Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#1601 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Dope_Man »

Ovdje je samo problem sto nisu bas precizno postavljene. Neke kamere koje su na magistrali ili ova na autoputu su postavljene na mapi kao da su na nekom lokalnom putu pored. Ali svakako dobro za dobiti neku generalnu ideju gdje se nalaze.
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#1602 Re: mobilni radari tj kamere

Post by maxell_sarajevo »

Vozim u nedjelju od Brckog prema Srebreniku, malezijski put i zalijepim se za jedno auto.Malo brze vozimo oko cca.20km/h preko ogranicenja kad hop radar u nekom selu i zaustavise auto ispred mene.
Ja pun sebe objasnjavam zeni kako kad si prvi ne treba brze voziti, pusti nekog ispred sebe pa po gasu.
Nije malo proslo pretice me passat zeleni i policijsko lizalo.Pratio me i snimio kako sam pretekao traktor preko pune linije.
Helem nejse fasujem i ja kaznu.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1603 Re: mobilni radari tj kamere

Post by corsa »

maxell_sarajevo wrote:Vozim u nedjelju od Brckog prema Srebreniku, malezijski put i zalijepim se za jedno auto.Malo brze vozimo oko cca.20km/h preko ogranicenja kad hop radar u nekom selu i zaustavise auto ispred mene.
Ja pun sebe objasnjavam zeni kako kad si prvi ne treba brze voziti, pusti nekog ispred sebe pa po gasu.
Nije malo proslo pretice me passat zeleni i policijsko lizalo.Pratio me i snimio kako sam pretekao traktor preko pune linije.
Helem nejse fasujem i ja kaznu.
Nije lijepo smijati se tuđoj muci! :D
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#1604 Re: mobilni radari tj kamere

Post by orinoco »

Postoje i sasvim logična ograničenja brzine cestama kroz naselja na kojima je velik promet pješaka, ili u blizini škola, i sl. Te brzine su 40 ili 50 km/h. I ok je da ograničenja budu na snazi u vrijeme prometa, danju, ali zašto ograničenja stoje i noću, u ponoć, u gluho doba noći kad takvim naseljima ni mačke na cesti nema. Npr, cestom između EP i Bingo u Petrovcu, tamo je i stacionarni radar, brzina ograničena na 50 km/h. Noću nema nikog živog, čak već od 7-8 sati naveče. I takvih primjera ima jako jako mnogo.

Na ovakvim mjestima treba uvesti različite brzine, u vrijeme prometa pješaka nižu brzinu, nakon toga, u noćnim satima, tamo gdje je škola i nedjeljom, povećati ograničenja brzine.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#1605 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Dope_Man »

Zato sto nema volja da se iko potrudi oko bilo kakvog detaljisanja. Isto tako se mnogi semafori mogu komotno prebaciti na treptece zuto nakon ponoci, ali opet nikom se ne da, pa u 3 ujutro kao idio dodjes na semafor i stojis... I cekas... I cekas...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1606 Re: mobilni radari tj kamere

Post by supercali »

Dope_Man wrote:Zato sto nema volja da se iko potrudi oko bilo kakvog detaljisanja. Isto tako se mnogi semafori mogu komotno prebaciti na treptece zuto nakon ponoci, ali opet nikom se ne da, pa u 3 ujutro kao idio dodjes na semafor i stojis... I cekas... I cekas...
Skrivena kamera u njemackoj
I sada u nekoj sumi semafor nigdje zivotinja kamoli ljudi i dodie neki lik sa porseom nekim i stade na crveno stoji on jedno 5 minuta i krenu kad iz zbunja specijalci to akcija ko da fataju escobara
Frajer i djevojka u autu se usrali
noDiscussion
Posts: 39
Joined: 15/07/2013 20:34

#1607 Re: mobilni radari tj kamere

Post by noDiscussion »

Zna li neko koliko otprilike treba da dođe prekršajni nalog iz USK?
Dobio sam obavijesti prije više od mjesec dana da me radar slikao, ali prekršajni nalog još nije došao :-D :-D
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#1608 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zdruzdjo »

noDiscussion wrote:Zna li neko koliko otprilike treba da dođe prekršajni nalog iz USK?
Dobio sam obavijesti prije više od mjesec dana da me radar slikao, ali prekršajni nalog još nije došao :-D :-D
Mom drugu danas doslo iz zenickog kantona iz novembra 2016-te radar.
noDiscussion
Posts: 39
Joined: 15/07/2013 20:34

#1609 Re: mobilni radari tj kamere

Post by noDiscussion »

zdruzdjo wrote:
noDiscussion wrote:Zna li neko koliko otprilike treba da dođe prekršajni nalog iz USK?
Dobio sam obavijesti prije više od mjesec dana da me radar slikao, ali prekršajni nalog još nije došao :-D :-D
Mom drugu danas doslo iz zenickog kantona iz novembra 2016-te radar.
Znači ima da se načekam dok dođe iz Bihaća
User avatar
BlackCaviar
Posts: 957
Joined: 05/06/2010 16:36

