ratni put? Gdje vam je bilo najteže a gdje najlakše?
Koliko si upoznat sa stanjem u okolini Konjica (Turija, Zabrđe, Zaslivlje) i saradnjom HVO-a i VRS-a?
Nisam upoznat nikako.
dobor kula
Posts: 65
Joined: 11/01/2013 18:37

#48 Re: Moj ratni put

Post by dobor kula »

Tetejac,
Gdje si bio u Posavini 1992 god.?
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#49 Re: Moj ratni put

Post by tetejac »

Pozdrav kulo, oprosti nisam ti prije mogao odgovoriti. Došao sam u Posavinu sredinom Marta 92, otišao sredinom Maja. Na ovaj forum se više neću javljati a tebi odgovaram jer imam veliki respekt prema Posavljacima. Koraće, Kostreš, Bijelo Brdo, Kolibe, Begluci a na Dobor Kuli sam ranjen od granate u Maju. Baš gore na samoj kuli. Zakrpali me u Tolisi i tu sam bio 5 dana i nisam se vraćao u Posavinu osim na kratko u sedmom mjesecu 92 sa suborcima s južnog bojišta. Pozdrav i živ bio. :thumbup: :bih:
dobor kula
Posts: 65
Joined: 11/01/2013 18:37

#50 Re: Moj ratni put

Post by dobor kula »

Hvala na odgovoru,ako si bio na Kuli onda znam koja je ekipa,znam vjerovatno i tebe ,samo nije mi jasno ako si ranjen na Dobor Kuli sto na krpanje u Tolisu ?Imali smo bolnicu u Odzaku a Tolisa je Orasko ratiste.
Post Reply