Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post Reply
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#401 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Novi_Nick »

ilkbahar wrote: 25/07/2021 12:46 E sto nam ga Incko uvali za kraj :bih:


Ispade radi u priog BiH a ustvati ovo je potkopavanje...moglo se pretppstaviti reakcija RS i domino efekt
Sto, ti bi i sa moralnog, ljudskog, pravnog, civilizaciskog, drzavnog aspekta i dalje dozvoljavao cetnicko-ustaska orgijanja po drzavi Bosni i Hercegovini vec 25 i kusur godina kao fol radi nekog mira ili straha u kuci.

Tebi izgleda ne odgovara ovaj zakon nikako. Znaci po tvom za ubistvo ili prijetnja ubistvom ne treba da postoji nikakav zakon da se ne daj boze sta ubica nebi naljutio pa napravio jos vise zla nego sto je napravio. Ili po tvom za rusenje drzave ne treba da postoji nikakv zakon da se nedaj boze rusitelji drzave nebi sta naljutili i srusili cijelu drzavu na prvu.
toska
Posts: 2923
Joined: 26/09/2016 14:08

#402 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by toska »

Kako bi u današnjoj Europi preživjelo nešto što niko ne priznaje, isključeno iz svih političkih i financijskih krugova ?

Jedino da ih Srbija finansira i vojno podržava, ali odoše onda svi Vučićevi uspjesi niz vodu, sankcije itd.
Tim putem Dodik može zauvijek ugasiti RS kakva je danas i to "bez ispaljenog metka".
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#403 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by vaučer »

ilkbahar wrote: 25/07/2021 12:46 E sto nam ga Incko uvali za kraj :bih:


Ispade radi u priog BiH a ustvati ovo je potkopavanje...moglo se pretppstaviti reakcija RS i domino efekt
A problema u pm.
Meni nema ništa slađe nego reći fašistima šta ih sljeduje, tebi to izgleda teško pada i strah te konflikta. Nije uopće pitanje regionalne politike nego jesi li spreman braniti minimum civilizacijskih vrijednosti. Hoće na kostima zidati državu i da svi drugi klimaju glavom i prave se glupi - ne ide to.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#404 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by deogest »

Yebe se kriminalcu Dodi za referendum, njemu to najmanje odgovara, tako samo dobija na izborima, dalje krade i bogati se.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#405 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Billy The Pljuc »

Ja teme i defetizma na istoj.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-n ... /210725045

Helem, napisah na temi o Miletu, samo opušteno.

Bilo bi lijepo fakat da ne prolazimo kroz razna sranja ne samo glede ovoga al' jbga sami smo "zaiskali" isto dozvoljavajući izdajnicima iz SDA da nam kroje kapu sve ove godine. Kome nije jasno da su nam oni upravo najveći neprijatelji ondaK mu se ništa i ne vrijedi objašnjavati.

Glede pojačane aktivnosti policijskih snaga u IS, opušteno samo, pojačana kontrola saobraćaja u cilju sankcionisanja alkoholiziranih i vozača pod uticajem droga ili psihoaktivnih supstanci. Prošlu noć sam prolazio a i za koji sat ću opet preko Krupca za Igman, traje tri dana, petak, subota, nedjelja.

Javite mi kad počnu pozivi za ratni raspored, da ne živim u mraku.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#406 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by pici »

Billy The Pljuc wrote: 25/07/2021 14:33 Ja teme i defetizma na istoj.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-n ... /210725045

Helem, napisah na temi o Miletu, samo opušteno.

Bilo bi lijepo fakat da ne prolazimo kroz razna sranja ne samo glede ovoga al' jbga sami smo "zaiskali" isto dozvoljavajući izdajnicima iz SDA da nam kroje kapu sve ove godine. Kome nije jasno da su nam oni upravo najveći neprijatelji ondaK mu se ništa i ne vrijedi objašnjavati.

Glede pojačane aktivnosti policijskih snaga u IS, opušteno samo, pojačana kontrola saobraćaja u cilju sankcionisanja alkoholiziranih i vozača pod uticajem droga ili psihoaktivnih supstanci. Prošlu noć sam prolazio a i za koji sat ću opet preko Krupca za Igman, traje tri dana, petak, subota, nedjelja.

