Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

dalje
Posts: 722
Joined: 26/08/2014 22:10

#1 Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by dalje »

... nesto drugo?



Kako komentarisete novog srpskog clana Predsjednistva? Dugo je Sarajevo prizeljkivalo Mladena a po mom misljenju dobilo nesto punije upakovanog Radmanovica.

U prilogu: Duska

Image
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#2 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by Paranoid »

Jeli tema Duška ili je "samo u prilogu"...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by Danguba »

Valjda znamo ko je i sta je Mladen Ivanic. Dugo je na politickoj sceni.

Jako inteligentan i pragmatican politicar od koga mozemo ocekivati vise koristi nego stete.

Sigurno bolji od Radmanovica.
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#4 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by Haman »

Nema koristi samo moze biti male stete. Velike stete se cuva jer mu uvijek trebaju bosnjacki glasovi. Bosnjaci mu ih uvijek daju a on ih na kraju iznevjeri. Tako ce biti i sada.
:izet: :izet:
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#5 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by sportman1 »

ivanic je drugi najmladji doktor nauka u sfrj.nakon seshelja.
inace covjek vise voli(barem javno) beograd nego sarajevo i u beogradu se osjeca kao doma. slicno kao dodik.
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#6 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by homega »

Danguba wrote:Valjda znamo ko je i sta je Mladen Ivanic. Dugo je na politickoj sceni.

Jako inteligentan i pragmatican politicar od koga mozemo ocekivati vise koristi nego stete.

Sigurno bolji od Radmanovica.
Po čemu je Ivanić bolji od Radmanovića?
User avatar
res publica
Posts: 788
Joined: 17/02/2011 21:49

#7 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by res publica »

sportman1 wrote:ivanic je drugi najmladji doktor nauka u sfrj.nakon seshelja.
A sljedeći u sfrj su Zoran Đinđić i Miroljub Jevtić (islamolog). Što pokazuje da su Srbi prilično pametniji od drugih u Jugi, a da srpski sraz počinje od trenutka kada su se ujedinili s drugim narodima. Moraš inferiornijem dati da učestvuje u odlučivanju, samo da se on ne bi osjećao podređenim, i to je formula propasti.
;-)
User avatar
res publica
Posts: 788
Joined: 17/02/2011 21:49

#8 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by res publica »

Radmanović se nije mnogo medijski eksponirao, jer je ta uloga pripadala lideru njegove stranke...
Ivanić sa osvojene pozicije će se truditi da poveća popularnost stranke čiji je lider, pa će ga biti mnogo više na televiziji.
A politika kakva će biti: pa on prije svega mora podilaziti srpskim biračima ako želi neku budućnost, a zna se kako se njima podilazi. Inteligencija je prednost, i pitanje je hoće li znati vještije od Dodika da se nametne biračima u RS.

On nema antibosanski stav, i čak izbjegava govoriti o podjeli BiH kao nekom cilju. U pravu je kada kaže da 95% Srba ne vjeruje da je podjela moguća u ovom trenutku, ali mora se isticati da je to cilj od kojeg se ne odustaje, da teži da jednog dana ta podjela postane moguća. On može ne govoriti takve stvari radi mira u kući sa SDA i DF, ali onda barem to šutanje mora biti nadomješteno nekim drugim koristima koje bi osjetili i građani RS. Najbolje su ekonomske koristi, ali malo on može učiniti sa pozicije člana predsjedništva na tom planu. Eventualno bi mogao uticati da vijeće ministara osigura neki napredak za RS koji bi on mogao da pripiše svojoj politici dobrih odnosa sa SDA.

