Moć molitve!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#101 mod-comment

Post by arzuhal »

Prestani s trolanjem, spamom i pokušajima duhovitosti, uozbilji se i pokušaj biti konstruktivan (ovo govorim na osnovu ovih prvih tvojih postova, ne osvrćem se samo na ovaj citirani). Ako si novi kolačić na Forumu - nauči se redu i poštuj pravila, a ako si klonirani korisnik, pa...Već ćemo nešto smisliti.

Red je, jamačno, da te prvo opomenem, ljudski 'nako... :sax:
Sabovic Adis
Posts: 41
Joined: 06/09/2017 14:10

#102 Re: mod-comment

Post by Sabovic Adis »

arzuhal wrote:
Prestani s trolanjem, spamom i pokušajima duhovitosti, uozbilji se i pokušaj biti konstruktivan (ovo govorim na osnovu ovih prvih tvojih postova, ne osvrćem se samo na ovaj citirani). Ako si novi kolačić na Forumu - nauči se redu i poštuj pravila, a ako si klonirani korisnik, pa...Već ćemo nešto smisliti.

Red je, jamačno, da te prvo opomenem, ljudski 'nako... :sax:
Ko si ti?
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#103 Re: Moć molitve!

Post by patriot_1 »

mariner"

Tako sto je on spomenut samo za tebe da ti napravim pomutnju da ti procesor blokira pa da mu pronadjes sliku na guglu pa da se pitas zasto je bog stvorio takve likove i zasto bog daje da taj lik brutalno ubija ljude.
Kako ti objasnjavas te paradokse?
Imaš dobar odgovor ovdje već na početku:

https://www.youtube.com/watch?v=Yz3KYL8Gn-4
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#104 Re: Moć molitve!

Post by patriot_1 »

Davor Pavuna:"Od 1986. sam za stalno zaposlen na EPFL u Lausannei kao profesor na fizici, no glavne moje aktivnosti posljednjih dvadeset godina u velikoj su mjeri bazirane u Americi, ali i drugdje po svijetu. Ono što je ljudski bitno jest da sam prije toga, do svoje 26. godine u stvari bio nevjernik, student fizike, možda agnostik, ali ništa više od toga. Vjernik sam postao negdje između 29. i 31. godine. Osobno sam se upoznao s Isusom Kristom, premda sam, da bi do toga došlo, najprije prošao kroz sve religije svijeta! Mislim da nema važnije religije ili metafizike koju nisam proučavao, doslovce. Od hinduizma i zen-budizma do kabale. Čak sam istraživao što proučavaju masoni, Moonovci, Hare Krishna … Međutim, u Indiji su mi lijepo rekli: ˝Što ti treba bolje od Isusa Krista?˝ Pa sam se lijepo vratio u Zagreb i na Jordanovcu se osvijestio uz izuzetno duboke i nadahnute duhovne vježbe u našoj katoličkoj vjeri kod dr. Tomislava Ivančića i pater Zvjezdana Linića. Danas živim po Evanđelju, a tu je bitan nauk Isusa Krista, oprost sebi i svima drugima i ljubav prema samom sebi, dragom Bogu i bližnjemu svome. I naravno, uvijek ljubav u akciji – to je sve. Eto, to razdoblje od moje 29. do 33. godine bilo je ključna prekretnica: svjesno sam ‘umirao’ da bih spoznao dragog Boga, pa danas javno svjedočim da je istina da je sveprisutan Bog aktivno živ, a pritom se bavim suvremenom znanošću u prvoj liniji. Ujedno idem i puno dalje nego li se u suvremenoj akademskoj znanosti javno govori"
Post Reply