Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post Reply
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#1226 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by Arteta »

Dozer wrote:Ono sto ti zelim reci jeste da je malo, hajde da kazem blesavo, pricati s nekim o necemu sto nisi licno dozivio, a taj drugi jeste. I onda ga jos pokusavati ubijediti da si u pravu, a realno o tome nemas pojma osim onoga sto si negdje procitao ili cuo. Kontas?

Da plastificiram - pricati nekome ko je onaj sistem zivio, svojim ocima gledao i slusao, u njemu zavrsio skole, itd. je identicno onome da sad tebi neko prica o, sta znam... tvom stanu u kojem nikad nije bio, a za koji mu je neko rekao da je odron. Nadam se da shatas poentu.
To ti je vjerovatno i najjaci argument o propalom sistemu jer drugih argumenata nemas.
Jedini jaci argument ti je onaj o Sjevernoj Koreji.

Postoji pleme u Africi ili je postojalo (ne moguse sjetiti) koje od malena pripadnicima plemena skrnavi stopala.
I niko ziv ih ne moze ubijediti da to ne cine, sad bi ti vjerovatno rekao da im je lijepo to sto rade, a ne da su zaostali.
Vodeci se tom tvojom logikom ja bi prvo morao oskrnaviti sebi stopala da bih imao misljenje o tom.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#1227 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by Avetinho »

artime wrote:
Avetinho wrote:
artime wrote:Mit je da postoji bilo kakva ljudska sloboda. Idite u USA i kritikujte Obamu. Proci ce vam ofkors. Ali zato ce vam kao gradjaninu x puta narusiti privatnost, ha prisluskivanjem, ha pracenjem, ha upadanjem nasilno u stan itd. Navodim ovo za primjer kome je Amerika model demokratije. Ona je izmisljena za ove stvari. Ustvari ona je privatna svojina porodica. Kao i kod nas uzgred :lol:
U kojem gradu u Americi su ti upali u stan? Zanima me, jer nema nista u vijestima.
Je li to nije validan primjer ako se meni nije dogodilo? Ovo nije na nivou spekulacije a Ferguson je u nizu zadnjih desavanja to potvrdio. Ovo zadnje ne komentarisem. Ne gutaj vijesti.
Hoces da kazes da su dogadjaji u Fergusonu eskalirali jer je neko kritikovao Obamu? Prvi put cujem.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#1228 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by Avetinho »

UnscarD wrote:Moze li se postaviti anketa tipa :
Da li mislite da se zivjelo bolje u bivosj Jugoslaviji ili danas ?
Da
Ne

MOze tu biti jos odgovora ali da malo pojednostavimo i dobijemo jasnije rezultate ?
Imas "ankete" svakih par godina na izbornim mjestima.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#1229 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by artime »

Avetinho wrote:Hoces da kazes da su dogadjaji u Fergusonu eskalirali jer je neko kritikovao Obamu? Prvi put cujem.
Ne. Ne znam kako si to zakljucio. Ferguson je druga prica i trebao je sluziti kao primjer. Poenta je da nema demokratije u Americi.
Ovdje neko insistira na prici da se nije moglo kritikovati Titu. OK. Zbog rezima?
Pa hajte pogledajte kakav je u Americi danas rezim. Pri tome, imajte na umu sve konvencije o ljudskim pravima koje su na snazi danas.
Kritikujte Obamu, ili vladin establisment, ili neku osjetljivu temu. Nece se nista desiti. Ali zato ce demokratija naci druge nacine da pojedinca koji propituje obeshrabri. Kroz metode prisluskivanja, uhode (gang stalk - google), full checka racuna, domacinstva itd. ne moram sad nabrajati. I to je rupa u zakonu, demokratija koju je USA razvila. A verbalni stav protiv Tita se cini kao mala maca, kakav sistem nadzora i kaznjavanja i kriterije za nabrojano ima SAD. To je poenta.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1230 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by Dozer »

Arteta wrote:
Dozer wrote:Ono sto ti zelim reci jeste da je malo, hajde da kazem blesavo, pricati s nekim o necemu sto nisi licno dozivio, a taj drugi jeste. I onda ga jos pokusavati ubijediti da si u pravu, a realno o tome nemas pojma osim onoga sto si negdje procitao ili cuo. Kontas?

Da plastificiram - pricati nekome ko je onaj sistem zivio, svojim ocima gledao i slusao, u njemu zavrsio skole, itd. je identicno onome da sad tebi neko prica o, sta znam... tvom stanu u kojem nikad nije bio, a za koji mu je neko rekao da je odron. Nadam se da shatas poentu.
To ti je vjerovatno i najjaci argument o propalom sistemu jer drugih argumenata nemas.
Jedini jaci argument ti je onaj o Sjevernoj Koreji.