Ipak, najvjerovatnije je da će BiH dobiti dva Dodika. Jednog u liku predsjednika RS, a drugog u članu predsjedništva BiH. Radmanović nije mogao toliko dodikovati da ne bi zasjenio predsjednika stranke, Ivaniću se to može.
Loše je što će obojica srbovati do krajnjih granica boreći se za podršku u RS.
Dobro je što su jedan drugom rivali, i što je jedan dobar sa Bakirom, a drugi sa Čovićem, a ne da su oba dobri sa Čovićem.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#9 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by KatarinaKosaca »

Samo netko bez mozga tipa Halila Tuzlica iz breze koji je to rekao i ostao ziv da je "Ivaniic probosanski orjentiran" moze to i pomisliti. Sam je Ivanic, sasvim iskreno reao da im je politika glede referenduma, otcjepljenja BIH i ostalog sasvim ista ili vrlo slicna. Ono sto jeste pametno rekao i predlozio je da se krene od pitanja oko ojih se moze dogovoriti, a to su korupcija, nepotizam itd, mada nisam sigurna da ce se Bakir oko toga htjeti dogovoriti :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#10 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

res publica wrote:
sportman1 wrote:ivanic je drugi najmladji doktor nauka u sfrj.nakon seshelja.
A sljedeći u sfrj su Zoran Đinđić i Miroljub Jevtić (islamolog). Što pokazuje da su Srbi prilično pametniji od drugih u Jugi, a da srpski sraz počinje od trenutka kada su se ujedinili s drugim narodima. Moraš inferiornijem dati da učestvuje u odlučivanju, samo da se on ne bi osjećao podređenim, i to je formula propasti.
;-)
Il' je to zato što su Srbi dominirali u SFRJ. :wink:
res publica wrote:Radmanović se nije mnogo medijski eksponirao, jer je ta uloga pripadala lideru njegove stranke...
Ivanić sa osvojene pozicije će se truditi da poveća popularnost stranke čiji je lider, pa će ga biti mnogo više na televiziji.
A politika kakva će biti: pa on prije svega mora podilaziti srpskim biračima ako želi neku budućnost, a zna se kako se njima podilazi. Inteligencija je prednost, i pitanje je hoće li znati vještije od Dodika da se nametne biračima u RS.

On nema antibosanski stav, i čak izbjegava govoriti o podjeli BiH kao nekom cilju. U pravu je kada kaže da 95% Srba ne vjeruje da je podjela moguća u ovom trenutku, ali mora se isticati da je to cilj od kojeg se ne odustaje, da teži da jednog dana ta podjela postane moguća. On može ne govoriti takve stvari radi mira u kući sa SDA i DF, ali onda barem to šutanje mora biti nadomješteno nekim drugim koristima koje bi osjetili i građani RS. Najbolje su ekonomske koristi, ali malo on može učiniti sa pozicije člana predsjedništva na tom planu. Eventualno bi mogao uticati da vijeće ministara osigura neki napredak za RS koji bi on mogao da pripiše svojoj politici dobrih odnosa sa SDA.

Ipak, najvjerovatnije je da će BiH dobiti dva Dodika. Jednog u liku predsjednika RS, a drugog u članu predsjedništva BiH. Radmanović nije mogao toliko dodikovati da ne bi zasjenio predsjednika stranke, Ivaniću se to može.
Loše je što će obojica srbovati do krajnjih granica boreći se za podršku u RS.
Dobro je što su jedan drugom rivali, i što je jedan dobar sa Bakirom, a drugi sa Čovićem, a ne da su oba dobri sa Čovićem.
Ivanić će biti onaj pozitivni gram na vagi između Dodikovih samoubilačkih misija i normalnog funkcionisanaj države. Samo možda bolje da sačekamo 25. i rasplet situacije u RS-u.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#11 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