Javite mi kad počnu pozivi za ratni raspored, da ne živim u mraku.
:thumbup:
nemoj mi sirit defetizam Allahati... :mrgreen:

internet jurisnici u booojjjjj... TEKBIIIIRRRRRRRRRRR
User avatar
FantomX
Posts: 106
Joined: 31/05/2020 22:59
Location: Zapad

#407 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by FantomX »

Ma Dodi ako se dobro zaljulja stolica ispalit će se on u Rusiju. Boli njega ćuna za RSom i srpskim interesima. Njemu je bitna lova i moć, ako to ne može imati u kontinuitetu, fata se on noge.
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#408 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Project Ashe »

ilkbahar wrote: 25/07/2021 12:46 E sto nam ga Incko uvali za kraj :bih:


Ispade radi u priog BiH a ustvati ovo je potkopavanje...moglo se pretppstaviti reakcija RS i domino efekt
Šta bi ti da se srbima izvinemo za genocid u srebreici i zamolimo da sledeći put budu humaniji?

Koji si ti kreten.
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#409 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Project Ashe »

NediM17 wrote: 25/07/2021 12:44
Škobo Habu wrote: 25/07/2021 12:11

Šta bi ovim Dodik napravio?

Da mu Srbi iz Lukavice moraju preko Brčkog za Banja Luku?

Kao da na taj način Dodik ne vodi u ekonomsku izolaciju RS?
A mi bi kao negdje mogli maknut, UZP ne bi sjedio skrstenih ruku, ostalo bi ti ovo malo "zemljice Bosne", niti imas izlaz na more, ne kontrolises nijedan GP osim u USK, a i kako doci do tamo.
Nimalo zavidan polozaj, tako da opet kazem, ostaje nam se uzdat' u "brata Joea" kakav god je, jer velikog izbora nemamo.
1992 nam je isto bilo pa smo im opet jebali mater i četama i UZP-ovcima, ali naravno vi dijasporaši sto sve gledali iz udobne hladovine.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#410 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by ilkbahar »

vaučer wrote: 25/07/2021 14:26
ilkbahar wrote: 25/07/2021 12:46 E sto nam ga Incko uvali za kraj :bih:


Ispade radi u priog BiH a ustvati ovo je potkopavanje...moglo se pretppstaviti reakcija RS i domino efekt
A problema u pm.
Meni nema ništa slađe nego reći fašistima šta ih sljeduje, tebi to izgleda teško pada i strah te konflikta. Nije uopće pitanje regionalne politike nego jesi li spreman braniti minimum civilizacijskih vrijednosti. Hoće na kostima zidati državu i da svi drugi klimaju glavom i prave se glupi - ne ide to.
Jaranko ja vise nisam spreman nista branit....ko je bio u ratu ovde da bude opet rat ne bi osto...mala drzava muslimana sastavljena od dva kantona, na ovom vaktu, u srcu evrope, nema buducnost, nazalost, a posebbo uz cinjenicu da nam sav podmladak ode u njemacku....i tr3ba sad podkuhat corbu sa nekom nebitnom zakonskom odredbom, koja nam zrtve nece vratiti, nit ce promjeniti razmisljanje i stavove druge strane....a ocigldno im bar usta nije zapusila....
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11511
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#411 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by japin_mutapi »

Da li će banke i međunarodne finansijske institucije uskratiti kredite entitetu, gradovima i opštinama koje vode stranke i ljudi koji negiraju genocid?
To bi im bio najveći udarac i promijenilo bi retoriku i kompletnu političku scenu u RS.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#412 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by high_volume »

Poštujući volju svojih konstitutivnih naroda i građana da obrazuju i očuvaju Republiku Srpsku i da ustavno uređenje Republike utemelje na poštovanju ljudskog dostojanstva, slobode i jednakosti, nacionalnoj ravnopravnosti, demokratskim institucijama, vladavini prava, socijalnoj pravdi, pluralističkom društvu, garantovanju i zaštiti ljudskih sloboda i prava kao i prava manjinskih grupa u skladu sa međunarodnim standardima, zabrani diskriminacije i uvažavanju pravila tržišne ekonomije; u želji da obezbijedi mir, toleranciju i opšte blagostanje; u namjeri da doprinese razvoju prijateljskih odnosa među narodima i državama; izražavajući opredjeljenost Republike Srpske za potpuno poštovanje i dosljedno primjenjivanje Opšteg okvirnog sporazuma o miru za Bosnu i Hercegovinu, kojim se nedvosmisleno prihvata, potvrđuje i garantuje ustavnopravni položaj Republike Srpske, kao jednog od dva entiteta u sastavu Bosne i Hercegovine, Narodna skupština Republike Srpske donosi USTAV Republike Srspke..

