Misionari u Bosni?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Sandarz
Posts: 43
Joined: 07/10/2009 15:50

#126 Re: Misioneri u Bosni?

Post by Sandarz »

Geronimo81 wrote: Pa neprelaze lako muslimani na druge religije posto se zna kazna za one koji napuste islam a to je smrt.

"Prenose Buhari i Muslim od Ibn Mes'uda, r.a., da je rekao: „Rekao je Allahov Poslanik, s.a.v.s.: 'Nije dozvoljeno ubiti muslimana koji govori La ilahe illahllah i svjedoči da sam ja Allahov Poslanik, izuzev u jednom od tri slučaja: kad kao oženjen učini blud, kad ubije drugog muslimana i kada napusti svoju vjeru i zajednicu (džemat)'“ .

Znao sam da religije nisu sklone "konkurenciji" ali malo mi je prrevise da se izdaju instrukcije kad nekoga ubiti.

Nije ni cudo da se ljudi upitaju - zasto ?
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#127 Re: Misioneri u Bosni?

Post by kijameta »

Sandarz wrote:
Geronimo81 wrote: Pa neprelaze lako muslimani na druge religije posto se zna kazna za one koji napuste islam a to je smrt.

"Prenose Buhari i Muslim od Ibn Mes'uda, r.a., da je rekao: „Rekao je Allahov Poslanik, s.a.v.s.: 'Nije dozvoljeno ubiti muslimana koji govori La ilahe illahllah i svjedoči da sam ja Allahov Poslanik, izuzev u jednom od tri slučaja: kad kao oženjen učini blud, kad ubije drugog muslimana i kada napusti svoju vjeru i zajednicu (džemat)'“ .

Znao sam da religije nisu sklone "konkurenciji" ali malo mi je prrevise da se izdaju instrukcije kad nekoga ubiti.

Nije ni cudo da se ljudi upitaju - zasto ?
Po mom skromnom znanju o religiji ,po islamu se zene koje napuste religiju,udave u vodi. Humanizam bez granica. :D :D
A misonare,treba zakonom zabraniti,gdje god je to zakonski moguce ili im zakonom strogo ograniciti djelovanje,mislim tu na misionare raznih krscanskih sekti,oni su nevjerovatno agresivni,njihov vjerski fanatizam i nivo nekulture i netolerancije,to je nesto sto prelazi sve granice razuma.
User avatar
PRO testant
Posts: 1017
Joined: 22/10/2009 20:58
Location: preko puta Zgembine piljare

#128 Re: Misionari u Bosni?

Post by PRO testant »

Crkva Bosanska wrote:
Ovim si dokazao da pojma nemaš.
Sigurno se nešto desilo što ne želiš da otkrijem.
Zašto nisi naveo neko ime koje nije više bitno, jer je taj neko več dugo van svih ovih dešavanja, i van zemlje.
Ljudi se prozivaju po ovom forumu konstantno, svih okupacija i čega sve ne, ali eto ... ti kao etičan ... ok :D

Drug moj vozdrica.
Nisam pisao postove da se dokazujem s tobom. Nismo na sudu. Sve što želim je da upozorim možda nekog naivnog i nepripremljenog da se ne petlja sa tim razbojnicima, sektašima i manipulantima. Ko želi da razumije - razumjet će.
Nije se ništa desilo, sarađivao poslovno i ja i gazda s njima, uzeli im nešto love, ali tanko. Upoznali se bolje, ja se zijanio s kim imam posla, digao sidro 100 konaka od njih što narod kaže.
Par ljudi još sarađuju poslovno i teološki s njima još, nisam budala da ih uvaljujem, jer bi se preko misionara koje poznaju lako prepoznalo ko je u pitanju. Što da ljudi imaju problema sa budalama ?
I svakako da imam više etike od tzv. crkvenjaka tzv. protestanata i tzv. kršćana koji rovare po Sarajevu a zovu se misionarima i pastorima itd.

Vozdricaj ti kolko hoćeš, al ti je raja prokužena i provaljena kao i Jehovini svjedoci.
hajd ba kao da su bitni oni,i kao da njih zanima sta neki forumasi pricaju,,iznesite imena..da vidimo o cemu je rijec,,nije da je to neki cia top secret,evo ja koji nisam uopste u tim krugovima sam izvukao imena edina hajder,damier krdzic
Otiđi brate na neki molitveni sastanak ili sastanak studenta pa ćeš čuti hipter imena i upoznati more likova. Dođi još par puta pa ćeš ih odmah prokužiti.
Pasa moj nemaš ti petlje, jer će se saznati ko si ti i šta je u pitnju.
Samo izvlaka.

