Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post Reply
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#576 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by SuperSy »

Hajvan wrote: 30/07/2021 11:24 Na stranu sto je nesnalazljiv i nesposoban, ali je i jako pokvaren sa naznakama sociopatskog ponasanja, cim priziva/zeli zlo i nedace velikom broju ljudi
Ti ne možeš suditi drugima ako ne poznaješ nečiju životnu priču. Mogu i ja onda zaključiti da si neki uhljeb i da ti odgovara ovakva država. Nikome ja ne želim zlo. Činjenica da vise ne gajim više osjećaje prema BiH (Sarajlija sam) ali samo zato sto zivim u korumpiranoj državi u kojoj su svi lafo vjernici a svi gledaju kako da te prevare. Meni takva država ne treba. Ti nastavi živi u korumpiranoj čitaj pokvarenoj državi. Sistem se ne mijenja preko noći. Znaci potrajaće ovako stanje u državi. Najbolje mi godine prolaze u ovoj vukojebini a i magistrirao sam prošle godine. Nigdje pripravničkih/volonterski ugovora. Naravno da sam tražio poslove na drugome mjestu svi gledaju da te iskoriste. Znaçi da radim kao konobar u hotelu dole na Iliđi u Sarajevu plaćali bi me 300 km mjesečno. Drugi mi ne daju priliku jer sam bez radnog iskustva.
Činjenica da su borci za ovu državu godinama bili obeshrabljeni a ništa nisu dobili zauzvrat.
Mene su oblikovali ljudi kvazi patriti onako kakvi su bili prema meni a ja to manifestujem.
User avatar
Yamcha
Posts: 266
Joined: 06/12/2011 08:11

#577 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Yamcha »

SuperSy wrote: 30/07/2021 13:08
Hajvan wrote: 30/07/2021 11:24 Na stranu sto je nesnalazljiv i nesposoban, ali je i jako pokvaren sa naznakama sociopatskog ponasanja, cim priziva/zeli zlo i nedace velikom broju ljudi
Ti ne možeš suditi drugima ako ne poznaješ nečiju životnu priču. Mogu i ja onda zaključiti da si neki uhljeb i da ti odgovara ovakva država. Nikome ja ne želim zlo. Činjenica da vise ne gajim više osjećaje prema BiH (Sarajlija sam) ali samo zato sto zivim u korumpiranoj državi u kojoj su svi lafo vjernici a svi gledaju kako da te prevare. Meni takva država ne treba. Ti nastavi živi u korumpiranoj čitaj pokvarenoj državi. Sistem se ne mijenja preko noći. Znaci potrajaće ovako stanje u državi. Najbolje mi godine prolaze u ovoj vukojebini a i magistrirao sam prošle godine. Nigdje pripravničkih/volonterski ugovora. Naravno da sam tražio poslove na drugome mjestu svi gledaju da te iskoriste. Znaçi da radim kao konobar u hotelu dole na Iliđi u Sarajevu plaćali bi me 300 km mjesečno. Drugi mi ne daju priliku jer sam bez radnog iskustva.
Činjenica da su borci za ovu državu godinama bili obeshrabljeni a ništa nisu dobili zauzvrat.
Mene su oblikovali ljudi kvazi patriti onako kakvi su bili prema meni a ja to manifestujem.
IliđI? Nauči pisati. Bog zna šta si ti magistrirao. Nauči njemački i radi u call centru. plata cca 1300 KM. Pa ti vidi. A ti si onaj što je magistrirao najviše na Političkim naukama, sjediš i ispijaš kafu, govoriš kako treba da naprave fabrike (a nikada ne bi radio u njoj) i da si poslao CV na nekoliko konkursa u opštinama/državnim agencijama ili firmama ili ministarstva. I to je to. Ne ide to tako brate. Zavrni rukave. Počni bilo šta da radiš, pa da vidiš kako se vrata otvaraju.
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#578 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by SuperSy »

