Mladi konzervartivniji od starih

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#76 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by emric »

Mladi su uvijek bolji od starijih. Konkretno danas, stariji su opterećeni komunizmom i ratom, dok mladi imaju realnije poglede na stvari jer ih ništa ne ograničava. Problem je samo što im sijede karine ne daju da žive bolji život. Od raspada Jugoslavije do dana današnjeg sve nam se pitaju sijede generacije koje su promijenile više dresova. Oni više ne znaju sami sa sobom da se usklade oko svojih laži.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#77 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by sadie_forever »

salik79 wrote:
sadie_forever wrote:
insomnia78 wrote:Neki dan je bila afera kada je hitna pomoc izignorisala mladu zenu, crnkinju (crnce uvijek mozes prepoznati po naglasku cak i ako su druga-treca generacija) koja ih je zvala i koja je nesto kasnije preminula. Zena govori lose mi je bojim se da cu umrijeti operator joj kaze pa umrijevemo svi. Sve snimljeno i zabiljezeno. Policija siluje pendrekom crnca pa mu se poslije predsjednik izvinjava. Da vidis kako tek gaze crnce i arape
nije to samo crncima tako,,jedna mlada zena otisla doktoru radi problema s glavom...kaze strah me da imam tumor na mozgu to zaista ne zelim u ovoj situaciji

doktor joj rekao "pa da niko od nas ne zeli tumor na mozgu "onako cinicno :roll:
A, kao, postoje neke situacije u kojima bi pozelila da ima tumor na mozgu?! :-)
Nema logicno ali to je bilo receno na onaj engleski sarkasticni nacin "no one of us wants a tumour on brain do we?# ;-)
i onda kad dodas da je smatra hipohondricarem koji mu krade dragocijene vrijeme imas citav rezultat :D
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#78 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Dozer »

emric wrote:Mladi su uvijek bolji od starijih. Konkretno danas, stariji su opterećeni komunizmom i ratom, dok mladi imaju realnije poglede na stvari jer ih ništa ne ograničava. Problem je samo što im sijede karine ne daju da žive bolji život. Od raspada Jugoslavije do dana današnjeg sve nam se pitaju sijede generacije koje su promijenile više dresova. Oni više ne znaju sami sa sobom da se usklade oko svojih laži.
Ovo je prilicno netacno... Preciznije, vecinom je netacno.
Danasnji mladi su, u vecini slucajeva, debelo zatrovani etno-vjerskim nacionalizmom, pri cemu zapravo nemaju pojma o vemu tome.
Dovoljno je pogledati portale, FB i komentare na njima, pa da sve bude jasno...
Ako pricamo o "starima", tu postoje 3, pa i 4 grupe. Prva su oni najstariji, 70+, koji su vecinom tradicionalisti debelo naslonjeni na vjeru.
Druga grupa su oni 55-70, i vecina njih su na nekakvoj granici izmedju onog i ovog sistema, neka vrsta prelivoda koje se uklapaju u tok kakav jeste, pri cemu ih pretjerano ne zanima nista osim neke licne koristi.
Treca grupa, koja je generacijski najuza, su oni sa 40-50. Ovo su generacije koje su najvise najebale u ratu, i koje se vrlo dobro sjecaju i onoga prije rata, alii rata i svega ovoga nakon njega. Vecinom su/smo "operisani" i od vjere i od etno-nacionalnih budalastina, i uglavnom gledamo svoja posla.
Cetvrta grupa su oni sa 25-40. Ovo su vecinom "nedorecene" generacije, najpodloznije manipulacijama druge grupe. Rodjeni pred rat ili u ratu, odgojeni u ovom takodjer nedorecenom drustvu u kojem su sve norme odavno pogubljene i iskarikirane do maksimuma, vecinom spadaju u ove koji danas ne znaju jesu li posli ili dosli, a nemaju pojma gdje je to nesto gdje bi trebali. Karakterisu ih vec standardne nebuloze "Alaha mi/Isusa mi", nakon cega obicno slijedi i neka psovka, ili odlazak u kladaru, ili su totalno zabra(z)dili u neku vrstu radikalne religije. Naravno, "najpametniji" su u svemu, sve znaju, a pogotovo ono o cemu zapravo nemaju blage veze.

O preostalima, tj. onima mladjim od 25, suvisno je bilo sta reci...Dovoljno je okrenuti se na ulici, i sve je jasno. Vecinom totalno izgubljeni, bez ikakve realne perspektive, ideja, cilja...