KatarinaKosaca wrote:Samo netko bez mozga tipa Halila Tuzlica iz breze koji je to rekao i ostao ziv da je "Ivaniic probosanski orjentiran" moze to i pomisliti. Sam je Ivanic, sasvim iskreno reao da im je politika glede referenduma, otcjepljenja BIH i ostalog sasvim ista ili vrlo slicna. Ono sto jeste pametno rekao i predlozio je da se krene od pitanja oko ojih se moze dogovoriti, a to su korupcija, nepotizam itd, mada nisam sigurna da ce se Bakir oko toga htjeti dogovoriti :D
Eh, misliš da Izetbegović ili Komšić ne misle da je za BiH najbolja opcija ukidanja entieta? Mislim čovjek je u pravu, krenimo od pitanja oko kojih se možemo dogovoriti. Želje i snovi su jedno ali realnost je drugo.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#12 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by KatarinaKosaca »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
KatarinaKosaca wrote:Samo netko bez mozga tipa Halila Tuzlica iz breze koji je to rekao i ostao ziv da je "Ivaniic probosanski orjentiran" moze to i pomisliti. Sam je Ivanic, sasvim iskreno reao da im je politika glede referenduma, otcjepljenja BIH i ostalog sasvim ista ili vrlo slicna. Ono sto jeste pametno rekao i predlozio je da se krene od pitanja oko ojih se moze dogovoriti, a to su korupcija, nepotizam itd, mada nisam sigurna da ce se Bakir oko toga htjeti dogovoriti :D
Eh, misliš da Izetbegović ili Komšić ne misle da je za BiH najbolja opcija ukidanja entieta? Mislim čovjek je u pravu, krenimo od pitanja oko kojih se možemo dogovoriti. Želje i snovi su jedno ali realnost je drugo.
Pa sta sam drugo rekla? krenimo od korupcije, uvodjenja moralnih standarda itd. Samo sam napomenula da nisam bas sigurna da je Bakir za to, jer on , jednostavno ne zna djelovati drugacije.On ce i kreirati pricu o trecem sam, samo da sene bi o lopovluku pricaolo, a kamoli djelovao. Ne ide mu se u tvorza ni za politicka ubojstva....
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#13 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by Nomo »

Duska lijepa , vedra , zraci ...kao uvijek .
Mladen Ivanic . CETNIK od glave do pete koji bi zapalio Bosnu ( kada bi mogao ) zesce od Karadjica i od Mladica .
Kada bi neko pitao ,, Mladene imas sansu da se pripojis Srbiji i da uzmes Bosne koliko god hoces , koliko ces procenata ostaviti Bosanciuma ,, ?
On bi rekao da da ce im ostaviti 0 % . Malo je kuturniji od Dodika ali je cetnik veci od Seselja i Draze skupa . Ja ne dvojim oko toga .
Pokajnik
Posts: 476
Joined: 08/07/2014 18:32

#14 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by Pokajnik »

Nomo wrote:Duska lijepa , vedra , zraci ...kao uvijek .
Mladen Ivanic . CETNIK od glave do pete koji bi zapalio Bosnu ( kada bi mogao ) zesce od Karadjica i od Mladica .
Kada bi neko pitao ,, Mladene imas sansu da se pripojis Srbiji i da uzmes Bosne koliko god hoces , koliko ces procenata ostaviti Bosanciuma ,, ?
On bi rekao da da ce im ostaviti 0 % . Malo je kuturniji od Dodika ali je cetnik veci od Seselja i Draze skupa . Ja ne dvojim oko toga .
Pretpostavljeni odgovor bi bio vjerovatno 51 %
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#15 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by cyprus »

Ivanić je objektivan i realan političar... A objektivnost je nešto što ponajviše cijenim u politici... Što se tiče ostalih stvari teško da se nešto puno razlikuje od Radmanovića...
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#16 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by zavrzlama »

Ivanić sa osvojene pozicije će se truditi da poveća popularnost stranke čiji je lider, pa će ga biti mnogo više na televiziji.
A politika kakva će biti: pa on prije svega mora podilaziti srpskim biračima ako želi neku budućnost, a zna se kako se njima podilazi. Inteligencija je prednost, i pitanje je hoće li znati vještije od Dodika da se nametne biračima u RS.
I onda kad se na ovom forumu konstatira da nije problem u velikosprskim politicarima,nego vecini srpskog naroda ,tad krecu kvalifikacije"mrzi srbe,genaralizuje itd"...

dodik,ivanic ista govna....ispocetka dok ne dobiju podrsku MZ uglavnom umjereni salonski cetnici,kasnije kad dobiju dovoljno kredita kod MZ-a ,postaju otvoreni cetnici pljuvajuci po svemu sto nosi prizvuk BIH...

