Mobbing

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
kunja

Mobbing

Post by kunja » 30/09/2011 09:18

Kakvo je kod vas radno okruženje? Ima li mobbinga?

antimobbing
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

Re: Mobbing

Post by antimobbing » 30/09/2011 12:28

kunja wrote:Kakvo je kod vas radno okruženje? Ima li mobbinga?
Pročitaj ovo sa teme započete u 2006 godini: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=22565
IceBlond wrote:hehe kako dobra tema.... :thumbup:

ja od sredine decembra 2010 pokusavam zaraditi i skupiti novac ,samo za jedno-ici odavdje,kud god (ok,ne bas kud god,u Afganistan sigurno necu )........radije u Zap.Europu :)

uopce se ne uklapam u ovu sredinu i nase drustvo,iako sam rodjena i odrasla ovdje....

dok sam zivjela u Zapadnoj Europi,tamo mi je skoro sve bilo potaman,stalno sam se smijala,nista mi nije bilo tesko i bila sam zadovoljna.nisam trazila vise.nazalost,sudbina me posteno zakinula.
otkako sam se vratila u BiH,konstantno sam tuzna,nikakva,ocajna a bogami i depresivna i frustrirana.
stagod sam ovdje probala ostvariti,nije uspjelo.jos nadrljam,posteno
... :run:

ne zelim zivjeti u drzavi u kojoj zenu od 60 g. osude zbog necega sto NIJE uradila,a ne priznaju joj njeno pravo da se brani,odbiju da pozovu i da saslusaju svjedoke koji bi svjedocili u njenu korist,vec je samo osude,inkvizitorski.............troje je reklo da si vjestica i na lomacu s tobom
:shock: :shock:

moj grad je pun nekakvih krezubih zombija,privatnika,koji izrabljuju bijedu i provode na njima nevidjeni mobbing i psihicko izivljavanje.vecina ih niti ne isplati te radnike,jer ako im da plate,kako ce jadan kupiti sebi 7. BMW i jos makar jedan poslovni prostor.nije fer,umjesto da kao pravi gazda ima 12 auta i 6 kuca,on jadnicak da spadne na 2 auta i trospratnicu.e, malo sutra :roll:

narod samo suti i trpi,ja ne vidjeh vece mazohiste u zivotu.mi smo extremno pasivan narod,koji samo kafenise po cijeli dan i ceka neciju milost.udijelite sadaku,eto mi jadni..........politicari ovakvi,oni onakvi,dabogda im ovo,dabogda im ono............slusam ovo godinama...i ne razumijem uopce :?
kome god sam predlozila da se pobuni,da nesto poduzmemo protiv sefa koji nam ne zeli dati platu,uvijek sam naisla na iste retardirane zakljucke:ma joj,nista od toga.....suti bona i radi,dat ce nam otkaz ako se bunimo itd. :shock: :?
ja nisam nikada nikome dzabe radila niti cu ikada raditi,a sutjeti necu po cijenu zivota i smrti

i ne kuzim te hvalospjeve o nama kao merhametli,dobricama i divnim ljudima kad su moja iskustva potpuno drugacija.naravno,s vremena na vrijeme sretnem i neku neiskvarenu,postenu dusu ali one su rijetke kao i ljubicasta krava.

meni se ovdje skoro nista ne svidja,i potrudit cu se da se maknem a ako budem imala i mrvu srece,rijesit cu se i drzavljanstva.....

kome god je ovdje dobro,neka mu je sa srecom.....a ja nemam vise nerava i volje biti na strani vjecitih loosera..........ako ovdje ostanem jos koju godinu od mene ce ostati samo sjena.......

zelim zivjeti,konacno
Jedan od postova koji realno opisuje stanje u našem društvu onakvo kakvo je u zadnjih 20 godina ...

U zadnje vrijeme se osjete promjene na bolje ...

kunja

Re: Mobbing

Post by kunja » 30/09/2011 13:23

Izgleda da raja ne smije pisati. Svi forumaju s posla, šta li :). Mobbing je puno više od neredovnog dijeljenja plate: nametanje osjećaja manje vrijednosti, nepriznavanje postignutih rezultata...

Locked