Mirza Basic

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
konektovan
Posts: 40525
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#76 Re: Mirza Basic

Post by konektovan »

Bravo Mirza. :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#77 Re: Mirza Basic

Post by Edin H. »

Zasto nadasve priznata sarajevska skola tenisa konstatno izbacuje sampione u muskoj, ali ne i zenskoj konkurenciji?
User avatar
omega369
Posts: 9391
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#78 Re: Mirza Basic

Post by omega369 »

Bravo Mirza majstore ! :thumbup: :thumbup:
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#79 Re: Mirza Basic

Post by Leopold_IV »

Svaka čast Mirza, jako kvalitetno i zrelo odigrano. Servis, mentalna stabilnost i uostalom i fizička sprema (7 mečeva u 8 dana).
Mirza je igrač kojem je samopouzdanje uvijek bilo presudno te se nadam da je ovo prekretnica za još bolji nastavak karijere. Uvijek sam ga gotivio kao igrača, ali je uvijek nekako sam sebe povlačio prema dole zbog nedostatka vjere u udarce, servis...sve se to nekako ove sedmice ispeglalo.

Naredna 3 GS si u MD, dakle lova počinje ozbiljnije kapati čime se može dodatno rasteretiti.

Shake, bravo na otvaranju topica, Mirza je to i zasluzio.
U 5 mjeseci, u BH su otišle 3 titule. To je GOLEMO !!!

Moglo bi se reći da smo postali vladari istočnoeuropskih dvoranskih turnira.

p.s DC bi trebali u Kijevu igrati u dvorani :D
:bih:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#80 Re: Mirza Basic

Post by shake69 »

Leopold_IV wrote:Svaka čast Mirza, jako kvalitetno i zrelo odigrano. Servis, mentalna stabilnost i uostalom i fizička sprema (7 mečeva u 8 dana).
Mirza je igrač kojem je samopouzdanje uvijek bilo presudno te se nadam da je ovo prekretnica za još bolji nastavak karijere. Uvijek sam ga gotivio kao igrača, ali je uvijek nekako sam sebe povlačio prema dole zbog nedostatka vjere u udarce, servis...sve se to nekako ove sedmice ispeglalo.

Naredna 3 GS si u MD, dakle lova počinje ozbiljnije kapati čime se može dodatno rasteretiti.

Shake, bravo na otvaranju topica, Mirza je to i zasluzio.
U 5 mjeseci, u BH su otišle 3 titule. To je GOLEMO !!!

Moglo bi se reći da smo postali vladari istočnoeuropskih dvoranskih turnira.

p.s DC bi trebali u Kijevu igrati u dvorani :D
:bih:
:thumbup: A ovo za tri ATP titule koje su dosle u Sarajevo u prakticno manje od tri teniska mjeseca znaci da smo postigli mali pothvat jer sve druge republike bivse YU nemaju zajedno pehara u tom periodu sto je bas golemo. Cak u cijeloj prosloj godini i ovoj osvojili su samo Djovak dvije i Chilkan jednu.
Sve dok ATP ne ukine indoor hard vrijedi se nadati jos nekoj tituli za BiH u narednim godinama. :wink:
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#81 Re: Mirza Basic

Post by red evil »

Al nas je Mirza demantovao nakon poraza od Vatutina kad smo svi ovdje govorili da ne može u TOP 100. U stilu nas demantovao. Bravo majstore. Fantastična sedmica, pokazao visok nivo tenisa, sve je skoro funkcionisalo. Počevši od servisa pa do passing shotova. Ali mene je najviše impresionirala igra na mreži, tu je pokazao da ipak i to zna igrati. Forehand je bio odličan, uspijevao je dosta toga pogoditi, zaista je odlično djelovao. Što se tiče tog udarca, mislim da ima još tu prostora za napredak, ono moje znanje o tenisu mi govori da njegov forehand tehnički nije najispravniji (rotacija ramena, zamah i sam kraj tog udarca kako se već to kaže), i da taj udarac stvara veliki pritisak na rame, leđa i dolazi do povreda. Na tome bi trebao da radi i popravi koliko je moguće to.

Prostora za napredak ima i u fizičkoj spremi, iako je pokazao zavidan nivo i tu jer nije lako odigrati 7 mečeva u 8 dana, preko 10 sati provesti na terenu. Pa možda segment u kojem najviše ima prostora za napretak je kretanje. Popravkom kretanja i ostale segmente popravljaš, i fh i bh će biti odmah bolji, veću sigurnost u poenu bi imao. Ove zarađene pare neka uloži u sebe a ne u nekretnine jer ulaganjem u sebe može dobiti dosta više i moći će onda puno više zaraditi. Mirzu do kraja karijere očekujem u TOP 50, mislim da od sad slijedi lakši dio za njega, skino je pritisak sa sebe, pokazao da može i sad treba još više raditi. :bih:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#82 Re: Mirza Basic

Post by ultima_palabra »

Manje kvalifikacija, vise glavnih zrijebova... sad je na njemu da to iskoristi.

