Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post Reply
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#26 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by A_I_ »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Da hipoteticki uzmemo da u USTAVU BiH postoji odrednica po kojima se entiteti u BiH mogu odrediti po pitanju dalje buducnosti u BiH, vjerujem da bi onaj najektremniji dio BiH Hrvata bio za odvajanje R.S od BiH. Isto tako vjerujem da bi onaj umjereniji dio bio za cjelovitu BiH i to bi bilo dovoljno za NE odvajanju R.S od BiH. Sa druge strane ovom logikom bi Bosnajci, kao najbrojniji narod u BiH, i Hrvati imali pravo opet nekim novim referendumom odluciti da li zele da zive u drzavi sa ili bez entiteta?
nahuskani Hrvati + 95% glasaca u RS = vjerovatno da bi prevagnuli za DA :(

ma ne treba ni raspravljati o takvim morbidnim idejama - samo reci MARS stoko dodjite vec jednom pameti! koja je to drskost i zadojenost FUJJJJ
Bosna_E
Posts: 355
Joined: 22/05/2005 13:47

#27 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Bosna_E »

A_I_ wrote:nahuskani Hrvati + 95% glasaca u RS = vjerovatno da bi prevagnuli za DA :(
Ja mislim i TVRDIM da ti grijesis. Druga je stvar ako ti smatras 95% hrvata neprijateljem BH drzave, medzutim 5% hrvata nije broj koji zadnjih mjeseci trazi ukidanje entiteta. Ako nisi znao - nije vise Franjo predsjednik Hrvatske i politika hrvata (bar polovicnog broja njih) se u mnogo cemu izmjenula nakog toga.
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#28 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by A_I_ »

Bosna_E wrote:
A_I_ wrote: citav narod BiH je s*eban nacionalizmom, al valjda cemo se kadli tadli izvuci iz tog njesra.
Tesko. Dok se "pale" i "loze" na AI poput tebe il na RK, RM, MB, nece nam bit fino.
i dalje ti je nebulozna i uvredljiva ova izvaljotka. nidZe veze sto bi rekli.
Bosna_E
Posts: 355
Joined: 22/05/2005 13:47

#29

Post by Bosna_E »

Dobro ako si ostao bez teksta nemoj da se bar ponavljas i skreces temu.
Sad ti krivo radi istine za onih 95%?
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#30 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by A_I_ »

Bosna_E wrote:
A_I_ wrote:nahuskani Hrvati + 95% glasaca u RS = vjerovatno da bi prevagnuli za DA :(
Ja mislim i TVRDIM da ti grijesis. Druga je stvar ako ti smatras 95% hrvata neprijateljem BH drzave, medzutim 5% hrvata nije broj koji zadnjih mjeseci trazi ukidanje entiteta. Ako nisi znao - nije vise Franjo predsjednik Hrvatske i politika hrvata (bar polovicnog broja njih) se u mnogo cemu izmjenula nakog toga.
nista sad sam ubijedjen da nisi dobro. ono 95% se odnosilo na Srbe iz RS.

a + 95% b = c

a ≠ 95% + b ...
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#31

Post by A_I_ »

Bosna_E wrote:Dobro ako si ostao bez teksta nemoj da se bar ponavljas i skreces temu.
Sad ti krivo radi istine za onih 95%?
komplexash - vidis napad na Hrvate tamo gdje nema ni traga od istog. pogledaj malo formulu :lol:
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#32

Post by A_I_ »

aa a
Last edited by A_I_ on 23/05/2006 12:06, edited 1 time in total.
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#33

Post by A_I_ »

aa a
Last edited by A_I_ on 23/05/2006 12:04, edited 1 time in total.
Bosna_E
Posts: 355
Joined: 22/05/2005 13:47

#34

Post by Bosna_E »

Tacno da jeste ali lako je primjetit da isti toliki broj hrvata svrstavas tu, Il mozda veci? Tu je razlika? Nisi rekao "dio hrvata" nego si ih prozvao onako ko cjelinu.
Bosna_E
Posts: 355
Joined: 22/05/2005 13:47

#35

Post by Bosna_E »

Pogledaj ti pa ne postavljaj iste komentare po 4 puta.
Malo sto kakis jos si uzeo i floodat forum.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#36 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

novel wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
SiSaJuMe wrote:Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske
Neka organizuju referendum na nivou BiH, ako se vec pozivaju na primjer Crne Gore. :-)
zar nije kod komsija bilo na republickom nivou? Dok god u BiH ima vehabija RS se nece "izdvojiti" :D :oops:
Je li ti aludiras na to da se R.S moze izdvojiti zato sto se zove REPUBLIKA, bas kao nekada i Crna Gora u sastavu SFRJ? Ako je ovo istina, onda se mora reci da R.S samo u svom nazivu ima onaj prefiks REPUBLIKA, po ustavu BiH i Dejtonu ona je ENTITET, dok je CG po ustvnom uredjenju bila republika u ponom smislu te rijeci.
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#37