Teritorija Republike je jedinstvena, nedjeljiva i neotuđiva...
KRIVIČNI ZAKON Republike Srpske:
Pozivanje na nasilnu promjenu ustavnog uređenja Republike Srpske
Član 294.
(1) Ko u namjeri ugrožavanja ustavnog uređenja ili bezbjednosti Republike Srpske, poziva ili podstiče da se silom promijeni njeno ustavno uređenje ili svrgnu najviši predstavnici organa vlasti, kazniće se kaznom zatvora od jedne do osam godina.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#413 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by ilkbahar »

Project Ashe wrote: 25/07/2021 14:46
ilkbahar wrote: 25/07/2021 12:46 E sto nam ga Incko uvali za kraj :bih:


Ispade radi u priog BiH a ustvati ovo je potkopavanje...moglo se pretppstaviti reakcija RS i domino efekt
Šta bi ti da se srbima izvinemo za genocid u srebreici i zamolimo da sledeći put budu humaniji?

Koji si ti kreten.
Jasta ako nije crno onda je bijelo, ko ne glasa za Bakira taj je protv Bosne i sl. Parole....
Koliko znam Genocid je uvrdjen pravosnaznom sudskom odlukom....a ljudi imaju pravo da laprdaju...psi laju karavane prolaze....mi dobili zadovoljstinu a oni nek laju....sta je Bosna ovim zakonom dobila? Realno? Osim da nas pokokaju ko macice ?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18042
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#414 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by GandalfSivi »

Škobo Habu wrote: 25/07/2021 12:11
Rothmans wrote: 25/07/2021 11:53

Zapravo , covjek radi sta hoce i niko mu pera ne moze odbit. Prica o famoznim posljedicama je uspavanka za bosnjake sve do trenutka kad dodju pred svrsen cin.
Vojne sile sto se tice imaju vjerovatno kao i mi, plus srbiju, a iskreno mislim i da im i ne treba. Sutra nek parmak u toj njihovoj skupstini donese odluku o secesiji i nek ti stavi po policijsku patrolu na putnim pravcima gdje granice fbih i rs , sta bi mi ? Jos nek ti i hrvati skontaju priliku , pa i oni urade slicno , ma milina. A mogu, vidio si kako onaj okrene autobuse .
Srbima bi samo bilo pametno da ne pocnu udarat to malo nesrpskog zivlja sto je zaglavilo u njihovoj republici i oni su na konju. Kakve posljedice, kakvi bakraci . Poklali tolko naroda da zaokruze tu nakaradu , nekolicina ih odlezala ili lezi za to, a za nagradu dobili priznat dio bosne.
Šta bi ovim Dodik napravio?

Da mu Srbi iz Lukavice moraju preko Brčkog za Banja Luku?

Kao da na taj način Dodik ne vodi u ekonomsku izolaciju RS?
Kako preko Brckog? To imaju gore neki koridor ili sta?
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#415 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Billy The Pljuc »

pici wrote: 25/07/2021 14:36
Billy The Pljuc wrote: 25/07/2021 14:33 Ja teme i defetizma na istoj.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-n ... /210725045

Helem, napisah na temi o Miletu, samo opušteno.

Bilo bi lijepo fakat da ne prolazimo kroz razna sranja ne samo glede ovoga al' jbga sami smo "zaiskali" isto dozvoljavajući izdajnicima iz SDA da nam kroje kapu sve ove godine. Kome nije jasno da su nam oni upravo najveći neprijatelji ondaK mu se ništa i ne vrijedi objašnjavati.

Glede pojačane aktivnosti policijskih snaga u IS, opušteno samo, pojačana kontrola saobraćaja u cilju sankcionisanja alkoholiziranih i vozača pod uticajem droga ili psihoaktivnih supstanci. Prošlu noć sam prolazio a i za koji sat ću opet preko Krupca za Igman, traje tri dana, petak, subota, nedjelja.

