Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#4226 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zdruzdjo »

Evo kako to izgleda.
Sa zadnje strane nosaca ide kabl direkt u ovu kameru desno.
Image
User avatar
Romeo 80
Posts: 4376
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#4227 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Romeo 80 »

studiorum_tuzlaensis wrote: 15/07/2020 23:58 jel se to odnosi na ograničenje na magistrali poslije aerodroma prema Krupcu? Škola je odmah iza, učenici moraju preći magistralu da bi stigli kući... Ne znam kako ti blizina škole potpada pod normalne uslove. Nikad nisu bili normalni uslovi, to se smatra opasnim mjestom na magistrali i ukoliko nema pasarele ili semafora, 30 km/h je totalno OK. Jedan spašen život je vrijedan svih ograničenja svijeta...
Ne, skola nije odmah iza, vec haman 500 m vazdusne linije. Ako bi se po tome mjerili, citav grad Sarajevo bi morao biti pod ogranicenjem od 30 km/h, jer maltene nema mjesta gdje skola nije par stotina metara udaljena.

Takvo ogranicenje je maloumno i ako smo decenijama bez ikakvih problema vozili tuda 60, ne znam sta je sad odjednom problem?! Pravac, vidljivost savrsena, sve super.

I da, ne slazem se da je jedan zivot vrijedan svih ogranicenja svijeta. Samo glumis politicku korektnost, jer je to popularno reci, ali ako zaista to mislis, prodaj auto i iskljuci se sa strujne mreze, jer mozda ces nekoga zgaziti, a struja ubija.

Takva ogranicenja na takvim mjestima sluze samo jednoj svrsi, a to je ubiranje haraca. To svi znamo, a ti nastavi misliti da je brzina bicikla tu opravdana.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#4228 Re: mobilni radari tj kamere

Post by studiorum_tuzlaensis »

Romeo 80 wrote: 16/07/2020 14:04
Ne, skola nije odmah iza, vec haman 500 m vazdusne linije. Ako bi se po tome mjerili, citav grad Sarajevo bi morao biti pod ogranicenjem od 30 km/h, jer maltene nema mjesta gdje skola nije par stotina metara udaljena.

Takvo ogranicenje je maloumno i ako smo decenijama bez ikakvih problema vozili tuda 60, ne znam sta je sad odjednom problem?! Pravac, vidljivost savrsena, sve super.

I da, ne slazem se da je jedan zivot vrijedan svih ogranicenja svijeta. Samo glumis politicku korektnost, jer je to popularno reci, ali ako zaista to mislis, prodaj auto i iskljuci se sa strujne mreze, jer mozda ces nekoga zgaziti, a struja ubija.

Takva ogranicenja na takvim mjestima sluze samo jednoj svrsi, a to je ubiranje haraca. To svi znamo, a ti nastavi misliti da je brzina bicikla tu opravdana.
Inače nemam običaj da ulazim u rasprave jer poštujem svačije mišljenje, ali krive navode moram argumentovano ispraviti. Moja nijedna izjava nije politička niti da ugodi nekom, jer nemam ništa od toga.

Udaljenost od parcele škole do magistrale: (udaljenost od krajnje tačke parcele igrališta cca 100 metara, a od ulaza u školu 190m)
Image

Sa druge strane sve do EUFOR baze su kuće gdje ljudi žive i čija djeca idu u školu. Najbliža sljedeća osnovna škola je u Vojkovićima.

Ukoliko nema novca ili još nije napravljeno drugo rješenje, da li se saobraćaj treba prilagoditi pješacima, ili pješaci saobraćaju? Tj. da li trebaju čekati da im se neko smiluje da ih pusti, ili ne daj Bože da bilo ko pogine zbog toga da ti stigneš 2 minuta prije u kafanu, na posao ili kući. Ponavljam, u pitanju je magistrala gdje saobraćaju teretnjaci sa 50 tona tereta čiji je zaustavna dužina malo zajebanija stvar.