:D
Malo si se zaletio, napisao nekoliko oštrih postova, pa kad je trebalo da ih dokažeš, ćorak.
Ja te zamolih, navedi ime onoga koji nije tu više. A ti ništa.
Stara priča. Kad je u boj HAJMO!!! kad je vojevat AMAAN!!
Broj 1
Posts: 371
Joined: 15/09/2009 20:50

#129 Re: Misionari u Bosni?

Post by Broj 1 »

Ma ti misionari ce preobratiti ljudski sljam koji nema nimalo morala i ponosa.
Ima ona narodna za one koji promjene vjeru: nit je nama kakva steta niti njima neka korist od takvih!
Meni su jadni i ti misionari koji koriste tudju muku da bi ih obrlaltili da predju na drugu religiju, a jos vise su jadniji oni koji pogaze sve svoje.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#130 Re: Misionari u Bosni?

Post by Chmoljo »

Banned user for reason “prekrsena pravila foruma”
»Crkva Bosanska

:oops: :mrgreen:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#131 Re: Misionari u Bosni?

Post by dr.gog »

Broj 1 wrote:Ma ti misionari ce preobratiti ljudski sljam koji nema nimalo morala i ponosa.
Ima ona narodna za one koji promjene vjeru: nit je nama kakva steta niti njima neka korist od takvih!
Meni su jadni i ti misionari koji koriste tudju muku da bi ih obrlaltili da predju na drugu religiju, a jos vise su jadniji oni koji pogaze sve svoje.
De dobro je fakat...Toliku mržnju baš ne kontam...Šta ti znaš ko , zašto i kako se Bogu moli? Znaš šta je kome u srcu i šta je čija nafaka?
Ne valja čovjek ako počne na drugi način da ispovjeda vjeru.Tu zatucanost nikako da svarim i one dvije mahalske: "prodao vjeru za večeru" i "dobar je vjere mu ne faleći"(pobio sam se s čovjekom u ratu kad mi je na taj način zahvalio)..

Isto kao što ne kontam ovo uspaljivanje oko Jehovinih svjedoka , protestanata koji su "agresivni i loši" i opšte pljuvanje na svakog ko vam ne liježe na rudu vjerske korektnosti.Isto kao i trunjenje o sektama.Kakve sekte, gdje su? , koga na zlo navraćaju?.
Kakve veze imaju opskurne sekte sa kršćanskim zajednicama koje su u Bosni prisutne po 100 godina?
Trn u oku bakica ili teta sa Kulom stražarom?? Isto kao što je i pokrivena žena sa Kuranom trn u oku u Bijeljini dok možda prolazi kraj Kačavendinog brloga??...Ljudi moja ista vam je spika kao i onim fanatičnim pravoslavnim popovima, koji su po Vojvodini huškali četnike i neonaciste da lupaju stakla na baptističkim crkvama i marišu subotarske pastore...

Javio se trol koji se nabljuvao da pas maslom ne bi pojeo i dobijem kao prijavu...i pogledam , jel ,temu gdje je pljuvanje postalo horsko :oops:

Smetaju misionari?? Kome? Fatmiru Alispahiću i Ezheru Beganoviću dok smišljaju kako da u Saffu naprave novi upozoravajući članaka o kjafirsko-kršćanskoj pošasti sa zapada?

Pa nisu smetali isti ti anonimni likovi iz malih zajednica dok su u ratu hranili želuce, donosili pisma, i nabavljali potrepštine za pola Sarajeva više nego korumpirani Merhamet...Uz to su i sklonili i more pacova koji su se obratili samo da bi imali šta da u guzicu stave, pa da 10 godina poslije mogu da pljuju po ljudima koji su ih hranili i da ih izvrgavaju ruglu.

Svojim sam očima gledao krštenja i njihovo foliranje, i kasnije , njihovo "neprepoznavanje" dojučerašnje braće.Sad su korektni Bošnjaci, polomiše se za Bajram ko će prije jedan drugom da čestita, i sve se ibrete ,isto tako, kad vide ulickane JS na uglu šetališta sa knjižicama.Fuj!

