Mobitel kao fotoaparat

Čarobni svijet fotografije

Moderator: Chloe

AhmetShabo

#1001 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by AhmetShabo »

Ima li neki nacin da uploadujem sliku direktno sa mobitela ovdje na temu?
Bez da je prije toga uploadujem na net pa da kopiram link..
Ili se mora prebaciti na racunar, pa upload na net i onda kopirati link ovdje na temu..
LP
skafiskafsnjak

#1002 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by skafiskafsnjak »

Moze preko tapatalka... ali kix strucnjaci nisu namjestili za tapatalk :skoljka:
TAFKAP

#1005 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by TAFKAP »

Image

HTC 10
BarbaDue

#1006 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by BarbaDue »

Galaxy J5

Image
shalla

#1007 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by shalla »

...
Last edited by shalla on 27/08/2017 20:42, edited 1 time in total.
mufa1

#1008 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by mufa1 »

Sto se tice detalja, svaka im cast, al brate ruzno do bola ovo lazno zamucivanje pozadine, tj bokeh efekat..
shalla

#1009 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by shalla »

Slikao sam ovo sa onom "selective focus" varijantom ali i tebi moram reći ko i jednom drugu na FB :mrgreen: vidite li da je ovo kotao (koji je na vatri već neka 2 sata) a znate dobro svi kako izgleda kad gledate kroz vatru, onaj neki zamućeni iskrivljeni pogled, e o tome se ovdje radi ;-)
mufa1

#1010 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by mufa1 »

Ma nije drug, pogledaj kako je lose "selektovao" fokus na desnoj strani rukohvata, i inace svugdje po ivicama. Jeste da zna zanimljivo izgledat, vidjao sam ekstra dobrih portreta napravljenim sa s8 i huawei p10+ koji imaju ovu foru, ali je to jos daleko daleko od pravog bokeh efekta..Sto ne znaci da nece poboljsati software u narednom periodu, jer ovo na telefonima iskljicivo software i pravi...
orinoco

#1011 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by orinoco »

Slikao sam ovo sa onom "selective focus" varijantom ali i tebi moram reći ko i jednom drugu na FB :mrgreen: vidite li da je ovo kotao (koji je na vatri već neka 2 sata) a znate dobro svi kako izgleda kad gledate kroz vatru, onaj neki zamućeni iskrivljeni pogled, e o tome se ovdje radi ;-)
mufa1 wrote:Ma nije drug, pogledaj kako je lose "selektovao" fokus na desnoj strani rukohvata, i inace svugdje po ivicama. Jeste da zna zanimljivo izgledat, vidjao sam ekstra dobrih portreta napravljenim sa s8 i huawei p10+ koji imaju ovu foru, ali je to jos daleko daleko od pravog bokeh efekta..Sto ne znaci da nece poboljsati software u narednom periodu, jer ovo na telefonima iskljicivo software i pravi...
Meni se zamućeni izgled čini uzrokovan toplotom vatre. Vjetar lagano puše s desne strane i nosi topli zrak u lijevo. Zato je s desne strane bistro, a s lijeve zamućeno.
mufa1

#1012 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by mufa1 »

Pa na lijevoj strani jos gore selektovano dole gdje se spaja rukohvat sa loncem..
Dasi

#1013 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by Dasi »

orinoco wrote:Meni se zamućeni izgled čini uzrokovan toplotom vatre. Vjetar lagano puše s desne strane i nosi topli zrak u lijevo. Zato je s desne strane bistro, a s lijeve zamućeno.
Da je tako onada bi oko ivica kotla bilo zamucenije (blize izvoru toplote) a sve dalje od kotla ostrije.
orinoco

#1014 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by orinoco »

mufa1 wrote:Pa na lijevoj strani jos gore selektovano dole gdje se spaja rukohvat sa loncem..
Da, sad sam to uočila :thumbup:
shalla

#1015 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by shalla »

Hehe što vas zadah u diskusiju svojom bezze fotografijom ;-)
lonely_wolf

#1016 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by lonely_wolf »

Konstruktivna diskusija je uvjek poželjna i zato treba razmjenjivati misljenja. Međutim ovde se nema o cemu diskutovati, ono fotka ko fotka, ali mene vise iznenadjuje kako je lose uradjen softver, ipak sam se od Samsunga nadao boljem. Naravno da su svi daleko dogurali sa kamerama i daju fantasticne rezultate, ali ipak neke stvari ce ostati rezervisane samo za DSLR masine, jer sama konstrukcija "mobitela kao foto aparata" NIKAD nece moci napraviti prirodni "bokeh" i ne postoji taj algoritam koji ce to nadomjestiti.