Analogija sa strujom ti je smiješna, ali možemo i o tome. Struju priključiš nakon projekta i atesta koji između ostalog tretira i zaštite od kratkih spojeva, kao i od opasnog napona koraka i dodira. Sva oprema koju koristiš je izolirana ili zaštićena na neki način. Ukoliko je nešto neizolirano opasno po dodir, to se posebno štiti. Čovjek na magistrali nije zaštićen, a dijete sa nepredvidljivim kretanjem je noćna mora za vozače.

Druga analogija sa školama po Sarajevu je također nula bodova, jer je i tamo ili ograničenje 40km/h, ili ima semafor pa je 50km/h ili je pasarela pa je 60 km/h. 30 ili 40 zar je uopće bitno, ja ti kažem da usporiš jer su djeca po cesti. :) Udar pri brzini od 40km/h često ubije čovjeka (dijete pregazi), a sa 60 km/h ga baci 20 metara.

Ma šta znaju oni saobraćajni inženjeri, koji k*** su išli u škole uopće, to samo hoće da pare uzme nama poštenim i ne daju nam da vozimo brzo. Volio bi te postavit na neku poziciju gdje svakodnevno diktiraš (projektuješ) stvari gdje možeš odgovarati za nečiju smrt zbog pogrešne računice, pa da onda uporedimo razmišljanja.
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#4229 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zdruzdjo »

studiorum_tuzlaensis wrote: 16/07/2020 14:55
Inače nemam običaj da ulazim u rasprave jer poštujem svačije mišljenje, ali krive navode moram argumentovano ispraviti. Moja nijedna izjava nije politička niti da ugodi nekom, jer nemam ništa od toga.

Udaljenost od parcele škole do magistrale: (udaljenost od krajnje tačke parcele igrališta cca 100 metara, a od ulaza u školu 190m)

Sa druge strane sve do EUFOR baze su kuće gdje ljudi žive i čija djeca idu u školu. Najbliža sljedeća osnovna škola je u Vojkovićima.

Ukoliko nema novca ili još nije napravljeno drugo rješenje, da li se saobraćaj treba prilagoditi pješacima, ili pješaci saobraćaju? Tj. da li trebaju čekati da im se neko smiluje da ih pusti, ili ne daj Bože da bilo ko pogine zbog toga da ti stigneš 2 minuta prije u kafanu, na posao ili kući. Ponavljam, u pitanju je magistrala gdje saobraćaju teretnjaci sa 50 tona tereta čiji je zaustavna dužina malo zajebanija stvar.

Analogija sa strujom ti je smiješna, ali možemo i o tome. Struju priključiš nakon projekta i atesta koji između ostalog tretira i zaštite od kratkih spojeva, kao i od opasnog napona koraka i dodira. Sva oprema koju koristiš je izolirana ili zaštićena na neki način. Ukoliko je nešto neizolirano opasno po dodir, to se posebno štiti. Čovjek na magistrali nije zaštićen, a dijete sa nepredvidljivim kretanjem je noćna mora za vozače.

Druga analogija sa školama po Sarajevu je također nula bodova, jer je i tamo ili ograničenje 40km/h, ili ima semafor pa je 50km/h ili je pasarela pa je 60 km/h. 30 ili 40 zar je uopće bitno, ja ti kažem da usporiš jer su djeca po cesti. :) Udar pri brzini od 40km/h često ubije čovjeka (dijete pregazi), a sa 60 km/h ga baci 20 metara.

Ma šta znaju oni saobraćajni inženjeri, koji k*** su išli u škole uopće, to samo hoće da pare uzme nama poštenim i ne daju nam da vozimo brzo. Volio bi te postavit na neku poziciju gdje svakodnevno diktiraš (projektuješ) stvari gdje možeš odgovarati za nečiju smrt zbog pogrešne računice, pa da onda uporedimo razmišljanja.

