Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

User avatar
House
Posts: 46560
Joined: 17/03/2010 15:36

#551 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by House »

Hakiz wrote: 26/07/2021 17:56
shbc wrote: 26/07/2021 17:42
Ne kontam vas zaista. Trazite od ljudi da svjesno se izlazu bolesti samo zato sto im je jedina mogucnost vakcinacije u Srbiji.
Ima ljudi koji ne bi u Srbiju po vakcinu, pa makar. I sam sam ti takav.
+1
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#552 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by General War »

shbc wrote: 26/07/2021 17:42
costacurta wrote: 26/07/2021 11:46

Zamisli samo da se ovom logikom 92. pognulo glavu i digli ruke? "Nemojte ih provocirati, dajte im šta žele. Izgićete dzaba, jbeš državu i slobodu".
Kad god iz Tz dođem u Sa, odem na Kovače, proučim Fatihu i zatražim oprosta od NJIH, koji su nas životima svojim zadužili. A šta smo mi uradili? Pogan smo ispali prema NJIMA i ovi što kradu i mi što ćutimo.
U Brazliu se diglo na noge i staro i mlado, mlate se sa Policijom, protestvuju protiv predsjednika, Francuska, Njemačka gore, onaj se Nijemac smije na pressu zbog poplava javnost traži linč.
Dodik ni Vučić ni Plenković ni Čović me ne interesuju, hoću da mi MOJI ispostave račune, od koga se tražilo, koliko se dobilo, koliko se podijelilo, donirano kome i koliko......... jedne ebene maske niti testa nisam uradio ili dobio besplatno, došo su hiljade tona donacija.
Kako država nema PCR testova a Plava poliklinika od početka pandemije ih ima? Kako oni Fadile nabaviše, što nisi vidio sa ljudima pa i ti tako. Ja kad se zarazih iako mi se svaki mjesec odbija za zdravstvo od plate moradoh dati 300KM za terapiju. Tu treba tražiti krivce i odgovorne, tu stvari treba mijenjati, zbog generacija koje dolaze a i Bgmi i zbog Onih koji živote položiše. Ne vjerujem da bi bili sretni da sve ovo vide :(
I sta predlazes? Da se ne vakcinisemo i cekamo da nas COVID dovrsi jer nasa vlast nije bila sposobna da obezbjedi imunizaciju, a jedina alternativa su mrski Srbi?

Ne kontam vas zaista. Trazite od ljudi da svjesno se izlazu bolesti samo zato sto im je jedina mogucnost vakcinacije u Srbiji.
:-)
Ja to tako uopste nisam razumio post vec naprotiv, covjek hoce da neko od branilaca njegovog naroda polozi racune, kako smo zavrsili ovdje.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#553 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by oruzana_pobuna »

House wrote: 26/07/2021 17:59
Hakiz wrote: 26/07/2021 17:56

Ima ljudi koji ne bi u Srbiju po vakcinu, pa makar. I sam sam ti takav.
+1
+1
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#554 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by General War »

Hakiz wrote: 26/07/2021 17:56
shbc wrote: 26/07/2021 17:42
Ne kontam vas zaista. Trazite od ljudi da svjesno se izlazu bolesti samo zato sto im je jedina mogucnost vakcinacije u Srbiji.
Ima ljudi koji ne bi u Srbiju po vakcinu, pa makar. I sam sam ti takav.
A koliko ti je godina ako se smije znati? Predpostavljam da nisi u rizicnoj grupi, jel tako?
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#555 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Hakiz »

General War wrote: 26/07/2021 18:03
Hakiz wrote: 26/07/2021 17:56

Ima ljudi koji ne bi u Srbiju po vakcinu, pa makar. I sam sam ti takav.
A koliko ti je godina ako se smije znati? Predpostavljam da nisi u rizicnoj grupi, jel tako?
12.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#556 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by General War »

Hakiz wrote: 26/07/2021 18:05
General War wrote: 26/07/2021 18:03
A koliko ti je godina ako se smije znati? Predpostavljam da nisi u rizicnoj grupi, jel tako?
12.
Eto vidis, :thumbup:
nisi ni skontao pitanje, a ni poentu.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#557 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Hakiz »

General War wrote: 26/07/2021 18:17
Hakiz wrote: 26/07/2021 18:05

12.
Eto vidis, :thumbup:
nisi ni skontao pitanje, a ni poentu.
Tako je.
pemanapemani
Posts: 5333
Joined: 09/09/2008 15:12