P.S. Prije nego opletete, obratite paznju na ono "vecina", jer to znaci da u svakoj grupi postoji i izuzeci, a oni su cca.15-20%.
Last edited by Dozer on 10/09/2019 20:37, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#79 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

Znaci oni koji su klali i se poklali operisani od budalastina? :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#80 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Dozer »

Ti si vjerovatno cetvrta grupa, jel' tako?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#81 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

Vise sam u trecoj. No samo je jedna grupa pocinila genocid. Ako je racunamo one mrkalje u Ruandi
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#82 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by _BataZiv_0809 »

tvojkomsija wrote:2008. se po Carsiji slavila pobjede Turske nad Hrvatskom :lol:
Meni je tu najvise jadno sto BiH nije ni nastupila na tom prvenstvu, a kao raja provocirala Hrvate
Ma to je inat, manje ima veze sa nekim sentimentom prema Turskoj koliko sa cinjenicom da je Hrvatima tesko palo izgubiti od Turaka. Jos onako u zadnjoj sekundi :D
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#83 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Dozer »

Nisi shvatio poentu. A, ako si tek usao u trecu, to znaci da si blize cetvrtoj po nacinu razmisljanja, a to se vidi i po postovima. Bez uvrede, samo konstatujem.

Stvar je u tome sto su oni iz sadasnje prve grupe prije 20+ g. bili druga, i upravo su oni krivci za sve ono sto je bilo, tj. sto je sadasnja treca grupa onako najebala, a tada smo bili cetvrta... Pomjeri sve za 20+ g. unazad, i shvatices.
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#84 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by emric »

Dozer wrote:
emric wrote:Mladi su uvijek bolji od starijih. Konkretno danas, stariji su opterećeni komunizmom i ratom, dok mladi imaju realnije poglede na stvari jer ih ništa ne ograničava. Problem je samo što im sijede karine ne daju da žive bolji život. Od raspada Jugoslavije do dana današnjeg sve nam se pitaju sijede generacije koje su promijenile više dresova. Oni više ne znaju sami sa sobom da se usklade oko svojih laži.
Ovo je prilicno netacno... Preciznije, vecinom je netacno.
Danasnji mladi su, u vecini slucajeva, debelo zatrovani etno-vjerskim nacionalizmom, pri cemu zapravo nemaju pojma o vemu tome.
Radi se o malom broju mladih i tačno je da nemaju pojma, što znači da se radi o prolaznoj fazi "naopake zabave".

Dakle, bolji su od starijih.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#85 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Gojeni H »

Ci-Nick wrote: Isto tako da se uradi anketa o religiiznosti, pokazalo bi se da su mladi mnogo religiozniji.
Možda uzroke netolerancije mladih treba tražiti u ovom modernom načinu komunikacije.
Moja generacija je upoznavala ljude uživo, oči u oči,.. pa je valjda zato bilo mnogo teže nekog mrziti.
Sad se živi sa virtualnim prijateljima i neprijateljima.
Vremena laži i obmana.
:lol:

Ovu izjavu valja podebljat'.
I sta bi s te generacije? :D
Škobo Habu
Posts: 9033
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#86 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Škobo Habu »

Sociolog wrote:Veca je sad islamizacija drustva nego tamo 2008/09 i uticaj Turske..ne sjecam sr bas da je tada odobravano s fakulteta ici na dzume; ili traziti prostor za molitvu.

Doduse treba biti posten i reci dosta se mladjeg zivlja doselilo tokom studiranja iz manjih ruralnih krajeva i ostalo ovdje

To je ono sto primjetim golim okom, i dosta dosta ucenica u osnovnim skolama je pokriveno..iz moje osnovne srednje medicinske..u moje vrijeme ne znam ni jednu a nije proslo ni 10tak godina
Najveći i najžešći proces posljeratne "islamizacije" se sprovodi sredinom devedesetih do početka dvijehiljaditih, i to ne toliko značajno kroz vjerske institucije, već kroz vojne - tipa 7. Muslimanske koja je imala kasarne u Bugojnu, Travniku, Zenici, Nemiloj, Kaknju.
Vojni rok je bio obavezan, a kroz nju su prošle klase i klase reguta koji su prolazili proces "ispiranja mozga", ne samo kroz vjersku indoktrinaciju, već i političku.

