Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post Reply
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#451 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by El_comadante »

General War wrote: 25/07/2021 18:03
zrakomlat wrote: 25/07/2021 17:04

Ne kontam na šta misliš u vezi toga podvučenog?
Mislim mozes li nabrojati barem jednog da je poslodavac a ujedno i bosnjo?
vlasnik Binga recimo. pa onda, srbi sami kažu, da Goražde hrani čitavu istočnu Bosnu Foča, Višegra i okolna mjesta. valjda je neki vlasnik ili poslodavac bošnjo. pa da vidimo onda šta će Milorad kad mu doće recimo 1.000 ljudi koji je ostalo bez posla zbog njegove retorike šta će onda. hoče li promjeniti ploču?
User avatar
House
Posts: 46560
Joined: 17/03/2010 15:36

#452 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by House »

jel počelo?
User avatar
Ludzak
Posts: 5331
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#453 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Ludzak »

El_comadante wrote: 25/07/2021 18:15
General War wrote: 25/07/2021 18:03
Mislim mozes li nabrojati barem jednog da je poslodavac a ujedno i bosnjo?
vlasnik Binga recimo. pa onda, srbi sami kažu, da Goražde hrani čitavu istočnu Bosnu Foča, Višegra i okolna mjesta. valjda je neki vlasnik ili poslodavac bošnjo. pa da vidimo onda šta će Milorad kad mu doće recimo 1.000 ljudi koji je ostalo bez posla zbog njegove retorike šta će onda. hoče li promjeniti ploču?
U Bingu Goražde više Srba, nego Bošnjaka.
U Preventu Srba koliko hoces.
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#454 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Nanox7 »

Ludzak wrote: 25/07/2021 18:18
El_comadante wrote: 25/07/2021 18:15

vlasnik Binga recimo. pa onda, srbi sami kažu, da Goražde hrani čitavu istočnu Bosnu Foča, Višegra i okolna mjesta. valjda je neki vlasnik ili poslodavac bošnjo. pa da vidimo onda šta će Milorad kad mu doće recimo 1.000 ljudi koji je ostalo bez posla zbog njegove retorike šta će onda. hoče li promjeniti ploču?
U Bingu Goražde više Srba, nego Bošnjaka.
U Preventu Srba koliko hoces.
I opet nisu zadovoljni sto im dajemo radna mjesta i bolje placeni poso od RS-a.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#456 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by El_comadante »

Ludzak wrote: 25/07/2021 18:18
El_comadante wrote: 25/07/2021 18:15

vlasnik Binga recimo. pa onda, srbi sami kažu, da Goražde hrani čitavu istočnu Bosnu Foča, Višegra i okolna mjesta. valjda je neki vlasnik ili poslodavac bošnjo. pa da vidimo onda šta će Milorad kad mu doće recimo 1.000 ljudi koji je ostalo bez posla zbog njegove retorike šta će onda. hoče li promjeniti ploču?
U Bingu Goražde više Srba, nego Bošnjaka.
U Preventu Srba koliko hoces.
tako je. rade u FBiH, u državnim instituacijama a zezaju i ovako se ponašaju. mora im se nekad i neka kontra odigrati nemože im se vječno popuštati
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#457 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by zrakomlat »

General War wrote: 25/07/2021 18:03
zrakomlat wrote: 25/07/2021 17:04

Ne kontam na šta misliš u vezi toga podvučenog?
Mislim mozes li nabrojati barem jednog da je poslodavac a ujedno i bosnjo?
Ne mogu, jer čini mi se da se i dalje ne razumijemo, bez zajebancije. Pod bosnjom mislim na određeni tip ljudi kod Bošnjaka, nevezano sad za to zapošljavanje i otpuštanje, koje takođe nisam mislio bukvalno.