Yamcha wrote: 30/07/2021 17:49
SuperSy wrote: 30/07/2021 13:08

Ti ne možeš suditi drugima ako ne poznaješ nečiju životnu priču. Mogu i ja onda zaključiti da si neki uhljeb i da ti odgovara ovakva država. Nikome ja ne želim zlo. Činjenica da vise ne gajim više osjećaje prema BiH (Sarajlija sam) ali samo zato sto zivim u korumpiranoj državi u kojoj su svi lafo vjernici a svi gledaju kako da te prevare. Meni takva država ne treba. Ti nastavi živi u korumpiranoj čitaj pokvarenoj državi. Sistem se ne mijenja preko noći. Znaci potrajaće ovako stanje u državi. Najbolje mi godine prolaze u ovoj vukojebini a i magistrirao sam prošle godine. Nigdje pripravničkih/volonterski ugovora. Naravno da sam tražio poslove na drugome mjestu svi gledaju da te iskoriste. Znaçi da radim kao konobar u hotelu dole na Iliđi u Sarajevu plaćali bi me 300 km mjesečno. Drugi mi ne daju priliku jer sam bez radnog iskustva.
Činjenica da su borci za ovu državu godinama bili obeshrabljeni a ništa nisu dobili zauzvrat.
Mene su oblikovali ljudi kvazi patriti onako kakvi su bili prema meni a ja to manifestujem.
IliđI? Nauči pisati. Bog zna šta si ti magistrirao. Nauči njemački i radi u call centru. plata cca 1300 KM. Pa ti vidi. A ti si onaj što je magistrirao najviše na Političkim naukama, sjediš i ispijaš kafu, govoriš kako treba da naprave fabrike (a nikada ne bi radio u njoj) i da si poslao CV na nekoliko konkursa u opštinama/državnim agencijama ili firmama ili ministarstva. I to je to. Ne ide to tako brate. Zavrni rukave. Počni bilo šta da radiš, pa da vidiš kako se vrata otvaraju.
Nisam završio političke nauke, a sve i da jesam odakle tebi pravo da omalažavaš nečiji državni fakultet koji također traži vrijeme, znanje da ga završiš. Naravno da je najveći nedostatak studentske prakse na većini državnih fakulteta i to nije moja greška nego profesora i predlagača zakona.
Iliđi? Izvini bezgrešni. A i šta je problem sa tim? Na forumu sam necu pisati kao da za radim test ili pismeni.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#579 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Sociolog »

SuperSy wrote: 30/07/2021 18:24
Yamcha wrote: 30/07/2021 17:49

IliđI? Nauči pisati. Bog zna šta si ti magistrirao. Nauči njemački i radi u call centru. plata cca 1300 KM. Pa ti vidi. A ti si onaj što je magistrirao najviše na Političkim naukama, sjediš i ispijaš kafu, govoriš kako treba da naprave fabrike (a nikada ne bi radio u njoj) i da si poslao CV na nekoliko konkursa u opštinama/državnim agencijama ili firmama ili ministarstva. I to je to. Ne ide to tako brate. Zavrni rukave. Počni bilo šta da radiš, pa da vidiš kako se vrata otvaraju.
Nisam završio političke nauke, a sve i da jesam odakle tebi pravo da omalažavaš nečiji državni fakultet koji također traži vrijeme, znanje da ga završiš. Naravno da je najveći nedostatak studentske prakse na većini državnih fakulteta i to nije moja greška nego profesora i predlagača zakona.
Iliđi? Izvini bezgrešni. A i šta je problem sa tim? Na forumu sam necu pisati kao da za radim test ili pismeni.
Supersky

Ma ignorisi ove budzetske trollove koji povazdan iz kancelarija tipkaju i pametuju povazdan.
Pun ih je forum.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#580 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Hajvan »

patetika, k tomu neartikulisana

I zlurada
tibetanac
Posts: 93
Joined: 29/04/2019 15:05

#581 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by tibetanac »

Nije valjda da mislis da ces otici u Njemacku i da ces dobiti posao iz svoje struke tek tako?
Ukoliko si zavrsio faks s kojim nema radne snage tamo naci ces posao kao iz picke.
Ukoliko si zavrsio zurnalistiku, socijologoiju, pedagogiju, politcke nauke neke pizdarije i tamo ces biti konobar kao i ovdje.
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#582 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Riddle »

Kažu RS će se ukinuti ali kad u Brazilu padne snijeg
:lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#583 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Sanjarko »

Riddle wrote: 30/07/2021 18:46
Kažu RS će se ukinuti ali kad u Brazilu padne snijeg
:lol:
U Brazilu pada snijeg svake godine kako znam. :? :)
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#584 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Riddle »

Ma to je komentar s portala nakon sto je u dijelu Brazila snijeg pao prvi put u ne znam, generaciji jednoj.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#585 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Sanjarko »

Riddle wrote: 31/07/2021 12:46 Ma to je komentar s portala nakon sto je u dijelu Brazila snijeg pao prvi put u ne znam, generaciji jednoj.
Ma shvatio sam donekle, nego saljivo komentarisem i ja da se RS nece tako lako ukinut jer u Brazilu snijeg pada svake godine. :) A i nece oni iz RS-a, oko 800.000 trenutno njih. Prije ce oni i iz Srbije u rat neki novi da je sacuvaju ili spoje pola Bosne s Srbijom i to ne samo RS, nego i TK, PK, dio ZDK-a, i DB. :(
Post Reply