Ivanic je umisljeni cetnik ,koji misli da se hinjski sa salonskim manirima moze bolje rusiti BIH nego na dodikov krkanski nacin,medjutim tesko je naci biracko tijelo medju srbima koji vole salonske manire i umotanu politiku...zato ce ivanic brzo biti na stubu srama kad mu stab zasjedne na grbacu...the end.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#17 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by nikad_vise »

res publica wrote:Radmanović se nije mnogo medijski eksponirao, jer je ta uloga pripadala lideru njegove stranke...
Ivanić sa osvojene pozicije će se truditi da poveća popularnost stranke čiji je lider, pa će ga biti mnogo više na televiziji.
A politika kakva će biti: pa on prije svega mora podilaziti srpskim biračima ako želi neku budućnost, a zna se kako se njima podilazi. Inteligencija je prednost, i pitanje je hoće li znati vještije od Dodika da se nametne biračima u RS.

On nema antibosanski stav, i čak izbjegava govoriti o podjeli BiH kao nekom cilju. U pravu je kada kaže da 95% Srba ne vjeruje da je podjela moguća u ovom trenutku, ali mora se isticati da je to cilj od kojeg se ne odustaje, da teži da jednog dana ta podjela postane moguća. On može ne govoriti takve stvari radi mira u kući sa SDA i DF, ali onda barem to šutanje mora biti nadomješteno nekim drugim koristima koje bi osjetili i građani RS. Najbolje su ekonomske koristi, ali malo on može učiniti sa pozicije člana predsjedništva na tom planu. Eventualno bi mogao uticati da vijeće ministara osigura neki napredak za RS koji bi on mogao da pripiše svojoj politici dobrih odnosa sa SDA.

Ipak, najvjerovatnije je da će BiH dobiti dva Dodika. Jednog u liku predsjednika RS, a drugog u članu predsjedništva BiH. Radmanović nije mogao toliko dodikovati da ne bi zasjenio predsjednika stranke, Ivaniću se to može.
Loše je što će obojica srbovati do krajnjih granica boreći se za podršku u RS.
Dobro je što su jedan drugom rivali, i što je jedan dobar sa Bakirom, a drugi sa Čovićem, a ne da su oba dobri sa Čovićem.
Ma ne mozemo ocekivati iz RS-a nekog Zeljka Komsica.Njima je prije svega u cilju da brane ono sto je ostalo od nadleznosti.
Ako mislis da ce podilazit svom narodu na nacin kakav to sad Dodik radi,ja ne vjerujem.Zna covjek kao ekonomista sta znaci nestabilno podrucje za ekonomiju i njen razvoj i ako se misli njom baviti tesko da moze ici Dodikovim putem.Isto tako Dodik je toliki Srbin da sta god ovi iz opozicije da urade ne mogu nikad biti Srbi veci od njega,jer se njegovo Srbstvo odrazava u njegovim izjavama i njegovom primitivluku.A taj primitivluk je totalna suprotnost od onog sto Mladen zagovara.Mada sto se kaze nikad nebi iskljucio ni da krene Milinim stopama,ali je to opet mac sa dvije ostrice,jer u tom slucaju nista nece biti od ekonomije a za 4 godine ce RS jos vise osiromasit.

95% Srba zeli nezavisnost,ali isto tako 99% Bosnjaka zeli centralizovanu vlast.Te teme neka se ostave za neke nove generacije politicara jer sam siguran da ni jedan od ovih sadasnjih politicara tesko da ce ucestvovati u tim nekim tamo buducim razgovorima oko centralizacije ili ocjepljenja.Ovo su stvari oko kojih se ne slazemo pa neka se svi posvete onim oko kojih se mozemo dogovorit za dobrobit gradjana oba entiteta.

