Moj brat i virus HIV???

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

BimmerX
Posts: 106
Joined: 10/09/2006 01:51
Location: Daleko

#76

Post by BimmerX »

auuu zajebano to kad pukne
znaci ljudi pameti se naucite pa koristite duple, ja odsada to radim....
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#77

Post by callmethebreeeze »

BimmerX wrote:auuu zajebano to kad pukne
znaci ljudi pameti se naucite pa koristite duple, ja odsada to radim....
to niposto ne raditi. veci je rizik da ti puknu oba jer se kondomi trljaju jedan od drugi :D jedan je dovoljan. uzmi deblji ako si nesiguran. i treba izbjegavati prostitutke. iz puno razloga :D ja bih ga prije stavio u uticnicu nego platio :D a ne vjerujem da bi mi bilo fino imati sex s osobom koja je mozda prisljena na to ili se kara da bi zaradila za drogu. ne vjerujem u mit o kurvama koje to rado iz cejfa 8-)
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#78

Post by ztluhcs »

callmethebreeeze wrote:ne vjerujem u mit o kurvama koje to rado iz cejfa 8-)
®eli¹ da ka¾e¹ da hiljade onih teta na internetu ne u¾iva u onom ¹to radi? :shock: :shock: :shock:
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#79

Post by DobroJutroKolumbo »

A ja ne mogu da se nacudim ljudskoj gluposti...ova aida postavila ovu temu da malo istrazuje "koliko ljudi znaju o HIV-u i o AIDS-u...???" Mozda radi seminarski ili diplomski ili neko istrazivanje za neku NVO...bla bla...a forumasi se primili da odmah pomognu...sto ne mogu "na rende kora"od ovakvih forumasa i njihovih tema...bolesno...Da je iskreno pitala koliko znate o HIV-u i AIDS-u nema problema , super tema...ali ovako lafo moj brat ovo ono...bljak...
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#80

Post by callmethebreeeze »

ztluhcs wrote:
callmethebreeeze wrote:ne vjerujem u mit o kurvama koje to rado iz cejfa 8-)
Želiš da kažeš da hiljade onih teta na internetu ne uživa u onom što radi? :shock: :shock: :shock:
mislio sam na one koje "rade" po ulicama, parkovima, etc. priznajem da se dolaskom interneta pojavila nova vid prostitucije, djevojke naizgled nemaju problema vec se prostituisu da bi zaradile vise love. citao sam o takvim ovdje u svedskoj, to vide kao lak nacin da poboljsaju vlastiti budzet.
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#81

Post by ztluhcs »

callmethebreeeze wrote:
ztluhcs wrote:
callmethebreeeze wrote:ne vjerujem u mit o kurvama koje to rado iz cejfa 8-)
®eli¹ da ka¾e¹ da hiljade onih teta na internetu ne u¾iva u onom ¹to radi? :shock: :shock: :shock:
mislio sam na one koje "rade" po ulicama, parkovima, etc. priznajem da se dolaskom interneta pojavila nova vid prostitucije, djevojke naizgled nemaju problema vec se prostituisu da bi zaradile vise love. citao sam o takvim ovdje u svedskoj, to vide kao lak nacin da poboljsaju vlastiti budzet.
ma zezam se... kurvaluk je kurvaluk, pa trebalo ti 100€ za kiriju ili za ogrlicu...
da je u¾ivanje ne bi tra¾ile lovu za to...
kaokakao
Posts: 396
Joined: 13/04/2007 11:43

#82

Post by kaokakao »

DobroJutroKolumbo wrote:A ja ne mogu da se nacudim ljudskoj gluposti...ova aida postavila ovu temu da malo istrazuje "koliko ljudi znaju o HIV-u i o AIDS-u...???" Mozda radi seminarski ili diplomski ili neko istrazivanje za neku NVO...bla bla...a forumasi se primili da odmah pomognu...sto ne mogu "na rende kora"od ovakvih forumasa i njihovih tema...bolesno...Da je iskreno pitala koliko znate o HIV-u i AIDS-u nema problema , super tema...ali ovako lafo moj brat ovo ono...bljak...

joj od kada nisam cula ovaj izraz! SUPER! sta li to uopšte znači? :?
kaokakao
Posts: 396
Joined: 13/04/2007 11:43

#83 Re: Moj brat i virus HIV???

