Miralem Pjanić

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#6326 Re: Miralem Pjanić

Post by luckylaka »

130 wrote:
mayab wrote:I sta se on nesto stalno hoce svadjati sa sudijama, bas kao juče u S Irskoj, ne znam jel takav i kad igra za klub ili samo živčani kad igra za repku???? :|
U Romi je gori što se toga tice.
Il Juventusu
User avatar
USAblues
Posts: 1461
Joined: 15/06/2008 23:07

#6327 Re: Miralem Pjanić

Post by USAblues »

Crvena Tifoza wrote:
mO k3 wrote:Postoji i igraci osim dzeke :)

Pjanic ide vjerovatno PSG :) samo da vam javim

Više bi volio da si javio da će u Barçu. Vakat je da opet bošnjo zaigra tamo. :D
Kodro :bih:
130
Posts: 44
Joined: 05/09/2018 15:25

#6328 Re: Miralem Pjanić

Post by 130 »

luckylaka wrote:
130 wrote:
mayab wrote:I sta se on nesto stalno hoce svadjati sa sudijama, bas kao juče u S Irskoj, ne znam jel takav i kad igra za klub ili samo živčani kad igra za repku???? :|
U Romi je gori što se toga tice.
Il Juventusu


Ostade mi Roma u mozgu iako naravno znam da igra za Juve.. :-)
User avatar
Derdiyok
Posts: 565
Joined: 20/08/2018 23:06
Location: Σαράγεβο

#6329 Re: Miralem Pjanić

Post by Derdiyok »

Ipak će igrati.
Došlo je do blagog istegnuća zadnje lože, ali Pjanić će biti spreman za utakmicu protiv Austrije – kazao je Karabeg.
User avatar
noiserr
Posts: 3019
Joined: 13/11/2011 01:18
Location: Američki Zavajt

#6330 Re: Miralem Pjanić

Post by noiserr »

Derdiyok wrote:Ipak će igrati.
Došlo je do blagog istegnuća zadnje lože, ali Pjanić će biti spreman za utakmicu protiv Austrije – kazao je Karabeg.
:thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6331 Re: Miralem Pjanić

Post by Logovan »

Derdiyok wrote:Ipak će igrati.
Došlo je do blagog istegnuća zadnje lože, ali Pjanić će biti spreman za utakmicu protiv Austrije – kazao je Karabeg.
:thumbup: :thumbup: :bih:
User avatar
Infaze Studio
Posts: 1784
Joined: 23/10/2009 14:43

#6332 Re: Miralem Pjanić

Post by Infaze Studio »

Bosanski_kralj wrote:
luckylaka wrote:
Bosanski_kralj wrote:Nikako da se pokaže u reprezentaciji i ne vjerujem da ikad hoće. Neko je na drugoj temi to fino objasnio, on je igrač sistema, bitan kotačić, ali mimo toga teško uspjeva.
Bas sam mislio pitati kakva je njegova uloga u reprezentaciji i da li se njemu uopste igra za ovu ekipu.Ja se ne sjecam kada je Mire odigrao neku perfektnu utakmicu za reprezentaciju.Ne podcjenjujem njegove kvalitete gluho bilo ali Mire je jednostavno neprimjetan
Bilo je utakmica u Sušićevom mandatu kad je odigrao vrhunski.

Imam osjećaj da je prelaskom u Juventus previše postao robotiziran da tako kažem. Nekad prije je on znao napraviti dribling, proći igrača, a sad mu se sve svodi na neka kratka dodavanja, vraćanje lopte, sigurna rješenja.. Izgubio je vic u svojoj igri.
Ne mislim da je izgubio ikakav vic, nego je to jednostavno dobar, ustvari odlican, moderni igrac veznog reda. Kakve viceve izvodi Modric u Realu, npr.?
Kod Susica je i pruzao neke partije, jer je imao iole s kim igrati. Lopta danas ide brzo i jako, a to dok Sarici, Cimiroti i takvi prime i dignu glavu, pros'o voz ;-)
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#6333 Re: Miralem Pjanić

Post by Romanista 101% »

opet podbacio, ocekivano
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#6334 Re: Miralem Pjanić