Postoji pleme u Africi ili je postojalo (ne moguse sjetiti) koje od malena pripadnicima plemena skrnavi stopala.
I niko ziv ih ne moze ubijediti da to ne cine, sad bi ti vjerovatno rekao da im je lijepo to sto rade, a ne da su zaostali.
Vodeci se tom tvojom logikom ja bi prvo morao oskrnaviti sebi stopala da bih imao misljenje o tom.
Nisi ti uopste svjestan koliko lupetas, a jos manje si svjestan koliko grijesis.
Kazes da si ekonomista...super. I ja sam. A kad je vec tako i kad si, kako sam kazes, puno toga rocitao, daj nam ondamalo te ekonomske analize Yuge za period, recimo, 80-85.
Takodjee, s obzirom da si akademski gradjanin ove zemlje, daj.nam i malo uporednog pregleda sektora iz onog i ovog sistema, poput obrazovanja, zdravstva, infrastrukture, politike, ststusa gradjana i standarda.
Ja sam poodavno na ovim forumima nabrajao preko 20 negativnih stvari koje su nam dpnijeli ovi 90~ih, i trazio sam da mi bilo ko navede bar 3 poziti ne...niko nije mogao.
Evo tvoje sanse.
Onaj vs. ovaj aistem i njegovi sastavni elemnti. Bujrum.
I...da...ako ces poceti s nekom sirokom filozofijom, bolje nemoj. Daj samo analiticke podatke.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1231 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by nosara »

Dozer wrote:
Arteta wrote:
Dozer wrote:Ono sto ti zelim reci jeste da je malo, hajde da kazem blesavo, pricati s nekim o necemu sto nisi licno dozivio, a taj drugi jeste. I onda ga jos pokusavati ubijediti da si u pravu, a realno o tome nemas pojma osim onoga sto si negdje procitao ili cuo. Kontas?

Da plastificiram - pricati nekome ko je onaj sistem zivio, svojim ocima gledao i slusao, u njemu zavrsio skole, itd. je identicno onome da sad tebi neko prica o, sta znam... tvom stanu u kojem nikad nije bio, a za koji mu je neko rekao da je odron. Nadam se da shatas poentu.
To ti je vjerovatno i najjaci argument o propalom sistemu jer drugih argumenata nemas.
Jedini jaci argument ti je onaj o Sjevernoj Koreji.

Postoji pleme u Africi ili je postojalo (ne moguse sjetiti) koje od malena pripadnicima plemena skrnavi stopala.
I niko ziv ih ne moze ubijediti da to ne cine, sad bi ti vjerovatno rekao da im je lijepo to sto rade, a ne da su zaostali.
Vodeci se tom tvojom logikom ja bi prvo morao oskrnaviti sebi stopala da bih imao misljenje o tom.
Nisi ti uopste svjestan koliko lupetas, a jos manje si svjestan koliko grijesis.
Kazes da si ekonomista...super. I ja sam. A kad je vec tako i kad si, kako sam kazes, puno toga rocitao, daj nam ondamalo te ekonomske analize Yuge za period, recimo, 80-85.
Takodjee, s obzirom da si akademski gradjanin ove zemlje, daj.nam i malo uporednog pregleda sektora iz onog i ovog sistema, poput obrazovanja, zdravstva, infrastrukture, politike, ststusa gradjana i standarda.
Ja sam poodavno na ovim forumima nabrajao preko 20 negativnih stvari koje su nam dpnijeli ovi 90~ih, i trazio sam da mi bilo ko navede bar 3 poziti ne...niko nije mogao.
Evo tvoje sanse.
Onaj vs. ovaj aistem i njegovi sastavni elemnti. Bujrum.
I...da...ako ces poceti s nekom sirokom filozofijom, bolje nemoj. Daj samo analiticke podatke.
Danas su bolji ekonomisti... :D
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#1232 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by Arteta »