Evo ovako. ne raspravljam se. necu cak ni mjeriti situaciju.
Tuda prodjem sedmicno nebrojeno puta. u svako moguce doba dana.
U naselje u koje idu preko ceste ravnogorska pa parvo, mozda ali bas mozda ide 10-ero djece. to naselje je prilicno prazno. ima nekih 20-30ak kuca. vecina je prazna. NIKAD ZA 100-tine kilometara mjesecno sto se vozim tom dionicom kojom nisam vidio vise od dvoje djece da je preslo tu cestu pjeske.
Naravno da je puno da i jedan cuko tu pogine a ne djete, ali je glupavo sve ukupno rjeseno. E sad druga strana medalje. TU PRAAAAVO CESTO znaju stajatu drotovi u svako moguce doba dana pa love raju na harac. u 21:00 nema djece u skoli a oni cesto znaju tu radarisati raju navece ili ujutro u 05:00 Sve receno. vozis straaasnih 55 km/h u 4 ujutro I zaustavi te nadobudni dokolicar u plavom. znaci zestoka kazna ili petoba za dorucka dokolicaru I kolegi mu.

Na kraju krajeva da li je tesko bas tu postaviti semafor na kojem ce biti dugme i kad se pritisne stane sav saobracaj na 15 sekundi dok pjesaci ne prodju i furamo dalje. jos nesto. ne mogu bas kamioni ici tu malo brze. Okuka je prilicno nepregledna iako se cini da nije. I cesto se znaju desiti i sudari bas tu. Imao sam jedan bas tu.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4376
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#4230 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Romeo 80 »

Ako vec ulazis u raspravu onda mucni glavom, a ne natrkeljati nesto samo da se pise.

Ni 200 metara udaljenosti nije razlog da se ondje nakon vise od 50 godina stavlja ogranicenje od 30 km/h! Takva ogranicenja ako se igdje trebaju postavljati postavljaju se u neposrednoj blizine skole, a ne na stotinama metara udaljenosti, inzinjeru.

Pjesaci nisu entitet za sebe, vec ravnopravni ucesnici u saobracaju. Tu nema sta kome da se prilagodjava, vec postoje pravila i pridrzavaj ih se.

Analogija sa skolama po Sarajevu itekako stoji, jer ima primjera gdje nema u blizini ni semafora ni pasarela, pa opet ne stoji glupavo ogranicenje od 30 km/h.

Sto se tice analogije sa strujom, promasio si cijeli fudbal ;-)
Ako spominjes nekakve ateste i sl. i ja po istoj analogiji cu ti spomenuti obavezan tehnicki pregled vozila. Je li to znaci da niko od struje ne gine, niti pjesaci ne bivaju zgazeni?!

A sto se tice price o saobracajnim inzinjerima, samo cu se slatko nasmijati :lol: Zbog tih glupana sa kupljenim diplomama imamo znatno sporiji saobracaj nego 1960-te dok su se Fice vozile, a kao jednu od glavnih barijera za strane investicije neuvezanu putnu infrastrukturu u kombinaciji sa ogromnim gubitkom vremena u transportu roba, sve zahvaljujuci tvojim skolovanim inzinjerima.

Da imam tu moc da uredim saobracaj, grad bi prodisao vjeruj ti meni, a odgovorni za teske saobracajne nesrece bi mi tucali kamen na dugogodisnjoj robiji, pa bi i vuk bio sit i ovce na broju.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17263
Joined: 31/03/2019 14:56

#4231 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

zdruzdjo wrote: 16/07/2020 13:34 Evo kako to izgleda.
Sa zadnje strane nosaca ide kabl direkt u ovu kameru desno.
Image
Ovakva okrugla ima na raskrsnici prema Vracama....od neki dan je tu
User avatar
vjeshalica
Posts: 17263
Joined: 31/03/2019 14:56

#4232 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

MehmedPasaMoric wrote: 16/07/2020 13:22 Vrijedi li jos uvijek ona da neko drugi potpise izjavu da je vozio pa da njemu oduzmu vozacku ili se na slici jasno vidi vozac? U pitanju je obicni radar tronozac... I kako da uopste znam je li me uhvatio posto ne zivim na adresi gdje sam prijavljen i gdje bi eventualno dosla kazna, nekim pozivom MUPu u toj opstini ili...?
Vrijedi,doce na adresu vlasnika vozila
User avatar
vjeshalica
Posts: 17263
Joined: 31/03/2019 14:56

#4233 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

zdruzdjo wrote: 16/07/2020 01:00
maxell_sarajevo wrote: 12/07/2020 20:01 Jel ovo na ulazu u Lukavicu iz smjera aerodroma radar?
Ograničenje je 30KM/h i kako prolazim uredno blica crveno svjetlo.
Prije je bila jedna kamera,sad su dvije.

