Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
ucenik1234
Posts: 923
Joined: 06/11/2012 22:10

#4726 Re: mobilni radari tj kamere

Post by ucenik1234 »

vjeshalica wrote: 02/06/2021 19:20 cuj ti konstatacije radar puni budzet :lol:
ne puni radar vec debil koji ne postuje propise
radar je samo tu masina koja dokazuje sranja i nista vise
stacionari su guzica, samo ovi rameri i tronosci pa nek svako misli glavom
Drug, sta je drugo nego punjenje budzeta tronozac na izlazu iz olovskih luka, a pravac pukao kroz naselje gdje ga preko 100 mozes drzati i samo na izlazu smanjiti na dozvoljenih 50/60 i nema kazne.

Nema tu nikakve prevencije niti funkcije povecanja sigurnosti, nego bas punjenja budzeta, jer je debilno.
User avatar
dzeko1
Posts: 803
Joined: 18/09/2012 13:55

#4727 Re: mobilni radari tj kamere

Post by dzeko1 »

Ili tipa stavi ogranicenje 40 na dijelu magistralnog puta usred nedođije, gdje mozes sigurno ici 70-80 min. i onda tu čekaju da upucaju nekog snajperom :-)
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4728 Re: mobilni radari tj kamere

Post by escobar__ »

ucenik1234 wrote: 02/06/2021 22:57
vjeshalica wrote: 02/06/2021 19:20 cuj ti konstatacije radar puni budzet :lol:
ne puni radar vec debil koji ne postuje propise
radar je samo tu masina koja dokazuje sranja i nista vise
stacionari su guzica, samo ovi rameri i tronosci pa nek svako misli glavom
Drug, sta je drugo nego punjenje budzeta tronozac na izlazu iz olovskih luka, a pravac pukao kroz naselje gdje ga preko 100 mozes drzati i samo na izlazu smanjiti na dozvoljenih 50/60 i nema kazne.

Nema tu nikakve prevencije niti funkcije povecanja sigurnosti, nego bas punjenja budzeta, jer je debilno.
Upravo tako. Jedina svrha tog radara u Olovskim Lukama (i Dolovima) je uzimanje novca, nikakva sigurnost. Bukvalno je kako si rekao, kroz cijelo naselje možeš protutnjat 100 km/h i usporit na izlazu i bit čist 100%.

Čude se što je raja frustrirana i bijesna na MUP, a aktivno rade na usporavanju saobraćaja ne samo u gradskim sredinama već i u vukojebinama. Svako malo na cesti Tuzla - Sarajevo osvane novo ograničenje 40 km/h (najnovije je u Kladnju), a ni na novoj dionici preko Karaule gdje bukvalno nema nigdje žive duše (i koja je - prema njihovim riječima - projektovana za 80 km/h) ne možeš ići toliko jer je brzina znakom ograničena na 70 km/h (kroz tunel 60 km/h) - dakle i tamo gdje se može ići brže bogalji su odlučili da "umire saobraćaj".

O tome kako se svaki zaseok s tri kuće udaljene 100 metara od ceste smatra "naseljem" i podobnom lokacijom za stavit ograničenje 50 km/h (i radar) da ne pričam...

Nekad je (preko stare dionice na Karauli i bez onog ravnanja trase kod Olova) put Sarajevo - Tuzla trajao ca. 2,5 sati, danas sa modernom cestom na prijevoju i korekcijom trase kod Olova traje duže. Ako to nije retardirano ne znam šta je...
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#4729 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

escobar__ wrote: 03/06/2021 08:27
ucenik1234 wrote: 02/06/2021 22:57
vjeshalica wrote: 02/06/2021 19:20 cuj ti konstatacije radar puni budzet :lol:
ne puni radar vec debil koji ne postuje propise
radar je samo tu masina koja dokazuje sranja i nista vise
stacionari su guzica, samo ovi rameri i tronosci pa nek svako misli glavom
Drug, sta je drugo nego punjenje budzeta tronozac na izlazu iz olovskih luka, a pravac pukao kroz naselje gdje ga preko 100 mozes drzati i samo na izlazu smanjiti na dozvoljenih 50/60 i nema kazne.