Post by A_I_ »

Bosna_E wrote:Pogledaj ti pa ne postavljaj iste komentare po 4 puta.
Malo sto kakis jos si uzeo i floodat forum.
moze malo manje zajednjivosti - problem s konekcijom.
Bosna_E wrote:Tacno da jeste ali lako je primjetit da isti toliki broj hrvata svrstavas tu, Il mozda veci? Tu je razlika? Nisi rekao "dio hrvata" nego si ih prozvao onako ko cjelinu.

da, trebao sam reci Hrvati koji su nahuskani ili nahuskani dio Hrvata - moja greska. u svakom slucaju nisam mislio onako kao sto si interpretirao.
smiri zivce.
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#38

Post by zzzzz »

Ukoliko Dejton propada vracamo se na ono sto je bilo nekad a to je RBiH.
Bosna_E
Posts: 355
Joined: 22/05/2005 13:47

#39

Post by Bosna_E »

Ma smiren sam ja. Stvar je u tome sto ja za razliku od tebe ne mislim da su samo muslimani prijatelji BiH i da su svi srbi i hrvati protiv nje. Na zalost veliki dio njih to jeste ali ne svi, i ja postujem i stitim one koji su joj prijatelji bez obzira na vjersku (nacionalnu), stranacku ili bilo koju drugu pripadnost. U svakom slucaju priznajem samo RBiH (kantone, entitete i njihove organe vlasti i simbole ne priznajem), protiv sam nacionalizma, i priznajem sva 3 konstitutivna naroda u BiH.
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#40

Post by novel »

po ustavu BiH i Dejtonu ona je ENTITET
Drug, evo bit cu iskren ja slabo razumijem to ENTITET, hajd pojasni sta je to entitet i da li igdje u svijetu postoje ti entiteti? Kako znas da se Republika ENTITET (RS) ne moze odvojiti, svijetska iskustva i to?....istorija...pa uvijek ces dobiti argumente kao "sve drzave su nastale na genocidu" :oops:
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#41

Post by trinaesti »

tema je glupa.
mrsko-sumski entitet ce nestati. kad tad.
a vi i dalje sanjajte o "republici".

usput sretna drzava svim crnogorcima.
a i srbijancima. konacno su nezavisni u svojoj gluposti.
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#42

Post by novel »

zzzzz wrote:Ukoliko Dejton propada vracamo se na ono sto je bilo nekad a to je RBiH.
bivši ambsador SAD u Beogradu kaže: “Značajan dio bosanskih Srba želi najmanje nezavisnost, ako ne i uniju sa Srbijom. Sigurno je da bar do sada mnogi ne osjećaju nikakvu lojalnost konceptu BiH i boje se posljedica ako budu ostavljeni “na milost” Hrvata i Bošnjaka.”

Montgomeri kao da pokazuje razumijevanja za potrebu kompenzacije Srbima i u tom sklopu forsira problem ostavljenosti bh. Srba “na milost” (hoće se reći nemilost) Hrvata i Bošnjaka.
:D :D
Bosna_E
Posts: 355
Joined: 22/05/2005 13:47

#43

Post by Bosna_E »

novel wrote:Kako znas da se Republika ENTITET (RS) ne moze odvojiti
Daytonski ustav (iako ilegalan i nametnut -jedini koji se koristi sad u BiH) jasno deklarise da Drzavu cine 2 entiteta i da ni jedan od njih ne moze da se odvoji iz te "zajednice" kao ni da se prikljuci nekoj drugoj. Jel ti sad malo jasnije? U njemu to pise...
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#44

Post by trinaesti »

organizujte referendum onda kad vratite svu imovinu bosnjacima i hrvatima. ali ne na papiru. i naravno na referendumu ce glasati i 70.000 bosanaca u svedskoj, i desetine, stotine bosanaca diljem svijeta. jer imaju pravo na to.
a referendumsko pitanje ce glasiti:
da li ste za bih bez entiteta.
da ne

sta je sad? usrali ste se...
uskoro!

a do tada i dalje zivite u svijetu snova, koji prije lici na nocnu moru, jer u gradovima sumsko-mrske slobodno zive i rade ratni zlocinci. ljudi koji su silovali djevojcice... trebalo bi napraviti tv anketu: da li je i vas tata silovao. nikad se ne zna.
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#45

Post by novel »

