Mladi konzervartivniji od starih

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Ci-Nick
Posts: 5069
Joined: 15/03/2015 17:38

#101 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Ci-Nick »

Gojeni H wrote:
Dozer wrote:
Gojeni H wrote:
Oni zaostali iz Drugog svj. rata su tada vec bili 70-godisnjaci.
Bice da je nesto drugo?
Ne bih se slozio... Upravo su ti zaostali iz onog rata odgojili svoju djecu u skladu sa svojim tadasnjim mentalnim sklopovima. Doduse, s vrlo polovicnim uspjehom jer je sistem imao i igrao dosta jaku ulogu u svemu tome.
A onda su ta "djeca" u nekom broju to isto pokusala svojoj djeci, tj. nama, ali nije im bas islo jer se vrijeme promijenilo (pricam o generacijama 1965-1975). I onda su skontali da je najbolje da se oni uhvate u kolo i vrate nas sve unazad za nekih 50-ak godina. Naravno, svoju vlastitu djecu su uredno "odstranili" iz svega toga poslavsi ih vani, ili ih cuvajuci po kojekakvim sefovima, podrumima i sl., a ostali su popusili foru, poput tebe i mene.

A sadasnji mladi, u godinama u kojima smo mi bili tada, te nesretne '92 (18-28), totalno su pogubljeni i, kao sto se rece iznad - definitivno polarizirani na jednu ili na drugu stranu u svakom smislu. Ili su totalno liberalni i ne zanima ih puno ova matricna ENV prica (po licnom iskustvu ovo je manjina), ili su dio matrice, i ovakvih je vecina. Pri tome, svi su zapravo u toj nekoj svojoj krajnosti, a sto ih cini vrlo podlozniim manipulaciji svake vrste, pogotovo ove, kod nas moderne, ENV.
Nisi ba u pravu ali toliko puta smo pricali o tome …

Nijedan cetnik iz II svj. rata nije obavljao bilo kakvu vazinju politicku ili vojnu funkciju ni u Srbiji ni u kvislinskoj VRS.
Milosevic je bio proizvod socijalistickog sistema. Mladic isto tako, od tinejdzerskih dana indoktriniran (ocigledno samo povrsno) idejama SFRJ.
Dobrica Cosic je bio bivsi partizan, kao I Franjo Tudjman. Nijedan, osim Suska navodno, od predratnih pripadnika ustaske emigracije nije mogao primirisati hrvatskoj vladi. Ustvari, Tudjman je takve elimisao na pocetku.

Neki dan na temi o zlocinima u Prijedoru, jedan od kolega, veoma argumetovano, prokomentarisa da su stravicne zlocine pocinili djeca I unuci krajiskih partizana, opjevanih u jugoslovenskim porpagandnim pjesmama. Nije bilo seseljevaca, arkanovaca, ni ostalog ljudskog sljama … sve komsije.
U Hrvatskoj se vlast dijelila između ustaša, KOS-ovaca, OZNA-e, i lažnih komunista kao što je bio Tuđman.
Fino sjeli i dogovorili kome šta pripada.
Ja sam rođen 1966. godine i ne poznajem nikog od moje generacije, a ni nešto starijih ljudi da su igrali ikakvu političku ulogu.
Mi smo bili generacija pravih Jugoslovena i Europljana, bezazlena i naivna.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#102 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by JThomas »

najveći dio vlasti i tad i sad obavljaju profesionalni režimski ljudi koji bi sutra i da vanzemaljci zavladaju postali vanzemaljci. teško je izvući neki drugi zaključak iz množine istih faca u dva deklarativno potpuno različita poretka, na svim stranama. možda su mladi muslimani i najveći izuzetak. u hrvatskoj su profesionalne režimlije u suštini potpuno marginalizovale ustaše iz ubjeđenja od prije rata. onaj što je ubio ambasadora preživio tri sedmice u hercegovini, cijele. ko se najviše bojao takvih i ko ih je eliminisao, pa oni što su promijenili dres kao dragan čović. što su i u jugi bili glavonje, a glavni su i dan danas u potpuno različitom "filmu". a bilo im je sto puta lakše - jer oni su djelovali već iz pozicije vlasti, iz čvrstih institucija. iz postojećih jakih mupova, službi, firmi. prijeratni disidenti tu nisu imali realne šanse. i sve se opet svede na ono, glasaću za draškovića kad on bude na vlasti.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#103 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Gojeni H »