Ja sjećam Ramazana u zimu '99. godine kada je u Zenici, u Brzininoj tekiji na Bilmišću, na obilježavanje 27. noći pozvan Burhan Šaban skupa sa gotovo kompletnim stranačkim korom SDA. Ne mogu se više ni sjetiti imena, uglavnom sve prvi Alijini saradnici.

Imali smo red političkih parola, red vjerskih, i tako u krug.
Najsmiješnija stvar, odnosno najtragičnija, kako za koga, jeste činjenica da takav vid religijsko-političke propagande samo načinio kontra-efekat kod većine onih koji su služili vojni rok.

Uvijek pamtim onu sliku kada regruti dolza sa ikindije i onda traže tipove koji su valjali travu i speed da kupe koji joint.
Ci-Nick
Posts: 5178
Joined: 15/03/2015 17:38

#87 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Ci-Nick »

Gojeni H wrote:
Ci-Nick wrote: Isto tako da se uradi anketa o religiiznosti, pokazalo bi se da su mladi mnogo religiozniji.
Možda uzroke netolerancije mladih treba tražiti u ovom modernom načinu komunikacije.
Moja generacija je upoznavala ljude uživo, oči u oči,.. pa je valjda zato bilo mnogo teže nekog mrziti.
Sad se živi sa virtualnim prijateljima i neprijateljima.
Vremena laži i obmana.
:lol:

Ovu izjavu valja podebljat'.
I sta bi s te generacije? :D
sjebala ih generacija ustaša, četnika, domobrana,..zaostala iz drugog svjetskog rata. :-?
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#88 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Gojeni H »

Ci-Nick wrote: sjebala ih generacija ustaša, četnika, domobrana,..zaostala iz drugog svjetskog rata. :-?
Oni zaostali iz Drugog svj. rata su tada vec bili 70-godisnjaci.
Bice da je nesto drugo?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#89 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

Škobo Habu wrote:
Sociolog wrote:Veca je sad islamizacija drustva nego tamo 2008/09 i uticaj Turske..ne sjecam sr bas da je tada odobravano s fakulteta ici na dzume; ili traziti prostor za molitvu.

Doduse treba biti posten i reci dosta se mladjeg zivlja doselilo tokom studiranja iz manjih ruralnih krajeva i ostalo ovdje

To je ono sto primjetim golim okom, i dosta dosta ucenica u osnovnim skolama je pokriveno..iz moje osnovne srednje medicinske..u moje vrijeme ne znam ni jednu a nije proslo ni 10tak godina
Najveći i najžešći proces posljeratne "islamizacije" se sprovodi sredinom devedesetih do početka dvijehiljaditih, i to ne toliko značajno kroz vjerske institucije, već kroz vojne - tipa 7. Muslimanske koja je imala kasarne u Bugojnu, Travniku, Zenici, Nemiloj, Kaknju.
Vojni rok je bio obavezan, a kroz nju su prošle klase i klase reguta koji su prolazili proces "ispiranja mozga", ne samo kroz vjersku indoktrinaciju, već i političku.

Ja sjećam Ramazana u zimu '99. godine kada je u Zenici, u Brzininoj tekiji na Bilmišću, na obilježavanje 27. noći pozvan Burhan Šaban skupa sa gotovo kompletnim stranačkim korom SDA. Ne mogu se više ni sjetiti imena, uglavnom sve prvi Alijini saradnici.

Imali smo red političkih parola, red vjerskih, i tako u krug.
Najsmiješnija stvar, odnosno najtragičnija, kako za koga, jeste činjenica da takav vid religijsko-političke propagande samo načinio kontra-efekat kod većine onih koji su služili vojni rok.

Uvijek pamtim onu sliku kada regruti dolza sa ikindije i onda traže tipove koji su valjali travu i speed da kupe koji joint.
Da nisi malo kontradiktoran
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#90 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

I jel te bilo stra’ kolega dzi’adista?
Škobo Habu
Posts: 9033
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#91 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Škobo Habu »

insomnia78 wrote: Da nisi malo kontradiktoran
U čemu?
Škobo Habu
Posts: 9033
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#92 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Škobo Habu »

insomnia78 wrote:I jel te bilo stra’ kolega dzi’adista?
Šta ako tim kažem da sam služio sa nekim koji će za deset godina nakon toga zjaniti glavu u Siriji.

Šta ću ih se bojati?