Dozer wrote: Nisi ti uopste svjestan koliko lupetas, a jos manje si svjestan koliko grijesis.
Kazes da si ekonomista...super. I ja sam. A kad je vec tako i kad si, kako sam kazes, puno toga rocitao, daj nam ondamalo te ekonomske analize Yuge za period, recimo, 80-85.
Takodjee, s obzirom da si akademski gradjanin ove zemlje, daj.nam i malo uporednog pregleda sektora iz onog i ovog sistema, poput obrazovanja, zdravstva, infrastrukture, politike, ststusa gradjana i standarda.
Ja sam poodavno na ovim forumima nabrajao preko 20 negativnih stvari koje su nam dpnijeli ovi 90~ih, i trazio sam da mi bilo ko navede bar 3 poziti ne...niko nije mogao.
Evo tvoje sanse.
Onaj vs. ovaj aistem i njegovi sastavni elemnti. Bujrum.
I...da...ako ces poceti s nekom sirokom filozofijom, bolje nemoj. Daj samo analiticke podatke.
Eto, ako s ekonomista otidji malo do fakulteta kojeg si zavrsio pa pogledaj literaturu koja se cita (imas strane i domace autore) pa vidi koliko se uci o komunizmu.
Jedino od tog sto mozes naci su pozitivna iskustva zemalja koje su promijenile ekonomsku politiku iz korijena.

Nemam namjeru da poredim onaj sistem sa ovim sada jer ijedan i drugi smatram losim.
Prije je ekonomski sistem bio los i osamdesetih se poceo mijenjati na bolje. Rat je prekinuo pa ne znam sta bi bilo kad bi bilo, a danas je politicka situacija u zemlji losa pa zbog ogromne birokratije ne vidim napretka.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#1233 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by Arteta »

Arteta wrote:
Dozer wrote: Nisi ti uopste svjestan koliko lupetas, a jos manje si svjestan koliko grijesis.
Kazes da si ekonomista...super. I ja sam. A kad je vec tako i kad si, kako sam kazes, puno toga rocitao, daj nam ondamalo te ekonomske analize Yuge za period, recimo, 80-85.
Takodjee, s obzirom da si akademski gradjanin ove zemlje, daj.nam i malo uporednog pregleda sektora iz onog i ovog sistema, poput obrazovanja, zdravstva, infrastrukture, politike, ststusa gradjana i standarda.
Ja sam poodavno na ovim forumima nabrajao preko 20 negativnih stvari koje su nam dpnijeli ovi 90~ih, i trazio sam da mi bilo ko navede bar 3 poziti ne...niko nije mogao.
Evo tvoje sanse.
Onaj vs. ovaj aistem i njegovi sastavni elemnti. Bujrum.
I...da...ako ces poceti s nekom sirokom filozofijom, bolje nemoj. Daj samo analiticke podatke.
Eto, ako s ekonomista otidji malo do fakulteta kojeg si zavrsio pa pogledaj literaturu koja se cita (imas strane i domace autore) pa vidi koliko se uci o komunizmu.Jedino od tog sto mozes naci su pozitivna iskustva zemalja koje su promijenile ekonomsku politiku iz korijena.
Ne volim profesore na ekonomskom fakultetu u BiH jer pola njih nema nikakvog iskustva u struci i oni sto imaju su raznorazni profiteri ali svakako su bolji nego prije.


Nemam namjeru da poredim onaj sistem sa ovim sada jer ijedan i drugi smatram losim.
Prije je ekonomski sistem bio los i osamdesetih se poceo mijenjati na bolje. Rat je prekinuo pa ne znam sta bi bilo kad bi bilo, a danas je politicka situacija u zemlji losa pa zbog ogromne birokratije ne vidim napretka.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#1234 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by kosava »

Sta ljudi sve ovdje nasarase a najglasniji oni sto su ih u najboljem slucaju roditelji gurali u kolicima ili ih je babo jos noso u testisima kada je onaj sistem postojao.

Pa sta je sve izgradjeno u onom sistemu ovi demokrati nisu u stanju ofarbati fasada i povuci bijelih crtan po cesti.

Svi zaboravili da je Tito dobio u miraz 1945 godine zemlju gdje je 90% stanovnistva bilo nepismeno a danasnji gradovi kasabe od jedne ulice.

Onaj o BMW-a njemacke policije a svabi hitler izgradio autoban koji je ostavio bez rijeci Amerikance i Engleze '44, ili AU a oni nam izgradili jednu uskotracnu prugu( neki od nas se igrali na tim mostovima) jes da Ajfel licno projektovao tu prugu ali to je bilo da se moze izvlaci ti ruda i drvo iz Bosne.

Sistem bio dobar ali svi su krali od protira do direktora, Stojadin ko i Lade ubile se za nasih puteva, hos na vikendicu mozes ladom ili stojkom jer ce BMW da ostavi trap. Poslije rata najbolje novo auto za kupit bio Renault 19 napravljen u Turskoj koja ima isti kvalitet puteva.