JThomas wrote:najveći dio vlasti i tad i sad obavljaju profesionalni režimski ljudi koji bi sutra i da vanzemaljci zavladaju postali vanzemaljci. teško je izvući neki drugi zaključak iz množine istih faca u dva deklarativno potpuno različita poretka, na svim stranama. možda su mladi muslimani i najveći izuzetak. u hrvatskoj su profesionalne režimlije u suštini potpuno marginalizovale ustaše iz ubjeđenja od prije rata. onaj što je ubio ambasadora preživio tri sedmice u hercegovini, cijele. ko se najviše bojao takvih i ko ih je eliminisao, pa oni što su promijenili dres kao dragan čović. što su i u jugi bili glavonje, a glavni su i dan danas u potpuno različitom "filmu".
Naravno. Valjda je to I poenta price.
Iako zaboravljas ideologe velikosrpstva. Oni i nisu bili samo profesionalne rezimlije.
Ideologije ne stvaraju profesionalci.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#104 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Gojeni H »

Ci-Nick wrote: ...
Ja sam rođen 1966. godine i ne poznajem nikog od moje generacije, a ni nešto starijih ljudi da su igrali ikakvu političku ulogu.
Mi smo bili generacija pravih Jugoslovena i Europljana, bezazlena i naivna.
Gdje si bio za vrijeme rata?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#105 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by JThomas »

ideolozi ne, a vladaoci, šefovi izvršne vlasti u pretežnom dijelu da. to u suštini nije isto.
detroit-mercy
Posts: 15990
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#106 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by detroit-mercy »

Ja vama kazem, na plazi nigdje gole sise ko prije :mrgreen:. Ove mlade kriju sisu ko zmija noge :mrgreen: i da mi neko ne kaze da mladi nisu konzervativniji :(
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#107 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Dozer »

Gojeni H wrote: Nisi ba u pravu ali toliko puta smo pricali o tome …

Nijedan cetnik iz II svj. rata nije obavljao bilo kakvu vazinju politicku ili vojnu funkciju ni u Srbiji ni u kvislinskoj VRS.
Milosevic je bio proizvod socijalistickog sistema. Mladic isto tako, od tinejdzerskih dana indoktriniran (ocigledno samo povrsno) idejama SFRJ.
Dobrica Cosic je bio bivsi partizan, kao I Franjo Tudjman. Nijedan, osim Suska navodno, od predratnih pripadnika ustaske emigracije nije mogao primirisati hrvatskoj vladi. Ustvari, Tudjman je takve elimisao na pocetku.

Neki dan na temi o zlocinima u Prijedoru, jedan od kolega, veoma argumetovano, prokomentarisa da su stravicne zlocine pocinili djeca I unuci krajiskih partizana, opjevanih u jugoslovenskim porpagandnim pjesmama. Nije bilo seseljevaca, arkanovaca, ni ostalog ljudskog sljama … sve komsije.
Poenta je u tome da je postojala, a sto je postalo vise nego evidentno pocetkom devedesetih, masa prikrivenih nacionalista medju tim "Titinim pionirima". I to na svim stranama.
I kad je popustila Titina stega (ili, kako oni danas vole reci - tiranija), polako su isplivali na povrsinu.
I zato smo danas svi gdje jesmo... A znamo gdje smo...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65571
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#108 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by _BataZiv_0809 »

Kao sto je masa Titovih pionira koji su sacuvali cast i obraz, kao sto je masa Titovih pionira koji nisu nizasta krivi. Ne pecaj se na njegove udice.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#109 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by CPT »

Dozer wrote:
Gojeni H wrote: Nisi ba u pravu ali toliko puta smo pricali o tome …

Nijedan cetnik iz II svj. rata nije obavljao bilo kakvu vazinju politicku ili vojnu funkciju ni u Srbiji ni u kvislinskoj VRS.
Milosevic je bio proizvod socijalistickog sistema. Mladic isto tako, od tinejdzerskih dana indoktriniran (ocigledno samo povrsno) idejama SFRJ.
Dobrica Cosic je bio bivsi partizan, kao I Franjo Tudjman. Nijedan, osim Suska navodno, od predratnih pripadnika ustaske emigracije nije mogao primirisati hrvatskoj vladi. Ustvari, Tudjman je takve elimisao na pocetku.