Nema tu nikakve prevencije niti funkcije povecanja sigurnosti, nego bas punjenja budzeta, jer je debilno.
Upravo tako. Jedina svrha tog radara u Olovskim Lukama (i Dolovima) je uzimanje novca, nikakva sigurnost. Bukvalno je kako si rekao, kroz cijelo naselje možeš protutnjat 100 km/h i usporit na izlazu i bit čist 100%.

Čude se što je raja frustrirana i bijesna na MUP, a aktivno rade na usporavanju saobraćaja ne samo u gradskim sredinama već i u vukojebinama. Svako malo na cesti Tuzla - Sarajevo osvane novo ograničenje 40 km/h (najnovije je u Kladnju), a ni na novoj dionici preko Karaule gdje bukvalno nema nigdje žive duše (i koja je - prema njihovim riječima - projektovana za 80 km/h) ne možeš ići toliko jer je brzina znakom ograničena na 70 km/h (kroz tunel 60 km/h) - dakle i tamo gdje se može ići brže bogalji su odlučili da "umire saobraćaj".

O tome kako se svaki zaseok s tri kuće udaljene 100 metara od ceste smatra "naseljem" i podobnom lokacijom za stavit ograničenje 50 km/h (i radar) da ne pričam...

Nekad je (preko stare dionice na Karauli i bez onog ravnanja trase kod Olova) put Sarajevo - Tuzla trajao ca. 2,5 sati, danas sa modernom cestom na prijevoju i korekcijom trase kod Olova traje duže. Ako to nije retardirano ne znam šta je...
potpis
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#4730 Re: mobilni radari tj kamere

Post by high_volume »

Ako je kroz centar Sarajeva ograničenje na 60, ne vidim razlog da isto ograničenje ne bude i kroz centar Olovskih luka :zzzz:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4731 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Tesla Edison »

vjeshalica wrote: 02/06/2021 19:20 cuj ti konstatacije radar puni budzet :lol:
ne puni radar vec debil koji ne postuje propise
radar je samo tu masina koja dokazuje sranja i nista vise
stacionari su guzica, samo ovi rameri i tronosci pa nek svako misli glavom
U potpunosti se slažem. Svi smo mi pametni, svi smo mi doktori, stručnjaci, inžinjeri, sve mi znamo, pa eto znamo i to da su ograničenja brzine glupa.

Radare treba postavljati na sva moguća i nemoguća mjesta, iza znakova, na drveće, kamuflirane iza reklamnih panoa, svakih 500m do 1 km postaviti radar. Ukinuti toleranciju od 10 km/h, ukinuti pravilo da se plati pola kazne u 8 dana i povećati kazne drastično. Sadašnje minimalne da postanu maksimalne, a sadašnje maksimalne da postanu maksimalne x10. Ne platiš tri kazne u roku od 30 dana, automatski se poništava vozačka i plijeni automobil. Vozačku opet dobiješ nakon ponovnog polaganja, a automobil nakon plaćanja kazni, s tim da u roku od 30 godina smiješ tri puta polagati. Ako ti četvrti put ponište vozačku, trajno je gubiš.

Previše je debila, tako da je ovo neophodno.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#4732 Re: mobilni radari tj kamere

Post by black_adrian »

e čuj ovoga :lol:

neće to što si naveo nikad bit, a ti i dalje gledaj nas kako vozimo 60-65 na ograničenju od 50km/h i plači...

escobar objasnio :thumbup:
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#4733 Re: mobilni radari tj kamere

Post by jelleMania »

Ovi sto najvise pametuju , sam siguran da redovno krse zakone :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#4734 Re: mobilni radari tj kamere

Post by JavierBosnia »

Aj ti Tesla pjeske zivota ti
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4735 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Tesla Edison »

jelleMania wrote: 03/06/2021 09:16 Ovi sto najvise pametuju , sam siguran da redovno krse zakone :D
Prije, tek kad sam položio, jesam pravio prekršaje i opamatio se na teži način. Zato svakome je bolje da ga opameti policija, nego da se opameti na neki drugi, teži način.