Sto se tice rang liste ima stvarna prica iz koje se vidi kako je to radilo u jednom Zenickom preduzecu napravili se stanovi i jedan od tih stanova je bio townhome u Suncanoj Dolini posto je portir imao najveci broj bodova direktor ga zovne i kaze mu ti ces doboiti stan a onda ces taj stan na radnickom savjetu ustupiti meni a ti ces u moj svjeze renoviran 3-soban , i vuk sit i ovce na broju. Kada se saopstilo ko je koji stan dobio na radnickom savjetu kaze direktor a sada bi i nas drug portir da nam se obrati, ceka direktor a vec i ispricao nekima kako ce portir da se odrekne stana a portir ce : Dragi drugovi i drugarice hvala vam, neka se i ja i moja familija napokon raskomotimo," I nazad u stolicu osta direktor ko popisan.

Onaj o Zeljezari kod da je to samo Livnica, Celicana i Koksara. a na po Bulevara Hotel Internacional koji je Zeljezarin ko i hotel na Bistricaku ili Zenit u Neumu sve zeljezarski radnici a gdje su Metalno, Inzinjering, Vatrostalna itd.

Sve iskustvo sa onim sistemo po obrazcu prico meni moj XXXXXX kako je bilo crno i lose.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1235 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by Fudo387 »

kosava wrote:Pa sta je sve izgradjeno u onom sistemu ovi demokrati nisu u stanju ofarbati fasada i povuci bijelih crtan po cesti.
Toliko je bilo kvalitetno da,
kosava wrote:Stojadin ko i Lade ubile se za nasih puteva, hos na vikendicu mozes ladom ili stojkom jer ce BMW da ostavi trap.
:lol:
sam sebi skaces usta...
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#1236 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by kosava »

artime wrote:
Avetinho wrote:Hoces da kazes da su dogadjaji u Fergusonu eskalirali jer je neko kritikovao Obamu? Prvi put cujem.
Ne. Ne znam kako si to zakljucio. Ferguson je druga prica i trebao je sluziti kao primjer. Poenta je da nema demokratije u Americi.
Ovdje neko insistira na prici da se nije moglo kritikovati Titu. OK. Zbog rezima?
Pa hajte pogledajte kakav je u Americi danas rezim. Pri tome, imajte na umu sve konvencije o ljudskim pravima koje su na snazi danas.
Kritikujte Obamu, ili vladin establisment, ili neku osjetljivu temu. Nece se nista desiti. Ali zato ce demokratija naci druge nacine da pojedinca koji propituje obeshrabri. Kroz metode prisluskivanja, uhode (gang stalk - google), full checka racuna, domacinstva itd. ne moram sad nabrajati. I to je rupa u zakonu, demokratija koju je USA razvila. A verbalni stav protiv Tita se cini kao mala maca, kakav sistem nadzora i kaznjavanja i kriterije za nabrojano ima SAD. To je poenta.

Sta je bilo u Fergusonu napao kriminalca zandara i pogino ono sam pao sam se ubio pa neki izmislili ruke uvis ne pucaj pa ostali izasli da plackaju po svom komsiluku.

Amerika ti je Republika nije Demokratija.

Nesmije te nikko prisluskivati bez naloga od sudije jer takvo nesto je protuzakonito a i nemoze se koristiti na sudu, prica o gang stalku je u rangu sa pricomo ljudima gusterima. Bankovni racuni su uvijek bili dostupni IRS ( poreskoj upravi) samo u Bosni moze covjek da zivi od have, da je nezaposlen i da vozi Audija 8-cu i posjeduje 10 nekretnina i trosi `100 hiljada maraka mjesecno.
Kakva rupa u zakonu znas li ti sta je rupa u zakonu?

Kakav Verbalni Delikt ko je to lezao sto je opsovao Titu? Haj daj par imena? Nego su lezali za psovanje ovakve i onakve majke pa im familiji bilo neprijatno reci radi komsija da je prekrsioc sovinista i nacionalista.