Neki dan na temi o zlocinima u Prijedoru, jedan od kolega, veoma argumetovano, prokomentarisa da su stravicne zlocine pocinili djeca I unuci krajiskih partizana, opjevanih u jugoslovenskim porpagandnim pjesmama. Nije bilo seseljevaca, arkanovaca, ni ostalog ljudskog sljama … sve komsije.
Poenta je u tome da je postojala, a sto je postalo vise nego evidentno pocetkom devedesetih, masa prikrivenih nacionalista medju tim "Titinim pionirima". I to na svim stranama.
I kad je popustila Titina stega (ili, kako oni danas vole reci - tiranija), polako su isplivali na povrsinu.
I zato smo danas svi gdje jesmo... A znamo gdje smo...
Ko nas bre zavadi i ta prica. Kad su na jednoj strani spremali konc. logore a na drugoj nosali YU zastavu bilo nacionalista na svim stranama. Nc nc. Na jednu stranu sto to NIJE ISTINA ali sto se tako sveda agresija i genocid na plemenski obracun :roll:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#110 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Gojeni H »

JThomas wrote:ideolozi ne, a vladaoci, šefovi izvršne vlasti u pretežnom dijelu da. to u suštini nije isto.
Slazem se. Mozemo raspravljati o tome ko je odgovorniji; onaj ko stvara ideju, ili onaj ko osmislja strategiju izvrsavanja ciljeva.
Kakogod, u kontekstu ove price, cak su se I velikosrpski ideolozi savrseno asimilirali u socijalisticki sistem I sticali relativno visoke pozicije.

Hrvatska strana je bila samo djelimicno drugacija jer je bilo vise pluralizma, ali se u principu svelo na isto. Ideolozi I oportunisti se sasvim dobro uklapali u predratnom sistemu.

I suprotno mitovima I legendama, ustaska I cetnicka emigracija su mogle samo poslati koji dinar za "stvar".
Drugovi nisu dali primaci plijenu.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#111 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Gojeni H »

detroit-mercy wrote:Ja vama kazem, na plazi nigdje gole sise ko prije :mrgreen:. Ove mlade kriju sisu ko zmija noge :mrgreen: i da mi neko ne kaze da mladi nisu konzervativniji :(
Pokondirile se Cehinje. Sad im je Makarska previse juzno. :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#112 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by muha_sa »

Gojeni H wrote:
detroit-mercy wrote:Ja vama kazem, na plazi nigdje gole sise ko prije :mrgreen:. Ove mlade kriju sisu ko zmija noge :mrgreen: i da mi neko ne kaze da mladi nisu konzervativniji :(
Pokondirile se Cehinje. Sad im je Makarska previse juzno. :D
al nije Baško polje :D evo ih protutnjaše pored mene--odoše na nudisticku

Image
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#113 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Gojeni H »

muha_sa wrote:
al nije Baško polje :D evo ih protutnjaše pored mene--odoše na nudisticku
Neki dan ja na bazenu, u zemlji hiljadama kilometara daleko od HR I CZ, kada nake nevjeste: "Pockaj, co djelas ..."
Aman jarabi, sta je ovo, otkud one? Valjda zene ovih sto im mi tepamo zovuci ih tajkunima, koji su obrstili drzavna preduzeca tokom tranzicije.

Samo laktovi na ivice bazena I taj rad 8-) k'o Dzevdo Galijasevic.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#114 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by muha_sa »

Gojeni H wrote:
muha_sa wrote:
al nije Baško polje :D evo ih protutnjaše pored mene--odoše na nudisticku
Neki dan ja na bazenu, u zemlji hiljadama kilometara daleko od HR I CZ, kada nake nevjeste: "Pockaj, co djelas ..."
Aman jarabi, sta je ovo, otkud one? Valjda zene ovih sto im mi tepamo zovuci ih tajkunima, koji su obrstili drzavna preduzeca tokom tranzicije.

Samo laktovi na ivice bazena I taj rad 8-) k'o Dzevdo Galijasevic.
:lol: :lol:

jesul cemu :? :D
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#115 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Škobo Habu »

insomnia78 wrote:Ja kolko se sjecam 97-e nije blo nikakvih moralista
Gdje? U Delijašu?