Steta sto ne igra vise nigdje u dvorani, ali vjerovatno ce mu dobro doci odmor nakon silnih napora.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#83 Re: Mirza Basic

Post by Leopold_IV »

http://www.atpworldtour.com/en/news/bas ... sofia-2018

Evo malo spotlighta i na ATP stranicama. :thumbup: :bih:
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#84 Re: Mirza Basic

Post by Leopold_IV »

shake69 wrote:Sve dok ATP ne ukine indoor hard vrijedi se nadati jos nekoj tituli za BiH u narednim godinama. :wink:
Možda je off topic, ali i dalje mislim da Dzumhuru sa onakvim servisom i konceptom igre bolje pašu zemljani turniri, uprkos činjenici da je u zadnjih godinu i kusur bolje rezultate u dvoranskim uslovima na tvrdoj podlozi.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#85 Re: Mirza Basic

Post by red evil »

ultima_palabra wrote:Manje kvalifikacija, vise glavnih zrijebova... sad je na njemu da to iskoristi.

Steta sto ne igra vise nigdje u dvorani, ali vjerovatno ce mu dobro doci odmor nakon silnih napora.
Tako je, na ostala 3 GS je u MD, što je ekstra. Na večini ATP 250 turnira u MD, i imat će više prostora za napredak i bolje rezultate i samim tim veća zarada.

Neka odradi još ovih mjesec i pol i onda njemu ide vjerovatno pauza jer ide šljaka i nisam siguran koliko će tu moći. Za šljaku mu treba vrhunska fizička sprema i vrhunsko kretanje. Neka se i on prebaci na ATP turnire, očigledno je da nema motiva za challengere ali još Bergamo uzeti i dosta od challengera. :D
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#86 Re: Mirza Basic

Post by Leopold_IV »

Na ATP race listi za ovu godinu je Mirza #7 sa 383 boda :D
Ispred Nadala je npr.

U narednom periodu nema puno bodova za braniti tako da je realno da napreduje još. Ukoliko ekipa koja je iza njega ne odbrani bodove, napredovati će 5 mjesta naredni ponedeljak bez da i igra.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#87 Re: Mirza Basic

Post by shake69 »

Opet nasi portali dobili sansu da pisu poput mucavog sporta jutros kako je i Mirzi ''drzava okrenula ledja'' a egzaktno se zna, moja prijateljica radi u marketingu BH poste i ona mi to davno potvrdila, kad su mu na pocetku karijere dali 30 000 KM, bezbeli u ratama na vise godina. I ko je ta BH posta nego drzavna firma, nije gazda neki Bekto ili Hastor.
Kamo srece da su dali jos vise, ali ipak je to njemu pomoglo i vjerujem da ce to on nekad kazati i zahvaliti se tim ljudima. Pa su mu iz OLimpijskog komiteta BiH (u dva navrata, za dvije olimpijade, ako se dobro sjecam) mjesecno dvije godine davali po 600 dolara. Za nase prilike pristojna lova da rastereti roditelje kada je zaradjivao tek po par stotina dolara mjesecno.
Sada bi bio red da i BH Telecom ponudi sponzorski ugovor Mirzi bar priblizno kao Damiru a manje daju bocarima i nekim streljackim udrugama od kojih nikakve koristi u drzavnom marketingu nema.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#88 Re: Mirza Basic

Post by Leopold_IV »

Ma i BH Telecom možemo svrtati u "državnu pomoć".
Meni bi više smisla bilo da se guraju mladi igrači, od 11-16 godine od strane države (uključujući državne firme), teniskog saveza, olimpijskog komiteta, da mogu ganjati ITF satelite, teniske akademije i kampove.
A izgrađene igrače od 24+ godina da guraju komercijalni sponzori i vlastiti uspjesi. Samo je činjenica da je kod nas tenis na marginama te da se više love okrene na bikove i koride nego na sponzorstva teniserima. Tužno, ali je tako.
Nakon osvajanja turnira, vjerovatno Mirza može npr. dobiti bolji ugovor sa Willsonom ili nekom drugom markom sportske odjeće i opreme.
Last edited by Leopold_IV on 12/02/2018 12:57, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#89 Re: Mirza Basic

Post by Logovan »

Mirza :bih: :bih: :bih:
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#90 Re: Mirza Basic

Post by red evil »

Realno ni Mirzi ni Damiru više nije potrebna pomoć države, ne u prevelikoj mjeri. Što kaže Leopold bolje nekom mlađem pomoći, ova dvojica su u tom segmentu da sad imaju sigurne dohode novca, bolje dati npr. Fatihu Šišiću kao mladoj nadi ili nekom drugom kome pomoć potrebnija.