I sad kao, nema meta za prozivanje, pankeri i hašišari su nestali, nema ni darkera, ni uličnih luđaka....imaju zato , jebi ga, protestanti i vehabije..ma fuj!!

Nek se svako brate zagleda u svoje srce, i upita jeli na korist ikome njegova vjera koju tako ispoljava, gledajući svisoka i neprijateljski one koji mu ništa nažao nisu učinili.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#132 Re: Misionari u Bosni?

Post by dr.gog »

I da , zaboravih, država je jel, sekularna još uvjek :) , zakoni kamenovanja i izopštavanja ne važe(i daBogda nikad ne važili), tako da onaj ko nekoga premjesti u građanina drugog reda samo jer je počeo ići u crkvu ili džamiju...pa nek razguli brate, širok put ,od Švicarske i Vatikana -do Rijada i Kabula. :oops:
User avatar
PRO testant
Posts: 1017
Joined: 22/10/2009 20:58
Location: preko puta Zgembine piljare

#133 Re: Misionari u Bosni?

Post by PRO testant »

Broj 1 wrote:Ma ti misionari ce preobratiti ljudski sljam koji nema nimalo morala i ponosa.
Ima ona narodna za one koji promjene vjeru: nit je nama kakva steta niti njima neka korist od takvih!
Meni su jadni i ti misionari koji koriste tudju muku da bi ih obrlaltili da predju na drugu religiju, a jos vise su jadniji oni koji pogaze sve svoje.
Nemoj ovo shvatiti kao uvredu, ali zar to isto ne rade i Islamske misiske organizacije ovdije.
Npr. Alipašino je puno žena koje su pokrivene, ali kada bolje malo istražite, saznate da pojedine za to primaju pare.

Opet kažem, ne podržavam taj način rada ni sa koje strane, ali hajde da malo pogledate u svoju avliju prije nego li uprete prst u komšijinu.
ri0
Posts: 314
Joined: 25/10/2006 09:40
Location: Rajvosa - Grbavica
Contact:

#134 Re: Misioneri u Bosni?

Post by ri0 »

jOFLA wrote:Sve mi se više sviđaju Leteći špageti. Prava mala religija sa svojom svetom knjigom, simbolima, kanonima i sl, i kojoj ne trebaju misionari, širi se sama od sebe.

Nastala 2005, u Kanzasu kao vid protesta i podsmijeha protiv uvođenja ID u škole, već je prešla američke granice i vjernika ima u Evropi i Južnoj Americi, oko milion pastafarijana do danas. Niko nikoga ne tjera, ne nagovara, ne ubjeđuje, nema misionara. Fer 100%. Ljudi je sami počnu simpatisati.

Ljudi su evoluirali od gusara, sa gusarima dijelimo više od 99,9% gena. Čudovište letećih špageta sa dvije ćufte je stvoritelj cijelog univerzuma i života.

Image
Ja sam ovo prihvatio prije 3-4 mjeseca i moze se vidjeti na mom fb-u kao moja "zvanicna" religija :D :D :bih:
User avatar
atom62
Posts: 281
Joined: 04/02/2008 14:33

#135 Re: Misionari u Bosni?

Post by atom62 »

zna li ko mozda koliko se placa transfer iz jedne ekipe u drugu? mislim ide nova godina, trebace para za proslavu i poklone. ne bi bilo lose koju marku zaraditi!
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#136 Re: Misionari u Bosni?

Post by pure_love »

Svojim sam očima gledao krštenja i njihovo foliranje, i kasnije , njihovo "neprepoznavanje" dojučerašnje braće.Sad su korektni Bošnjaci, polomiše se za Bajram ko će prije jedan drugom da čestita, i sve se ibrete ,isto tako, kad vide ulickane JS na uglu šetališta sa knjižicama.Fuj!

sta je tu cudno dr gog? ja ti govorim da je to ono sto se dogadja kada iskoristavas neciju neimastinu,nisu valjda mislili da su ti ljudi zaista prihvatili Isusa i sl? normalno da ne!

prema nekom istrazivanju koje rade ti misionari u roku od 2 godine 80% novih konvertita ih ponovo napusti i vrati se staroj vjeri,sto li?!? mozda bi trebali prestati siriti to medju sirotinjom,,neka ubjedjivaju ekonomski stabilne ljude


da ne bude da sam suvise subjektivan, u roku od 2 godine takodjer 80% novih muslimana ponovo napusti islam
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#137 Re: Misionari u Bosni?