Većinom poremećeni tipovi, ne bitno da se radilo o Srebreničanima iz Vozuće koji nisu dali u spavaonici po cijeli noć ugasiti kasetofon sa kojeg su treštali Sateliti, ili ovim vehabijama sa padina Vlašića, zeničkih i bugojanskih pripizdina, koji su skakali na regrute kada okrenu na MTV ili VIVA. :sladoled:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#93 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by cyprus »

Naslijepo (nisam čitao ništa od teme) i vezano isključivo za naslov:

Ne, mladi nisu konzervativniji od starih... Ali je veća polarizacija među njima... Dio mladih je ultra liberalan, a dio ultra konzervativan... Udio oni koji slijede neki srednji put je manji nego kod starije populacije... Tako to valjda kod omladine generalno ide...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#94 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

Škobo Habu wrote:
Sociolog wrote:Veca je sad islamizacija drustva nego tamo 2008/09 i uticaj Turske..ne sjecam sr bas da je tada odobravano s fakulteta ici na dzume; ili traziti prostor za molitvu.

Doduse treba biti posten i reci dosta se mladjeg zivlja doselilo tokom studiranja iz manjih ruralnih krajeva i ostalo ovdje

To je ono sto primjetim golim okom, i dosta dosta ucenica u osnovnim skolama je pokriveno..iz moje osnovne srednje medicinske..u moje vrijeme ne znam ni jednu a nije proslo ni 10tak godina
Najveći i najžešći proces posljeratne "islamizacije" se sprovodi sredinom devedesetih do početka dvijehiljaditih, i to ne toliko značajno kroz vjerske institucije, već kroz vojne - tipa 7. Muslimanske koja je imala kasarne u Bugojnu, Travniku, Zenici, Nemiloj, Kaknju.
Vojni rok je bio obavezan, a kroz nju su prošle klase i klase reguta koji su prolazili proces "ispiranja mozga", ne samo kroz vjersku indoktrinaciju, već i političku.

Ja sjećam Ramazana u zimu '99. godine kada je u Zenici, u Brzininoj tekiji na Bilmišću, na obilježavanje 27. noći pozvan Burhan Šaban skupa sa gotovo kompletnim stranačkim korom SDA. Ne mogu se više ni sjetiti imena, uglavnom sve prvi Alijini saradnici.

Imali smo red političkih parola, red vjerskih, i tako u krug.
Najsmiješnija stvar, odnosno najtragičnija, kako za koga, jeste činjenica da takav vid religijsko-političke propagande samo načinio kontra-efekat kod većine onih koji su služili vojni rok.

Uvijek pamtim onu sliku kada regruti dolza sa ikindije i onda traže tipove koji su valjali travu i speed da kupe koji joint.
U ovom?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#95 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

Osim toga koliko smo mi mladi. Ja sam bio 97-e i evo me naguro na preko 40 :D
Poslije je i ukinuto. Generacije koje su zadnje sluzile vec odavno imaju svoju djecu
Škobo Habu
Posts: 9033
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#96 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Škobo Habu »

insomnia78 wrote: U ovom?
To je generalan zaključak iz onoga što sam vidio.

Sve više što se uvodila presija, regruti su sve više eskivirali vjersku obuku.

Da ti plastično pojasnim: sjećam se kada je jednom u kantinu došao dežurni moralista među nas regrute i pitao da li ovdje ima ateista?
Jedan moj drug, koji nije podnosio bilo kakav autoritet, podigao je ruku. Bilo je tu još momaka koji nisu praktikovali vjeru, ali nisu smjeli podići ruke.
Moralista se okrenuo i izašao.
Sutra navečer je uletio opet u kantinu, ljut k'o ris, pitajući gdje onaj što se izjsanio kao ateista. Ovaj je opet htio da digne ruke, međutim nismo mu mi dali. Onda je moralista započeo kanonadu kako se on bario protiv takvih u ratu, počeo srati o ratnim zaslugama, bla, bla...