Jedem samo živce jednom poznaniku, koji pozeleni kako vozim. Nije mu jasno kako ja od Sarajeva do Bihaća imam snage da vozim 6-7 sati, a on stigne za 3 i po sata.

E pa zato je moj RNK prazan, a on svake godine digne kredit da plati kazne kako bi mogao registrovati auto. Ograničenje 60, on vozi 110. Ograničenje 50, on vozi 100. Nervira ga kada se drži rastojanje, prilijepi se uz vozilo na dva cm. Svo mu je auto izlupano od udesa (još je Fiat Punto kojem je ugradio plin na divljaka), a on sve luđi i luđi. Još ima dijete koje vozi.

Zato kažem, kazne se trebaju drastično pojačati, broj radara, kako mobilnih, tako i stacionarnih......... ma sve ono što sam i napisao.
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4736 Re: mobilni radari tj kamere

Post by escobar__ »

Tesla Edison wrote: 03/06/2021 09:08
vjeshalica wrote: 02/06/2021 19:20 cuj ti konstatacije radar puni budzet :lol:
ne puni radar vec debil koji ne postuje propise
radar je samo tu masina koja dokazuje sranja i nista vise
stacionari su guzica, samo ovi rameri i tronosci pa nek svako misli glavom
U potpunosti se slažem. Svi smo mi pametni, svi smo mi doktori, stručnjaci, inžinjeri, sve mi znamo, pa eto znamo i to da su ograničenja brzine glupa.

Radare treba postavljati na sva moguća i nemoguća mjesta, iza znakova, na drveće, kamuflirane iza reklamnih panoa, svakih 500m do 1 km postaviti radar. Ukinuti toleranciju od 10 km/h, ukinuti pravilo da se plati pola kazne u 8 dana i povećati kazne drastično. Sadašnje minimalne da postanu maksimalne, a sadašnje maksimalne da postanu maksimalne x10. Ne platiš tri kazne u roku od 30 dana, automatski se poništava vozačka i plijeni automobil. Vozačku opet dobiješ nakon ponovnog polaganja, a automobil nakon plaćanja kazni, s tim da u roku od 30 godina smiješ tri puta polagati. Ako ti četvrti put ponište vozačku, trajno je gubiš.

Previše je debila, tako da je ovo neophodno.
Ograničenje 70 km/h (60 km/h kroz tunel) na trasi na kojoj nema nigdje žive duše i koja je projektovana za brzinu 80 km/h je glupo. Ne, retardirano je da budem precizniji.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4737 Re: mobilni radari tj kamere

Post by foxlife »

escobar__ wrote: 03/06/2021 09:45
Tesla Edison wrote: 03/06/2021 09:08
vjeshalica wrote: 02/06/2021 19:20 cuj ti konstatacije radar puni budzet :lol:
ne puni radar vec debil koji ne postuje propise
radar je samo tu masina koja dokazuje sranja i nista vise
stacionari su guzica, samo ovi rameri i tronosci pa nek svako misli glavom
U potpunosti se slažem. Svi smo mi pametni, svi smo mi doktori, stručnjaci, inžinjeri, sve mi znamo, pa eto znamo i to da su ograničenja brzine glupa.