Da ne bude samo shuplja... :run:

Prag sa Petrina
Image

Photo session
Image
iP7+
shalla

#1017 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by shalla »

Mislim da ovo nema veze sa softverom, mislim da je jedini razlog što je ovo bio 2sekundni point and shoot jer mi je ovamo otišla lopta dok sam se igrao sa malcem...
Daj ovaj S8 profesionalcu, nek odabere PRO mode i nek eventualno malo doradi sliku i siguran sam da ćeš dobiti čudo ;-)
lonely_wolf

#1018 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by lonely_wolf »

shalla wrote:Mislim da ovo nema veze sa softverom, mislim da je jedini razlog što je ovo bio 2sekundni point and shoot jer mi je ovamo otišla lopta dok sam se igrao sa malcem...
Daj ovaj S8 profesionalcu, nek odabere PRO mode i nek eventualno malo doradi sliku i siguran sam da ćeš dobiti čudo ;-)
Drug ti si meni drag i vidi se da si fin momak, ali vjeruj mi niti jedan mobitel sad, a ni u buduce, nece imati prirodni "bokeh" jer ne moze imati konstrukciju objektiva za to, mislim moze ali onda bi izgled mobitela bio puno drugaciji :D . Sve sto mi vidimo od fotke dobivene na mobitelu je softverska obrada i necu reci da proizvodjaci mobitela nisu napravili opasan posao sto se tice same kvalitete fotografije, ali daleko je to od kvalitete DSLR_a, nisam profesionalac ali znam o cemu pricam ;-)
shalla

#1019 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by shalla »

Ma to je nešto drugo i to si 100% u pravu, mislio sam više na to da je softver recimo kod ovog Samsunga sigurno bolji nego što to moje slike reprezentuju :mrgreen:
Qler

#1020 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by Qler »

Image

Ovo je najbolje sto moze mobitel postici... cisto sa objektivnom, ne softwareski..
DoradO

#1021 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by DoradO »

ma ok su fotke dok su prikazane u malim velicinama i dok ima mnooogo svjetla :) evo uzeh jedva od zene mob da oprobam kameru :D

S8
Image
iso100; 2sec; f/1.7
shalla

#1022 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by shalla »

Opet probao "selective focus", ovaj put na junioru :mrgreen:
Last edited by shalla on 27/08/2017 20:24, edited 1 time in total.
DoradO

#1023 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by DoradO »

umjesto sto se patite sa tim mobitelima za milju KM mozete imati solidan aparat i objektiv koji ce vam davati "bokeh" kao u bajci :D i 4x biti brzi i spremniji u hvatanju momenata sa porodicom :) ...ovo se odnosi na one koji vole kvalitetnu fotografiju :)
shalla

#1024 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by shalla »

DoradO wrote:umjesto sto se patite sa tim mobitelima za milju KM mozete imati solidan aparat i objektiv koji ce vam davati "bokeh" kao u bajci :D i 4x biti brzi i spremniji u hvatanju momenata sa porodicom :) ...ovo se odnosi na one koji vole kvalitetnu fotografiju :)
Naravno, ali meni je mobitel dosta više od aparata ali pritom volim imati mobitel sa dobrim mogućnostima kamere :mrgreen:
I sad ide još ona standardna, mobitel mi je svakako uz mene uvijek, aparat bih morao nosati baška a vjeruj mi i ovako se natrpamo kad krenemo sa malcem bilo gdje, tačno ne znam kud bih još i na aparat pazio ;-)
Qler

#1025 Re: Mobitel kao fotoaparat

Post by Qler »

Evo par slika sa puta :) Lumia 950

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image