#1610 Re: mobilni radari tj kamere

Post by BlackCaviar »

Isao s jaranom iz Zenice do Tuzle preko Doboja. Pa svaka kuca haman ima svoj radar :D
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#1611 Re: mobilni radari tj kamere

Post by muz66 »

Danas se sugonje zastekale kod HE Grabovica i hvataju prema Mo, bijeli neobiljezeni Golf 7. Tek kad se priblizis vide se blinkeri. Sreca ubio me blicanjem neki sleper, spasio me. Prc im ga.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#1612 Re: mobilni radari tj kamere

Post by milann1971 »

koristite ljudi WAZE navigaciju, em je odlicna , em javlja gdje su fiksni radari, gdje su mobilni radari ako neko od vozaca ukuca, javlja zastoje na putu...real time navigacija, prezadovoljan sam...
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#1613 Re: mobilni radari tj kamere

Post by liaar »

milann1971 wrote:koristite ljudi WAZE navigaciju, em je odlicna , em javlja gdje su fiksni radari, gdje su mobilni radari ako neko od vozaca ukuca, javlja zastoje na putu...real time navigacija, prezadovoljan sam...
To ti je otprilike korisno (za sad) kao i ovi što blicaju za radar.

Tj. ne blicaju svi (ne koriste svi tu WAZE navigaciju), mene radar skinuo prema Palama, prošlo prema meni jedno 50 auta niko blicnuo nije, ja iza krivine 72 km/h on mi maše da stanem.
NediM17
Posts: 21692
Joined: 05/11/2009 11:49

#1614 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

muz66 wrote:Danas se sugonje zastekale kod HE Grabovica i hvataju prema Mo, bijeli neobiljezeni Golf 7. Tek kad se priblizis vide se blinkeri. Sreca ubio me blicanjem neki sleper, spasio me. Prc im ga.
Jesi ti vidio radar gdje tu? I ja sam znao vidjati taj auto, ali radar ne.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1615 Re: mobilni radari tj kamere

Post by condy »

Ti vozači šlepera su stvarno fer, uvijek blicaju. Mene su spasili dva tri puta kazne za sitno prekoračenje.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1616 Re: mobilni radari tj kamere

Post by condy »

NediM17 wrote:
muz66 wrote:Danas se sugonje zastekale kod HE Grabovica i hvataju prema Mo, bijeli neobiljezeni Golf 7. Tek kad se priblizis vide se blinkeri. Sreca ubio me blicanjem neki sleper, spasio me. Prc im ga.
Jesi ti vidio radar gdje tu? I ja sam znao vidjati taj auto, ali radar ne.
Ima u Zenici tamnoplavi Golf IV karavan, ja čak mislim da nekad iz auta kad je parkiran fata slika, jer nekad ima radar pored njega a nekad ga nema. Jel može ili ne kad je parkiran iz auta nisam siguran al nema uvijek radara napolju uz njega a zna se šta radi na cesti parkiran :)
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1617 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MOSALJOZE »

S obzirom na bezobrazluk koji pokazuju vozači malih vozila prema tim ljudima,oni ne bi nikad trebali blicnuti osim svojim kolegama.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#1618 Re: mobilni radari tj kamere

Post by milann1971 »

pa sto nas vise bude koristilo vise ce vrijediti...a drugo ucrtani su svi fiksni radari tj kamere, i to je nesto...
NediM17
Posts: 21692
Joined: 05/11/2009 11:49

#1619 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Ja na multimediji u Suzukiju imam ucrtane stacionarne radare (iGO navigacija, sam sam sebi update-ovo zadnje mape), medjutim to i nije bas pouzdano, jer ima ponekih koji fale.

Ko puno vozi, najbolje rjesenje je mozda navigacija koja upozorava za stacionarne radare + laser jammer. Jbg, takav je vakat dosao da se divim ljudima koji zive od volana, da ih na kraju mjeseca bude igdje i da ne ostanu bez vozacke.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1620 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MOSALJOZE »

Ugrađuju neki momci iz Srbije,navodno uređaj koji upozori na mobilni radar,i kad spustis brzinu nemas problema.Sad koliko je to pouzdano...



Edit pisao sam već o tome
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#1621 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Throttle »

Ma ti uređaji kad vide radar, vjerovatno je i radar vidio tebe :mrgreen:
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1622 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Daryl Dixon »

izgleda da novi radar montiraju u Binježevu..

Image
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#1623 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Herr Flick »



:D :D
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#1624 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zdruzdjo »

U binjezevu su montirali fakat neku "skulu" na radar.
Garant ono kino za kontrolu tablica i validnosti registracije.
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#1625 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Throttle »

Kakva je ono antena iz devedesetih na vrhu :lol:
Post Reply