Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#501 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by tindbe »

Već je vrijeme da se održi neka Parada odcjepljenja, možda i Festival nezavisnosti, svake godine da se obilježava, nešto kao Oktoberfest.
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#502 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by SuperSy »

Hipotetički da se sutra RS pokuša odcijepiti ja bih potpuno ravnodušno prihvatio. Stavise, prizeljkujem da to urade pa da iskoristim priliku i da odem iz ove vukojebine. Naravno da me niko nece docekati rasirenih ruku, ali iole normalna država bi mi pružila priliku da zivim i radim za razliku od moje domovine.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#503 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by ¤ jelena ¤ »

Koliko je hiljada ljudi otišlo iz ove zemlje jer im je dosta više tog matorog tinejdžera koji eo, već 15 godina ne izlazi iz puberteta?
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1477
Joined: 21/04/2014 17:59

#504 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by tvojkomsija »

Ne znam sta im je sad toliko lose, imaju svoju policiju, svoj sud, svoj skolski program, svoje medije, ustav, izbore, zdravstvo, univerzitete, Srbija moze investirati i graditi bez da pita FBiH i svasta jos nesto. Dakle RS je vec 80% drzava, kad se pogleda sve sto cini jednu drzavu.

I sad se trazi, sto je Inzko nametnuo, da se ne negiraju veliki ratni zlocini, da se ne trlja sol na ranu zrtavama...i toliki je problem prestati s tim i odreci se toga, da se mora ici u nepromisljene avanture?

Republici Srpskoj i njihovim vlastima je valjda u najvisem interesu opstanak Bosne i Hercegovine i Daytona, jer su tako sigurni da ce nastaviti postojati i imati autonomiju. Ako se iz hira srusi Dayton, vise nista nije sigurno, ni entiteti, ni distrikt...a sigurnost gradjana najmanje.
User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#505 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by hatemondays »

bogoljub wrote: 26/07/2021 01:40 Raduje činjenica da ova tema postoji punih 15 godina. I akobogda da postoji dugo dugo. :bih:
Dakle, kada su htjeli da se odvoje to je bilo puno davno kada su se poredili s Crnom gorom. Vele, ako može CG , što ne može Eres.
A onda su se poredili i s Kosovo. I to je vrijeme iza nas.
Danas imamo prijetnju tipa;
Spremni smo se odcijepiti iduće sedmice!
Tinejdžerski !!!
Evo onog Minhauzena sta li ce nam sad slagati....Guslam ti ja guslam, odjednom pade odozgo pada hladna kap za vrat, ispuha chuna ko dushica- PITA ROSPIJA STA TI BI BOLAN -sve receno.
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#506 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Login77777 »

SuperSy wrote: 26/07/2021 01:55 Hipotetički da se sutra RS pokuša odcijepiti ja bih potpuno ravnodušno prihvatio. Stavise, prizeljkujem da to urade pa da iskoristim priliku i da odem iz ove vukojebine. Naravno da me niko nece docekati rasirenih ruku, ali iole normalna država bi mi pružila priliku da zivim i radim za razliku od moje domovine.
To mozes i sada uraditi bez da cekas taj scenario.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#507 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by 88Sioux »

Dugove će da plaćaju poduzetni poduzetnici iz Livna i Duvna. I ovih par što je ostalo u Tuzli i Zenici.
Bossona
Posts: 5117
Joined: 21/12/2020 03:28

#508 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Bossona »

Ovo je dokument na osnovu kojeg se može legalno i legitimno vratiti Ustav Republike Bosne i Hercegovine

Ustavni zakon iz 1995. Skupštine RBiH kojom je zadnji predsjedavao Miro Lazović daje pravo poništenja Daytonskog ugovora i povratak na Republiku BiH, evo pogledajte u Članu 1 piše Ako se Međunarodni mirovni sporazum za BiH i Ustav BiH ne budu provodili Parlament Bosne i Hercegovine može proglasiti nevažećim Međunarodni dejtonski mirovni sporazum za Bosnu i Hercegovinu i nastaviti da djeluje kao međunarodno priznata, suverena i nezavisna država u skladu sa Ustavom Republike Bosne i Hercegovine a odlično znamo da se Dayton godinama kršio i nisu sprovedeni mnogi amandmani i da Anex 7. Daytona nije ispoštovan.
Sasvim je nebitno da li će to uraditi budući, sadašnji ili tadašnji predsjednik Skupštine Miro Lazović.