Post by kaokakao »

aida81 wrote:Ovako, evo vam story, sto je rekao vec jedan forumas, nadas se sa hapy end-om...

Prije 3 sedmice i 3-4 dana, moj je brat, imao sex sa prostitukom, nekakvom iz Srbije, kako mi je rekao. U sred sexa, pukao mu je kondom, i naravno on je kako kaze odmah stao sa sexom. Od tada, dakle 20 i nesto dana, on zivi ko paranoik, i strah ga je, da za tih 1-3 secunde bez kondoma, nije pokupio neki virus od te srbijanke (pod pretpostavkom da ga ima?!?!) a najvise ga strah HIV-a... I naravno, do danas nema nikakvih simptoma, ali je njega uzasno strah od svega toga. Ako neko nesto zna o ovome, jer stvarno vise ne mogu slusati o ovome, prepao se ko mali zec, eh sada je li ga osnovano ili ne osnovano strah ne znam ni sama...Et...

draga moja... tek između 3-6 mjeseci, nakon rizicnog sex-a koncentracija HIV-a u krvi se može otkriti. simptomi se mogu javiti odmah par dana nakon infekcije u vidu gripoznih simptoma(glavobolja, kasalj, curenje nosa,blago povisena temp., malaksalost), obicno zarazeni i ne primjete te simptome ili ih prepisu prehladici. eto....
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#84

Post by Lace »

DobroJutroKolumbo wrote:A ja ne mogu da se nacudim ljudskoj gluposti...ova aida postavila ovu temu da malo istrazuje "koliko ljudi znaju o HIV-u i o AIDS-u...???" Mozda radi seminarski ili diplomski ili neko istrazivanje za neku NVO...bla bla...a forumasi se primili da odmah pomognu...sto ne mogu "na rende kora"od ovakvih forumasa i njihovih tema...bolesno...Da je iskreno pitala koliko znate o HIV-u i AIDS-u nema problema , super tema...ali ovako lafo moj brat ovo ono...bljak...
a mozda mu nasluti :-? ...a mozda nema brata pa je imaginarni brat dobro prosao :D
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#85

Post by ztluhcs »

kaokakao wrote:"na rende kora"
joj od kada nisam cula ovaj izraz! SUPER! sta li to uop¹te znaèi? :?
muda pod bubrege... ako ti je ¹ta jestivije sad... :D
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#86

Post by Maksim »

Iznenadjen sam koliko ova Aida malo zna o Sidi, ono pitanje "lijeci li se to?" me je sokiralo. Njezin prijenos ne zavisi od roka tijekom kojeg se moze netko inficirati, nego od kolicine tecnosti (sperma, krv, vaginalna tecnost...). Aida, mislis da se ne moze prenijeti za 3 sekunde? Moze i za 3 milisekunde. Kad se radi o prijenosu kroz tecnost kroz koju se obicno prenosi, jedino je ne mozes dobiti ako je npr. komarac ujeo nekoga tko ima HIV pa onda tebe. Tu nema sanse da se inficiras. Nadam se da je sve ok i da nije ono najgore, ukoliko govoris istinu.

I niposto upotrebljavati dva kondoma tijekom jednog seksualnog akta. Kako jedan rece, tu je znatno veci rizik da kondomi puknu.
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#87

Post by _sa_ »

Maksim wrote:
I niposto upotrebljavati dva kondoma tijekom jednog seksualnog akta. Kako jedan rece, tu je znatno veci rizik da kondomi puknu.
recite mi da su 2 kondoma tokom jednog seksualnog cina sala :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
nije valjda da ih ima da i tu glupost cine!?!? :? :? :? :?
hemac
Posts: 243
Joined: 28/02/2007 00:44
Location: Sarajevo

#88 Re: Moj brat i virus HIV???