To su postavili nedavno. Prije je bila jedna nadzorna koja ima uspravnu crvenu liniju i koriste je i za utvrdjivanje neregistrovanih auta(ono sto radi sparta kod nas po sarajevu), zatim jedna klasicna nadzorna kamera skroz lijevo na stubu. E sada su dodali i to nesto sto izgleda kao bijela debela "truba". Cim se nesto pojavi nesto u nekom dometu blicne crvena lampica. Tj cim skrenes iz dobrinje i "spazi" te. Cak i prije znaka 30. Da li je za brzinu ili nesto drugo, ne znam.
Sta mi je interesantno.
Neko jutro rano idem sa elektricnim skuterom. Plafon njegove brzine je 29.5 km/h. Kako izlazim iz dobrinje i skrecem prema rs-u, blink lampica na toj "trubi" se upali i ugasi. Okrenem se i vidim, sam ja na cesti u oba smjera. Znaci "ulovljen" sam. ;-)
Ima li glavnom cestom prema Hotelu Spanija? Nisam zapazila ali, ako ima tu je par znakova sa ogranicenjem 40.... sve do kruznog
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#4234 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MehmedPasaMoric »

vjeshalica wrote: 16/07/2020 15:27
MehmedPasaMoric wrote: 16/07/2020 13:22 Vrijedi li jos uvijek ona da neko drugi potpise izjavu da je vozio pa da njemu oduzmu vozacku ili se na slici jasno vidi vozac? U pitanju je obicni radar tronozac... I kako da uopste znam je li me uhvatio posto ne zivim na adresi gdje sam prijavljen i gdje bi eventualno dosla kazna, nekim pozivom MUPu u toj opstini ili...?
Vrijedi,doce na adresu vlasnika vozila
Pa ja sam i vlasnik i moguci prekrsilac, ali nisam na toj adresi gdje sam prijavljen :-) Kako onda da se uganjam sa njima i za prekrsaj prijavim dobrovoljca iz porodice, da cekam sljedecu registraciju?
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#4235 Re: mobilni radari tj kamere

Post by studiorum_tuzlaensis »

@Romeo 80
iz svega napisanog se vidi da nikad nisi uzeo pravilnik ili zakon u ruke. Mnogo toga bi bilo ljepše kada bi svi uređivali saobraćaj po svom subjektivnom viđenju situacije. Ostatak odgovora je u fazonu paušalnih ocjena "travničke diplome, stotinu metara je dalekkooo, vako nako" što nije vrijedno neke replike. :D

Da ne bi dalje naklapali, već ostavili samo mogućnost rasprave o tome šta je neposredna blizina OSNOVNE škole a šta Zona "30". evo i ZOBS RS...

Image

Meni je i dalje nepojmljivo da je nekom život djeteta manje bitan od ograničenja. :)
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#4236 Re: mobilni radari tj kamere

Post by shandrprcSA »

Image

00-24h :D
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#4237 Re: mobilni radari tj kamere

Post by studiorum_tuzlaensis »

:lol: :D ko uči na tuđim greškama, štedi pare.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4376
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#4238 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Romeo 80 »

@studiorum_tuzlaensis

Pa covjece, to sto si postavio upravo i potvrdjuje moju pricu! Niko ne spori da ogranicenje treba biti nize u neposrednoj blizini skole. Ali bolan, nije neposredna blizina skole 200 metara vazdusne linije!