Javite mi kad počnu pozivi za ratni raspored, da ne živim u mraku.
:thumbup:
nemoj mi sirit defetizam Allahati... :mrgreen:

internet jurisnici u booojjjjj... TEKBIIIIRRRRRRRRRRR
Moj Pici, boj se ovna boj se govna.

Slažem se ja sa većinom da ne treba zaboraviti i da treba biti izuzetno oprezan ali da treba živjeti u strahu svakodnevno e to mi je baš van pameti. Petnaest godina živi ova tema i izvukoše je iz podruma, svo to vrijeme se ništa nije desilo i neće se desiti ni u skorijoj budućnosti. Ja barem ne vidim da hoće, sa svim ovim dešavanjima unutar BiH a i šire, mada uopšte ne sumnjam da ima glava koje bi se upustile u tu vrstu avanturizma.

Ovaj se sistem mora urušiti kompletan a da bismo gradili normalnu državu moramo se riješiti najvećeg od svih zala, ovih što si ih boldirao. Nisam ja dijelio Bosnu, nisam ja raseljavao sopstveni narod iz manjeg entiteta, nisam ja pomagao isti ne samo čisteći ga etnički nego u svakom drugom pogledu, finansijski, trgovinom i instalacijom kadrova itd.itd.

Podugačka je lista zločina SDA naspram ne samo sopstvenog naroda nego uopšteno svima koji naseljavaju BiH.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#416 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by spreca »

Koji pesimizam kod ovih SDA balijandera,vec se usrali,koji vam je kurac, vec se predali :lol:
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#417 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Project Ashe »

ilkbahar wrote: 25/07/2021 14:53
Project Ashe wrote: 25/07/2021 14:46
Šta bi ti da se srbima izvinemo za genocid u srebreici i zamolimo da sledeći put budu humaniji?

Koji si ti kreten.
Jasta ako nije crno onda je bijelo, ko ne glasa za Bakira taj je protv Bosne i sl. Parole....
Koliko znam Genocid je uvrdjen pravosnaznom sudskom odlukom....a ljudi imaju pravo da laprdaju...psi laju karavane prolaze....mi dobili zadovoljstinu a oni nek laju....sta je Bosna ovim zakonom dobila? Realno? Osim da nas pokokaju ko macice ?
dobila je to da više nećemo na TV-u gledati dodika i bratiju kako negoiraju genocid, dobila je to da će udžbenici i genocidnom brlogu morati biti promijenjeni, svašta nešto što ni ne možeš zamisliti smo dobili.
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#418 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Project Ashe »

spreca wrote: 25/07/2021 15:02 Koji pesimizam kod ovih SDA balijandera,vec se usrali,koji vam je kurac, vec se predali :lol:
I ja sam to primjetio, nevjerovatno, mislim da su to ili prikriveni četnici ili dijasporaši koji su iz 5 minhenske oklopne se borili za BiH.
NediM17
Posts: 21496
Joined: 05/11/2009 11:49

#419 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by NediM17 »

spreca wrote: 25/07/2021 15:02 Koji pesimizam kod ovih SDA balijandera,vec se usrali,koji vam je kurac, vec se predali :lol:
Rece covjek i odleti sa vjesalicom suha mesa put majcice Rusije. :run:
Ali vjerujem da bi nasao nacina da se vrati ako bude potrebe. :lol:
Last edited by NediM17 on 25/07/2021 15:35, edited 1 time in total.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#420 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by ilkbahar »

Project Ashe wrote: 25/07/2021 15:22
ilkbahar wrote: 25/07/2021 14:53

Jasta ako nije crno onda je bijelo, ko ne glasa za Bakira taj je protv Bosne i sl. Parole....
Koliko znam Genocid je uvrdjen pravosnaznom sudskom odlukom....a ljudi imaju pravo da laprdaju...psi laju karavane prolaze....mi dobili zadovoljstinu a oni nek laju....sta je Bosna ovim zakonom dobila? Realno? Osim da nas pokokaju ko macice ?
dobila je to da više nećemo na TV-u gledati dodika i bratiju kako negoiraju genocid, dobila je to da će udžbenici i genocidnom brlogu morati biti promijenjeni, svašta nešto što ni ne možeš zamisliti smo dobili.
Ok, je li se to jede?
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#421 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by zrakomlat »

NediM17 wrote: 25/07/2021 12:44
Škobo Habu wrote: 25/07/2021 12:11

Šta bi ovim Dodik napravio?