Ovdje u Hercegovini inače česti su zaposlenici iz Nevesinja, Ljubinja itd. Znam neke poslodavce koji daju bezveze uslove, lokalci neće da rade tako, pa moraju zapošljavati ljude iz istočne Hercegovine kojima se i to isplati jer u boljem dijelu BiH nemaju nikakvog posla itd itd.
Duga priča koju sam probao skratiti u onoj rečenici, mrsko mi tipkati naširoko. Ne znam kako si ti to shvatio, ako hoćeš napiši, ako je i tebi mrsko, ne moraš vala :D

EDIT:

evo vidim da su ti već neki odgovorili ono što se meni vrtilo po glavi kad sam ono napisao. Od mlakih reakcija bošnjačkih predstavnika pa do konkretnih informacija od zapošljavanju Srba iz entiteta rs, od kojih, siguran sam pola makar, misli ono što Dodik i ostali govore. Treba to stalno potencirati u medijima, od strane bošnjačkih predstavnika kad god neko od njih spomene odcepljenje i bolji dio BiH.

@El_comadante
@Ludzak
@House
@Nanox7

:thumbup:
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#458 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by belfy »

Project Ashe wrote: 25/07/2021 14:48
NediM17 wrote: 25/07/2021 12:44

A mi bi kao negdje mogli maknut, UZP ne bi sjedio skrstenih ruku, ostalo bi ti ovo malo "zemljice Bosne", niti imas izlaz na more, ne kontrolises nijedan GP osim u USK, a i kako doci do tamo.
Nimalo zavidan polozaj, tako da opet kazem, ostaje nam se uzdat' u "brata Joea" kakav god je, jer velikog izbora nemamo.
1992 nam je isto bilo pa smo im opet jebali mater i četama i UZP-ovcima, ali naravno vi dijasporaši sto sve gledali iz udobne hladovine.
ko "vi"? ti si tada bio maloljetan, jel tako?
NediM17
Posts: 21375
Joined: 05/11/2009 11:49

#459 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by NediM17 »

On je vidio pusku samo na video igrici.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#460 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by General War »

El_comadante wrote: 25/07/2021 18:15
General War wrote: 25/07/2021 18:03
Mislim mozes li nabrojati barem jednog da je poslodavac a ujedno i bosnjo?
vlasnik Binga recimo. pa onda, srbi sami kažu, da Goražde hrani čitavu istočnu Bosnu Foča, Višegra i okolna mjesta. valjda je neki vlasnik ili poslodavac bošnjo. pa da vidimo onda šta će Milorad kad mu doće recimo 1.000 ljudi koji je ostalo bez posla zbog njegove retorike šta će onda. hoče li promjeniti ploču?
Znao sam, tu sam te cekao...vlasnik binga ima svoje radnje u PC, sta mislis da li je senad bas lud da mu zatvore radnje tamo da i pomisli takvo nesto a ulaganje milionsko?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#461 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by General War »

El_comadante wrote: 25/07/2021 18:11
General War wrote: 25/07/2021 16:57

:lol:
E jebi ga sad :-)
vidi sad ovako, Dodik se ovako i ponaša zato što je reakcija Bošnjačkih političkih predstavnika mlaka. šta god reko ili uradio ovi šute ili traže od Incka ili MZ da reaguje a šta oni poduzimaju? ništa. moramu se nekako odgovoriti, najbolje po djepu. jebo nejebo tako ti je to Generale, barem ja tako mislim.
Dodik se ponasa u dogovru sa bosnjackim predstavnicima, da je drugacije...davno bi se povukli iz institucija pC
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#462 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by General War »

House wrote: 25/07/2021 18:26
Image
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#463 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by General War »

zrakomlat wrote: 25/07/2021 18:28
General War wrote: 25/07/2021 18:03
Mislim mozes li nabrojati barem jednog da je poslodavac a ujedno i bosnjo?
Ne mogu, jer čini mi se da se i dalje ne razumijemo, bez zajebancije. Pod bosnjom mislim na određeni tip ljudi kod Bošnjaka, nevezano sad za to zapošljavanje i otpuštanje, koje takođe nisam mislio bukvalno.

Ovdje u Hercegovini inače česti su zaposlenici iz Nevesinja, Ljubinja itd. Znam neke poslodavce koji daju bezveze uslove, lokalci neće da rade tako, pa moraju zapošljavati ljude iz istočne Hercegovine kojima se i to isplati jer u boljem dijelu BiH nemaju nikakvog posla itd itd.
Duga priča koju sam probao skratiti u onoj rečenici, mrsko mi tipkati naširoko. Ne znam kako si ti to shvatio, ako hoćeš napiši, ako je i tebi mrsko, ne moraš vala :D

EDIT:

evo vidim da su ti već neki odgovorili ono što se meni vrtilo po glavi kad sam ono napisao. Od mlakih reakcija bošnjačkih predstavnika pa do konkretnih informacija od zapošljavanju Srba iz entiteta rs, od kojih, siguran sam pola makar, misli ono što Dodik i ostali govore. Treba to stalno potencirati u medijima, od strane bošnjačkih predstavnika kad god neko od njih spomene odcepljenje i bolji dio BiH.