Ja cak nebi iskljucio mogucnost da i Dodika neko malo pukne po labrnji ako misli i dalje da bude neki bitan faktor u ovoj drzavi.Mislim da prolazi vrijeme tih nekih Dodikovih supljih prica i da ce i on u dogledno vrijeme da se malo prisabere.Politika SNSD-a nije uopste toliko razlicita od politike SzP,u sustini se oni slazu oko najbitnijih stvari za RS i Dodikovo laprdanje ce samo nastetiti kadrovima njegove stranke koji su na racun njegovog lajanja izvisili za desetine pozicija u drzavnoj vlasti.Ja bi se usudio da kazem da ce i SNSD kroz dogledno vrijeme smanjiti retoriku i da ce krenuti ovim evropskim kursom.Inace rizikuje da bude odbacen i od domacih stranaka i od medjunarodnih aktera.Ljudi vise nece da slusaju te gluposti koje stvaraju tenziju.
dalje
Posts: 722
Joined: 26/08/2014 22:10

#18 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by dalje »

nikad_vise wrote: Ma ne mozemo ocekivati iz RS-a nekog Zeljka Komsica.
Evo ga.

Image
User avatar
raskopusa
Posts: 706
Joined: 24/01/2012 12:42

#19 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by raskopusa »

za bosnjake svaki srbin cetnik. :lol: dok se kunu u suzivot sa ostala dva naroda.drzite se vi svojih dezurnih srba, oni vam bar moraju titrati muda.
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#20 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by shibonja »

Dezurni srbin ,inace moj skolski 1988-1992 prije nego ce se zaratiti u Tuzli,par dan prije 15.Maja 1992 ,sjedimo pijemo kafu,prica otvoreno meni u lice ,kaze :ujak je sinoc donio par kalasa u stan kod nas,kaze druze,volim te ali srbija,i srbi prije svega,ja blejim u njega ,ne kontam (glupi Bosnjo) ,,,pa reko (imenujem ga) sta ba kako to ??
Kaze idem na par dana u Bijeljinu dok se ne smiri,reko sta da se smiri ? Kaze pa dok ne uzmemo Tuzlu!!
Reko:pa kako to kontas- da uzmete Tuzlu?
Kaze:pa kad krenemo iz Kasarne Husinjska Buna,plan je da zauzmemo grad,a sa Dubrava(vojni aerodrom -a danasnji civilni aerodrom Tuzla) ce plavci krenuti preko Ilincice (brdo iznad Tuzle) i tu se sastajemo,Tuzla pada !!!

Gledam ,blejim,mekecem,sta kako,cega ba? 18 mi je godina,nadolazim...on sasvim iskreno,siguran da ce sve biti kako kaze i kako mu je tata rekao!

Opet ja ,blentovina,pa reko kad se vracas dok srchem produzenu sa shlagom? Kaze: sa prvim dobrovoljackim jedinicama uz njegovo baritonsko smijanje,.hahahahah

Tako ,prosetamo Tuzlanskim korzom dok manevarska ceta hoda kraj kina Centar i mrko gleda po pijanoj omladini koja nije svjesna da za dva dana pocinje rat u Tuzli !!

Ode moj "jaran xxxxx" i tek neke 2010 posla zahtjev za "prijateljstvo" na FB,prodje od tada godina mnogo,ja ga prihvatih i poceh pregledat njegov FB,vidjoh da je u Novom Sadu,ima nekakav kafic ,clan radikala,svrsava na Seselja i njegovo izdr... na haski sud....elem posaljem mu poruku,ma mrshu u pichku mile matere i ti i tvoja smrdija..naravouchenije i onaj u vreci i onaj za stolom jesu isti Dokazano.....Ivanic,Dodik bilo ko ,sve je to ista mraka koja radi na rovarenju Bosne i Hercegovine!!!!!! :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
parangal_
Posts: 425
Joined: 01/09/2014 14:28

#21 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by parangal_ »