Post by tr_ba »

Bravo Mire
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#6335 Re: Miralem Pjanić

Post by Ironman_88 »

Od Pjanića još uvijek očekujemo da bude Misimović i na osnovu te pretpostavke donosimo sud o njegovoj igri. Možda je u mlađim danima davao naznake da će biti taj profil igrača, ali on to danas definitivno nije. Pjanić je odaljen od protivničkog gola, kako u Juventusu, tako i u reprezentaciji - danas je moderan centralni vezni koji kreira igru iz dubine sa ozbiljnim i odgovornim zadaćama u obrani. Ako hoćemo ponovo nekog ko će sa zadnjim pasom izbaciti Džeku ili krila/krilne napadače pred protivničkog golmana, onda nam ponovo treba desetka, a Pjanić to nije. Po profilu igrača i od materijala kojeg trenutno posjedujemo, to su po meni Milošević ili Prcić - da li kvalitativno mogu odgovoriti izazvou, to je upitno.

Pjaniću se sinoć moglo zamjeriti što se nije dovoljno često izvlačio i preuzimao loptu na 30-40 metara od našeg gola, što je dovelo do par rizičnih i konfuznih iznošenja lopte naše obrane.
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#6336 Re: Miralem Pjanić

Post by Bazinga1234 »

Ironman_88 wrote: Po profilu igrača i od materijala kojeg trenutno posjedujemo, to su po meni Milošević ili Prcić - da li kvalitativno mogu odgovoriti izazvou, to je upitno.
Prcić igra istu poziciju kao i Pjanic, teško da oni mogu zajedno igrati...
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#6337 Re: Miralem Pjanić

Post by Ironman_88 »

Bazinga1234 wrote:
Ironman_88 wrote: Po profilu igrača i od materijala kojeg trenutno posjedujemo, to su po meni Milošević ili Prcić - da li kvalitativno mogu odgovoriti izazvou, to je upitno.
Prcić igra istu poziciju kao i Pjanic, teško da oni mogu zajedno igrati...
Za Prcića si upravu, ali po meni je ponovo bliži ofanzivnom veznog od Pjanića, dok je Milošević čista desetka iz udžbenika.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#6338 Re: Miralem Pjanić

Post by Romanista 101% »

lesko wrote:
Romanista 101% wrote:opet podbacio, ocekivano
Ne možeš ga prezaliti jelde :run:

Eh, tugo jesenja...
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#6339 Re: Miralem Pjanić

Post by animals »

meni nije jasno..
BIH ima dva super igraca, jedan to dokazuje, a drugi ko da je dosao iz Viteza pa igra za repku..
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#6340 Re: Miralem Pjanić

Post by Romanista 101% »

lesko wrote:
Eh, tugo jesenja...
Sta je tugo....ovako ces pisati i o Edinu kad ode iz Rome :lol: u Juve :lol:[/quote]


Edina je onaj majmun Monchi vec pokusao da proda. U januaru je trebao u Chelsea. Ali Edin nije Miralem. Ostao, odveo Romu u polufinale lige prvaka, i pokazao Monchiju kakav je amater. Uskoro potpisuje novi ugovor, bolji nego do sada.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#6341 Re: Miralem Pjanić

Post by Romanista 101% »

lesko wrote:Znači ipak sam u pravu :mrgreen: još uvijek neprezaljen :thumbup:


on je svojih 5 najboljih godina dao Romi, tako da... :D da je ostao bio bi bolji igrac...i covjek :)
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#6342 Re: Miralem Pjanić

Post by Muhamed Đakmić »

Možda je u vašim očima prešao u ekipu velikog rivala, ali u realnosti to nije napravio.

Juventus Romi, odnosno preciznije, Roma Juventusu ni po čemu nije rival.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#6343 Re: Miralem Pjanić

Post by Muhamed Đakmić »

Ma govorim Romanisti a obraćam se u suštini navijačima Rome :D

Mislim, zašto je Pjanić nečovjek što je otišao iz Rome u Juventus, a nije nečovjek Cristante što je iz Atalante u Romu prešao? :D
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#6344 Re: Miralem Pjanić

Post by luckylaka »

Imam osjecaj da se neigranje Pjanica za reprezentaciju ne bi puno osjetilo u igri.Ili ja ne vidim ono sto strucnjaci vide
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6345 Re: Miralem Pjanić

Post by condy »

Bio sam na utakmici pa sam ga malo " skautirao " ono što se ne vidi na tv-u.

