Mirza Basic

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#51 Re: Mirza Basic

Post by SSemir »

chombe trajla be wrote::bih: :bih: :bih: :lol: :lol: :lol: Džumhur sad jede sebi muda, momak je nevjerovatno iskompleksiran, za razliku od Mirze koji je normalan momak i jako odgojen i kulturan. Gledao sam ih par puta i Damir glumi ogromnu zvijezdu, ko da je Đoković, a Bašić normala raja, zeza se opušten. ČESTITKE MIRZAAAA :bih: :bih: :bih:
Ne moze bosnjo nikakv uspjeh dozivjwt bez pljuvanja nekog. Il onog ko je postigao usjeh ili nekog drugog povezanog. Nwbitno, moras se popljuvat neko
User avatar
Eskimko
Posts: 81
Joined: 03/01/2010 11:58

#52 Re: Mirza Basic

Post by Eskimko »

bhnapoleon1 wrote:je li se meni cini oli komentator navija za Copila
Mozda grijesim...ali mislimm da ti se cini...cak sta vise ja sam stekao dojam da je vise uz naseg tenisera ...al nemora biti...samo sam na tren izasao iz sobe kad je Mirza uzeo dobar poen a ovaj vrisno ko da je ubo na lotu...;-)....Dobar mec ..proletise mi dva i po sata samo tako..a bio sam utrto da ce ga rumun uzeti na umor ..jer Mirza je prove duplo vise od njega na terenu. Bravo Mirza drago mi je ko da sam i ja sam uzeo turnir ,-) :bih: :bih: :bih: :bih:
Last edited by Eskimko on 11/02/2018 18:45, edited 1 time in total.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#53 Re: Mirza Basic

Post by kamen spoticanja »

sjajno macko :thumbup: :bih:
noviclan
Posts: 10967
Joined: 31/10/2013 06:48

#54 Re: Mirza Basic

Post by noviclan »

hrasno38 wrote:Kako je ovaj Mirza dobar momak, miran, stabilan pravi sportista i bas mi je drago sto je ovo osvojio jer je krvavo dosao do ove titule!!!
+ 170000 KMcica
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#55 Re: Mirza Basic

Post by ultima_palabra »

Vidi ima tema... bravo Mirza, kad god mislis da ce izgubiti, on se digne :thumbup:

Steta bi bilo da je dosao do vode, a nije se napio. Ekstra momak, i publika ga gotivi :thumbup:

Sjecam se prije par godina je san bio da jedan od nasih udje u glavni zrijeb nekog turnira, a sada obojica imaju ATP titule 8-)

Sta kaze ovaj, da su ga mediji pratili kao Damira, bio bi bolje plasiran od njega :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#56 Re: Mirza Basic

Post by ultima_palabra »

Eskimko wrote:
bhnapoleon1 wrote:je li se meni cini oli komentator navija za Copila
Mozda grijesim...ali mislimm da ti se cini...cak sta vise ja sam stekao dojam da je vise uz naseg tenisera ...al nemora biti...samo sam na tren izasao iz sobe kad je Mirza uzeo dobar poen a ovaj vrisno ko da je ubo na lotu...;-)....Dobar mec ..proletise mi dva i po sata samo tako..a bio sam utrto da ce ga rumun uzeti na umor ..jer Mirza je prove duplo vise od njega na terenu. Bravo Mirza drago mi je ko da sam i ja sam uzeo turnir ,-) :bih: :bih: :bih: :bih:
Bio komentator za Mirzu 100%
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#57 Re: Mirza Basic

Post by Reisova »

Vaoma mi je drago zbog.Mirze pravi je borac nadam se da ce mu ova godina.biti prekratnica. Realno ima super servu kretanje.a.I hladnu glavu... Cestitam od.srca...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#58 Re: Mirza Basic

Post by kamen spoticanja »

zbunjujuce mi samo djeluje da se u prelomnim momentima slomi onaj s druge strane a ne nas igrac
tacno nisam naviknut :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#59 Re: Mirza Basic