Post by pure_love »

PRO testant wrote:
Broj 1 wrote:Ma ti misionari ce preobratiti ljudski sljam koji nema nimalo morala i ponosa.
Ima ona narodna za one koji promjene vjeru: nit je nama kakva steta niti njima neka korist od takvih!
Meni su jadni i ti misionari koji koriste tudju muku da bi ih obrlaltili da predju na drugu religiju, a jos vise su jadniji oni koji pogaze sve svoje.
Nemoj ovo shvatiti kao uvredu, ali zar to isto ne rade i Islamske misiske organizacije ovdije.
Npr. Alipašino je puno žena koje su pokrivene, ali kada bolje malo istražite, saznate da pojedine za to primaju pare.

Opet kažem, ne podržavam taj način rada ni sa koje strane, ali hajde da malo pogledate u svoju avliju prije nego li uprete prst u komšijinu.

cujem i ja te price,ali nikako da naidjem na nekoga ko mi moze dati broj tih koji placaju,rado bih ja pustio bradu ako ce mi placati za to,,sto da ne :oops: eto ako znas ko to placa javi na privatni :lol:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#138 Re: Misionari u Bosni?

Post by dr.gog »

pure_love wrote:
da ne bude da sam suvise subjektivan, u roku od 2 godine takodjer 80% novih muslimana ponovo napusti islam
To i govorim, o licemjerju.Niko više ne ismijava vjeru od likova koji se svakom vremenu brzo prilagode...
Vjera, crkva..nisu sklonište i mjesto za socijalni život u momentu dokolice, besparice ili proganjanja, ali ih tako mnogi ljudi shvate.
Kad se postave tako da iskreno doprinesu nečemu unutar zajednice, onda vrdaju i govore kako je ovaj ili onaj "težak" i "fanatik".Nakon koju godinu, jednostavno nestanu.I onda ide spika kako je "sve to jedna zabluda" i ogorčena priča na sve što ima veze sa vjerskim organizacijama.Duboka lična neiskrenost i isfrustriranost neznanjem o osnovnim stvarima(ili pak samo formalnim poznavanjem) obično ljude okrenu od nominalnih vjernika prema totalnom nepodnošenju bilo čega iz njihovih prošlih života.

Ja sam vodio prilično neugodne razgovore na ovu temu sa nekim propovjednicima.Dođeš i vidiš čovjeka, muslimana.Pošteno živi i radi, lak za razgovor i pomoć, bujrum u kuću reci šta imaš...I onda ono ubjeđuje skromnog čovjeka jednostavne vjere da je ipak potrebno "uzvjerovati u Krista" jer se "samo preko Krista spasenje dobija"...Govorim o ovim stvarima kao neko ko je imao priliku da sagleda metode rada iz blizine.

Ja na tu priču kažem mladom i nabrijanom teologu :" Zašto ga ubjeđuješ u nešto, u što on već ionako vjeruje?" I on mene gleda u nevjerici: "Pa brate.."."Nemoj mi ništa brate, što čovjeka praviš budalom pri zdravoj pameti?"..Da je baksuzni propovjednik prostudirao Kur'an bez prethodnog pranja mozga o Muhammedovim a.s. "epileptičarskim vizijama" shvatio bi da svaki prosječni musliman sa minimumom obrazovanja u vjeri već čvrsto vjeruje u Isusa.O intelektualcima i obrazovanijim vjernicima da i ne govorim..

To je jedna grupa propovjednika, mahom mlađi i ljudi koji dolaze friško sa studija, ali bez ikakvog iskustva što se tiče islama ili islamske tradicije vezane za podneblje. Ima ljudi koji dođu u Sarajevo i traže "derviše" "šiite i sunite" i "neke vehabije"...Čitava predstava je izvođena desetljećima kroz udžbenike na teološkim fakultetima i lično sam te spise čitao.

Druga grupa su protestantski propovjednici koji su jako dugo prisutni ovdje, potiču odavde ili bliže okoline, ili su mnogo racionalnijeg i otvorenijeg pristupa za razliku od prve grupe "onih koji samo jedno ponavljaju".Oni koji zaista spoznaju neke bitne stvari, i ne rade na "konvertiranju" (kakva netačna i zlonamjerna riječ)...
Nije konvertiranje i "prisila" ako zreo i razuman čovjek odluči da poštuje Boga na način koji se raztlikuje od onoga njegove porodice i tradicije.