On ne učestvuje toliko u igri jer tri centralna vezna baš i ne kombinuju između sebe na utakmici. Vidio sam ga da traži loptu od Bešića da mu je vrati-doda, da pokušava da učestvuje više u igri ali jok... Bešić npr. kad primi loptu gleda da je što prije prabaci na njihovu stranu što je i logično. Mijenja pravac kretanja, dribla, kreće odmah naprijed, i prenosi loptu na njihovu stranu. Uvijek malo zadrži loptu, i ima ponekad višak korak sa loptom. Međutim, nema nikakve kombinatorike sa Pjanićem, i kad vidiš da ga imaju otvorenog, on i Sarić idu direktno naprijed, valjda tako igraju. Bešić je inače tip igrača koji kad dobije loptu, on je drži neko vrijeme, krene sa njom, mijenja pravac kretanja, ubrzava, često pravi one nepotrebne sitne korake...i tako prenosi loptu. I to dobro radi kad je u formi. Međutim, ja na ovoj utakmici nisam ga vidio da je igrao na prvu ili drugu na Pjanića, da ima bilo kakvu kombinatoriku na sredini da raširi igru i kad ga je imao otvorenog sl.

Zatim bekovi/krila...Duljević je jako opasan kad je pred šesnaestercom...ali ako je dalje, kad ide na postavljenu odbranu on se zabija, i često gubi loptu...vidi se da još mora napredovati...i nema da stane fino da vrati mirno loptu...ko što je radio Alaba....nema baš kombinacije sa saigračima doduše i Čivić i nije baš toliko pouzdan ali trudio se...zamjene pozicija i sl....i u tom međuprostoru Pjanić se gubi jer se ne pravi onaj trougao igrača pucaju pod malo jačim pritiskom. Slično je i sa desnom stranom...

Pokušavao je direktne lopte po travi na Džeku, ali nije išlo.

Pomagao je pri izvođenju auta, obično bi je on primio...

Razigravao Todorovića i Višću / Duljevića i Čivića....koliko su oni napravili to je druga stvar.

Defanzivno je bio dobar u ovoj utakmici jednu gol šansu spriječio.

Imao sjajan korner ali Šunjić je bio prespor...uglavnom mislim da ga mi ne možemo iskoristiti najbolje. A on je igrač sistema...ako nema sistema, nema ni njega. Nije indivdualac kao Džekson...nije igrač poteza...iako zna i to biti...u Juvetu :-D

Šta znam tako ga ja vidim
User avatar
relativno84
Posts: 15333
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#6346 Re: Miralem Pjanić

Post by relativno84 »

Ma dobar je Miralem, samo sto se ocekuje nesto sto on vise ne igra. Stvara prilike za gol, ali njegova pozicija je sad dosta povucena i forsiran je da igra dosta bez lopte, kad je dobije da se sto prije oslobodi i nastavi pokrivati prostor, tako da on sad i prije par godina nije isto.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6347 Re: Miralem Pjanić

Post by Edin H. »

Klupa danas? :-)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40842
Joined: 21/05/2012 22:46

#6348 Re: Miralem Pjanić

Post by AmiĐa_Idriz »

Odmarao Max igrače koji su igrali na rep. pauzi više od 1 tekme.

Razumljivo, ide LP a i može mu se u ovom fudbalskom društvu jednog lica koje nostalgično nazivaju Serie A.
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#6349 Re: Miralem Pjanić

Post by Bazinga1234 »

Postigao gol iz penala. :thumbup: :bih:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40842
Joined: 21/05/2012 22:46

#6350 Re: Miralem Pjanić

Post by AmiĐa_Idriz »

A u dresu repke oh promašuje


#PjanićOut
#DebeliOut
Post Reply