Mladi u dijaspori i njihove muke

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#326 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by ahuseino »

jutarnji wrote:
jefferson wrote:sta kad ti zatreba vrhunska zdravstvena njega?
Ostalo manje vise ok, a ovo, e pa nista, ako nemas kvalitetno osiguranje i brdo para, najbolja
opcija je da te zgazi kamion.
A zasto ne bi imo kvalitetno osiguranje? Eno preCjednik izganjo. :mrgreen: :-)
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#327 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by jutarnji »

Jack Be Nimble wrote:Moji starci su zavrsili kod nas faxove, tako da su stalno radili standardno 9-5.
Zivo me zanima ko je njima priznao nase diplome, bez da iste nisu morali ovdje dokazati?
Jack Be Nimble wrote:I kada sam u 16toj dobio vozacku, vozio starog na posao,
Eto vidis, kako neko nadje posao sa za koji je potrebna visoka strucna sprema a nije u stanju poloziti vozacki?
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#328 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by jutarnji »

ahuseino wrote:A zasto ne bi imo kvalitetno osiguranje? Eno preCjednik izganjo.
Zemljace, prijatelju, brate, idolu moj :D ....
Cim izganjas to preCjednikovo osiguranje molim te da mi javis kome se obratiti, pa da i ja jednom
u ovoj zemlji probam nesta "free of charge" :D :lol:

P.S. Zasto ne bi imao kvalitetno osiguranje?
-Pa ne znam, da pitamo 50 miliona onih koji ga nemaju nikako?
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#329 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by ahuseino »

jutarnji wrote:
ahuseino wrote:A zasto ne bi imo kvalitetno osiguranje? Eno preCjednik izganjo.
Zemljace, prijatelju, brate, idolu moj :D ....
Cim izganjas to preCjednikovo osiguranje molim te da mi javis kome se obratiti, pa da i ja jednom
u ovoj zemlji probam nesta "free of charge" :D :lol:

P.S. Zasto ne bi imao kvalitetno osiguranje?
-Pa ne znam, da pitamo 50 miliona onih koji ga nemaju nikako?

Nista samo cujem, kazu ima universal health option.
:P :wink:

PreCjednik dao, castio raju free lunch-em :wink: .

A znas sta kazu za free lunch. :mrgreen:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#330 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by Jack Be Nimble »

jutarnji wrote:
Jack Be Nimble wrote:Moji starci su zavrsili kod nas faxove, tako da su stalno radili standardno 9-5.
Zivo me zanima ko je njima priznao nase diplome, bez da iste nisu morali ovdje dokazati?

Jack Be Nimble wrote:I kada sam u 16toj dobio vozacku, vozio starog na posao,
Eto vidis, kako neko nadje posao sa za koji je potrebna visoka strucna sprema a nije u stanju poloziti vozacki?
Istina je da im niko nije priznao, ali imali su srecu. Stari inzinjer i istina je da ga je posao krenuo tako sto je mjenjao sijalice dok se nije pokazao da zna sta radi. I dobio poziciju onu istu kao sto je imao kod nas. Sve u svemu luda sreca.

Stara nikada nije trazila svoju struku, iako je mogla, ali jednostavno nije htjela. Odlucila se da se bavi malo mini skolovanjem, da dobije certifikat i zaposlila se u banci.

Stari je dobio vozacku, prva stvar sto su nam americki sponzori rekli 'treba vam vozacka'. Imao je vozacku prije nego sto je imao rezime/cv. Medjutim u to vrijeme samo smo jedna kola imali, tako u toku mog raspusta ja bi ga ponekada vozio na posao da bi imali kola u toku dana da bi stara i ja mogli ici u nabavku ili rjesiti neke poslove zasta su potrebna kola.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#331 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by jefferson »

jutarnji wrote:
ahuseino wrote:A zasto ne bi imo kvalitetno osiguranje? Eno preCjednik izganjo.
Zemljace, prijatelju, brate, idolu moj :D ....
Cim izganjas to preCjednikovo osiguranje molim te da mi javis kome se obratiti, pa da i ja jednom
u ovoj zemlji probam nesta "free of charge" :D :lol:

P.S. Zasto ne bi imao kvalitetno osiguranje?
-Pa ne znam, da pitamo 50 miliona onih koji ga nemaju nikako?
Ne kontam sto bi imao nesto free of charge?
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#332 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by vox-populi »

jutarnji wrote: Cim izganjas to preCjednikovo osiguranje molim te da mi javis kome se obratiti, pa da i ja jednom
u ovoj zemlji probam nesta "free of charge" :D :lol:
Jarane free of charge nemas nigdje na svijetu, pa ni u EU a ni u USA. Sve to ti lijepo platis, da li kroz sistem ili privatno.
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#333 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by ahuseino »

Jack Be Nimble wrote:
jutarnji wrote:
Jack Be Nimble wrote:Moji starci su zavrsili kod nas faxove, tako da su stalno radili standardno 9-5.
Zivo me zanima ko je njima priznao nase diplome, bez da iste nisu morali ovdje dokazati?

