Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#2276 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

Inace se trapovi prave od kartona, a opravka kosta 1000 maraka.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2277 Re: mobilni radari tj kamere

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote:Inace se trapovi prave od kartona, a opravka kosta 1000 maraka.
sve si u pravu,ali zasto razjebavati nesto sto je citavo bez ikakve potrebe.ja licno ne vozim uopste nekim ulicama koje su razdrkane zbog istih razloga.
sta god sjebem moram sam mijenjat i to dzabe :run:
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#2278 Re: mobilni radari tj kamere

Post by amko761 »

drug_profi wrote:Inace se trapovi prave od kartona, a opravka kosta 1000 maraka.
Odlicno, slazem se, hoces li mi ti platiti? Neces? Samo supljiras po forumima po internetima? Kakvo iznenadjenje.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#2279 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Dope_Man »

Naslovnica wrote: Bez obzira imam li obavezu da se vratim u desnu ili ne, ako vidim da je neko iza mene brži i da mu se nekuda žuri, sklonim se u desno i to je to. Zar je to toliki problem?!
Problem je sto se smanji kita svaki put kad se sklonis u desnu da neko prodje. I onda te zena zajebava, pa te ostavi, druga te nece i provedes cijeli zivot sam i depresivan. Zato drz se sto ljevlje i ne daj nikom proc'.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#2280 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

amko761 wrote:
drug_profi wrote:Inace se trapovi prave od kartona, a opravka kosta 1000 maraka.
Odlicno, slazem se, hoces li mi ti platiti? Neces? Samo supljiras po forumima po internetima? Kakvo iznenadjenje.
Ma pucaju trapovi ko ledenice, hajd ba ne pregonite. Hoces da ti ja platim? Jel to ne mozes da odrzavas vozilo koje imas pa si frustriran.
Najbolje nemoj nikako voziti. Jesi ti jedan od onih sto se zaustave pred lezecim policajcem pa ga prejasu sa 3 km/h. Mogu misliti kakve traume imas od njih.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#2281 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote:
drug_profi wrote:Inace se trapovi prave od kartona, a opravka kosta 1000 maraka.
sve si u pravu,ali zasto razjebavati nesto sto je citavo bez ikakve potrebe.ja licno ne vozim uopste nekim ulicama koje su razdrkane zbog istih razloga.
sta god sjebem moram sam mijenjat i to dzabe :run:
pa nemoj dzabe. Ispostavi sebi fiskalni racun i plati pdv. nemoj utajivat porez, jbg.

:mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#2282 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote:
amko761 wrote:
drug_profi wrote:Inace se trapovi prave od kartona, a opravka kosta 1000 maraka.
Odlicno, slazem se, hoces li mi ti platiti? Neces? Samo supljiras po forumima po internetima? Kakvo iznenadjenje.
Ma pucaju trapovi ko ledenice, hajd ba ne pregonite. Hoces da ti ja platim? Jel to ne mozes da odrzavas vozilo koje imas pa si frustriran.
Najbolje nemoj nikako voziti. Jesi ti jedan od onih sto se zaustave pred lezecim policajcem pa ga prejasu sa 3 km/h. Mogu misliti kakve traume imas od njih.
Ali obavezno ukoso preko ležećeg, samo jednim točkom, i lagano, 2-3km/h. :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2283 Re: mobilni radari tj kamere

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote:
pa nemoj dzabe. Ispostavi sebi fiskalni racun i plati pdv. nemoj utajivat porez, jbg.

:mrgreen:
ne podlijezem ja fiskalizaciji....
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2284 Re: mobilni radari tj kamere

Post by konektovan »

Montiraju radar kod socijalnog,....
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2285 Re: mobilni radari tj kamere

Post by un1ted »

Koja gomila dvoličnjaka na ovoj temi. Zale se da su "sporaći" u lijevoj traci, a kada se ustanovi da je desna brža, ne ide im se u tu jer će razjebati trap.

Aferim :bih:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#2286 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Haris.ba »

konektovan wrote:Montiraju radar kod socijalnog,....
U kojem smijeru?
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#2287 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

un1ted wrote:Koja gomila dvoličnjaka na ovoj temi. Zale se da su "sporaći" u lijevoj traci, a kada se ustanovi da je desna brža, ne ide im se u tu jer će razjebati trap.