Post by nema me tamo »

kamen spoticanja wrote:zbunjujuce mi samo djeluje da se u prelomnim momentima slomi onaj s druge strane a ne nas igrac
tacno nisam naviknut :mrgreen:

Uvijek je takav na ovim atp turnirima bio :D
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#60 Re: Mirza Basic

Post by Romanista 101% »

Nas coek :thumbup: bravo Mirza!
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#61 Re: Mirza Basic

Post by Reisova »

shake69 wrote:I ranije je Mirza zasluzio zaseban topic, ali jucerasnji trijumf nad Wawrinkom i ulaskom u tenisku elitu Top 100 natjerao me da to ucinim jutros.
Dakle, Sarajlija, 26 godina, sin roditelja ljekara, dr Ejuba i dr Vesne. Bavi se tenisom od seste godine, a rano u mladjim kategorijama potvrdio veliki talenat. Do odabranog Atp drustva probijao se bukvalno sam, bez trenera, ako izuzmemo fin aranzman s Belgijancem Meyersom gdje u njegovoj akademiji Hope and Spirit za trening i smjestaj izmedju turnira 7 sedmica sparinguje i poducava belgijske talente! Ejub dizao kredite a pomogla je i BH posta s 30000 KM prije 5-6 godina te Olimpijski komitet s stipendijom od 600 dolara!
Zaradio s jucerasnjom pobjedom preko 550 000 dolara a tek sada pocinje zetva zelenih novcanica.
Samo da ne bude povreda!
Danas bije bitku za prvi Atp naslov i uz njega smo od 16 sati!
Idemo, Mirzoni!! :bih:
I ne zaboravi da je bio na.poziv Federera kod.njega da sparinguju prije par godina....
Ma.vidio Fed.kvalitet :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#62 Re: Mirza Basic

Post by Tomahawk11 »

:thumbup:
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#63 Re: Mirza Basic

Post by megaman4 »

Sve cestitke Mirzi Basicu. :thumbup:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#64 Re: Mirza Basic

Post by kamen spoticanja »

jedan od rijetkih na 100% u finalima :thumbup: :mrgreen:
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#65 Re: Mirza Basic

Post by red evil »

Pa dobro tehnički Mirzin fh i jest loš, nema pravilne rotacije ramena i zbog toga dolaze povrede. Morat će to i fizičku spremu korigovati i bit će to ekstra.

Bravo majstore. I nemojte Damira napadati, moramo biti ponosni na njih dvojicu. Ljudi nas vesele svakim turnirom.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#66 Re: Mirza Basic

Post by shake69 »

Prije samo tri i po godine Mirza je ozbiljno razmisljao o prekidu karijere. Slomljen na 355 poziciji, stalno u minusu kad podvuce crtu prihoda i rashoda jedva se ugurao u kvale challengera par puta i u Eckentalu i Andrii dosao po cetvrtfinala i polufinala, ali je valjalo ponovo po bespucima Antalije skupljati bod po bod, ali ni tada nije islo. Kad se sjetim od koga je sve gubio.
Vratili su ga u zivot upravo spomenuti indoor hard na dva turnira da moze. I dokazao je to cijelom teniskom svijetu danas 11.februara.
Mislim da na Tour-u ima vrlo malo igraca koji su u tako kratkom vremenu iz kvala dolazili u zavrsnicu ch turnira a sada je to pokazao za vrlo krartak period plasmanom u finale, polufinale i cetvrtfinale ATP turnira u Sankt Peterburgu, Dohi i Sofiji te da je na posljednjem podigao i pehar a prvo mu finale u karijeri. Ne znam da li ima takvih.
To je trijumf volje jer kvalitet je bio neosporan, ali trebalo je to na terenu pokazati.
Hvala Meyersu sto je vjerovao u tebe kao i moja malenkost kada su mnogi sumnjali i rugali mu se po forumima. Ako se teniski mecena Meyers zajebo s Aldinom, bar si ti osvjetlao bosanski teniski obraz i donio ''Hope and Spirit'' prvu ATP titulu!
Hvala i dr Ejubu sto je ustrajao, BH posti, Olimpijskom komitetu BiH jer najtezi period je iza njega, sada krece zetva zelenih novcanica. Prakticno naredna tri GS sigurno ce igrati u MD kao i puno vecih turnira pa nemamo razloga ne sumnjati da narednu godinu udje i kao Top 50 tenisera svijeta.
Sutra ce cini mi se s dolarskom zaradom na ATP listi prestici i Damira! :mrgreen:
Sejo se danas super osjeca! :bih:

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#67 Re: Mirza Basic

Post by ultima_palabra »

Eh kad se sjetim challengera u Skenderiji 2011. kad je Mirza okrenuo Tursunova, a Amer Delic uzeo turnir. Igrali i Dimitrov, Mahut, Zemlja, Kavcic, Ward, Bozoljac... a tek sad vidim da su bili i Bautista i Millman.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#68 Re: Mirza Basic

Post by Tomahawk11 »

ultima_palabra wrote:Eh kad se sjetim challengera u Skenderiji 2011. kad je Mirza okrenuo Tursunova, a Amer Delic uzeo turnir. Igrali i Dimitrov, Mahut, Zemlja, Kavcic, Ward, Bozoljac... a tek sad vidim da su bili i Bautista i Millman.
Jak turnir bio pravo :thumbup:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#69 Re: Mirza Basic

Post by shake69 »

red evil wrote:Pa dobro tehnički Mirzin fh i jest loš, nema pravilne rotacije ramena i zbog toga dolaze povrede. Morat će to i fizičku spremu korigovati i bit će to ekstra.

Bravo majstore. I nemojte Damira napadati, moramo biti ponosni na njih dvojicu. Ljudi nas vesele svakim turnirom.
Ne vuci me za jezik, ziv bio, ti ces nas uciti koji tehnicki FH je ispravan a koji nije. :-x
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#70 Re: Mirza Basic

Post by red evil »

shake69 wrote:
red evil wrote:Pa dobro tehnički Mirzin fh i jest loš, nema pravilne rotacije ramena i zbog toga dolaze povrede. Morat će to i fizičku spremu korigovati i bit će to ekstra.

Bravo majstore. I nemojte Damira napadati, moramo biti ponosni na njih dvojicu. Ljudi nas vesele svakim turnirom.
Ne vuci me za jezik, ziv bio, ti ces nas uciti koji tehnicki FH je ispravan a koji nije. :-x
Nek ti bude a jest tehnički neispravan. Šta misliš što stalno isteže ruku, masira rame? Onako, reda radi, jel tako? Njegov fh mu stvara preveliko opterećenje na rame jer nema pravilne rotacije. Živio i ti druže, ali ako on uspije taj fh malo korigovati produžit će mu karijeru i bit će lakše igrati.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#71 Re: Mirza Basic

Post by shake69 »

Nek' tebi bude. Mi koji igramo tenis 25 godina i pratimo sve oko tog sporta ne znamo a ti koji reket nisu uzeo u ruke znas!!! Aferim.
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#72 Re: Mirza Basic

Post by red evil »

A kako znaš da nisam uzeo?
zikamu
Posts: 2955
Joined: 10/09/2005 09:40

#73 Re: Mirza Basic

Post by zikamu »

Bravo Mirzoni! :thumbup: Nekako mi je ovaj uspjeh sladji i drazi od svega sto je Damir uradio do sada... Valjda zato sto je sto bi rekli "o sebi - pri sebi"/normalan.
Nadam se i vjerujem da ce biti jos puno toga u buducnosti...
moneta
Posts: 105
Joined: 12/11/2013 17:07

#74 Re: Mirza Basic

Post by moneta »

Bravo Mirza! <3

Nikad nista i evo nam odjednom tri naslova. :bih: :thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#75 Re: Mirza Basic

Post by ultima_palabra »

Malo ga je lakse pratiti nego Damira, jer rjedje gubi servis :D
Post Reply