Post by hemac »

Ma daj ne paniči ništa mu nije samo budalesa hahaha miš mali
Ne govori mu ništa o simptomima inače će da ih dobije sve odjednom :D
Najpametnije vam je da iskulirate i da se ponašate ko da se ništa nije desilo
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#89

Post by Maksim »

_sa_ wrote:
Maksim wrote:
I niposto upotrebljavati dva kondoma tijekom jednog seksualnog akta. Kako jedan rece, tu je znatno veci rizik da kondomi puknu.
recite mi da su 2 kondoma tokom jednog seksualnog cina sala :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
nije valjda da ih ima da i tu glupost cine!?!? :? :? :? :?
U prostitucionim krugovima u Brazilu je to cesto slucaj a Brazil je istovremeno drzava sa najvecom ratom od Side oboljelih prostitutki. Nije da ja idem tamo traziti srecu, nego sam to citao..... ili prcajte osobe koje poznajete ili jednostavno kondom. A ima jos jedna druga mogucnost..... praktikujte stari zanat.
aida81
Posts: 134
Joined: 02/12/2005 19:53

#90

Post by aida81 »

auuu
al ste se napricali svega i svacega. brat se testirao na Infektivnoj 32 dana nakon odnosa, i bio je hiv-negativan. Kod nas imaju najmoderniji testovi COMBO HiV Ag/Ab, koji otkrivaju antitijela ili antigen nakon 2-4 sedmice nakon odnosa. Eto tako. i svi ste internet znalci, svi sve znate, nema vam mane...kakvi... aj cao. i naucite da budete solidarniji malo prema ljudima. kad vas se nesto pita. radi se o ozbiljnoj stvari. tek sa informaciju da znate, hiv-a ima prilicno u bih, i boluju i obrazovani, i neobrzovani, i narkomani, i obicni radnici..prema tome, malo vise mozga ukljucite, raspravljate o stvarima koje mogu doci na svacija vrata, bas kao i karcinom...
kaokakao
Posts: 396
Joined: 13/04/2007 11:43

#91

Post by kaokakao »

aida81 wrote:auuu
al ste se napricali svega i svacega. brat se testirao na Infektivnoj 32 dana nakon odnosa, i bio je hiv-negativan. Kod nas imaju najmoderniji testovi COMBO HiV Ag/Ab, koji otkrivaju antitijela ili antigen nakon 2-4 sedmice nakon odnosa. Eto tako. i svi ste internet znalci, svi sve znate, nema vam mane...kakvi... aj cao. i naucite da budete solidarniji malo prema ljudima. kad vas se nesto pita. radi se o ozbiljnoj stvari. tek sa informaciju da znate, hiv-a ima prilicno u bih, i boluju i obrazovani, i neobrzovani, i narkomani, i obicni radnici..prema tome, malo vise mozga ukljucite, raspravljate o stvarima koje mogu doci na svacija vrata, bas kao i karcinom...

uh al si nam šuknula, ma svaka ti čast :lol: :thumbup: :lol: :D :-) :roll:
aida81
Posts: 134
Joined: 02/12/2005 19:53

#92

Post by aida81 »

Nisam "suknula", niti ja to radim. Samo sam rekla, da nema smisla da se za bolest, ma koja, daju ovako besmisleni i primitivni komentari. To sam govorila. U Sarajevu je izgleda sramota i reci da sumnjas da si mozda bolestan, a ne kamo li da kazem, da bolestan sam. Kakvi smo to ljudi?!!?!?
Sretno vam...
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#93

Post by safran »

aida81 wrote:Nisam "suknula", niti ja to radim. Samo sam rekla, da nema smisla da se za bolest, ma koja, daju ovako besmisleni i primitivni komentari. To sam govorila. U Sarajevu je izgleda sramota i reci da sumnjas da si mozda bolestan, a ne kamo li da kazem, da bolestan sam. Kakvi smo to ljudi?!!?!?
Sretno vam...
Ne draga djevojko, nije sramota reci da si bolestan ali, demonstrirati ovako nizak nivo poznavanja problematike HIV infekcije i AIDS-a, oprostices, jeste.
Post Reply