Daytonski ustav (iako ilegalan i nametnut -jedini koji se koristi sad u BiH) jasno deklarise da Drzavu cine 2 entiteta i da ni jedan od njih ne moze da se odvoji iz te "zajednice" kao ni da se prikljuci nekoj drugoj. Jel ti sad malo jasnije? U njemu to pise...
Ok to....ali kako onda gledati na Kosovo. Kosovo nije bilo republika u bivsoj drzavi.....po Ustavu SFRJ iz 1974 Kosove nema pravo na odvajanje ALI... :? RS ima policiju, imali su i vise od toga......
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#46

Post by A_I_ »

Bosna_E wrote:Ma smiren sam ja. Stvar je u tome sto ja za razliku od tebe ne mislim da su samo muslimani prijatelji BiH i da su svi srbi i hrvati protiv nje. Na zalost veliki dio njih to jeste ali ne svi, i ja postujem i stitim one koji su joj prijatelji bez obzira na vjersku (nacionalnu), stranacku ili bilo koju drugu pripadnost. U svakom slucaju priznajem samo RBiH (kantone, entitete i njihove organe vlasti i simbole ne priznajem), protiv sam nacionalizma, i priznajem sva 3 konstitutivna naroda u BiH.
eh kad mi odgovorno potvrdis kako velika vecina Hrvata nisu istomisljenici s onim harley-koznjak-likom-"ja sam za Treci TV kanal-a more bit bidne i entitet" - eh tada cu se sloziti da vecina Hrvata jeste za multi-multi-ujedinjenu BiH ALI BEZ PODJELA!!!
a sto se tice RS - nazalost nema podloge tvrdnja kako je iole znacajan broj njih za ukidanje etiteta tj. potpuno ujedinjenje BiH kao normalne drzave.
ali bez obzira na trenutno stanje, umjereni sam optimista po pitanju osvjescenja naroda Bosne i Hercegovine. trebace doooosta vremena, ali je ostvarivo.
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#47

Post by branimir_s »

IMA TU SAMO JEDAN PROBLEM I TOGA SU ONI GORE JAKO DOBRO SVJESNI A TO JE:
NA TOM REFERENDUMU BI MORALO GLASATI CJELOKUPNO BIRAČKO TIJELO BIH.
Da smo kojim slucajem potpisali Ustavne promjene e onda bi to moglo nekako i proči. Zato je tzv. srpski blok onako zdušno podržavao promjenu Dejtonskog sporazuma.Na žalost u tu igru su se uplele i neke naše fukare ali srećom ne prođe.
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#48

Post by zzzzz »

novel wrote:
Daytonski ustav (iako ilegalan i nametnut -jedini koji se koristi sad u BiH) jasno deklarise da Drzavu cine 2 entiteta i da ni jedan od njih ne moze da se odvoji iz te "zajednice" kao ni da se prikljuci nekoj drugoj. Jel ti sad malo jasnije? U njemu to pise...
Ok to....ali kako onda gledati na Kosovo. Kosovo nije bilo republika u bivsoj drzavi.....po Ustavu SFRJ iz 1974 Kosove nema pravo na odvajanje ALI... :? RS ima policiju, imali su i vise od toga......
Albanci nisu nikad potpisali nikakav "Dejton" u kojem su pristali da budu dio te Srbije. Nisu bili ucesnici Berlinske konferencije.

U Dejtonu je receno, nema Dejtona-povratak na RBiH. Ne vjerujem da ce se ista rjesavati ratom ali Bosnjaci ne bi imali izbora ili to ili iseljenje sa ovih prostora
Bosna_E
Posts: 355
Joined: 22/05/2005 13:47

#49

Post by Bosna_E »

novel wrote:Ok to....ali kako onda gledati na Kosovo. Kosovo nije bilo republika u bivsoj drzavi.....po Ustavu SFRJ iz 1974 Kosove nema pravo na odvajanje ALI... :? RS ima policiju, imali su i vise od toga......
SFRJ ne postoji od 91-ve pa tako ni taj ustav, a Kosovo je i onda imalo neki poseban status. Nije ga ostvarilo ratom, plus sigurno ima dvo-trecinsku vecinu za nezavisnost.
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#50

Post by novel »

Albanci nisu nikad potpisali nikakav "Dejton" u kojem su pristali da budu dio te Srbije.
nisu potpisali Deyton ali po Ustavu SFRJ oni, htjeli ili ne su pokrajina (srbija)....ne moze se tek tako jedan dio drzave odcijepiti? :?
plus sigurno ima dvo-trecinsku vecinu za nezavisnost.
na nivou drzave jel'?

ok fino raspisati referendum u srbiji i na kosovu za nezavisnost kosova :D .....tako isto i u Bosni.......
Kosovo je i onda imalo neki poseban status.
a, RS DANAS nema? :D
Post Reply