Bog je važniji od mišljenja okorjele tradicije i okoline i ako se u duši osjeti da treba ići u jednom smjeru, neka ide, sretno mu bilo ko god da je.

Ako će moj kršćanski brat biti rahatniji dok pada na sedždu u džamiji, lično ću se potruditi da mu pokažem najbližu džamiju i uvijek ću o njemu lijepo govoriti.Jeli moje da sudim što negdje nekog Bog odvede i da sudim o razlozima? Nije vala...

Ljudi napuštaju zajednice iz mnogo razloga a najčešće je to frustracija i nezadovoljstvo sa životom i odnosima u zajednici.
Nije problem ako 10 ljudi prekine klanjanje i počne ići na misu, već je problem da se što prije nađe uzrok i zajednica dovede na nivo dostojan svakog člana.Ionako, proročanstva govore da će vjernika ostati malo u svim zajednicama...tako da je besmisleno proganjati ljude koji iskrenu vjeru ispoljavaju onako kako im odgovara, dok nama to , ko fol, smeta jer su " se prodali".

Na kraju, kako god ko shvatio, najmanje je koristi od propovjedanja/dawe u kojoj se obećavaju muke paklene onima koji ne "prihvate Isusa ili Islam".Čovjek nije stoka, u njemu je razum i volja, a onaj ko to previđa i pravi insana budalom jer se moli Bogu..ne bih mu bio u koži na kraju svih krajeva..
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#139 Re: Misionari u Bosni?

Post by pure_love »

Ovako,ja se slazem da svako ima pravo da bira ono sto zeli,i svako ima pravo da govori o svom ubjedjenju,na kraju krajeva mnoge vjere to naredjuju.Ali sada ici organizirano,praviti biznis oko toga..to uopste ne razumijem niti podrzavam.Sto ti misionari nisu ostali u svojoj zemlji jer cisto sumnjam da su tamo svi evandjelisti i redovni u crkvama.U Americi svake godine sve veci broj ateista,za zapad Evropu da i ne pricam..i onda ono ide u Afriku ,Aziju da nekoga prevodi na svoju vjeru :-) vise je nego ocito da se radi o tome da znaju da ce im uspjeh biti bolji tu jer je tu siromastvo i jad,dok na zapadu niko nece obracati paznju na njih jer nema siromastva.

A onaj ko sam izabere svoj put,recimo ovaj PROtestant,to je drugo,,neka on praktikuje sve sto zeli,i ima pravo na to.Meni kao muslimanu je zao sto je on izgubio vjeru u islam,i mogu samo doviti za njega.
Ako će moj kršćanski brat biti rahatniji dok pada na sedždu u džamiji, lično ću se potruditi da mu pokažem najbližu džamiju i uvijek ću o njemu lijepo govoriti.Jeli moje da sudim što negdje nekog Bog odvede i da sudim o razlozima? Nije vala...
i nebi ti bilo zao sto je skrenuo s puta kojeg ti smatras ispravnim? meni bi iskreno
User avatar
PRO testant
Posts: 1017
Joined: 22/10/2009 20:58
Location: preko puta Zgembine piljare

#140 Re: Misionari u Bosni?

Post by PRO testant »

pure_love wrote:Ovako,ja se slazem da svako ima pravo da bira ono sto zeli,i svako ima pravo da govori o svom ubjedjenju,na kraju krajeva mnoge vjere to naredjuju.Ali sada ici organizirano,praviti biznis oko toga..to uopste ne razumijem niti podrzavam.Sto ti misionari nisu ostali u svojoj zemlji jer cisto sumnjam da su tamo svi evandjelisti i redovni u crkvama.U Americi svake godine sve veci broj ateista,za zapad Evropu da i ne pricam..i onda ono ide u Afriku ,Aziju da nekoga prevodi na svoju vjeru :-) vise je nego ocito da se radi o tome da znaju da ce im uspjeh biti bolji tu jer je tu siromastvo i jad,dok na zapadu niko nece obracati paznju na njih jer nema siromastva.

