Mišljenje o Eminemu

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kenio13
Posts: 25
Joined: 27/12/2017 10:54

#1 Mišljenje o Eminemu

Post by kenio13 »

Ima li neki die hard fan Slima,a da mu se takodjer ne svidja ova njegova tranzicija? Svidja li se kome novi album? Sta vi mislite o njemu kao umjetniku i koja su vam najdraza djela? Pišite mišljenja.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#2 Re: Mišljenje o Eminemu

Post by pirpa »

sta ti znaci,die hard fan :?:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3 Re: Mišljenje o Eminemu

Post by dale cooper »

pirpa wrote:sta ti znaci,die hard fan :?:
A die-hard fan is somebody who is completely 100% obsessed with their favorite game, band, movie, etc.

A Eminem je zadnji dobar album izdao negdje 2002. Čovjek je već godinama, iz albuma u album u slobodnom padu.
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#4 Re: Mišljenje o Eminemu

Post by medvjed23 »

nekad se zajebava, nekad piše ozbiljno.. i jedno i drugo umije..

haman jedini reper kojeg slušam.. ne sumnjam da ima i boljih, al ne interesuje me ta vrsta (je l pogrešno reći:) muzike toliko da bih je detaljno istraživao..
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5 Re: Mišljenje o Eminemu

Post by liaar »

dale cooper wrote:
pirpa wrote:sta ti znaci,die hard fan :?:
A die-hard fan is somebody who is completely 100% obsessed with their favorite game, band, movie, etc.

A Eminem je zadnji dobar album izdao negdje 2002. Čovjek je već godinama, iz albuma u album u slobodnom padu.
Ja se ne bih složio, al' i to je od ukusa do ukusa.

Meni su svi do ovog zadnjeg odlični.
The Marshall Mathers LP 2 nekako tanak, jedino Rap God i možda Monsters da mogu proći. Ovo ostalo je neka haman komercijala.
Recovery jedan od boljih albuma, komplet je dobar za slušat.
Relapse također, pravi Eminem.
Encore također, bez zamjerki.

Tako da je malo glupo reći da je nakon 2002 u slobodnom padu, ovi nabrojani albumi osim MMLP2 su odlični i puni brutalnih rep pjesama.
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#6 Re: Mišljenje o Eminemu

Post by lmo »

ja ti ništa ne razumijem taj uvodni post, ali znam da je eminem jedini reper koji godi mome uhu... :oops: :thumbup:
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#7 Re: Mišljenje o Eminemu

Post by manijak1 »

sta ti znaci,die hard fan
To su ti oni i one koji dobiju batine kada hoće da svog Boga dodirnu ili čuju izbliza :D .hebeš ga :D nemam neko mišljenje osim da je pokupio pilav :D Napravio sam grešku i kliknuo ovdje pa kad sam već tu eto .....mišljenja sam da sada živi od tantijema i stare slave.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#8 Re: Mišljenje o Eminemu

Post by Dope_Man »

Mogao bih se tako nazvati u neku ruku. Ono, drago mi je cuti da izlazi nesto novo, evo upravo ga slusam u pozadini dok surfam i naleti ova tema.

A sad.. sto se tice njegovog materijala. Mislim da danas jednostavno nema vise tu ekipu oko sebe da pravi ono sto je prije pravio, a opet nije znao sam kako ''odrasti'' i predstaviti nekog novog sebe pa je zapeo na pola puta. Malo bi da je stari, malo da je novi.. Ostao je nekako sam u svemu tome. Dre haman nista nije producirao u zadnje vrijeme, D12 i sva ta ekipa na svoju stranu, 50 na svoju.. i on ostao da nesto kao pokusa reci, ali ne zna u kom pravcu ici. Jedan od rijetkih koji je uspjesno evoluirao u repu je Jay Z. Ostali il se pogube (Snoop) ili nestanu. Eminem je bio prevelik da bi nestao, ali jednostavno kao da muzicki ne zna gdje da ide i sta da radi, o cemu da prica.. sto se tice njegovog zivota sve je ispricao, kcerke vec zene postale, nema svadje sa mamom i Kim.. a on je svo vrijeme o sebi pricao na ozbiljnim pjesmama. A one za zajebanciju ne prolaze vise jer nije to stil koji se danas slusa.