Aferim :bih:
O čemu ti pričaš?
Nisi dobar, dedemi.
Desna je trenutno brža zato što sporaći voze trakama kojim ne bi trebalo da voze, kao i zbog ovih što čuvaju krajnice na Golfovima i nikada ne voze desnom trakom.
Ja samo želim da svi vozimo onako kako bi i trebalo.
Ako si početnik, spor, nesiguran, ovo-ono...drži se desne strane i to je to.
Desna nije preticajna traka i ne želim da te pretičem s desne strane.
Konstantno mi se dešava da debili guslaju lijevom trakom "brze" ceste Ilidža-Blažuj i obrnutno.
Blicaj, sviraj, jok, ništa.
I onda ga pretiči s desne strane.
Uhavizajte se ba.

btw, jebe mi živo se za vaše trapove.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#2288 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Sodom1 »

Valjda se brzom cestom moze preticati bilo s ljeve bilo s desne pa nije autoput
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2289 Re: mobilni radari tj kamere

Post by bitanga_sa_otesa »

un1ted wrote:Koja gomila dvoličnjaka na ovoj temi. Zale se da su "sporaći" u lijevoj traci, a kada se ustanovi da je desna brža, ne ide im se u tu jer će razjebati trap.

Aferim :bih:
ja sam najbrzi ocam i hocu da idem lijevom trakom 65 km/h
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#2290 Re: mobilni radari tj kamere

Post by l33t »

tacno na ovoj temi ne znas sta se prica vise :D

i onda pozelis iz inata onako da vozis kako ti je cejf u kojoj god traci cisto da jos vise frustriras ljude na temi

:evil: :evil: :evil: :evil:

krajnje desna 60kmh
srednja 50kmh
lijeva 45kmh nije presporo !

merak
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2291 Re: mobilni radari tj kamere

Post by amar1994 »

drinskom i sporednim ulicama 80 bez problema :lol:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2292 Re: mobilni radari tj kamere

Post by un1ted »

Naslovnica wrote: O čemu ti pričaš? - Upravo o ovome, ja i samo ja :)
Nisi dobar, dedemi.
Desna je trenutno brža zato što sporaći voze trakama kojim ne bi trebalo da voze, kao i zbog ovih što čuvaju krajnice na Golfovima i nikada ne voze desnom trakom. Pa koji je problem? Prebaci se u desnu, zaobidji i vrati u lijevu, ili konstantno vozi desnom? WTF?
Ja samo želim da svi vozimo onako kako bi i trebalo. Pa zar se ne vozi? Nismo svi u saobracaju istih sposobnosti. Ako ovaj u lijevoj vozi 40-50km/h, prebaci se u onu koja je brza
Ako si početnik, spor, nesiguran, ovo-ono...drži se desne strane i to je to.
Desna nije preticajna traka i ne želim da te pretičem s desne strane. :lol: :lol: :lol: :lol: Nadam se da se zezas
Konstantno mi se dešava da debili guslaju lijevom trakom "brze" ceste Ilidža-Blažuj i obrnutno.
Blicaj, sviraj, jok, ništa. To sto ti radis nije nista manje lose od njegove voznje konstantno lijevom trakom, reicmo na AP. Slucaj prijavi nadleznim organima, ne blicaj, ne sviraj, jer mozes naciniti vise stete
I onda ga pretiči s desne strane. x2 :lol: :lol: :lol: :lol: Nadam se da se zezas
Uhavizajte se ba.

btw, jebe mi živo se za vaše trapove.
Cisto da se razumije, dize mi se kosa na glavi kada vidim da vozi 40km/h, preteknem ga, ospujem mater i nastvim do narednog. Ako ne mogu da se izvucem iz te situacije, prije ce biti da je do mene :D

Najgore od svega je to sto nas 80% na forumu u autu ne provede vise od 1h dnevno, a nervozni smo kao da radimo 8h u istom. Više to govori o nama i isfrustiranosti koja se pokušava kanalisati na druge.

Btw, da je manje auta ne bi bilo ni guzve /s :mrgreen:
Last edited by un1ted on 18/09/2018 16:39, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#2293 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

Sodom1 wrote:Valjda se brzom cestom moze preticati bilo s ljeve bilo s desne pa nije autoput
Ko tebi dade vozačku?!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2294 Re: mobilni radari tj kamere

Post by bitanga_sa_otesa »

l33t wrote: lijeva 45kmh nije presporo !

merak
obicno se uvalim ispred takvih pa ih usporim na 20 ili skroz zaustavim
jos ako je kamion ili autobus
merak :evil:
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#2295 Re: mobilni radari tj kamere

Post by l33t »

bitanga_sa_otesa wrote:
l33t wrote: lijeva 45kmh nije presporo !

