mogućnost otvaranja novih frontova!

User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1 mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by Sanjarko »

kuha se pravo
lajkujMe
Posts: 12257
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#2 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by lajkujMe »

A jbg sad @Sanjarko mogao si malo nesto i napisati zar ne?


Kuha se:

Armenija-Azerbejdzan Azeri grupisu vojsku na juznoj granici s Armenijom nije poznat povod.

Kina-Tajvan-SAD Kinezi prijete da ce oboriti avion s Nancy Pelosi ako se priblizi Tajvanu danas bio razgovor Xi i Bidema gdje mu je Xi zaprjetio s nemoj se igrati s vatrom takvi izgore

Izrael-Iran-Sirija-Rusi odnosi sve vise zategnuti odnosi a suska se o Izraelskoj pripremi avio napada na Iran ili Siriju vecih razmjera

Turska-Sirija Turci govore da ce unistiti YPG na Sjeveru Sirije i preuzeti kontrolu nad jos vecim dijelom Sirije



I to je to
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3694
Joined: 23/04/2011 12:21

#3 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by Mr.Sojic »

Sanjarko wrote: 28/07/2022 17:12 kuha se pravo
Jebi ga ja kupio kiselog kupusa za sarme :mrgreen:

Daj Sanjarko napiši ko je kuHar i ko je Zagorio :mrgreen: :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by Sanjarko »

lajkujMe wrote: 28/07/2022 18:33 A jbg sad @Sanjarko mogao si malo nesto i napisati zar ne?


Kuha se:

Armenija-Azerbejdzan Azeri grupisu vojsku na juznoj granici s Armenijom nije poznat povod.

Kina-Tajvan-SAD Kinezi prijete da ce oboriti avion s Nancy Pelosi ako se priblizi Tajvanu danas bio razgovor Xi i Bidema gdje mu je Xi zaprjetio s nemoj se igrati s vatrom takvi izgore

Izrael-Iran-Sirija-Rusi odnosi sve vise zategnuti odnosi a suska se o Izraelskoj pripremi avio napada na Iran ili Siriju vecih razmjera

Turska-Sirija Turci govore da ce unistiti YPG na Sjeveru Sirije i preuzeti kontrolu nad jos vecim dijelom Sirije



I to je to
+1 bravo, svaka cast :kakoste:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by Sanjarko »

Mr.Sojic wrote: 28/07/2022 21:10
Sanjarko wrote: 28/07/2022 17:12 kuha se pravo
Jebi ga ja kupio kiselog kupusa za sarme :mrgreen:

Daj Sanjarko napiši ko je kuHar i ko je Zagorio :mrgreen: :lol:
:lol: :thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by Sanjarko »

kazu hoce se i u Ceceniji zakuhat opet
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by Sanjarko »

Armenija-Azerbejdzan Azeri grupisu vojsku na juznoj granici s Armenijom nije poznat povod.
jug Armenije :?: plinovod Azerbejdzan-Turska mozda
plin iz Azerbejdzana i Irana via jug Armenije i Turske do Europe, kuha se ovdje, kuha se u Levantu [Sirija i Liban]
lajkujMe
Posts: 12257
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#8 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by lajkujMe »

Al kad se samo sjetim proslo ljeto nakon sto je zavrseno povlacenje Amera iz Afganistana.
I kontam, aaa jes mirno u svijetu rjesen Afganistan i nece vise biti rata tu, Irak miran, ovamo Sirija mirna, u Africi relativno ok, Amerike obe ok i ono aaaa sto je miran svijet ove godine da nije korone bila bi milina :D

2022 prepare for nuclear armagedon :oops:
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#9 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by tindbe »

znatel' pucat
planinar60
Posts: 272
Joined: 05/06/2022 16:24

#10 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by planinar60 »

tajvan je gotov do nove godine, ameri nece prdnut, xi je zaprijetio i to je to.
mozda indija vs pakistan vs kina bude americki odgovor, mada indijci su na ruskoj strani,
azeri vjerovatno cekaju pravi trenutak da se spoje s onom mislim hahcivand pokrajinom,
srbija ceka da pripoji rs i napadne kosovo,
madjari bi da pripoje zapad rumunije
moldavija bi se pripojila rumuniji al yebe transnisttrija
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#11 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by karanana »

ako rusi ne mogu uzet 10 kilometara njive u komadu, kako, s cime i koliko kineza treba da predje 180 kilometara mora i da se iskrcaju i zauzmu otok a da prije toga ne budu primjeceni i razbucani prije nego i obalu tajvana ugledaju?
ne kazem, kineska armija je 10 puta bolja od ruske ali je i tajvan 10 puta bolje opremljen i u boljoj taktickoj poziciji od ukrajine sa toliko mora oko njih.

rusi ne mogu napraviti mostobran od 200 metara, kako da kinezi naprave "mostobran" od 200 kilometara?
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 410
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#12 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by srce_ruke_lopata »

lajkujMe wrote: 28/07/2022 18:33 A jbg sad @Sanjarko mogao si malo nesto i napisati zar ne?