EDIT: Da je sad deadline za IW i Miami Mirza bi bio na oba turnira u MD. :D
User avatar
enko 1964
Posts: 1084
Joined: 11/02/2010 10:45

#91 Re: Mirza Basic

Post by enko 1964 »

ultima_palabra wrote:
Eskimko wrote:
bhnapoleon1 wrote:je li se meni cini oli komentator navija za Copila
Mozda grijesim...ali mislimm da ti se cini...cak sta vise ja sam stekao dojam da je vise uz naseg tenisera ...al nemora biti...samo sam na tren izasao iz sobe kad je Mirza uzeo dobar poen a ovaj vrisno ko da je ubo na lotu...;-)....Dobar mec ..proletise mi dva i po sata samo tako..a bio sam utrto da ce ga rumun uzeti na umor ..jer Mirza je prove duplo vise od njega na terenu. Bravo Mirza drago mi je ko da sam i ja sam uzeo turnir ,-) :bih: :bih: :bih: :bih:
Bio komentator za Mirzu 100%
Komentator je bio prilično korektan samo mu nije valjala ona priča da Mirza, zbog umora, praktično nema šansi ako uđe u treći set.
Mirza ga je demantovao na najbolji način i na našu veliku radost.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#92 Re: Mirza Basic

Post by So What! »

:bih: :bih: :bih:

Image
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20519
Joined: 12/08/2013 12:51

#93 Re: Mirza Basic

Post by insaneinthebrain »

:thumbup:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#94 Re: Mirza Basic

Post by nema me tamo »

Sad cemo da vidimo pravu vrijednost Mirze..

Ima direktan plasman na sve ATP turnire GS
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#95 Re: Mirza Basic

Post by animus »

:bih: :bih: :bih: :bih:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2801
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#96 Re: Mirza Basic

Post by ovo_malo_duse »

Nisam neki poseban ljubitelj tenisa, ali drago mi bi za Mirzu i odgledah sinoc kompletan snimak na Areni. Ja kao laik mogao sam vidjeti koliko je Mirza bolji teniser od onog Rumuna.

Ima jedna stvar koja mi nije jasna koji mu je ono fazon sa Brisanjem Peskirom poslije svakog poena, navika, nerovoza sta li vec. Nesto kontam ako
vec onoliko koristi peskir u Sofiji sta ce bit ako zaigra na AustralianOpen na +35.
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#97 Re: Mirza Basic

Post by Logovan »

So What! wrote::bih: :bih: :bih:

Image
:bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#98 Re: Mirza Basic

Post by shake69 »

Jedan od najboljih bosanskohercegovačkih tenisera Mirza Bašić posjetio je danas generalnu direkciju "JP BH Pošta" d.o.o Sarajevo u cilju promocije BH Pošte i BH PostExpress usluge brze pošte, koja se pruža na području cijele Bosne i Hercegovine.
Ovim gestom, kako kaže, želi zahvaliti BH Pošti s kojom je prije deset godina imao sponzorski ugovor koji mu je tada bio od ključnog značaja za karijeru.
"Sa zadovoljstvom ću nositi ovaj amblem i promovirati uslugu BH PostExpressa - brze pošte. BH Pošta je meni pružila podršku kad mi je trebalo i sad želim to vratiti. Drugi razlog je što želim pružiti podršku kompaniji koja je državna, koja posluje uspješno, iz čijih se sredstava i rada finansira mnogo toga važnoga za sve nas", izjavio je Bašić.
(klix)

Potvrda onoga sto sam ovdje pisao. :wink:
noviclan
Posts: 10899
Joined: 31/10/2013 06:48

#99 Re: Mirza Basic

Post by noviclan »

Image

e je8i ga mirzoni
SSemir
Posts: 4575
Joined: 26/02/2009 08:42

#100 Re: Mirza Basic

Post by SSemir »

shake69 wrote:Jedan od najboljih bosanskohercegovačkih tenisera Mirza Bašić posjetio je danas generalnu direkciju "JP BH Pošta" d.o.o Sarajevo u cilju promocije BH Pošte i BH PostExpress usluge brze pošte, koja se pruža na području cijele Bosne i Hercegovine.
Ovim gestom, kako kaže, želi zahvaliti BH Pošti s kojom je prije deset godina imao sponzorski ugovor koji mu je tada bio od ključnog značaja za karijeru.
"Sa zadovoljstvom ću nositi ovaj amblem i promovirati uslugu BH PostExpressa - brze pošte. BH Pošta je meni pružila podršku kad mi je trebalo i sad želim to vratiti. Drugi razlog je što želim pružiti podršku kompaniji koja je državna, koja posluje uspješno, iz čijih se sredstava i rada finansira mnogo toga važnoga za sve nas", izjavio je Bašić.
(klix)

Potvrda onoga sto sam ovdje pisao. :wink:
Sta si pisao? Da je bhposta drzavna firma? Da su ga oni najvise finansirali? Pa to svako zna, po cijeloj dezavi su bile reklame sa njegovom likom
Post Reply