Jack Be Nimble wrote:I kada sam u 16toj dobio vozacku, vozio starog na posao,
Eto vidis, kako neko nadje posao sa za koji je potrebna visoka strucna sprema a nije u stanju poloziti vozacki?
Istina je da im niko nije priznao, ali imali su srecu. Stari inzinjer i istina je da ga je posao krenuo tako sto je mjenjao sijalice dok se nije pokazao da zna sta radi. I dobio poziciju onu istu kao sto je imao kod nas. Sve u svemu luda sreca.

Stara nikada nije trazila svoju struku, iako je mogla, ali jednostavno nije htjela. Odlucila se da se bavi malo mini skolovanjem, da dobije certifikat i zaposlila se u banci.

Stari je dobio vozacku, prva stvar sto su nam americki sponzori rekli 'treba vam vozacka'. Imao je vozacku prije nego sto je imao rezime/cv. Medjutim u to vrijeme samo smo jedna kola imali, tako u toku mog raspusta ja bi ga ponekada vozio na posao da bi imali kola u toku dana da bi stara i ja mogli ici u nabavku ili rjesiti neke poslove zasta su potrebna kola.


Kroz karijeru sam sreo cetiri slucaja gdje su ljudi dobili posao sa istocnjackom diplomom. Dva rusa, i dvoje nasih. Inzenjeri do duse, a fizika i matematika isto zbore na kojem god jeziku izgovaras.

Mislim da je dosta teze dobiti posao sa nasom diplomom, ako je diploma u nekoj stvarnoj struci, ali nije nemoguce. Treba malo samoodricanja, cak i volontiranja da se nekom dokazes, nekom ko je voljan dati ti sansu.

Postdiplomski je naravno totalno OuKej. :P
doboj
Posts: 118
Joined: 12/01/2010 03:20
Location: tamo gdje mi je dobro

#334 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by doboj »

Imam ja prijatelja,radio je za Rudi Cajavec, u Banjaluci.Ovdje je dobio posao u firmi koja radi radarske sisteme ,isto kao kod kuce .Pokazao je nasu diplomu,i radi jos uvijek kao inzinjer.Morao je da polozi jedan ispit,ali ovi je bilo u 2002.Inace izuzetno pametan ,ima matematiku u "malom prstu".Inzinjer elektronike-radarski sistemi.
doboj
Posts: 118
Joined: 12/01/2010 03:20
Location: tamo gdje mi je dobro

#335 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by doboj »

Pokusavam samo da citam postove ,smijem se i da ne odgovaram ,ali ne ide .Jebo te ,ko da mi je vrhunac uspjeha da rostiljam cevape!? Ako je to neko mjerilo srece i rahatluka, onda bi Bosna bila k'o Svicarska ,svi rostiljaju.
ssmmiilleeyy
Posts: 1165
Joined: 02/03/2010 16:51

#336 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by ssmmiilleeyy »

Samo da Pitam dal nam se nas zemljoradnik @5okraka vratio ? :D
Ko to smat
Posts: 438
Joined: 13/05/2011 22:04

#337 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by Ko to smat »

Ma zapad je rahatluk.Samo ih ja jebem skrte.Uvjek sam mrzio skrtice ali ovdje na zapadu da moze vlastito bi govno pojo samo da pare ne potrosi.
doboj
Posts: 118
Joined: 12/01/2010 03:20
Location: tamo gdje mi je dobro

#338 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by doboj »

nije jos ,garant .
Ceka proljetnu sjetvu. :D :D
Last edited by doboj on 08/09/2011 20:32, edited 1 time in total.
ssmmiilleeyy
Posts: 1165
Joined: 02/03/2010 16:51

#339 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by ssmmiilleeyy »

:lol: :lol: :lol: Samo nek se javi da ga docekam na AJRODROMU :D s velikim Transparentom


Image

:thumbup:
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#340 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by neprilagodjena »

Ko to smat wrote:Ma zapad je rahatluk.Samo ih ja jebem skrte.Uvjek sam mrzio skrtice ali ovdje na zapadu da moze vlastito bi govno pojo samo da pare ne potrosi.
Pa sta!

mislis da su nasi ista drukciji??
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#341 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by ljubav_aha »

neprilagodjena wrote:
Ko to smat wrote:Ma zapad je rahatluk.Samo ih ja jebem skrte.Uvjek sam mrzio skrtice ali ovdje na zapadu da moze vlastito bi govno pojo samo da pare ne potrosi.
Pa sta!

mislis da su nasi ista drukciji??
:lol: :D :thumbup:
Ko to smat
Posts: 438
Joined: 13/05/2011 22:04

#342 Re: Mladi u dijaspori i njihove muke

Post by Ko to smat »

Ja kolko vidim napisa da nevolim skrtice tako da se to odnosi i na nase i njihove i ostale.a da su i nasi skrti to stoji.Ja recimo volim izlaziti u restorane,probat razne svjetske kuhinje ali ne nas bi radje gajbu pive malo se plecka zapekla zvrk pite i da mahala po cjelu noc.
Post Reply