#558 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by pemanapemani »

oruzana_pobuna wrote: 26/07/2021 18:02
House wrote: 26/07/2021 17:59

+1
+1
+1
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#559 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by spreca »

shbc wrote: 26/07/2021 17:42
costacurta wrote: 26/07/2021 11:46

Zamisli samo da se ovom logikom 92. pognulo glavu i digli ruke? "Nemojte ih provocirati, dajte im šta žele. Izgićete dzaba, jbeš državu i slobodu".
Kad god iz Tz dođem u Sa, odem na Kovače, proučim Fatihu i zatražim oprosta od NJIH, koji su nas životima svojim zadužili. A šta smo mi uradili? Pogan smo ispali prema NJIMA i ovi što kradu i mi što ćutimo.
U Brazliu se diglo na noge i staro i mlado, mlate se sa Policijom, protestvuju protiv predsjednika, Francuska, Njemačka gore, onaj se Nijemac smije na pressu zbog poplava javnost traži linč.
Dodik ni Vučić ni Plenković ni Čović me ne interesuju, hoću da mi MOJI ispostave račune, od koga se tražilo, koliko se dobilo, koliko se podijelilo, donirano kome i koliko......... jedne ebene maske niti testa nisam uradio ili dobio besplatno, došo su hiljade tona donacija.
Kako država nema PCR testova a Plava poliklinika od početka pandemije ih ima? Kako oni Fadile nabaviše, što nisi vidio sa ljudima pa i ti tako. Ja kad se zarazih iako mi se svaki mjesec odbija za zdravstvo od plate moradoh dati 300KM za terapiju. Tu treba tražiti krivce i odgovorne, tu stvari treba mijenjati, zbog generacija koje dolaze a i Bgmi i zbog Onih koji živote položiše. Ne vjerujem da bi bili sretni da sve ovo vide :(
I sta predlazes? Da se ne vakcinisemo i cekamo da nas COVID dovrsi jer nasa vlast nije bila sposobna da obezbjedi imunizaciju, a jedina alternativa su mrski Srbi?

Ne kontam vas zaista. Trazite od ljudi da svjesno se izlazu bolesti samo zato sto im je jedina mogucnost vakcinacije u Srbiji.
Lakse je oticu u srbiju po vakcinu nego dici zadnicu izaci na ulicu i traziti bezuslovne ostavke
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#560 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by zrakomlat »

SuperSy wrote: 26/07/2021 01:55 Hipotetički da se sutra RS pokuša odcijepiti ja bih potpuno ravnodušno prihvatio. Stavise, prizeljkujem da to urade pa da iskoristim priliku i da odem iz ove vukojebine. Naravno da me niko nece docekati rasirenih ruku, ali iole normalna država bi mi pružila priliku da zivim i radim za razliku od moje domovine.
Pa možeš i sad, šta te spriječava da odeš?
Last edited by zrakomlat on 26/07/2021 18:44, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#561 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by spreca »

zrakomlat wrote: 26/07/2021 18:40
SuperSy wrote: 26/07/2021 01:55 Hipotetički da se sutra RS pokuša odcijepiti ja bih potpuno ravnodušno prihvatio. Stavise, prizeljkujem da to urade pa da iskoristim priliku i da odem iz ove vukojebine. Naravno da me niko nece docekati rasirenih ruku, ali iole normalna država bi mi pružila priliku da zivim i radim za razliku od moje domovine.
Pa možeš i sad, šta te spriječava da odeš?
Dok nisu granice zatvorili :lol:
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#562 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by zrakomlat »

spreca wrote: 26/07/2021 18:43
zrakomlat wrote: 26/07/2021 18:40

Pa možeš i sad, šta te spriječava da odeš?
Dok nisu granice zatvorili :lol:
Pa da. Kad afganistanci mogu pješke preko 77 gora i 7 mora pješke, može i on vala busom u Njemačku. Turistički 3 mjeseca ima pravo, pa nek traži od Švaba da mu pruže priliku.
User avatar
shbc
Posts: 3320
Joined: 20/07/2012 12:13

#563 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by shbc »

General War wrote: 26/07/2021 18:01
shbc wrote: 26/07/2021 17:42

I sta predlazes? Da se ne vakcinisemo i cekamo da nas COVID dovrsi jer nasa vlast nije bila sposobna da obezbjedi imunizaciju, a jedina alternativa su mrski Srbi?

Ne kontam vas zaista. Trazite od ljudi da svjesno se izlazu bolesti samo zato sto im je jedina mogucnost vakcinacije u Srbiji.
:-)
Ja to tako uopste nisam razumio post vec naprotiv, covjek hoce da neko od branilaca njegovog naroda polozi racune, kako smo zavrsili ovdje.
Uprati diskusiju. Krenulo je od jednog forumasa koji je predlozio da se ne vakcinisemo u Srbiji zbog reakcija na zakon o zabrani negiranja genocida. Na sta sam ja odgovorio da je glupost da ljudi dovode u opasnost vlastite zivote zbog toga. I onda je na osnovu toga krenulo povijanje kicme pred cetnicima i ostala spika.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#564 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Sociolog »

Zaigrali su se momacki

Vidjeti cemo koliko ce se ovo podrzavati.

