Moderni autobusi - internet i priključak za struju

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#26 Re: Moderni autobusi - internet i priključak za struju

Post by Bodkin »

Eborg wrote:Ma ja sam par puta razmišljao da čak nabavim onaj car-charger i zamolim vozača da ušteka tamo u onaj upaljač kod sebe kad se isprazni baterija.

Kao prvo - ne znam da li autobusi uopće imaju taj upaljač/12 V charger (vjerovatno imaju zbog GPS-a) a kao drugo i mnogo važnije - vjerovatno bi me poslao u neku stvar. :lol:
vjerovatno :-D a i morao bi sjesti na prvo sjediste a oni to uvijek cuvaju nekome ili oni tu sjede. a da ne pricam o kablovima :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#27 Re: Moderni autobusi - internet i priključak za struju

Post by Eborg »

Ma ne mislim da koristim već da ga ostavim da se puni par sati ako je baš neko krvničko putovanje. No u tim slučajevima vjerovatno onda koriste GPS tako da je "utičnica" zauzeta, zato se i nadam nema li negdje tih 220V utičnica.

Eh, da je Tesla završio svoje ideje o bežičnom prijenosu energije, bilo bi k'o dopunjavanje kredita. :mrgreen:
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#28 Re: Moderni autobusi - internet i priključak za struju

Post by Mlad i Nevin »

Bodkin wrote:
Eborg wrote:Ma ja sam par puta razmišljao da čak nabavim onaj car-charger i zamolim vozača da ušteka tamo u onaj upaljač kod sebe kad se isprazni baterija.

Kao prvo - ne znam da li autobusi uopće imaju taj upaljač/12 V charger (vjerovatno imaju zbog GPS-a) a kao drugo i mnogo važnije - vjerovatno bi me poslao u neku stvar. :lol:
vjerovatno :-D a i morao bi sjesti na prvo sjediste a oni to uvijek cuvaju nekome ili oni tu sjede. a da ne pricam o kablovima :D
Imaju te ''upaljače''....ja sam jednom štekao MP3 transmitter da imamo muzike u vožnji :D
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#29 Re: Moderni autobusi - internet i priključak za struju

Post by Erzsebet »

graue_maus wrote::lol: :lol: :lol: noviji ice vozovi imaju uticnice u njemackoj i wlan ali samo za t-online besplatno sve ostalo se placa ........putovala sam prosle godine neznam je li se sta promjenilo .......a sto se tice nasi prevoznika mogu dati samo izjavu koju sam od jedong dobila kad sam se zalila da kasne 8 sati bez ikakvog razloga ,bona budi sretna da si stigla ... :shock:
Pa osam sati si mogla jedino kasniti na nekoj relaciji od 20+ sati, a u tim uslovima ti tako i treba odgovoriti. Da znaš išta o saobraćaju, ne bi takvu glupost ni pitala.
User avatar
zenny
Posts: 884
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#30 Re: Moderni autobusi - internet i priključak za struju

Post by zenny »

cesto putujem i vecinom je to busem.. najbolje put podnosim uz filmove na mobitelu, igrice i tako te zajebancije, nema sanse da bih mogao bez punjenja mobitela. uzeo sam sebi onaj auto punjac pa zamolim vozaca da me ispostuje :-D vecina buseva u kojima putujem ima i uticnicu na srednjim vratima na zadnjoj stepenici i obicno sam jedini koji to koristi iako bude pun bus :-D
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#31 Re: Moderni autobusi - internet i priključak za struju

Post by graue_maus »

Erzsebet wrote:
graue_maus wrote::lol: :lol: :lol: noviji ice vozovi imaju uticnice u njemackoj i wlan ali samo za t-online besplatno sve ostalo se placa ........putovala sam prosle godine neznam je li se sta promjenilo .......a sto se tice nasi prevoznika mogu dati samo izjavu koju sam od jedong dobila kad sam se zalila da kasne 8 sati bez ikakvog razloga ,bona budi sretna da si stigla ... :shock:
Pa osam sati si mogla jedino kasniti na nekoj relaciji od 20+ sati, a u tim uslovima ti tako i treba odgovoriti. Da znaš išta o saobraćaju, ne bi takvu glupost ni pitala.
8 sati su kasnili jer su nakupovali toliko robe da mogu u svedskoj da prodaju , a to su uz put dopunjavali , mislim da to nije do saobracaja nego do prevoznika, koji zeli nesto uz put da zaradi ... nemoj odma da pistis ko pretis lonac , ako se da neka kritika na nase prevoznike ...dobronamjerna i iskrena kritika je bolja nego lazna pohvala ......
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#32 Re: Moderni autobusi - internet i priključak za struju

Post by Bodkin »

graue_maus wrote:
Erzsebet wrote:
graue_maus wrote::lol: :lol: :lol: noviji ice vozovi imaju uticnice u njemackoj i wlan ali samo za t-online besplatno sve ostalo se placa ........putovala sam prosle godine neznam je li se sta promjenilo .......a sto se tice nasi prevoznika mogu dati samo izjavu koju sam od jedong dobila kad sam se zalila da kasne 8 sati bez ikakvog razloga ,bona budi sretna da si stigla ... :shock:
Pa osam sati si mogla jedino kasniti na nekoj relaciji od 20+ sati, a u tim uslovima ti tako i treba odgovoriti. Da znaš išta o saobraćaju, ne bi takvu glupost ni pitala.
8 sati su kasnili jer su nakupovali toliko robe da mogu u svedskoj da prodaju , a to su uz put dopunjavali , mislim da to nije do saobracaja nego do prevoznika, koji zeli nesto uz put da zaradi ... nemoj odma da pistis ko pretis lonac , ako se da neka kritika na nase prevoznike ...dobronamjerna i iskrena kritika je bolja nego lazna pohvala ......
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#33 Re: Moderni autobusi - internet i priključak za struju

Post by Erzsebet »

graue_maus wrote:
Erzsebet wrote:
graue_maus wrote::lol: :lol: :lol: noviji ice vozovi imaju uticnice u njemackoj i wlan ali samo za t-online besplatno sve ostalo se placa ........putovala sam prosle godine neznam je li se sta promjenilo .......a sto se tice nasi prevoznika mogu dati samo izjavu koju sam od jedong dobila kad sam se zalila da kasne 8 sati bez ikakvog razloga ,bona budi sretna da si stigla ... :shock:
Pa osam sati si mogla jedino kasniti na nekoj relaciji od 20+ sati, a u tim uslovima ti tako i treba odgovoriti. Da znaš išta o saobraćaju, ne bi takvu glupost ni pitala.
8 sati su kasnili jer su nakupovali toliko robe da mogu u svedskoj da prodaju , a to su uz put dopunjavali , mislim da to nije do saobracaja nego do prevoznika, koji zeli nesto uz put da zaradi ... nemoj odma da pistis ko pretis lonac , ako se da neka kritika na nase prevoznike ...dobronamjerna i iskrena kritika je bolja nego lazna pohvala ......
Ma daj, nema to veze, ja sam prije stalno putovao do Holandije, i uvijek su usput dopunjavali svoju šverc kolekciju, pa smo jednom došli za 22 sata, a jednom za 40.
User avatar
gentoo
Posts: 3298
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#34 Re: Moderni autobusi - internet i priključak za struju

Post by gentoo »

Samo amateri mogu kasniti zbog tog. 3 vozaca sva trojica kupe po kilu suhog mesa i po 2 steke cigara i s tim se mogu provuci na granici. Nece niko normalan rizikovati da ugrozi liniju. A sve to nabave vec u mjestu polaska tako da su to bas neki amateri..
Post Reply