Mirza Teletovic all about

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#22226 Re: Mirza Teletovic all about

Post by Logovan »

:bih:
Image
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#22228 Re: Mirza Teletovic all about

Post by nemoj to »

- Završen je predugovor s „Absolute Groupom“ mog prijatelja Nihada Selimovića. OtvoriT ćemo fabriku sa 100 radnih mjesta. To je proizvodnja tekstila, sportske opreme, više od 90 posto ide vani. Direktno sam ciljao na ovu industriju jer većinom zapošljava žene. Tu će biti plaće od 880 KM početna, šefovima i do 1.400 KM. Planiramo otvaranje do polovine iduće godine. Do tada trebaju biti otvorene i dvije mini HE. Radim još poslovnu zgradu, još 30 radnih mjesta, pa na izlazu iz Jablanice, gdje će biti tehnički pregled, planiramo 10 radnih mjesta. Za godinu planiramo zaposliti 150 ljudi.

Vrijedi staviti ovdje
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#22229 Re: Mirza Teletovic all about

Post by insaneinthebrain »

&list=WL&index=11
User avatar
justahiker
Posts: 135
Joined: 22/11/2006 10:34
Location: Sarajevo
Contact:

#22230 Re: Mirza Teletovic all about

Post by justahiker »

Jedna od mnogih rijeka koja nestaje u cijevima sirom BiH, gdje su ovakvi projekti uglavnom podrzani od strane lokalnih serifa...

Država je Mirzu Teletovića itekako pomogla - cijelu mu je rijeku poklonila - Doljanku, koja je trebala biti ponos Nacionalnog parka "Prenj, Čvrsnica, Čabulja, Vran", na kojoj su se cijele generacije kupale, lovile ribu, ašikovale, ... koja je morala biti sačuvana za sve one iza nas.

Teletoviću je država poklonila zaradu od oko 1,8 miliona KM godišnje samo od prve hidroelektrane, a praviće dvije.
Nakon Mirzinih bagera rijeke više nema, ostali su samo beton i razvaljeno riječno korito.

Bravo Mirza, bravo!
User avatar
konoplja
Posts: 2411
Joined: 12/09/2018 19:31

#22231 Re: Mirza Teletovic all about

Post by konoplja »

justahiker wrote:Jedna od mnogih rijeka koja nestaje u cijevima sirom BiH, gdje su ovakvi projekti uglavnom podrzani od strane lokalnih serifa...

Država je Mirzu Teletovića itekako pomogla - cijelu mu je rijeku poklonila - Doljanku, koja je trebala biti ponos Nacionalnog parka "Prenj, Čvrsnica, Čabulja, Vran", na kojoj su se cijele generacije kupale, lovile ribu, ašikovale, ... koja je morala biti sačuvana za sve one iza nas.

Teletoviću je država poklonila zaradu od oko 1,8 miliona KM godišnje samo od prve hidroelektrane, a praviće dvije.
Nakon Mirzinih bagera rijeke više nema, ostali su samo beton i razvaljeno riječno korito.

Bravo Mirza, bravo!
Ne razumijem materiju toliko dobro da ulazim u raspravu ali evo druge perspektive.

"-Niko ne priča o tome da će u poslovnom objektu uz mini hidrocentralu biti zaposleno otprilike 35 ljudi – rezignirano će Teletović.

-Ja nemam ništa od toga. Kad dođete iz neke zemlje kao što je Amerika - gdje živim lagodnim životom, hvala dragom Allahu, takva mi je nafaka bila - i gledate svog komšiju, obje sestre mu došle u Sarajevo da rade, nemaju posla, drugi komšija nema posla, svi odoše vani... Ja od svoje generacije imam jednog čovjeka u Jablanici! Ali, kao uvijek u svemu, gdje treba da dođe neka pozitivna promjena, pojave se ljudi kojima to ne odgovara. Njima odgovara trenutno stanje. Ja neću da stojim sa strane i gledam kako neke stvari odlaze tamo gdje ne treba da idu. Ovo samo pričam da kažem zašto sam ušao u takve projekte. Ja to ne pravim zbog sebe, meni ne treba, ali taj projekat vuče druge projekte u općini kojoj je to prijeko potrebno. Zatvoren je Unis, Granit je u stečaju... To je kapital koji sam ja zaradio vani i ulažem ga u svoj rodni grad – pojašnjava svoje motive Mirza Teletović.

On dodaje da u Austriji ima 5.200 mini hidrocentrala, u Italiji preko 6.000, u Francuskoj oko 7.000, a u BiH - manje od 30.

-Sve evropske zemlje imaju sve ispunjene kvote kad govorimo o mini hidroelektranama. Dolaze kod nas ovdje, dobijaju koncesije i grade mini hidroelektrane. Mi u BiH ih imamo manje od 30. Pa kako mi kao zemlja da napredujemo ako ne damo velikim projektima da idu naprijed? Evo ja sam došao iz Amerike, mogu da živim gdje god hoću, pa sam se uhvatio funkcije predsjednika Košarkaškog saveza BiH i investirao u grad u kojem 22 godine nije napravljeno ništa veliko, prošle godine smo imali 49 maturanata... I sad sam ja tu došao da uništim rijeku na kojoj sam se kupao, isto kao i svi drugi. Mislim da trebamo pogledati malo veću sliku – kaže Teletović.

Na naše pitanje, hoće li se njegova djeca kupati na Doljanci nakon izgradnje mini hidroelektrana, kategorično odgovara: Naravno!"

http://banjalukain.com/clanak/181440/mi ... oelektrane
izvrsni direktor
Posts: 9120
Joined: 20/12/2018 16:11

#22232 Re: Mirza Teletovic all about

Post by izvrsni direktor »

kad je odlucio da se vrati u bosnu tj prikljuci kosarkaskom savezu pomislio sam da nece proci puno vremena kada ce ga pocet pljuvati..
svjetski priznat i uspjesan a u bosnu se vratio. to bosnjo progutati nece
Post Reply