merak
obicno se uvalim ispred takvih pa ih usporim na 20 ili skroz zaustavim
jos ako je kamion ili autobus
merak :evil:
zaustavis se kamionu? /s ?
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#2296 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

un1ted wrote:
Naslovnica wrote: O čemu ti pričaš? - Upravo o ovome, ja i samo ja :)
Nisi dobar, dedemi.
Desna je trenutno brža zato što sporaći voze trakama kojim ne bi trebalo da voze, kao i zbog ovih što čuvaju krajnice na Golfovima i nikada ne voze desnom trakom. Pa koji je problem? Prebaci se u desnu, zaobidji i vrati u lijevu, ili konstantno vozi desnom? WTF?
Ja samo želim da svi vozimo onako kako bi i trebalo. Pa zar se ne vozi? Nismo svi u saobracaju istih sposobnosti. Ako ovaj u lijevoj vozi 40-50km/h, prebaci se u onu koja je brza
Ako si početnik, spor, nesiguran, ovo-ono...drži se desne strane i to je to.
Desna nije preticajna traka i ne želim da te pretičem s desne strane. :lol: :lol: :lol: :lol: Nadam se da se zezas
Konstantno mi se dešava da debili guslaju lijevom trakom "brze" ceste Ilidža-Blažuj i obrnutno.
Blicaj, sviraj, jok, ništa. To sto ti radis nije nista manje lose od njegove voznje konstantno lijevom trakom, reicmo na AP. Slucaj prijavi nadleznim organima, ne blicaj, ne sviraj, jer mozes naciniti vise stete
I onda ga pretiči s desne strane. x2 :lol: :lol: :lol: :lol: Nadam se da se zezas
Uhavizajte se ba.

btw, jebe mi živo se za vaše trapove.
Cisto da se razumije, dize mi se kosa na glavi kada vidim da vozi 40km/h, preteknem ga, ospujem mater i nastvim do narednog. Ako ne mogu da se izvucem iz te situacije, prije ce biti da je do mene :D

Najgore od svega je to sto nas 80% na forumu u autu ne provede vise od 1h dnevno, a nervozni smo kao da radimo 8h u istom. Više to govori o nama i isfrustiranosti koja se pokušava kanalisati na druge.

Btw, da je manje auta ne bi bilo ni guzve /s :mrgreen:
Drug,
po tebi, rješenje za ove koji voze lijevom stranom brze ceste - da ih obiđem desnom stranom?
Znači, pored toga što oni prave prekršaj, treba i ja da, zbog njih, činim prekršaj?
Znači, ako on ne zna da bi kao nesiguran, spor, početnik, ovo-ono - trebao da vozi desnom stranom kolovoza (a vozi lijevom), tebi je to normalno i ti to opravdavaš? I meni govoriš da vozim desnom, da ga obilazim desnom i sl?
Umjesto da se takvi edukuju i nauče zakonima i saobraćajnoj kuturi. Da ne spominjem čuvanje trapova.
Takvi koji ne znaju za šta služi desna (a pogotovu za šta služi lijeva strana kolovoza), ne bi ni smjeli biti učesnici u saobraćaju jer očito nisu savladali gradivo. Kako položiše testove i vožnju? Vjerovatno štela.
btw, ja dnevno provedem min 2.5 sati u autu, i pun mi je klinac sporača (isto tako i bruda za koje ne važe nikakva ograničenja).
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2297 Re: mobilni radari tj kamere

Post by bitanga_sa_otesa »

l33t wrote: zaustavis se kamionu? /s ?
da,zaustavim ga ,kad predje u srednju opet ga zaustavim ,onda predje u desnu i tamo ostane :lol:
to radim kad ne zurim bas,pa imam vremena da se natezem,a on grana rukama,jebe,reko sta je imas nekih problema,kaze sta ti je? reko meni nije nista nego te vracam u pravu traku ,odmah zatvara prozor i klapne usima.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2298 Re: mobilni radari tj kamere

Post by amar1994 »

l33t wrote: zaustavis se kamionu? /s ?
zaustavio sam ga i ja u brdu jednom :lol: , samo zato sto je prije brda napravio kolonu i nije se sklonio a ravna cesta i imao je prostora :-)

da vidis patnje dok je krenuo :evil:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2299 Re: mobilni radari tj kamere

Post by un1ted »

@naslovnica

Dio replike se odnosi na trake u gradu i voznju lijevom trakom. Dio za blicanje se odnosi za brzu cestu ili AP (tu nema obilazenja desnom stranom).

Kao sto sam napisao, i mene iritira "dzep" koji spori naprave, ali u 90% slucajeva moze se zaobici minimalnim prestizanjem odnosno slalomom kroz trake. Nakon toga ispred mene nema takvih, jer svi drze odgovarajuci tempo.

Da se razumije, nema nikakvog opravdanja za one koji "kuliraju gradom", ili koriste telefon.
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#2300 Re: mobilni radari tj kamere

Post by l33t »

bitanga_sa_otesa wrote:
l33t wrote: zaustavis se kamionu? /s ?
da,zaustavim ga ,kad predje u srednju opet ga zaustavim ,onda predje u desnu i tamo ostane :lol:
to radim kad ne zurim bas,pa imam vremena da se natezem,a on grana rukama,jebe,reko sta je imas nekih problema,kaze sta ti je? reko meni nije nista nego te vracam u pravu traku ,odmah zatvara prozor i klapne usima.
svaka cast, ne bi se ja peglao prestignes i svojim poslom :D
Post Reply