Nego, mislim da bi najbolje bilo da ogranicimo brzinu na 10 km/h. Sto je sigurno, sigurno je 8-)

Sporaci svih zemalja, ujedinimo se :D :run:
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#4239 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Laplace »

mk ultra wrote: 11/07/2020 08:21 Mene je jednom zaustavio nakon preticanja i pita zasto preticem :lol:
Sve regularno urađeno 1000%
Jesi li mu rekao "da bih bio ispred onoga koga pretičem"?
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#4240 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Laplace »

mk ultra wrote: 15/07/2020 20:27 Jutros se ukljucujem na Lašvi prema Kaknju
Nije najavljen radar :mrgreen:
Oznaka brza cesta fazoni, nikakav znak vandrednog ograničenja

Stoji bordo polo sa radarom doduše u suprotnoj traci gdje ima znak 70, a u mojoj traci 200m poslije radara znak prestanka ogranicenja 70, koje je pocelo gdje? Vjerovatno prije petlje :mrgreen:
Prosao sam nekih 80tak samo neka VD ne ide na pazar

Ali lov u mutnom je glavni, nista drugo i ne znaju... :run:
Znak je prije petlje, ali su ga trebali ponoviti zbog onih koji se uključuju iz pravca Viteza, Travnika itd. Po nekom pravilu je ograničenje 70 trebalo da prestane da važi poslije petlje, ali je jasno da to ne pije vode.
artur morgan
Posts: 2841
Joined: 30/04/2020 19:47

#4241 Re: mobilni radari tj kamere

Post by artur morgan »

Prodje brzo mjesec dana,
Uglavnom prva sedmica je najgora,
posebno prvi vikend, srklet uhvati covjeka,
Samo kazem ako ode vozacka :D
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#4242 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Laplace »

Romeo 80 wrote: 16/07/2020 16:10 @studiorum_tuzlaensis

Pa covjece, to sto si postavio upravo i potvrdjuje moju pricu! Niko ne spori da ogranicenje treba biti nize u neposrednoj blizini skole. Ali bolan, nije neposredna blizina skole 200 metara vazdusne linije!

Nego, mislim da bi najbolje bilo da ogranicimo brzinu na 10 km/h. Sto je sigurno, sigurno je 8-)

Sporaci svih zemalja, ujedinimo se :D :run:
To znači, prema članu 88. (zona smirenog saobraćaja) sa priložene slike. :D

Još malo pa ćemo, kad god se školi primaknemo na manje od 2 km vazdušne linije, morati voziti unatrag.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17263
Joined: 31/03/2019 14:56

#4243 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

studiorum_tuzlaensis wrote: 16/07/2020 16:00 @Romeo 80
iz svega napisanog se vidi da nikad nisi uzeo pravilnik ili zakon u ruke. Mnogo toga bi bilo ljepše kada bi svi uređivali saobraćaj po svom subjektivnom viđenju situacije. Ostatak odgovora je u fazonu paušalnih ocjena "travničke diplome, stotinu metara je dalekkooo, vako nako" što nije vrijedno neke replike. :D

Da ne bi dalje naklapali, već ostavili samo mogućnost rasprave o tome šta je neposredna blizina OSNOVNE škole a šta Zona "30". evo i ZOBS RS...

Image

Meni je i dalje nepojmljivo da je nekom život djeteta manje bitan od ograničenja. :)
Vidis da mu zivot ovisi od brzine u 200m....haha
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#4244 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bullet Tooth Tony »

Sto me maznuse na foru

Ogranicenje 70 , slika na 71 ja vozio 74 ... 49 eura :-) :lol: :D

Citam zakon ... kaze ista kazna ako premasis 23 kmh u zoni gdje je 50 ili 4 kmh u zoni gdje je 70 :D

nije BiH u pitanju ali nikad nisam cuo da radar slika na 71 a ogranicenje 70 :D
artur morgan
Posts: 2841
Joined: 30/04/2020 19:47

#4245 Re: mobilni radari tj kamere

Post by artur morgan »

Kako li su dosli do tih prekoracenja :-D

To sa zonama je uredu.

Hajd malo te zone napisi kako je kod vas. Nekako mi na prvu nelogicno.

Ovdje nema nikakvih zona.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#4246 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bullet Tooth Tony »

artur morgan wrote: 16/07/2020 16:59 Kako li su dosli do tih prekoracenja :-D

To sa zonama je uredu.

Hajd malo te zone napisi kako je kod vas.

Ovdje nema nikakvih zona.
Ma nemam pojma .. jos to zabit mrtva ima 5 stanovnika ... neko selo ... samo blicnu nesto kad nakon dva dana kazna ...