Da mu Srbi iz Lukavice moraju preko Brčkog za Banja Luku?

Kao da na taj način Dodik ne vodi u ekonomsku izolaciju RS?
A mi bi kao negdje mogli maknut, UZP ne bi sjedio skrstenih ruku, ostalo bi ti ovo malo "zemljice Bosne", niti imas izlaz na more, ne kontrolises nijedan GP osim u USK, a i kako doci do tamo.
Nimalo zavidan polozaj, tako da opet kazem, ostaje nam se uzdat' u "brata Joea" kakav god je, jer velikog izbora nemamo.
UZP ekipa je bezopasna potpuno u tom smislu. Sve što trenutno imaju i zatežu, rezultat je nekih ustupaka dobijenih od "naših" predstavnika u političkim trgovinama a ne što su jaki.
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#422 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by archi_a »

Ne jede se to, al zato slama :D

Image
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#423 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Rothmans »

Škobo Habu wrote: 25/07/2021 12:11
Rothmans wrote: 25/07/2021 11:53

Zapravo , covjek radi sta hoce i niko mu pera ne moze odbit. Prica o famoznim posljedicama je uspavanka za bosnjake sve do trenutka kad dodju pred svrsen cin.
Vojne sile sto se tice imaju vjerovatno kao i mi, plus srbiju, a iskreno mislim i da im i ne treba. Sutra nek parmak u toj njihovoj skupstini donese odluku o secesiji i nek ti stavi po policijsku patrolu na putnim pravcima gdje granice fbih i rs , sta bi mi ? Jos nek ti i hrvati skontaju priliku , pa i oni urade slicno , ma milina. A mogu, vidio si kako onaj okrene autobuse .
Srbima bi samo bilo pametno da ne pocnu udarat to malo nesrpskog zivlja sto je zaglavilo u njihovoj republici i oni su na konju. Kakve posljedice, kakvi bakraci . Poklali tolko naroda da zaokruze tu nakaradu , nekolicina ih odlezala ili lezi za to, a za nagradu dobili priznat dio bosne.
Šta bi ovim Dodik napravio?

Da mu Srbi iz Lukavice moraju preko Brčkog za Banja Luku?

Kao da na taj način Dodik ne vodi u ekonomsku izolaciju RS?
Mislim da prica o ekonomiji ne pije vode u slucaju srba. Libo ih racku za ekonomijom sve dok mogu srbovat. Isto tako , ici ce oni za banja luku preko sejsela samo da sa nama nemaju nista. Srbi, a i hrvati jednostavno imaju cilj, odlucnost i svoje 'ja' bez obzira koliko to tesko bilo shvatljivo jednom prosjecnom bosnji koji tokom cijelog svog postojanja ne zna jel pos'o il dos'o , nit' zna svoje ime, nit' obiljezje, nit' jezik ,nit' drzavu. Pateticno

Ev vidim ,vec se na temi pocelo psovat na aliju. Sta ce ono kad je njemu kukavicluk i izdaja usadjeno u najsitniji atom njegovog bica i njemu je lakse i draze cacu svog prodat, nego stat pravom neprijatelju na megdan. Jes eto, psuj aliji majku, to ce te spasit od sudbine koju su ti dusmani namijenili.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#424 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by daddy-kool »

Nadam se da ce razum prevladati i da nekoj budali nece na um pasti glupost kakva je otcjepljenje RS. Nema zaista potrebe narod stavljati u poziciju da brine za zivot i imovinu, Srbi u BiH imaju autonomiju takvu da ja ne poznajem nesto slicno na ovom svijetu.

Proglasavanje nezavisnosti je crvena linija i to za sobom vuce vojni odgovor. Zapadni dio bi bio nezavisan mozda 15 dana a istocni mjesec ili dva. I promijenilo bi se uredjenje naravno, ovakav tip autonomije bi bio ukinut.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#425 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by daddy-kool »

zrakomlat wrote: 25/07/2021 15:36
UZP ekipa je bezopasna potpuno u tom smislu. Sve što trenutno imaju i zatežu, rezultat je nekih ustupaka dobijenih od "naših" predstavnika u političkim trgovinama a ne što su jaki.
Naravno.
Post Reply