Na osnovu ove odluke Skupštine Republike Bosne i Hercegovine zadržava pravo da sazove i obnovi skupštinu Republike BiH i da se pozove na ovaj postojeći dokument Skupštine RBiH od 12.12.1995. godine - Službeni list RBiH broj 49/95 to jest podrškom većine poslanika Parlamenta Skupštine BiH proglasi Daytona nevažećim i povrati Ustav Republike BiH.

Image
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#509 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by spreca »

Post Postao/la 88Sioux » 26/07/2021 10:32

Dugove će da plaćaju poduzetni poduzetnici iz Livna i Duvna. I ovih par što je ostalo u Tuzli i Zenici.
Gdje kupujes te tablete
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#510 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by ¤ jelena ¤ »

Kad je ta famozna the sjednica danas?


Eeee, da je narod, ko što nije...
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#511 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by 88Sioux »

spreca wrote: 26/07/2021 09:37
Post Postao/la 88Sioux » 26/07/2021 10:32

Dugove će da plaćaju poduzetni poduzetnici iz Livna i Duvna. I ovih par što je ostalo u Tuzli i Zenici.
Gdje kupujes te tablete
Zaboravih mnogobrojnu i u narednom periodu višestruko pojačanu dijasporu. Pardon.

Nijesu tablete, no prah. Mrčo. :lol:

Ako ne bude dovoljno pokriće najkonstruktivnija grupa građana oličena u stranci prepunoj prvoklasnih neimara i ekonomskih magova.
Last edited by 88Sioux on 26/07/2021 09:55, edited 1 time in total.
User avatar
joint union
Posts: 2838
Joined: 31/01/2006 09:54

#512 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by joint union »

Svi gradjani BiH kojima je ista na srcu momentalno bi trebali, a sve do prestanka harange protiv dopune zakona:

1. Prestati koristiti kablovske operatere iz Srbije ili manjeg entiteta,
2. Prestati koristiti telekom operatere iz Srbije ili manjeg entiteta,
3. Prestati gledati i traziti da se izbace iz seme kablovskih operatera sund programi iz Srbije ili manjeg entiteta. Koji kablovski operater to odbije,
postupiti sa njim prema 1.
4. Prestati kupovati bilo kakve proizvode iz Srbije ili manjeg entiteta,
5. Prestati se vakcinisati u Srbiji i vratiti vakcine manjem entitetu koje su donirali. Zbog toga sto je uopste doslo do ovoga, zestoko kazniti Fadila i co,
makar na izborima.
6. Bojkotovati nastupe izvodjaca sund muzike iz Srbije ili manjeg entiteta, kao i objekte koji im dopuste nastupe (znam da je ovo najteze za izvesti).
...
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#513 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by 88Sioux »

Taj proglas ima manji uticaj od jednog kašlja Jelene Veljače.
User avatar
joint union
Posts: 2838
Joined: 31/01/2006 09:54

#514 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by joint union »

88Sioux wrote: 26/07/2021 09:59 Taj proglas ima manji uticaj od jednog kašlja Jelene Veljače.
Ali veci od potpisa na peticiju.
Btw, jesi se potpis'o?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#515 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by spreca »

88Sioux wrote: 26/07/2021 09:52
spreca wrote: 26/07/2021 09:37
Gdje kupujes te tablete
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nenad-n ... /210726028

Zaboravih mnogobrojnu i u narednom periodu višestruko pojačanu dijasporu. Pardon.

Nijesu tablete, no prah. Mrčo. :lol:

Ako ne bude dovoljno pokriće najkonstruktivnija grupa građana oličena u stranci prepunoj prvoklasnih neimara i ekonomskih magova.
Nedaj se,samo nastavi tako,samo pazi da umjesto Mrco ne stigne Prčo.
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#516 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by SuperSy »

joint union wrote: 26/07/2021 09:55 Svi gradjani BiH kojima je ista na srcu momentalno bi trebali, a sve do prestanka harange protiv dopune zakona:

1. Prestati koristiti kablovske operatere iz Srbije ili manjeg entiteta,
2. Prestati koristiti telekom operatere iz Srbije ili manjeg entiteta,
3. Prestati gledati i traziti da se izbace iz seme kablovskih operatera sund programi iz Srbije ili manjeg entiteta. Koji kablovski operater to odbije,
postupiti sa njim prema 1.
4. Prestati kupovati bilo kakve proizvode iz Srbije ili manjeg entiteta,
5. Prestati se vakcinisati u Srbiji i vratiti vakcine manjem entitetu koje su donirali. Zbog toga sto je uopste doslo do ovoga, zestoko kazniti Fadila i co,
makar na izborima.
6. Bojkotovati nastupe izvodjaca sund muzike iz Srbije ili manjeg entiteta, kao i objekte koji im dopuste nastupe (znam da je ovo najteze za izvesti).
...
Nista od toga necu da uradim. Bojim se da te niko nece slusati. Bio sam na vakcinu i revakcini u Beogradu. Autobus pun Sarajlija 55 putnika koji radije idu u Beogradu nego Zetri. Vakcinisan sam u Beogradskom sajmu vakcinom Pfeizer. Ljubaznost beogradskih doktora spram sarajevskih razlika ko nebo i zemlja Jebe mi se za bh patriotizam. Kada država bude vodila računa o svojim građanima tek onda cu to praktikovati.
Znaci svaku drugu večer ima autobus za 25 km vuče do Beograd. Uvijek gledam najbolji omjer cijena/gramaže gle čuda srbijanski 860 proizvod nude jeftinije proizvode spram bosanskih.
Ne gledam sund proizvode, za kablovsku od srbijanskih kanala gledam arenu. Da ne bih gledao ftv koji pustaju ponovo retardirane serije vizu i lzn.
Kakav bh država puna korupcije, nepotizma. Neka hvala.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#517 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by seoBIH »

joint union wrote: 26/07/2021 09:55 Prestati se vakcinisati u Srbij
Ma mrs na minder s kojeg si sisao. To je moje pravo na život koje mi nije obezbjedjeno u MOJOJ DRZAVI. Botovske glave ni razmisljati ne znaju.
User avatar
joint union
Posts: 2838
Joined: 31/01/2006 09:54

#518 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by joint union »

seoBIH wrote: 26/07/2021 10:10
joint union wrote: 26/07/2021 09:55 Prestati se vakcinisati u Srbij
Ma mrs na minder s kojeg si sisao. To je moje pravo na život koje mi nije obezbjedjeno u MOJOJ DRZAVI. Botovske glave ni razmisljati ne znaju.
Koji ce ti onda drzava? Ti, zajedno sa SDA, rusis ovu drzavu.
Rijecnik gospodski, aferim.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#519 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by tranquil »

Logovan wrote: 25/07/2021 22:50 Tema otvorena 23.05.2006.

A i dalje ko fol moguć referendum. :lol:
Da je forum postojao 1996., tema bi i tada postojala.

Kao i priča o ukidanju RS-a. Kao i priča o trećem entitetu.

To je nekoliko tema koje se "po potrebi" podignu svake godine ili dvije, malo napušu psihozu u ciljnim grupama, obave zadatak homogenizacije ciljnih grupa oko političkih predstavnika koji su za ili protiv tih ideja, i poslije redovno ispušu.
User avatar
joint union
Posts: 2838
Joined: 31/01/2006 09:54

#520 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by joint union »

SuperSy wrote: 26/07/2021 10:07
joint union wrote: 26/07/2021 09:55 Svi gradjani BiH kojima je ista na srcu momentalno bi trebali, a sve do prestanka harange protiv dopune zakona:

1. Prestati koristiti kablovske operatere iz Srbije ili manjeg entiteta,
2. Prestati koristiti telekom operatere iz Srbije ili manjeg entiteta,
3. Prestati gledati i traziti da se izbace iz seme kablovskih operatera sund programi iz Srbije ili manjeg entiteta. Koji kablovski operater to odbije,
postupiti sa njim prema 1.
4. Prestati kupovati bilo kakve proizvode iz Srbije ili manjeg entiteta,
5. Prestati se vakcinisati u Srbiji i vratiti vakcine manjem entitetu koje su donirali. Zbog toga sto je uopste doslo do ovoga, zestoko kazniti Fadila i co,
makar na izborima.
6. Bojkotovati nastupe izvodjaca sund muzike iz Srbije ili manjeg entiteta, kao i objekte koji im dopuste nastupe (znam da je ovo najteze za izvesti).
...
Nista od toga necu da uradim. Bojim se da te niko nece slusati. Bio sam na vakcinu i revakcini u Beogradu. Autobus pun Sarajlija 55 putnika koji radije idu u Beogradu nego Zetri. Vakcinisan sam u Beogradskom sajmu vakcinom Pfeizer. Ljubaznost beogradskih doktora spram sarajevskih razlika ko nebo i zemlja Jebe mi se za bh patriotizam. Kada država bude vodila računa o svojim građanima tek onda cu to praktikovati.
Znaci svaku drugu večer ima autobus za 25 km vuče do Beograd. Uvijek gledam najbolji omjer cijena/gramaže gle čuda srbijanski 860 proizvod nude jeftinije proizvode spram bosanskih.
Ne gledam sund proizvode, za kablovsku od srbijanskih kanala gledam arenu. Da ne bih gledao ftv koji pustaju ponovo retardirane serije vizu i lzn.
Kakav bh država puna korupcije, nepotizma. Neka hvala.
Svako ima pravo na vlastito misljenje i postupke. Neka vode i u to da bi najbolje bilo da nas Srbija i okupira.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#521 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by ¤ jelena ¤ »