90 lokalna cesta bez naselja ( to oni zovu seoski put )
130 autoput (110 kad je kisa)
50 grad i naseljeno mjesto
70 gdje postoji opasnost neka ....

Citam danas postavili su sad kameru koja mjeri prosjecnu brzinu na pravcu od 4 kilometra ... ogranicenje 90 km/h , za mjesec dana blicnula 580 puta
artur morgan
Posts: 2841
Joined: 30/04/2020 19:47

#4247 Re: mobilni radari tj kamere

Post by artur morgan »

Za prosjecnu brzinu srecom jos nema u BiH. Pitanje vremena kad ce doci. Ta je kod vas za prosjecnu brzinu bas blicala :-D
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#4248 Re: mobilni radari tj kamere

Post by alipasijaner »

Možda postoji mogućnost da se djeca kreću uz samu ivicu ceste tom dionicom te je samim tim potreban povećan oprez i opravdava znak... tuda sam prošao milion puta, ali eto sada ne mogu da se sjetim da li tu uopšte postoji trotoar?!
Romeo 80 wrote: 16/07/2020 16:10 @studiorum_tuzlaensis

Pa covjece, to sto si postavio upravo i potvrdjuje moju pricu! Niko ne spori da ogranicenje treba biti nize u neposrednoj blizini skole. Ali bolan, nije neposredna blizina skole 200 metara vazdusne linije!

Nego, mislim da bi najbolje bilo da ogranicimo brzinu na 10 km/h. Sto je sigurno, sigurno je 8-)

Sporaci svih zemalja, ujedinimo se :D :run:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4376
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#4249 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Romeo 80 »

alipasijaner wrote: 16/07/2020 17:31 Možda postoji mogućnost da se djeca kreću uz samu ivicu ceste tom dionicom te je samim tim potreban povećan oprez i opravdava znak... tuda sam prošao milion puta, ali eto sada ne mogu da se sjetim da li tu uopšte postoji trotoar?!
Romeo 80 wrote: 16/07/2020 16:10 @studiorum_tuzlaensis

Pa covjece, to sto si postavio upravo i potvrdjuje moju pricu! Niko ne spori da ogranicenje treba biti nize u neposrednoj blizini skole. Ali bolan, nije neposredna blizina skole 200 metara vazdusne linije!

Nego, mislim da bi najbolje bilo da ogranicimo brzinu na 10 km/h. Sto je sigurno, sigurno je 8-)

Sporaci svih zemalja, ujedinimo se :D :run:
Ne postoji trotoar, mada postoji prosirenje sa obje strane, kao sljuncana zona kuda se po potrebi mogu kretati pjesaci.
Ma kao sto Zdruzdjo vec rece, skoro da je nemoguce tu uopste vidjeti djecu. Prolazim tuda jako cesto i prije cu naletiti na NLO nego na dijete, ali bitno je radarisanje. Ko sisa protok saobracaja i stvaranje bespotrebnih guzvi.

Smanji ogranicenje sto je nize moguce, postavi radar i zabij se negdje u hladovinu. Laka lova :oops:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4376
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#4250 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Romeo 80 »

Bullet Tooth Tony wrote: 16/07/2020 17:10
artur morgan wrote: 16/07/2020 16:59 Kako li su dosli do tih prekoracenja :-D

To sa zonama je uredu.

Hajd malo te zone napisi kako je kod vas.

Ovdje nema nikakvih zona.
Ma nemam pojma .. jos to zabit mrtva ima 5 stanovnika ... neko selo ... samo blicnu nesto kad nakon dva dana kazna ...

90 lokalna cesta bez naselja ( to oni zovu seoski put )
130 autoput (110 kad je kisa)
50 grad i naseljeno mjesto
70 gdje postoji opasnost neka ....

Citam danas postavili su sad kameru koja mjeri prosjecnu brzinu na pravcu od 4 kilometra ... ogranicenje 90 km/h , za mjesec dana blicnula 580 puta
Jeste to zeznuto, ali bar imate normalna ogranicenja. Jebem li ga, 90 na otvorenom je i vise nego u redu. Kod nas bi na putu sa istom konfiguracijom ogranicenje bilo max. 50...
Post Reply