Radare treba postavljati na sva moguća i nemoguća mjesta, iza znakova, na drveće, kamuflirane iza reklamnih panoa, svakih 500m do 1 km postaviti radar. Ukinuti toleranciju od 10 km/h, ukinuti pravilo da se plati pola kazne u 8 dana i povećati kazne drastično. Sadašnje minimalne da postanu maksimalne, a sadašnje maksimalne da postanu maksimalne x10. Ne platiš tri kazne u roku od 30 dana, automatski se poništava vozačka i plijeni automobil. Vozačku opet dobiješ nakon ponovnog polaganja, a automobil nakon plaćanja kazni, s tim da u roku od 30 godina smiješ tri puta polagati. Ako ti četvrti put ponište vozačku, trajno je gubiš.

Previše je debila, tako da je ovo neophodno.
Ograničenje 70 km/h (60 km/h kroz tunel) na trasi na kojoj nema nigdje žive duše i koja je projektovana za brzinu 80 km/h je glupo. Ne, retardirano je da budem precizniji.
pa ocito ima neki razlog zasto je ogranicenje tu a da ja i ti ne znamo jer da znamo bili bi saobracajni inzenjeri
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4738 Re: mobilni radari tj kamere

Post by escobar__ »

foxlife wrote: 03/06/2021 09:53
escobar__ wrote: 03/06/2021 09:45
Tesla Edison wrote: 03/06/2021 09:08

U potpunosti se slažem. Svi smo mi pametni, svi smo mi doktori, stručnjaci, inžinjeri, sve mi znamo, pa eto znamo i to da su ograničenja brzine glupa.

Radare treba postavljati na sva moguća i nemoguća mjesta, iza znakova, na drveće, kamuflirane iza reklamnih panoa, svakih 500m do 1 km postaviti radar. Ukinuti toleranciju od 10 km/h, ukinuti pravilo da se plati pola kazne u 8 dana i povećati kazne drastično. Sadašnje minimalne da postanu maksimalne, a sadašnje maksimalne da postanu maksimalne x10. Ne platiš tri kazne u roku od 30 dana, automatski se poništava vozačka i plijeni automobil. Vozačku opet dobiješ nakon ponovnog polaganja, a automobil nakon plaćanja kazni, s tim da u roku od 30 godina smiješ tri puta polagati. Ako ti četvrti put ponište vozačku, trajno je gubiš.

Previše je debila, tako da je ovo neophodno.
Ograničenje 70 km/h (60 km/h kroz tunel) na trasi na kojoj nema nigdje žive duše i koja je projektovana za brzinu 80 km/h je glupo. Ne, retardirano je da budem precizniji.
pa ocito ima neki razlog zasto je ogranicenje tu a da ja i ti ne znamo jer da znamo bili bi saobracajni inzenjeri
Saobraćajni inžinjeri su na nepreglednoj krivini (između Dolova i Bakića) stavili znak dozvoljenog preticanja i isprekidanu liniju.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4739 Re: mobilni radari tj kamere

Post by foxlife »

fascinantno je kako vecina pljuje neke stvari a nema pojma pozadinu zasto je bas ta brzina i sl

vozim ja od rijeke prema jugu i na ap oni digitalni znakovi pise brzina 30
a ja kao pametni bosnjo kontam ma to je za rolere i ja nastavim 80
kad me udario bocni vjetar spustio sam na 20 da vozim

tako i kod nas neke brzine su tu s razlogom a ne ma moze tu komotno 140
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4740 Re: mobilni radari tj kamere

Post by foxlife »

escobar__ wrote: 03/06/2021 09:54
foxlife wrote: 03/06/2021 09:53
escobar__ wrote: 03/06/2021 09:45

Ograničenje 70 km/h (60 km/h kroz tunel) na trasi na kojoj nema nigdje žive duše i koja je projektovana za brzinu 80 km/h je glupo. Ne, retardirano je da budem precizniji.
pa ocito ima neki razlog zasto je ogranicenje tu a da ja i ti ne znamo jer da znamo bili bi saobracajni inzenjeri
Saobraćajni inžinjeri su na nepreglednoj krivini (između Dolova i Bakića) stavili znak dozvoljenog preticanja i isprekidanu liniju.
pa neki su sa unsa neki iz travnika jbg
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4741 Re: mobilni radari tj kamere