Kuha se:

Armenija-Azerbejdzan Azeri grupisu vojsku na juznoj granici s Armenijom nije poznat povod.

Kina-Tajvan-SAD Kinezi prijete da ce oboriti avion s Nancy Pelosi ako se priblizi Tajvanu danas bio razgovor Xi i Bidema gdje mu je Xi zaprjetio s nemoj se igrati s vatrom takvi izgore

Izrael-Iran-Sirija-Rusi odnosi sve vise zategnuti odnosi a suska se o Izraelskoj pripremi avio napada na Iran ili Siriju vecih razmjera

Turska-Sirija Turci govore da ce unistiti YPG na Sjeveru Sirije i preuzeti kontrolu nad jos vecim dijelom Sirije



I to je to
Ma Pelosi je stara svakako, treba i Bajdena strpati sa njom zajedno u taj avion.
nekome
Posts: 2937
Joined: 17/05/2011 10:41

#13 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by nekome »

planinar60 wrote: 29/07/2022 00:13 madjari bi da pripoje zapad rumunije
ne zaboravi da hoce i da vrate svoje more :pisnuo:
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#14 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by Blixen »

Sanjarko wrote: 28/07/2022 17:12 kuha se pravo
kolegica i ja
kuha se pravo, bar ja tako mislim
ona garant ne misli, ali nada umire posljednja
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by Sanjarko »

Blixen wrote: 29/07/2022 15:16
Sanjarko wrote: 28/07/2022 17:12 kuha se pravo
kolegica i ja
kuha se pravo, bar ja tako mislim
ona garant ne misli, ali nada umire posljednja
:lol:
MMM1977
Posts: 4617
Joined: 15/07/2009 12:56

#16 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by MMM1977 »

Kad je neko čuo ili pročitao da se Tajvan nešto sekira oko prijetnji iz Kine? A Kina uputi prijetnju makar jednom sedmično.

Tajvan je naoružan do zuba najmodernijim oružjem iz USA, posebno PVO i protivbrodskim oružjem. Može krenuti milijardu Kineza ali do obala Tajvana bi došla dvojica.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#17 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by karanana »

pa evo nek ih se iskrca par hiljada. na koji nacin ce to drzati i dopunjavati i pumpati snage ljudstvom i tehnikom na tom mjestu gdje se iskrcaju a da ne budu izgurani nazad u more. mislim, mozda je moguce uz neku kombinaciju raketno, avionsko desantnih snaga koje bi obezbijedile "beachhead", ali ovo je totalno neuporedivo sa D danom zbog ogromne distance i ne bas tako lose naoruzanog tajvana spremnog za ovu vrstu desanta koji bi poceli ciljati kineske brodove vec na 50-60 kilometara od kopna.
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#18 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by Registarska oznaka »

Onda nek bosna krene na Herceg Novi i Dubrovnik, treba i to vratiti
MMM1977
Posts: 4617
Joined: 15/07/2009 12:56

#19 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by MMM1977 »

karanana wrote: 29/07/2022 15:49 pa evo nek ih se iskrca par hiljada. na koji nacin ce to drzati i dopunjavati i pumpati snage ljudstvom i tehnikom na tom mjestu gdje se iskrcaju a da ne budu izgurani nazad u more. mislim, mozda je moguce uz neku kombinaciju raketno, avionsko desantnih snaga koje bi obezbijedile "beachhead", ali ovo je totalno neuporedivo sa D danom zbog ogromne distance i ne bas tako lose naoruzanog tajvana spremnog za ovu vrstu desanta koji bi poceli ciljati kineske brodove vec na 50-60 kilometara od kopna.
Ma Kinezi samo qrcu sviraju, nema nikakve šanse da pomisle krenuti. Poznajem dosta ljudi sa Tajvana, šute i rade svoj posao i najbolji su u svemu tako i u naoružanju samo što se time ne hvale.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#20 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by karanana »