Ali i pored toga mislim da je najveci krivac za ono sto je danas, i razlog zasto ga je malo teze slusati, produkcija koja je bez ikakve ideje i pravca na vecini pjesama. Recimo ova pjesma je meni bas ono vrh ozbiljne Eminemove pjesme, sve ima sto je dobro u vezi njega:


I onda na tom albumu izbaci You're Never Over.. pjesma koja je zvanicno trebala da je za Proofa, ali je prelosa u poredjenju sa ovim. Od teksta do produkcije, cisti ocaj. I na ovom novom ima neku za njeg.. opet ni blizu ovoga gore, ovo je emocija, prica, sjecanje...

Ovaj novi album slusam u autu preko vikenda i recio Believe mi je zapala za uho kao mozda i najbojla. Castle isto solidna, Walk on Water je meni predobra stvar, odrasla stvar (kao i Headlights na proslom). Framed baca na onog starog, a Bad Husband opet produkcija cini daleko losijom nego sto je trebala biti... a trebala je biti kao Walk on Water ili Headlights. Uglavnom, s temom pjesme i rimama sad je nekako 50/50, il ga pogodi bas, il fula skroz. Skill je jos tu, mada mu je flow pocesto kritican, kao da neko drugi pokusava biti Eminem, i pocesto sad pretjera sa multisylable forama. Al najvise mi ipak od svega u zadnjih 2-3 albuma smeta produkcija (Relapse mi je super). Malo drugaciji beatovi i ''cistija'' produkcija, i mislim da bi zvucali puno bolje. Naravno, nikad on ne moze biti onaj iz 2002 opet, jednostavno je drugo vrijeme, on drugi covjek.
Last edited by Dope_Man on 27/12/2017 21:29, edited 1 time in total.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#9 Re: Mišljenje o Eminemu

Post by dezurni_ucenik »

‘Cause if I ever stuck it to any singer in showbiz
It'd be Jennifer Lopez — and Puffy, you know this
I'm sorry Puff, but I don't give a fuck
If this chick was my own mother
I'd still fuck her with no rubber and cum inside her
And have a son and a new brother at the same time
And just say that it ain't mine — what's my name?


Koja je ovo budaletina bila :lol:
kenio13
Posts: 25
Joined: 27/12/2017 10:54

#10 Re: Mišljenje o Eminemu

Post by kenio13 »

Bas mi se svidja ta konstatacija ili pogodi ili profula za ove zadnje albume. I ja mislim da je od 2002. opao alu opet mi se svidja i MMLP2 i Eminem show i Relapse samo sto mi se sa tih nekih novijuh albuma ne svidjaju sve pjesme sto je bio slucaj u onim starim. Posto nisam fan ghetto repa ne mogu u nekoj konstanti slusat vecinu ovih velikih repera,mogu bekad Paca al nikad da sat slusam njega. Tako da je meni Em najbolji,jednostavno on ce uvijek imat tu sposobnost za liriku i rimu,a pogotovo ako pogodi produkciju i npr. intenzitet kojim pjeva odr pjesmu ta pjesma ce sigurno valjat.

Ma nema jednostavno covjek vise o cemu pisat. Ima 45 godina i 9 albuma sa nekih 20 pjesama nek bude. Jednostavno se covjek napisao i napisao. To se vidi u ovim novijim albumima i kolaboracijama s nekim pop umjetnicima,ali opet on taj bit repa i svoj stil unese u potpuni drugu vrstu muzike da skontas da je doktor. Na govorim o tome kako na vecini suradnji sa drugim reperima totalno baci u sjenu covjeka cija je ustvari pjesma(npr. Renegade sa jayom).
I sada kad se istrosio okrenuo se lagano politici i nekim popularnim temama(Untoucheable). Nekako me je bas Untouchable razocarao,nisam navikao na takav njegov glas i stil,vise mi se cak svidjaju pjesme Kim i Insane gdje je toliko mracno iznio svoje stanje da imas osjecaj da ti je lik iza ledja i da ce te zadavit :lol: .

Bas bih volio jos jedan album gdje ce bit mjesavina ludog Slima i umjetnika Marshala,da se vrati onoj muzici i pokusa,ako ne nadmasit,dostic onaj nivo. I bas bi bilo mocno da se taj album kao zadnji zove Infinite,ponovo.

"Imma light this candle,
Put it on the mantle,
Grab the knife by the blade
And stab you with a handle " ...
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#11 Re: Mišljenje o Eminemu

Post by Russki »

čuo sam da je kusast
kenio13
Posts: 25
Joined: 27/12/2017 10:54

#12 Re: Mišljenje o Eminemu

Post by kenio13 »

Russki wrote:čuo sam da je kusast
Moze biti
Post Reply