U Americi imas slobodu govora a sada ako ti zoves na nasilje i ubijanje ocekuj da se sa tobom pozabave organi trazenja i sluzba gonjenja a to je tako u svakoj zemlji.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#1237 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by kosava »

Fudo387 wrote:
kosava wrote:Stojadin ko i Lade ubile se za nasih puteva, hos na vikendicu mozes ladom ili stojkom jer ce BMW da ostavi trap.
:lol:
sam sebi skaces usta...
Pa Fudo ako ti je bila vikendica na Bracu, Makarskoj, Herceg Novom, Budvi, onda je mogao BMW ili Audi a ako nije primorije onda je bila u selendri i to 3 kilometra minimum od zadnje kuce u selu. A makadam bio u vecini nasih sela jos uvijek je.
Last edited by kosava on 04/06/2015 21:07, edited 1 time in total.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1238 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by Fudo387 »

kosava wrote:Nesmije te nikko prisluskivati bez naloga od sudije jer takvo nesto je protuzakonito
Smije.
Hint: Patriot Act.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#1239 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by kosava »

Fudo387 wrote:
kosava wrote:Nesmije te nikko prisluskivati bez naloga od sudije jer takvo nesto je protuzakonito
Smije.
Hint: Patriot Act.
Hint de mi puno ime PATRIOT Act ? De malo gdje je prestalo vaziti 4 Amandma Ustava.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1240 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by Fudo387 »

kosava wrote:
Fudo387 wrote:
kosava wrote:Stojadin ko i Lade ubile se za nasih puteva, hos na vikendicu mozes ladom ili stojkom jer ce BMW da ostavi trap.
:lol:
sam sebi skaces usta...
Pa Fudo ako ti je bila vikendica na Bracu, Makarskoj, Herceg Novom, Budvi, onda je mogao BMW ili Audi a ako nije primorije onda je bila u selendri i to 3 kilometra minimum od zadnje kuce u selu. A makadam bio u vecini nasih sela jos uvijek je.
Sve ja tebe razumijem, samo sam se osvrnuo na ono izgradili ovo, izgradili ono...al za svaki slucaj pici ladom jer bmw-u trapovi otpadaju po putu.
:D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#1241 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by HAVANA »

Pozelio bih svoj djeci da zive i imaju ono sto smo mi imali i zivjeli.A djeci zelimo najbolje,u toj zelji je i odgovor na dilemu.Imali smo manje kuraca,palaca...kojih tad nije ni bilo,al imali smo dovoljno za sretan i puno bezbrizniji zivot.To kazem ja kojem je 44 godine ,a kad bi ovo pitao moju majku od 78 godina,ili oca,poslali bi u tri macke piterine,tog sto pita glupo pitanje...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1242 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by Fudo387 »

kosava wrote:
Fudo387 wrote:
kosava wrote:Nesmije te nikko prisluskivati bez naloga od sudije jer takvo nesto je protuzakonito
Smije.
Hint: Patriot Act.
Hint de mi puno ime PATRIOT Act ? De malo gdje je prestalo vaziti 4 Amandma Ustava.
Mrzi me da ti trazim, sam sebi googlaj ako te vec toliko zanima.
Zahvaljujuci ovome aktu ne moraju vise cekati odobrenje suda da bi te prisluskivali.
Uspjeli su im to provuci nakon 9/11 i sad sami sebi jedu muda.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#1243 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by Arteta »

Gledam neku emisiju o Americi, covjek sa nostalgijom govori kako danasnjim vlastima treba 5x vise vremena za popravku nego nekadasnjim za gradnju autoputeva.

Poenta je da Svijet je mnogo se izgradio, a treba trositi novce i za odrzavanje pa tek onda nesto novo graditi.
Jedine zemlje koje se danas grade su one koje su okrenule politiku za 360% pa se okrenule kapitalizmu.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1244 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by madner »

360 je dobar okret. Nije radikalan ko 180, a vrti se. :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1245 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by muha_sa »

madner wrote:360 je dobar okret. Nije radikalan ko 180, a vrti se. :D
i dodje na pocetnu :? :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1247 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by JThomas »

to u stepenima, a vidite da momak razmišlja u procentima...
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#1248 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by Arteta »

madner wrote:360 je dobar okret. Nije radikalan ko 180, a vrti se. :D
Brzo se pise pa se puno grijesi, dodaj jos jedan polukrug i ispravljeno :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1249 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by _BataZiv_0809 »

madner wrote:360 je dobar okret. Nije radikalan ko 180, a vrti se. :D
:lol: :lol: :lol:

Sto su ti ekonomisti, pih :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1250 Re: Mit, zabluda ili istina - da se živjelo ekonomski bolje u socijalizmu nego danas

Post by Fudo387 »

Dozer wrote:Da plastificiram - pricati nekome ko je onaj sistem zivio, svojim ocima gledao i slusao, u njemu zavrsio skole, itd. je identicno onome da sad tebi neko prica o, sta znam... tvom stanu u kojem nikad nije bio, a za koji mu je neko rekao da je odron. Nadam se da shatas poentu.
Je li ovo vazi samo za kriticare ili i ove mladjahne skojevce sto ne pamte Titu? :D
Post Reply