Narod da bulji u etikete, pazi hoćel kupit Oazu il Rosu i to će nas izvuć iz govana...

dok masno plaćene glavurde kojima je posao da vode ovu državu rade šta?

Prde u prašinu, prijete referndumom i mrtvi ozbiljni najavljuju ponovnu kandidaturu ako ovako ostane?!

De malo razuma, hljeba ti...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24170
Joined: 08/09/2005 20:08

#522 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by Haris.ba »

tranquil wrote: 26/07/2021 10:14
Logovan wrote: 25/07/2021 22:50 Tema otvorena 23.05.2006.

A i dalje ko fol moguć referendum. :lol:
Da je forum postojao 1996., tema bi i tada postojala.

Kao i priča o ukidanju RS-a. Kao i priča o trećem entitetu.

To je nekoliko tema koje se "po potrebi" podignu svake godine ili dvije, malo napušu psihozu u ciljnim grupama, obave zadatak homogenizacije ciljnih grupa oko političkih predstavnika koji su za ili protiv tih ideja, i poslije redovno ispušu.
Ja bih volio da referendum nije moguc.

Da li se referendum koristi za sve to sto si napisao? Koristi.
Ali, to isto ko da kad bi se stvorile prilike ne bi bio proveden.

Do sada se nisu stvorile prilike. Jesu li sada? Mozda. Vidjecemo ovih dana. Ako ne uspije, opet ce se koristiti za to sto pricas.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#523 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by spreca »

¤ jelena ¤ wrote: 26/07/2021 10:17 Narod da bulji u etikete, pazi hoćel kupit Oazu il Rosu i to će nas izvuć iz govana...

dok masno plaćene glavurde kojima je posao da vode ovu državu rade šta?

Prde u prašinu, prijete referndumom i mrtvi ozbiljni najavljuju ponovnu kandidaturu ako ovako ostane?!

De malo razuma, hljeba ti...
Ovdje vise nisu problem ni politicari koliko narod koji ih podrzava,pa kad im opadne prodaja neka se zamisle zbog cega li je
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#524 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by tranquil »

Haris.ba wrote: 26/07/2021 10:21
tranquil wrote: 26/07/2021 10:14

Da je forum postojao 1996., tema bi i tada postojala.

Kao i priča o ukidanju RS-a. Kao i priča o trećem entitetu.

To je nekoliko tema koje se "po potrebi" podignu svake godine ili dvije, malo napušu psihozu u ciljnim grupama, obave zadatak homogenizacije ciljnih grupa oko političkih predstavnika koji su za ili protiv tih ideja, i poslije redovno ispušu.
Ja bih volio da referendum nije moguc.

Da li se referendum koristi za sve to sto si napisao? Koristi.
Ali, to isto ko da kad bi se stvorile prilike ne bi bio proveden.

Do sada se nisu stvorile prilike. Jesu li sada? Mozda. Vidjecemo ovih dana. Ako ne uspije, opet ce se koristiti za to sto pricas.
Doduše, u pravu si. Sada je drugačije, sada je baš ozbiljno.

Kao što je uostalom bilo i svaki put do sada.
User avatar
nineinchnails
Posts: 1665
Joined: 24/02/2009 12:09

#525 Re: Moguć referendum za odcjepljenje Republike Srpske

Post by nineinchnails »

U suštini moguće je održati referendum za bilo šta. Druga je stvar da li će se rezultati referenduma primijeniti.
Što se tiče referenduma za otcjepljenje RS, to je šuplja priča, trošenje vremena i energije na nešto što se nikada neće desiti.
S druge strane, nešto što bi moglo biti realno i izvodljivo, to je vratiti Bosni i Hercegovini istorijski naziv države: Bosna.
Last edited by nineinchnails on 26/07/2021 10:28, edited 1 time in total.
Post Reply