Kasnije je taj momak uzet na zub, pogotovo od kaplara, da su ga maltretirali toliko da je puc'o samo požarstva cijelo vrijeme.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#97 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

Ja kolko se sjecam 97-e nije blo nikakvih moralista
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#98 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Dozer »

Gojeni H wrote:
Ci-Nick wrote: sjebala ih generacija ustaša, četnika, domobrana,..zaostala iz drugog svjetskog rata. :-?
Oni zaostali iz Drugog svj. rata su tada vec bili 70-godisnjaci.
Bice da je nesto drugo?
Ne bih se slozio... Upravo su ti zaostali iz onog rata odgojili svoju djecu u skladu sa svojim tadasnjim mentalnim sklopovima. Doduse, s vrlo polovicnim uspjehom jer je sistem imao i igrao dosta jaku ulogu u svemu tome.
A onda su ta "djeca" u nekom broju to isto pokusala svojoj djeci, tj. nama, ali nije im bas islo jer se vrijeme promijenilo (pricam o generacijama 1965-1975). I onda su skontali da je najbolje da se oni uhvate u kolo i vrate nas sve unazad za nekih 50-ak godina. Naravno, svoju vlastitu djecu su uredno "odstranili" iz svega toga poslavsi ih vani, ili ih cuvajuci po kojekakvim sefovima, podrumima i sl., a ostali su popusili foru, poput tebe i mene.

A sadasnji mladi, u godinama u kojima smo mi bili tada, te nesretne '92 (18-28), totalno su pogubljeni i, kao sto se rece iznad - definitivno polarizirani na jednu ili na drugu stranu u svakom smislu. Ili su totalno liberalni i ne zanima ih puno ova matricna ENV prica (po licnom iskustvu ovo je manjina), ili su dio matrice, i ovakvih je vecina. Pri tome, svi su zapravo u toj nekoj svojoj krajnosti, a sto ih cini vrlo podlozniim manipulaciji svake vrste, pogotovo ove, kod nas moderne, ENV.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#99 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Gojeni H »

Dozer wrote:
Gojeni H wrote:
Ci-Nick wrote: sjebala ih generacija ustaša, četnika, domobrana,..zaostala iz drugog svjetskog rata. :-?
Oni zaostali iz Drugog svj. rata su tada vec bili 70-godisnjaci.
Bice da je nesto drugo?
Ne bih se slozio... Upravo su ti zaostali iz onog rata odgojili svoju djecu u skladu sa svojim tadasnjim mentalnim sklopovima. Doduse, s vrlo polovicnim uspjehom jer je sistem imao i igrao dosta jaku ulogu u svemu tome.
A onda su ta "djeca" u nekom broju to isto pokusala svojoj djeci, tj. nama, ali nije im bas islo jer se vrijeme promijenilo (pricam o generacijama 1965-1975). I onda su skontali da je najbolje da se oni uhvate u kolo i vrate nas sve unazad za nekih 50-ak godina. Naravno, svoju vlastitu djecu su uredno "odstranili" iz svega toga poslavsi ih vani, ili ih cuvajuci po kojekakvim sefovima, podrumima i sl., a ostali su popusili foru, poput tebe i mene.

A sadasnji mladi, u godinama u kojima smo mi bili tada, te nesretne '92 (18-28), totalno su pogubljeni i, kao sto se rece iznad - definitivno polarizirani na jednu ili na drugu stranu u svakom smislu. Ili su totalno liberalni i ne zanima ih puno ova matricna ENV prica (po licnom iskustvu ovo je manjina), ili su dio matrice, i ovakvih je vecina. Pri tome, svi su zapravo u toj nekoj svojoj krajnosti, a sto ih cini vrlo podlozniim manipulaciji svake vrste, pogotovo ove, kod nas moderne, ENV.
Nisi ba u pravu ali toliko puta smo pricali o tome …

Nijedan cetnik iz II svj. rata nije obavljao bilo kakvu vazinju politicku ili vojnu funkciju ni u Srbiji ni u kvislinskoj VRS.
Milosevic je bio proizvod socijalistickog sistema. Mladic isto tako, od tinejdzerskih dana indoktriniran (ocigledno samo povrsno) idejama SFRJ.
Dobrica Cosic je bio bivsi partizan, kao I Franjo Tudjman. Nijedan, osim Suska navodno, od predratnih pripadnika ustaske emigracije nije mogao primirisati hrvatskoj vladi. Ustvari, Tudjman je takve elimisao na pocetku.

Neki dan na temi o zlocinima u Prijedoru, jedan od kolega, veoma argumetovano, prokomentarisa da su stravicne zlocine pocinili djeca I unuci krajiskih partizana, opjevanih u jugoslovenskim porpagandnim pjesmama. Nije bilo seseljevaca, arkanovaca, ni ostalog ljudskog sljama … sve komsije.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#100 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by _BataZiv_0809 »

Kao i Bogic Bogicevic, Milan Kucan, Ivica Racan, Kiro Gligorov, Nijaz Durakovic, Raif Dizdarevic, Branko Mikulic.
Locked