KatarinaKosaca wrote:Samo netko bez mozga tipa Halila Tuzlica iz breze koji je to rekao i ostao ziv da je "Ivaniic probosanski orjentiran" moze to i pomisliti. Sam je Ivanic, sasvim iskreno reao da im je politika glede referenduma, otcjepljenja BIH i ostalog sasvim ista ili vrlo slicna. Ono sto jeste pametno rekao i predlozio je da se krene od pitanja oko ojih se moze dogovoriti, a to su korupcija, nepotizam itd, mada nisam sigurna da ce se Bakir oko toga htjeti dogovoriti :D
tacno, po definiciji ce srbi biti protiv bosne kao drzave kao sto su bosnjaci protiv velike srbije.

najpametnije bi bilo prekrojiti komplet granice balkana. alternativa je prilicno debilna, tj. ovo sto imamo.
parangal_
Posts: 425
Joined: 01/09/2014 14:28

#22 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by parangal_ »

shibonja wrote:Dezurni srbin ,inace moj skolski 1988-1992 prije nego ce se zaratiti u Tuzli,par dan prije 15.Maja 1992 ,sjedimo pijemo kafu,prica otvoreno meni u lice ,kaze :ujak je sinoc donio par kalasa u stan kod nas,kaze druze,volim te ali srbija,i srbi prije svega,ja blejim u njega ,ne kontam (glupi Bosnjo) ,,,pa reko (imenujem ga) sta ba kako to ??
Kaze idem na par dana u Bijeljinu dok se ne smiri,reko sta da se smiri ? Kaze pa dok ne uzmemo Tuzlu!!
Reko:pa kako to kontas- da uzmete Tuzlu?
Kaze:pa kad krenemo iz Kasarne Husinjska Buna,plan je da zauzmemo grad,a sa Dubrava(vojni aerodrom -a danasnji civilni aerodrom Tuzla) ce plavci krenuti preko Ilincice (brdo iznad Tuzle) i tu se sastajemo,Tuzla pada !!!

Gledam ,blejim,mekecem,sta kako,cega ba? 18 mi je godina,nadolazim...on sasvim iskreno,siguran da ce sve biti kako kaze i kako mu je tata rekao!

Opet ja ,blentovina,pa reko kad se vracas dok srchem produzenu sa shlagom? Kaze: sa prvim dobrovoljackim jedinicama uz njegovo baritonsko smijanje,.hahahahah

Tako ,prosetamo Tuzlanskim korzom dok manevarska ceta hoda kraj kina Centar i mrko gleda po pijanoj omladini koja nije svjesna da za dva dana pocinje rat u Tuzli !!

Ode moj "jaran xxxxx" i tek neke 2010 posla zahtjev za "prijateljstvo" na FB,prodje od tada godina mnogo,ja ga prihvatih i poceh pregledat njegov FB,vidjoh da je u Novom Sadu,ima nekakav kafic ,clan radikala,svrsava na Seselja i njegovo izdr... na haski sud....elem posaljem mu poruku,ma mrshu u pichku mile matere i ti i tvoja smrdija..naravouchenije i onaj u vreci i onaj za stolom jesu isti Dokazano.....Ivanic,Dodik bilo ko ,sve je to ista mraka koja radi na rovarenju Bosne i Hercegovine!!!!!! :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
šokantna naivnost kad je par mjeseci prije bio referendum za nezavisnost bih, sve dok je gorio rat u hrvatskoj. srbima je jugoslavija bila ko tebi bosna. za bosnu bi bosnjaci isli do kraja isto kao srbi za jugoslaviju. znaci isti kurac.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#23 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by walter kurtz »

dobra duska ;-)
User avatar
raskopusa
Posts: 706
Joined: 24/01/2012 12:42

#24 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by raskopusa »

parangal_ wrote: šokantna naivnost kad je par mjeseci prije bio referendum za nezavisnost bih, sve dok je gorio rat u hrvatskoj. srbima je jugoslavija bila ko tebi bosna. za bosnu bi bosnjaci isli do kraja isto kao srbi za jugoslaviju. znaci isti kurac.
uzivaju u ulozi kalimera.naiva.ba :-)
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#25 Re: Mladen Ivanic - vijesnik proljeca ili...