Jesi ti služio u Zenici? Pobogu, u 7. su u regrutnim četama postojali vjerski moralisti. Klanjanje je bilo obavezno u mesdžidu. Svako ko to kaže da nije bilo - laže. Mog'o si se kriti, ali ako te uhvati dežurni oficir - odmah imaš prijavu.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#116 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by vjesticanametli »

:shock: oj ja bi se poklala s njima :lol: cuj moras klanjat :lol: jebo li ih otac pa kako te ceraju na to.....
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#117 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by insomnia78 »

Škobo Habu wrote:
insomnia78 wrote:Ja kolko se sjecam 97-e nije blo nikakvih moralista
Gdje? U Delijašu?

Jesi ti služio u Zenici? Pobogu, u 7. su u regrutnim četama postojali vjerski moralisti. Klanjanje je bilo obavezno u mesdžidu. Svako ko to kaže da nije bilo - laže. Mog'o si se kriti, ali ako te uhvati dežurni oficir - odmah imaš prijavu.
U Zenici doduse nisam. Pesadijska obuka u TZ poslije vojno obavjestajni na Okresanici pa VP ponovo u Tz
Moraliste nikakve nismo imali. Ne sjecam se ni da je neko iso klanjati ni dobrovoljno pgtv ne po naredjenju
Jbg. Ti odes u mudzahedine i cudis se sto klanjas :lol:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#118 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Gojeni H »

muha_sa wrote: :lol: :lol:

jesul cemu :? :D
Jesu ako volis plastiku.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#119 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by muha_sa »

Gojeni H wrote:
muha_sa wrote: :lol: :lol:

jesul cemu :? :D
Jesu ako volis plastiku.
zar valja mahanisat žeMsku :? :D
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#120 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Gojeni H »

muha_sa wrote: zar valja mahanisat žeMsku :? :D
Vidis sad kakav sam? Samo nesto mahanisem, nizasta nisam …
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#121 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by muha_sa »

Gojeni H wrote:
muha_sa wrote: zar valja mahanisat žeMsku :? :D
Vidis sad kakav sam? Samo nesto mahanisem, nizasta nisam …
isti sam :(

Image

al ne mahanišem :D
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#122 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Gojeni H »

muha_sa wrote: isti sam :(
...

al ne mahanišem :D
:lol: :lol: :thumbup: :bih:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#123 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Gojeni H »

Dozer wrote: Poenta je u tome da je postojala, a sto je postalo vise nego evidentno pocetkom devedesetih, masa prikrivenih nacionalista medju tim "Titinim pionirima". I to na svim stranama.
I kad je popustila Titina stega (ili, kako oni danas vole reci - tiranija), polako su isplivali na povrsinu.
I zato smo danas svi gdje jesmo... A znamo gdje smo...


Nesto mi video nevjerovatna simbolika.
Srusi Boban policajca, srusi se drzava, srusi se utopija I vrijednosti promovisane u tom drustvu …
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#124 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Dozer »

_BataZiv_0809 wrote:Kao sto je masa Titovih pionira koji su sacuvali cast i obraz, kao sto je masa Titovih pionira koji nisu nizasta krivi. Ne pecaj se na njegove udice.
Pa naravno da je tako. Nisam ni rekao da su svi, nego dio.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#125 Re: Mladi konzervartivniji od starih

Post by Dozer »

CPT wrote: Ko nas bre zavadi i ta prica. Kad su na jednoj strani spremali konc. logore a na drugoj nosali YU zastavu bilo nacionalista na svim stranama. Nc nc. Na jednu stranu sto to NIJE ISTINA ali sto se tako sveda agresija i genocid na plemenski obracun :roll:
Na svim temama na kojima si se pojavio dokazao si i pokazao par identicnih stvari:
1. Uopste ne kontas sta se prica i u kojem kontekstu, sto ce reci da uopste ne razumijes sta je receno/napisano.
2. Landras stalno jednu te istu pricu, a koja se, u principu, svodi upravo na ovaj gore supljak koji si i sada napisao.
3. Evidentno je da spadas u ranije spomenutu trenutnu cetvrtu kategoriju.

Shvati, moj CPT...nisu ovo teme za tebe. Naprosto ne kontas.
Post Reply