@El_comadante
@Ludzak
@House
@Nanox7

:thumbup:
...Dobro bi bilo, ali nema se informacija koliko to srba radi za bosnju poslodavca i obratno...a pomalo je i degutantno i sa te strane i posmatrati stvari.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#464 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by El_comadante »

General War wrote: 25/07/2021 20:05
El_comadante wrote: 25/07/2021 18:11

vidi sad ovako, Dodik se ovako i ponaša zato što je reakcija Bošnjačkih političkih predstavnika mlaka. šta god reko ili uradio ovi šute ili traže od Incka ili MZ da reaguje a šta oni poduzimaju? ništa. moramu se nekako odgovoriti, najbolje po djepu. jebo nejebo tako ti je to Generale, barem ja tako mislim.
Dodik se ponasa u dogovru sa bosnjackim predstavnicima, da je drugacije...davno bi se povukli iz institucija pC
šta je tvoje riješenje? kako bi ti odgovorio Dodiku? ovako ljudski i kako bi odgovorio da si političar.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#465 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by El_comadante »

General War wrote: 25/07/2021 20:12
zrakomlat wrote: 25/07/2021 18:28

Ne mogu, jer čini mi se da se i dalje ne razumijemo, bez zajebancije. Pod bosnjom mislim na određeni tip ljudi kod Bošnjaka, nevezano sad za to zapošljavanje i otpuštanje, koje takođe nisam mislio bukvalno.

Ovdje u Hercegovini inače česti su zaposlenici iz Nevesinja, Ljubinja itd. Znam neke poslodavce koji daju bezveze uslove, lokalci neće da rade tako, pa moraju zapošljavati ljude iz istočne Hercegovine kojima se i to isplati jer u boljem dijelu BiH nemaju nikakvog posla itd itd.
Duga priča koju sam probao skratiti u onoj rečenici, mrsko mi tipkati naširoko. Ne znam kako si ti to shvatio, ako hoćeš napiši, ako je i tebi mrsko, ne moraš vala :D

EDIT:

evo vidim da su ti već neki odgovorili ono što se meni vrtilo po glavi kad sam ono napisao. Od mlakih reakcija bošnjačkih predstavnika pa do konkretnih informacija od zapošljavanju Srba iz entiteta rs, od kojih, siguran sam pola makar, misli ono što Dodik i ostali govore. Treba to stalno potencirati u medijima, od strane bošnjačkih predstavnika kad god neko od njih spomene odcepljenje i bolji dio BiH.

@El_comadante
@Ludzak
@House
@Nanox7

:thumbup:
...Dobro bi bilo, ali nema se informacija koliko to srba radi za bosnju poslodavca i obratno...a pomalo je i degutantno i sa te strane i posmatrati stvari.
evo sjetig se još jedne. načelnik Živnica ima milione i svoje firme i jedan pogon firme je otovrio u istočnoj Hercegovini da li Nevesinje, Gacko zamisli da on to zatvori?
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#466 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Sociolog »

Pisem po 3x nigdje odgovira..zna li iko?

Kako ce vracati onaj kredit do 2026?

Kako ce eventualno.poslije 2026?

Odakle ce ga placati?
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#467 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by ilkbahar »

spreca wrote: 25/07/2021 16:09
ilkbahar wrote: 25/07/2021 15:34
Ok, je li se to jede?
a ti bi da jedes?kakvo ti je to pitanje?
Plaho se pravis naivan...znas dobro kakvo je pitanje
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#468 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by ilkbahar »

zrakomlat wrote: 25/07/2021 16:31
ilkbahar wrote: 25/07/2021 15:34
Ok, je li se to jede?
Ne jede al tebe iz nekog razloga pojede taj zakon. Ne kontam kako ovo ispod možeš napisati:

sta je Bosna ovim zakonom dobila? Realno? Osim da nas pokokaju ko macice ?
Da u pravu si, ali vise me nekako jedu posljedice od samog zakona....tj. prijetnje dodika, otcjepljenje i ko zna sta jos kao domino efekt....nije sve kako se cini na prvh ,treba malo dublje razmisljat
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#469 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by spreca »

ilkbahar wrote: 25/07/2021 20:17
spreca wrote: 25/07/2021 16:09

a ti bi da jedes?kakvo ti je to pitanje?
Plaho se pravis naivan...znas dobro kakvo je pitanje
Bas se pitam ko je ovdje naivan,covjek ti objasnjava a ti pitas jel se to jede,treba imati bar minimum uvazenja prema sagovorniku
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#470 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by General War »

El_comadante wrote: 25/07/2021 20:13
General War wrote: 25/07/2021 20:05
Dodik se ponasa u dogovru sa bosnjackim predstavnicima, da je drugacije...davno bi se povukli iz institucija pC
šta je tvoje riješenje? kako bi ti odgovorio Dodiku? ovako ljudski i kako bi odgovorio da si političar.
Sta mislis da Salkic da ostavku na mjesto PP PC?
Sta mislis da ostali clanovi predsjednistva ne zele vec odavno da sa njim se ista dogovaraju?
...I sta mislis da DF, SDA...SDP ne ulaze sa njim godinama u koaliciju?
archi_a
Posts: 10329
Joined: 11/12/2011 18:11

#471 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by archi_a »

Image

Jasnije ne može. Samo javno negirajte. Samo potpis. :wink:
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#472 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by ilkbahar »

spreca wrote: 25/07/2021 20:21
ilkbahar wrote: 25/07/2021 20:17

Plaho se pravis naivan...znas dobro kakvo je pitanje
Bas se pitam ko je ovdje naivan,covjek ti objasnjava a ti pitas jel se to jede,treba imati bar minimum uvazenja prema sagovorniku
Ja ozbiljno pitam, hocemo li imati konkrrtnog hajra? On meni pise o skolskim udjbenicima u RS-u....jebe mi se za udjbenike ako ce mi familija stradat ko 92
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#473 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by spreca »

ilkbahar wrote: 25/07/2021 20:45
spreca wrote: 25/07/2021 20:21

Bas se pitam ko je ovdje naivan,covjek ti objasnjava a ti pitas jel se to jede,treba imati bar minimum uvazenja prema sagovorniku
Ja ozbiljno pitam, hocemo li imati konkrrtnog hajra? On meni pise o skolskim udjbenicima u RS-u....jebe mi se za udjbenike ako ce mi familija stradat ko 92
Konkretni hajr je da vise nece bas tako lajati
Ok,shavatam,ali da ti nebi neko stradao ti si spreman povinovati sto oni kazu,neprijatelju,uvijek moras stati i reci svoje ja,pa neka tamburaju usima,vidis da se
godina ismijavaju zrtvama,mozda tebi niko nije stradao,mnogima jesu i to najblizi clanovi porodice i svega im je puna kapa,zato ovaj zakon ce bar malo ublaziti taj cetnicki bezobrazluk,nek proba staviti policiju na entitetsku liniju,da vidimo sta ce onda ,ili je umislio poceti oruzani sukob da bi zastitio svoju napljackanu imovinu,ni srbi ga bas ne podrzavaju kao nekada a zasto bi uopste mi cutali
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#474 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by musicman80 »

Zamisli ti, potpisujes neku peticiju, nezvanican dokument i tamo ti neko, ne znas ni ko, trazi maticni broj i broj LK. Kakvo krsenje privatnosti i kradja podataka, to je nevjerovatno.
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#475 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by zrakomlat »

ilkbahar wrote: 25/07/2021 20:19
zrakomlat wrote: 25/07/2021 16:31

Ne jede al tebe iz nekog razloga pojede taj zakon. Ne kontam kako ovo ispod možeš napisati:

sta je Bosna ovim zakonom dobila? Realno? Osim da nas pokokaju ko macice ?
Da u pravu si, ali vise me nekako jedu posljedice od samog zakona....tj. prijetnje dodika, otcjepljenje i ko zna sta jos kao domino efekt....nije sve kako se cini na prvh ,treba malo dublje razmisljat

Evo drug, ne sekiraj se više.

Image
Post Reply