A onaj ko sam izabere svoj put,recimo ovaj PROtestant,to je drugo,neka on praktikuje sve sto zeli,i ima pravo na to.Meni kao muslimanu je zao sto je on izgubio vjeru u islam,i mogu samo doviti za njega.
Ako će moj kršćanski brat biti rahatniji dok pada na sedždu u džamiji, lično ću se potruditi da mu pokažem najbližu džamiju i uvijek ću o njemu lijepo govoriti.Jeli moje da sudim što negdje nekog Bog odvede i da sudim o razlozima? Nije vala...
i nebi ti bilo zao sto je skrenuo s puta kojeg ti smatras ispravnim? meni bi iskreno
Jedna mala ispravka, ako smijem?
Misija nije biznis, to je primarno, izjava želje i volje da se poštuje jedna od zadnjih zapovijedi Isusa.
Matej 28:19 " Zato idite i učinite sve narode učenicima mojim!..."
Prvi korak u nizu je da se nastoji učiti ljude ono što je Kristu učio. Ovo (mislim na cijelu zapovijed) je malo poznatije kao "Velika zapovijed."
Iz ovog istog razloga proistekle su mnoge dobre stvari, npr, sačuvao se tekst radi učenja drugih, otvarane su škole, bolnice, otvarani novi biznisi, pokretani programi obnove i rekonstrukcije, pomagano marginaliziranim grupama, pokretani časovi-jezika-biznisa(itd), uspostavljani kulturni mostovi, i šta sve ne.i našiu ljudi su pomognuti u stranim zemljama od crkvi upravo iz tih razloga. MnogLjudi su činili dobra djela da bi bili u poziciji ispunjavati ovu zapopvijed. Neko to smatra za loše, i da je to licemjerno, ali iskreno govoreći, nije.
I neko to kod nas vidi kao mjesto gdje se okrene koji dolar, a samo zato jer vide primjer u svojoj svakodnevici, i misle da su svi takvi.

Danas sam baš razgovarao sa jednim misionarom koji pokušava pokrenuti biznis ovdije.
Otišao čovjek da se prijavi za neki porez, valjda za prihod ili tako nešto. I pitali ga za diplomu. Čovjek izvadio prevod diplome sa koledža i pokaže, a ovi mu kažu "ma mi će mo vas voditi pod srednju školu, ko i sve ostale. Tako će te manje poreza platiti." Jer se izgleda doprinosi obračunavaju na osnovu stručne spreme.

Tip pošizio!
Naravno, kada je vidio da njima nije stalo i da nema drugog izlaza, on je pristao. (tri puta mu ženska vraća diplomu)

Zašto smatrati ljude koji pokušaju doprinjeti nečemu za zle, zlonamjerne ili možda i za nešto gore?
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#141 Re: Misionari u Bosni?

Post by pure_love »

hajd svako ima svoje :-) :lol: bit ce izradjen ali nije mi ga zao kad je glup,dzaba i diploma za to.I nisu svi kao ti naivan,ili si mozda u tim krugovima
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#143 Re: Misionari u Bosni?

Post by pure_love »

evo tih nekakvih novih vjera koje su prisutne u Bosni i njihove vodje,zanimljivi su ove krishne,,,da li setaju po SA uz one svoje pjesme,jel ih ko kad vidio?

Predstavnik Protestanske Evandeoske Alijanse, pastor Kršcanske babtisticke crkve, Tomislav Dobutovic

Pastor Kršcanske adventisticke crkve, Božidar Mihajlovic.

Jadranko Panjeta, nacionalni koordinator Sathya Sai Organizacije u BiH.

ISKCON - Medunarodno društvo za svjesnost Krišne - Ognjen Miškovic.(nisam znao i da se oni poceli baviti misionarstvom)
User avatar
PRO testant
Posts: 1017
Joined: 22/10/2009 20:58
Location: preko puta Zgembine piljare

#144 Re: Misionari u Bosni?

Post by PRO testant »

pure_love wrote:hajd svako ima svoje :-) :lol: bit ce izradjen ali nije mi ga zao kad je glup,dzaba i diploma za to.I nisu svi kao ti naivan,ili si mozda u tim krugovima
Šta misliš pod tim "naivan"??????
User avatar
PRO testant
Posts: 1017
Joined: 22/10/2009 20:58
Location: preko puta Zgembine piljare

#145 Re: Misionari u Bosni?