Post by shibonja »

parangal_ wrote:
shibonja wrote:Dezurni srbin ,inace moj skolski 1988-1992 prije nego ce se zaratiti u Tuzli,par dan prije 15.Maja 1992 ,sjedimo pijemo kafu,prica otvoreno meni u lice ,kaze :ujak je sinoc donio par kalasa u stan kod nas,kaze druze,volim te ali srbija,i srbi prije svega,ja blejim u njega ,ne kontam (glupi Bosnjo) ,,,pa reko (imenujem ga) sta ba kako to ??
Kaze idem na par dana u Bijeljinu dok se ne smiri,reko sta da se smiri ? Kaze pa dok ne uzmemo Tuzlu!!
Reko:pa kako to kontas- da uzmete Tuzlu?
Kaze:pa kad krenemo iz Kasarne Husinjska Buna,plan je da zauzmemo grad,a sa Dubrava(vojni aerodrom -a danasnji civilni aerodrom Tuzla) ce plavci krenuti preko Ilincice (brdo iznad Tuzle) i tu se sastajemo,Tuzla pada !!!

Gledam ,blejim,mekecem,sta kako,cega ba? 18 mi je godina,nadolazim...on sasvim iskreno,siguran da ce sve biti kako kaze i kako mu je tata rekao!

Opet ja ,blentovina,pa reko kad se vracas dok srchem produzenu sa shlagom? Kaze: sa prvim dobrovoljackim jedinicama uz njegovo baritonsko smijanje,.hahahahah

Tako ,prosetamo Tuzlanskim korzom dok manevarska ceta hoda kraj kina Centar i mrko gleda po pijanoj omladini koja nije svjesna da za dva dana pocinje rat u Tuzli !!

Ode moj "jaran xxxxx" i tek neke 2010 posla zahtjev za "prijateljstvo" na FB,prodje od tada godina mnogo,ja ga prihvatih i poceh pregledat njegov FB,vidjoh da je u Novom Sadu,ima nekakav kafic ,clan radikala,svrsava na Seselja i njegovo izdr... na haski sud....elem posaljem mu poruku,ma mrshu u pichku mile matere i ti i tvoja smrdija..naravouchenije i onaj u vreci i onaj za stolom jesu isti Dokazano.....Ivanic,Dodik bilo ko ,sve je to ista mraka koja radi na rovarenju Bosne i Hercegovine!!!!!! :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
šokantna naivnost kad je par mjeseci prije bio referendum za nezavisnost bih, sve dok je gorio rat u hrvatskoj. srbima je jugoslavija bila ko tebi bosna. za bosnu bi bosnjaci isli do kraja isto kao srbi za jugoslaviju. znaci isti kurac.
Greska,..daleko od naivnosti..jednostavno zapanjenost da moj skolski tako samouvjereno govori da ce nas grad biti "njegov"!

Na tom istom referendumu sam glasao za nedjeljivu i cjelovitu BiH ,ali nisam zelio da vjerujem (sa svoji 18 godina) da je moguc rat kao u Hrvatskoj!
Bez obzira na cetnicke kolone koje su prolazile kroz Tuzlu na putu za Vukovar,iste kolone koje su pucale na minarete Dzamija na juznoj magistrali kod "Kipova"
Bosna i Hercegovina puno vise znaci Bosnjacima nego Srbija naseljenim pravoslavcima iz BiH!!

Srecom moj babo nije bio naivan kao ja ,ali isto tako me nije dojio niti bosnjastvom,niti muslimanstvom niti bilo cim,jednostavno pustio me babo moj da sam nadodjem!
Za razliku od tate mog skolskog koji ga je dojio pamfletima ,parolama,nacionalizmom i snovima o velikoj Srbiji!

Velika razlika ,velika ..

VOLIM TE BOSNO :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Post Reply