Post by escobar__ »

foxlife wrote: 03/06/2021 09:57
escobar__ wrote: 03/06/2021 09:54
foxlife wrote: 03/06/2021 09:53

pa ocito ima neki razlog zasto je ogranicenje tu a da ja i ti ne znamo jer da znamo bili bi saobracajni inzenjeri
Saobraćajni inžinjeri su na nepreglednoj krivini (između Dolova i Bakića) stavili znak dozvoljenog preticanja i isprekidanu liniju.
pa neki su sa unsa neki iz travnika jbg
Možeš li garantovat da oni koji su planirali/postavljali ograničenja na novoj trasi preko prijevoja Karaula nisu ti iz Travnika?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4742 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Tesla Edison »

foxlife wrote: 03/06/2021 09:56 fascinantno je kako vecina pljuje neke stvari a nema pojma pozadinu zasto je bas ta brzina i sl

vozim ja od rijeke prema jugu i na ap oni digitalni znakovi pise brzina 30
a ja kao pametni bosnjo kontam ma to je za rolere i ja nastavim 80
kad me udario bocni vjetar spustio sam na 20 da vozim

tako i kod nas neke brzine su tu s razlogom a ne ma moze tu komotno 140
:thumbup:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4743 Re: mobilni radari tj kamere

Post by foxlife »

escobar__ wrote: 03/06/2021 09:59
foxlife wrote: 03/06/2021 09:57
escobar__ wrote: 03/06/2021 09:54

Saobraćajni inžinjeri su na nepreglednoj krivini (između Dolova i Bakića) stavili znak dozvoljenog preticanja i isprekidanu liniju.
pa neki su sa unsa neki iz travnika jbg
Možeš li garantovat da oni koji su planirali/postavljali ograničenja na novoj trasi preko prijevoja Karaula nisu ti iz Travnika?
velika vjerovatnoca da nisu
ne znam tu cestu nisam prolazio al kao sto rekoh vjerovatno neki razlog ima zasto je toliko a nama obicnim ljudima to nije poznato
zato se valjda i izucava ta oblast par godina a ne da svako sa srednjom postavlja ogranicenja jer on vidi da moze
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#4744 Re: mobilni radari tj kamere

Post by black_adrian »

Tesla Edison wrote: 03/06/2021 09:42
Prije, tek kad sam položio, jesam pravio prekršaje i opamatio se na teži način. Zato svakome je bolje da ga opameti policija, nego da se opameti na neki drugi, teži način.

Jedem samo živce jednom poznaniku, koji pozeleni kako vozim. Nije mu jasno kako ja od Sarajeva do Bihaća imam snage da vozim 6-7 sati, a on stigne za 3 i po sata.

E pa zato je moj RNK prazan, a on svake godine digne kredit da plati kazne kako bi mogao registrovati auto. Ograničenje 60, on vozi 110. Ograničenje 50, on vozi 100. Nervira ga kada se drži rastojanje, prilijepi se uz vozilo na dva cm. Svo mu je auto izlupano od udesa (još je Fiat Punto kojem je ugradio plin na divljaka), a on sve luđi i luđi. Još ima dijete koje vozi.

Zato kažem, kazne se trebaju drastično pojačati, broj radara, kako mobilnih, tako i stacionarnih......... ma sve ono što sam i napisao.
pa niko ne govori da trebaš vozit do te mjere da ti ode vozačka, ali ako voziš 10-20 preko ograničenja ništa ti neće bit osim što ćeš možda dati 25KM za kaznu ako te uhvate.. radari u USK su svakako bezobrazno postavljeni i redovni su punjači budžeta, tako da nema potrebe dalje proširivat bezobrazluk.. može se to sve sankcionisat da se angažuje policija malo više, al ne.. njima je draže kaznit nekoga ko vozi 15km/h preko ograničenja nego majmuna koji pretiče na punoj, ugrožava druge učesnike itd. ukratko, divlja..

