Misevi iz Interlingue

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Skyfox

Misevi iz Interlingue

Post by Skyfox » 21/12/2006 08:49

Upozorenje svima koji budu isli na intervju za posao u ovu organizaciju u Sarajevu. Iako imam posao aplicirao sam za otvoreno mjesto. Pozvali su me na intervju i nakon odradenih testova i razgovora rekose mi da ce me zvat za dva dana, na jos jedan razgovor samo proforme radi i da je izvjesno da ce se odluciti za mene. Poziva nije bilo. Nista strasno dok nisam cuo sta su napravili mom prijatelju, dva dana prije mene zvali su i njega na intervju, primili ga na radno mjesto, nakon cega je on dao otkaz u svojoj firmi! Prvi dan, nakon 3h sata obuke bez pauze, kad je pitao smije li izac da nesto ruca pustili su ga ali kad se vratio napali ga, kako je neodgovoran i svasta nesto. Na kraju su mu rekli da ce mu plata biti manja za 50KM od prvobitnog dogovora i da ce raditi samo mjesec dana dok ne nadu nekog stalnog!!!
Pri pomisli da sam se i ja tako mogao zaletit... zaledim se.
Nisam ogorcen, ovo sam morao napisati da se jos neko ne bi zalevatio, oprezno!

lul

Post by lul » 21/12/2006 09:19

znam jedan sličan slučaj!prošle godine je to bilo.djevojka je dobila posao i sve divno-krasno kao zvat ćemo vas za mjesec dana kad se počinje sa predavanjima i zavlačili je mjesecima i na kraju ništa!!!

nisu je prmili!!!

Edit

Post by Edit » 21/12/2006 09:25

Upozorenje svima koji budu isli na intervju za posao u ovu organizaciju u Sarajevu. Iako imam posao aplicirao sam za otvoreno mjesto. Pozvali su me na intervju i nakon odradenih testova i razgovora rekose mi da ce me zvat za dva dana, na jos jedan razgovor samo proforme radi i da je izvjesno da ce se odluciti za mene. Poziva nije bilo. Nista strasno dok nisam cuo sta su napravili mom prijatelju, dva dana prije mene zvali su i njega na intervju, primili ga na radno mjesto, nakon cega je on dao otkaz u svojoj firmi! Prvi dan, nakon 3h sata obuke bez pauze, kad je pitao smije li izac da nesto ruca pustili su ga ali kad se vratio napali ga, kako je neodgovoran i svasta nesto. Na kraju su mu rekli da ce mu plata biti manja za 50KM od prvobitnog dogovora i da ce raditi samo mjesec dana dok ne nadu nekog stalnog!!!
Pri pomisli da sam se i ja tako mogao zaletit... zaledim se.
Nisam ogorcen, ovo sam morao napisati da se jos neko ne bi zalevatio, oprezno!

Nikad ti nece nakon razgovora reci da nisi zadovoljio... zasto da izazivaju tvoju emotivnu raekciju. Na koncu, odluka o uzem krugu se donosi nakon razgovora s svim kandidatima. Tek nakon posljednjeg intervjua komisija se odluci koga ce ponovno vidjeti. Nije lijepo sto te nisu nazvali da ti to saopce ali... nista strasno sto te nisu zvali na ponovni intervju. Osim ukoliko se ti nisi svima okolo raspricao kako ces biti primljen pa ... morao se poslijepoklopiti usima...

Nista strasno nisu napravili tvom prijatelju. Njemu je bilo puno "3h sata obuke bez pauze" .. zamisli... napravio pauzu koju je, kao da gledam, malo produzio.. prvog dana je pokazao kakav je radnik i on je zeznuo stvar, a ne oni. Neka izvuce poucak...

Skyfox

Post by Skyfox » 21/12/2006 11:12

I ja bi pomislio tako da ne znam o kome se radi ali posto znam prijatelja dobro, znam da prvo ne bi tako olako dao otkaz da nije mislio da je sigurno, a nije ni balavac bez radnog iskustva.
Rekao sam i ja da nije strasno, nije to neki posao koji bih radio duze, a i nije mi to prvi propali intervju, ali znam sta su rekli.
Svrha ovog posta je bilo samo upozerenje ostalima. sto ne znaci da neko na kraju nece dobiti taj posao i da nece biti zadovoljan.

Bobi
Forum administrator
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Post by Bobi » 21/12/2006 11:33

Ma neradnik klasichni :lol: ...ogladnilo dijete...svi ostali da rade a on otishao da papa... :D .

Edit

Post by Edit » 21/12/2006 14:10

Skyfox wrote:I ja bi pomislio tako da ne znam o kome se radi ali posto znam prijatelja dobro, znam da prvo ne bi tako olako dao otkaz da nije mislio da je sigurno, a nije ni balavac bez radnog iskustva.

Jah, mislio je da je toliko sigurno da se moze ponasati kako hoce...
Nisam ni rekla da je balvac. Ima neradnika i sa iskustvom :)

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 21/12/2006 19:23

ako su ga pustili na pauzu i ako je on ispostovao vrijeme povratka ne bi mu to mogli spocitavati ako su imalo normalni.

medjutim i ako je on produzio pauzu, to nema veze s onim sto su ga oni zavalili s poslom na odredjeno. Ako je posao na odredjeno morali su mu to reci. Ako je na probi i to su mu morali reci.

Ako su nezadovoljni njegovim poslom prvo bi ga morali upozoriti, jer se ne moze nekoga otpustiti tek tako.

Interlingua je inace poznata kao lopovska organizacija...znam za mnoge slucajeve zavale reje za kurseve engleskog. Mamu im... lopovsku. :x

Deluxe

Post by Deluxe » 23/12/2006 17:14

lično iskustvo. javih se na oglas ljetos, pozva me "diša", uradih test sa sat vremena (on rece treba 2-3), sve super, covjek prezadovoljan. poce da prica o usavrsavanju, odlasku u london, bec, amsterdam o njihovom trosku, moje je samo da radim, plata preko milje, svake godine 10% visa, povede me u obilazak, ma sve zivo, ja se zijanio. Ali sam postao sumnjicav. Dade on meni primjerak ugovora, na moje insistiranje, da proucim kod kuce, kad jest - placa koliko je likvidan, otkazni rok 2 mjeseca, za sve sporove odgovoran navodni "interni kodeks" interlingve, a ne sudovi u Sarajevo.
Nazovem sutradan i odbijem, na kulturan nacin, ponudu, sto on na kulturan nacin i nije bas prihvatio. I sad mi je jako fino, jer radim slican posao sa ugodnim ljudima.

Interlingua, ma zdra'o!

Skyfox

Post by Skyfox » 28/12/2006 10:38

Mene samo cudi jedna stvar u svemu ovome. Kad odes na stranicu Lingue - napucanija! Covijek bi pomislio da su tu sami poslovni ljudi sa 2 fakulteta a na celu bosanske Lingue neki masni seljo koji nezna ni osnove Excel-a (vidio svojim ocima)!

Post Reply