Post by PRO testant »

Osim toga jel to tip glup što je došao ovdije da otvori firmu da radi i on i neko naš?

Svi kukaju kako nema posla, a sada bi neko da bira, jel to neću da radim za Amera, jer možda je "misionar" pa će mi tamo nešto trunit. :-) :-) :-)

Ili je glup što je donjeo pare, pa će "naši dobri ljudi" opelješit. I to sa merakom jer je "misionar."
Ali bi mi ipak da nam se nekako donese taj strani kapital, ali nemoj bogati ako je "misionarski."


:shock: :-) :? :?
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#146 Re: Misionari u Bosni?

Post by andrija2007 »

pure_love wrote:evo tih nekakvih novih vjera koje su prisutne u Bosni i njihove vodje,zanimljivi su ove krishne,,,da li setaju po SA uz one svoje pjesme,jel ih ko kad vidio?

Predstavnik Protestanske Evandeoske Alijanse, pastor Kršcanske babtisticke crkve, Tomislav Dobutovic

Pastor Kršcanske adventisticke crkve, Božidar Mihajlovic.

Jadranko Panjeta, nacionalni koordinator Sathya Sai Organizacije u BiH.

ISKCON - Medunarodno društvo za svjesnost Krišne - Ognjen Miškovic.(nisam znao i da se oni poceli baviti misionarstvom)
Nova vjera u Bosni su i vehabije uvezeni iz Saudijske Arabije za "šaku dolara".
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#147 Re: Misionari u Bosni?

Post by pure_love »

dobro andrija

evo dodajem i njih u listu:


Vehabije,,,glavni vodja Nusret Imamovic :D
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#148 Re: Misionari u Bosni?

Post by pure_love »

PRO testant wrote:Osim toga jel to tip glup što je došao ovdije da otvori firmu da radi i on i neko naš?

Svi kukaju kako nema posla, a sada bi neko da bira, jel to neću da radim za Amera, jer možda je "misionar" pa će mi tamo nešto trunit. :-) :-) :-)

Ili je glup što je donjeo pare, pa će "naši dobri ljudi" opelješit. I to sa merakom jer je "misionar."
Ali bi mi ipak da nam se nekako donese taj strani kapital, ali nemoj bogati ako je "misionarski."


:shock: :-) :? :?

ja se nadam da ce biti profesionalan i da nece nametati svoju vjeru radnicima,ali tesko vidim neki uspjeh ovdje i zbog toga je glup
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#149 Re: Misionari u Bosni?

Post by pure_love »

nego protestant ,,,,jesi li to ono negdje bio napisao da si pastor?
Howitzer
Posts: 289
Joined: 15/03/2009 23:16

#150 Re: Misionari u Bosni?

Post by Howitzer »

Pozdrav,

Ima jedno 1.5 godina kad mi se desi jedan interesantan slucaj sa krscanskim misionarima na Ciglanama.
Naime, iso do ciglana kad tamo vidim neki stolic sa kojeg visi papiri na koje je napisamo 'besplatne knjige' mislim u sebi sta na dasnji vakat moze biti besplatno i priđem vidim knjige a naslovi: Novi zavjet, Stari zavjet, Biblija, neke ceduljice o Isusu, haj reko dobro, sta sad...stojim ja tu i primjeti osim te grupice za stolicem preko puta stoji jos jedan i zuri u mene i on prmjeti to da sam ga skonto, i polako on meni priđe i postavi pitanje ' Do u speak English' ja njemu how yes no :-) u nasem nekom razgovoru saznadoh da je iz Ohaja da im je sjediste u BiH u Travniku ide i do Mostara malo o Obami posto je bilo vrijeme izbora. I pruzi on meni ceduljicu o Isusu ja uze, malo je prebaci preko ruke, malo nesto ko procita, kazem ja njemu na skromnom eng. 'All muslims in the world belive in Jesus' on zino u mene i suti ja mu kazem 'I belive in Jesus' i ja mu vracam onu ceduljicu on mase rukom kao da nece i uze je nekako na kraju vidi covjek kolko je sati i ode ja.

A bilo je i slucajeva kad su obilazili zgrade i po vratima djelili Biblije neki stranci vidi im se na cehri a mene zapo neki djecacic 14-16 god. izlaze iz zgrade i lizu sladoled e reko jeste ozbiljni Boze dragi 8-)
Post Reply