i čuj za 3.5h do Bihaća sa fiat puntom na plin :lol: odvadi malo
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#4745 Re: mobilni radari tj kamere

Post by soha96 »

Ybt radar kad 200 metara prije njega pise USPORI RADAR :lol:

Kakva je poenta te gluposti ako svi znamo gdje su radari, usporis minutu i nastavis divljati opet. Dok god radari budu “najavljivani” na sve moguce nacine, nikakve koristi od njih nema.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4746 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Tesla Edison »

black_adrian wrote: 03/06/2021 10:04
Tesla Edison wrote: 03/06/2021 09:42
Prije, tek kad sam položio, jesam pravio prekršaje i opamatio se na teži način. Zato svakome je bolje da ga opameti policija, nego da se opameti na neki drugi, teži način.

Jedem samo živce jednom poznaniku, koji pozeleni kako vozim. Nije mu jasno kako ja od Sarajeva do Bihaća imam snage da vozim 6-7 sati, a on stigne za 3 i po sata.

E pa zato je moj RNK prazan, a on svake godine digne kredit da plati kazne kako bi mogao registrovati auto. Ograničenje 60, on vozi 110. Ograničenje 50, on vozi 100. Nervira ga kada se drži rastojanje, prilijepi se uz vozilo na dva cm. Svo mu je auto izlupano od udesa (još je Fiat Punto kojem je ugradio plin na divljaka), a on sve luđi i luđi. Još ima dijete koje vozi.

Zato kažem, kazne se trebaju drastično pojačati, broj radara, kako mobilnih, tako i stacionarnih......... ma sve ono što sam i napisao.
pa niko ne govori da trebaš vozit do te mjere da ti ode vozačka, ali ako voziš 10-20 preko ograničenja ništa ti neće bit osim što ćeš možda dati 25KM za kaznu ako te uhvate.. radari u USK su svakako bezobrazno postavljeni i redovni su punjači budžeta, tako da nema potrebe dalje proširivat bezobrazluk.. može se to sve sankcionisat da se angažuje policija malo više, al ne.. njima je draže kaznit nekoga ko vozi 15km/h preko ograničenja nego majmuna koji pretiče na punoj, ugrožava druge učesnike itd. ukratko, divlja..

i čuj za 3.5h do Bihaća sa fiat puntom na plin :lol: odvadi malo
I to poluraspadnutim.

Pa kad lik po AP vozi 150, dolinom Vrbasa od 80 do 100, od Mrkonjića do Ključa 130 (samo oko Dragoraja uspori na 80), a od Ključa do Bihaća ga okine samo tako. Stigne on i za 5 ako mu ne ode vodena pumpa usput, ili ne spadne remen, otkaže servo itd....

I onda zove kaže, evo ja stigao, ali me ulovila dva stacionarna radara i jedan mobilni itd.....

Dobro je to sve dok ga kakva stijena, odron ili bandera ne "ulove".
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#4747 Re: mobilni radari tj kamere

Post by azdralovic »

Vozi covjek prosjecno 100 sta je problem :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50211
Joined: 16/07/2012 16:00

#4748 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

Ja mislio Tesla sarkastican, trola malo, kad on ozbiljan.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4749 Re: mobilni radari tj kamere

Post by foxlife »

tesla je generalno upravu sa ovim sto pise samo je on otisao u drugu krajnost i previse radikalno
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#4750 Re: mobilni radari tj kamere

Post by black_adrian »

Ja u Bihać krenuo u 4 ujutro, autoput 135-140km/h, Lašva - Ključ 80-120km/h osim po gradovima i zeznutim krivinama, Čađavica 100-130km/h, Ključ - Bihać 120-150km/h i opet nisam mogao ispod 4h. Usput je bilo nekoliko kamiona i auta, al to sam pretekao odmah nije bilo kolona. I da, semafor me uhvatio 7-8 min na izlazu iz Ključa.
Post Reply