MMM1977 wrote: 29/07/2022 15:55
karanana wrote: 29/07/2022 15:49 pa evo nek ih se iskrca par hiljada. na koji nacin ce to drzati i dopunjavati i pumpati snage ljudstvom i tehnikom na tom mjestu gdje se iskrcaju a da ne budu izgurani nazad u more. mislim, mozda je moguce uz neku kombinaciju raketno, avionsko desantnih snaga koje bi obezbijedile "beachhead", ali ovo je totalno neuporedivo sa D danom zbog ogromne distance i ne bas tako lose naoruzanog tajvana spremnog za ovu vrstu desanta koji bi poceli ciljati kineske brodove vec na 50-60 kilometara od kopna.
Ma Kinezi samo qrcu sviraju, nema nikakve šanse da pomisle krenuti. Poznajem dosta ljudi sa Tajvana, šute i rade svoj posao i najbolji su u svemu tako i u naoružanju samo što se time ne hvale.
e jedino, ne znam sentiment tajvaca, upste ne znam politiku tamo, da li ima pete kolone i podrzavaoca PRC-a, ali ocigledno ta populacija ne bi pobjegla i utvrdila se na ostrvu da gaje imalo simpatija prema kineskoj drzavi.
Benjo34
Posts: 1997
Joined: 21/01/2018 00:49

#21 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by Benjo34 »

Smijesno je nakon Ruskog debakla u Ukr uopste uzimat kao ozbiljan factor Kinesku vojnu tehnologiju. Ako uzmemo u obzir da je vecina bazirana upravo na kopiji ruske, s tim da podsjeca izgledom na Americku
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#22 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by Sanjarko »

pjb-la bi se Kina samo tako za tehnologiju proizvodnje cipova, vodica i avio-motora i ostale hi-tech sta ima Zapad pa i Tajvan, a ne bi ih podcijenio, ludost ljudi nije za podcijenit, ni glupost i pohlepu
Last edited by Sanjarko on 29/07/2022 16:12, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#23 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by General War »

karanana wrote: 29/07/2022 00:20 ako rusi ne mogu uzet 10 kilometara njive u komadu, kako, s cime i koliko kineza treba da predje 180 kilometara mora i da se iskrcaju i zauzmu otok a da prije toga ne budu primjeceni i razbucani prije nego i obalu tajvana ugledaju?
ne kazem, kineska armija je 10 puta bolja od ruske ali je i tajvan 10 puta bolje opremljen i u boljoj taktickoj poziciji od ukrajine sa toliko mora oko njih.

rusi ne mogu napraviti mostobran od 200 metara, kako da kinezi naprave "mostobran" od 200 kilometara?
Nista od kineza jer jos nisu rijesili avijaciju, onih par aviona na " recimo" na nosacima je nista za Tajvansku RViPVO...nisam siguran da su kinezi toliko glupi ko Putin i Rusi da otvore sve karte da se vidi koliko su suplji.
mishic
Posts: 6295
Joined: 28/04/2011 16:29

#24 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by mishic »

Sve je manje onih koji hoce zasukati rukave, uznojiti se i nesto privrediti pa se mnogima cini da je lakse pokupiti plodove tuđeg znoja.

E kada se takvima jednom progleda kroz prste apetiti porastu... Da su na vrijeme zaustavljeni i da ih se klepilo po prstima nebi sada bilo toliko kuhara
MMM1977
Posts: 4617
Joined: 15/07/2009 12:56

#25 Re: mogućnost otvaranja novih frontova!

Post by MMM1977 »

karanana wrote: 29/07/2022 15:57
MMM1977 wrote: 29/07/2022 15:55

Ma Kinezi samo qrcu sviraju, nema nikakve šanse da pomisle krenuti. Poznajem dosta ljudi sa Tajvana, šute i rade svoj posao i najbolji su u svemu tako i u naoružanju samo što se time ne hvale.
e jedino, ne znam sentiment tajvaca, upste ne znam politiku tamo, da li ima pete kolone i podrzavaoca PRC-a, ali ocigledno ta populacija ne bi pobjegla i utvrdila se na ostrvu da gaje imalo simpatija prema kineskoj drzavi.
Mentalitet isti kao kod Japanaca ili Južnokoreanaca, super vrijedna i pametna nacija. U USA gledaju kao u majku, tamo idu završavati škole, razvijati biznise i slično ali se sva proizvodnja odvija na Tajvanu. Mislim da izvoze 70% proizvoda a od toga opet 70% u USA. Ne rade jeftine nego high tech proizvode.

Da skratim priču, gdp per capita (ppp)

Image
Post Reply