Kockarski , hazaderski potez
User avatar
pepeljara
Posts: 6549
Joined: 22/08/2003 00:00

#565 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by pepeljara »

spreca wrote: 26/07/2021 18:38 Lakse je oticu u srbiju po vakcinu nego dici zadnicu izaci na ulicu i traziti bezuslovne ostavke
bili, ljudi ustajali, dizali palili, i sta ,poslase ih u plenume....

btw +1
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#566 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by costacurta »

shbc wrote: 26/07/2021 17:42
costacurta wrote: 26/07/2021 11:46

Zamisli samo da se ovom logikom 92. pognulo glavu i digli ruke? "Nemojte ih provocirati, dajte im šta žele. Izgićete dzaba, jbeš državu i slobodu".
Kad god iz Tz dođem u Sa, odem na Kovače, proučim Fatihu i zatražim oprosta od NJIH, koji su nas životima svojim zadužili. A šta smo mi uradili? Pogan smo ispali prema NJIMA i ovi što kradu i mi što ćutimo.
U Brazliu se diglo na noge i staro i mlado, mlate se sa Policijom, protestvuju protiv predsjednika, Francuska, Njemačka gore, onaj se Nijemac smije na pressu zbog poplava javnost traži linč.
Dodik ni Vučić ni Plenković ni Čović me ne interesuju, hoću da mi MOJI ispostave račune, od koga se tražilo, koliko se dobilo, koliko se podijelilo, donirano kome i koliko......... jedne ebene maske niti testa nisam uradio ili dobio besplatno, došo su hiljade tona donacija.
Kako država nema PCR testova a Plava poliklinika od početka pandemije ih ima? Kako oni Fadile nabaviše, što nisi vidio sa ljudima pa i ti tako. Ja kad se zarazih iako mi se svaki mjesec odbija za zdravstvo od plate moradoh dati 300KM za terapiju. Tu treba tražiti krivce i odgovorne, tu stvari treba mijenjati, zbog generacija koje dolaze a i Bgmi i zbog Onih koji živote položiše. Ne vjerujem da bi bili sretni da sve ovo vide :(
I sta predlazes? Da se ne vakcinisemo i cekamo da nas COVID dovrsi jer nasa vlast nije bila sposobna da obezbjedi imunizaciju, a jedina alternativa su mrski Srbi?

Ne kontam vas zaista. Trazite od ljudi da svjesno se izlazu bolesti samo zato sto im je jedina mogucnost vakcinacije u Srbiji.
:roll:
E jbga.
Par puta pročitaj moj post.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#567 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by General War »

shbc wrote: 26/07/2021 18:54
General War wrote: 26/07/2021 18:01
:-)
Ja to tako uopste nisam razumio post vec naprotiv, covjek hoce da neko od branilaca njegovog naroda polozi racune, kako smo zavrsili ovdje.
Uprati diskusiju. Krenulo je od jednog forumasa koji je predlozio da se ne vakcinisemo u Srbiji zbog reakcija na zakon o zabrani negiranja genocida. Na sta sam ja odgovorio da je glupost da ljudi dovode u opasnost vlastite zivote zbog toga. I onda je na osnovu toga krenulo povijanje kicme pred cetnicima i ostala spika.
Ma ja, treba kod njega u sVecku se vakcinisati, znas ono za gloginje i qurac kako se kaze, jos ako mu je dvadeset godina.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4111
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#568 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

spreca wrote: 26/07/2021 18:38
shbc wrote: 26/07/2021 17:42

I sta predlazes? Da se ne vakcinisemo i cekamo da nas COVID dovrsi jer nasa vlast nije bila sposobna da obezbjedi imunizaciju, a jedina alternativa su mrski Srbi?

Ne kontam vas zaista. Trazite od ljudi da svjesno se izlazu bolesti samo zato sto im je jedina mogucnost vakcinacije u Srbiji.

Lakse je oticu u srbiju po vakcinu nego dici zadnicu izaci na ulicu i traziti bezuslovne ostavke
:thumbup:

To je to.

U drugim zemljama na desetine, pa i stotine hiljada, izadje da protestuje, a u BiH par desitina, rijetko i stotina.

Pa nece Dzo i Andja da rijesavaju probleme u BiH koje sami gradjani mogu rijesiti. 8-)
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#569 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by pici »

cepaj mileeeeeee :bih:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#570 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by high_volume »

Ova priča o nekakvim referendumima u RS za otcjepljenje, iz raznoraznih razloga, samo je jeftini spin, jer je pravno nemoguć. Jednako bi bilo kao da neka općinska ili opštinska uprava u BiH poželi da se "otcijepi" :-) Znaju ovo i Dodik, ali i ostali visoki političari u BiH, u oba entiteta. I svima odgovara, jer, na jednoj strani homogenizira "sve Srbe", uključujući i opoziciju, a s druge strane ukazuje na "loše Srbe", koji hoće da im unište državu, jednako tako homogenizirajući interese oko svojih političkih lidera. A lideri i njihove stranke i pripadajući ministri na visokim pozicijama, i dalje ne rade ništa. Ništa, u smislu stvaranja uslova za privredni i ekonomski razvoj. Jer, da je, npr. Federacija privredno i ekonomski snažnija i sposobnija za visoke plaće, za nova radna mjesta, za razne benefite radnicima itd. nijednom "Srbinu" iz RS ne bi palo na pamet ni da pogleda Dodika i njegovu referendumsku mantru, već bi, odavno već, bio otjeran i pravosudno procesuiran. :-)
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#571 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Truba »

referendum nije realan niti je otcepljenje moguće

ali postoji opcija da bude neka rezolucija skupštine koja će stajati u ladicama desetcima godina

i da će se čekati pogodan međunarodni momenat da se pokrene

to ne ovisi od srba
mislim na neovisnost

mirovni sporazum može oboriti samo novi mirovni sporazum novim ratom jelte

što opet nije moguće
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2574
Joined: 16/05/2015 12:49

#572 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by SpecialOffer »

SuperSy wrote: 26/07/2021 01:55 Hipotetički da se sutra RS pokuša odcijepiti ja bih potpuno ravnodušno prihvatio. Stavise, prizeljkujem da to urade pa da iskoristim priliku i da odem iz ove vukojebine. Naravno da me niko nece docekati rasirenih ruku, ali iole normalna država bi mi pružila priliku da zivim i radim za razliku od moje domovine.
Ti si onda jedna jako nesnalazljiva (da ne iskoristim tezi izraz) osoba ako ti za odlazak iz drzave treba raspad iste. Sad svako ko zeli i ko ima zrno pamet moze napustiti drzavu na 1000 nacina.

A koliko je ovaj post bez smisla (da ne iskoristim tezi izraz) da sam na tvom mjestu izbrisao bih ga da mi se ne smiju.
Last edited by SpecialOffer on 30/07/2021 11:38, edited 1 time in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#573 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Altsa »

SpecialOffer wrote: 30/07/2021 11:15
SuperSy wrote: 26/07/2021 01:55 Hipotetički da se sutra RS pokuša odcijepiti ja bih potpuno ravnodušno prihvatio. Stavise, prizeljkujem da to urade pa da iskoristim priliku i da odem iz ove vukojebine. Naravno da me niko nece docekati rasirenih ruku, ali iole normalna država bi mi pružila priliku da zivim i radim za razliku od moje domovine.
Ti si onda jedna jako nesnalazljiva (da ne iskoristim tezi izraz) osoba ako ti za odlazak iz drzave treba za to. Sad svako ko zeli i ko ima zrno pamet moze napustiti drzavu na 1000 nacina.

A koliko je ovaj post bez smisla (da ne iskoristim tezi izraz) da sam na tvom mjestu izbrisao bih ga da mi se ne smiju.
Ceka lik odcjepljenje da se ispali iz BiH :lol: . Da si sposoban i da imas znanja i umijeca vec bi otisao iz BiH ako vec zelis i nasao posao u inostranstvu. Ali kurko. Cekas da budes ratni migrant pa da se uvalis negdje u Svecku na njihove jasle i socijalu.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#574 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Hajvan »

Na stranu sto je nesnalazljiv i nesposoban, ali je i jako pokvaren sa naznakama sociopatskog ponasanja, cim priziva/zeli zlo i nedace velikom broju ljudi
Aldzo
Posts: 28
Joined: 22/04/2021 12:21

#575 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Aldzo »

SpecialOffer wrote: 30/07/2021 11:15
SuperSy wrote: 26/07/2021 01:55 Hipotetički da se sutra RS pokuša odcijepiti ja bih potpuno ravnodušno prihvatio. Stavise, prizeljkujem da to urade pa da iskoristim priliku i da odem iz ove vukojebine. Naravno da me niko nece docekati rasirenih ruku, ali iole normalna država bi mi pružila priliku da zivim i radim za razliku od moje domovine.
Ti si onda jedna jako nesnalazljiva (da ne iskoristim tezi izraz) osoba ako ti za odlazak iz drzave treba raspad iste. Sad svako ko zeli i ko ima zrno pamet moze napustiti drzavu na 1000 nacina.

A koliko je ovaj post bez smisla (da ne iskoristim tezi izraz) da sam na tvom mjestu izbrisao bih ga da mi se ne smiju.
I tamo bi se zalio, tesko je dijaspori..
Post Reply