Miralem Pjanić

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
JEDRILICA
Posts: 401
Joined: 07/06/2007 00:39

#26

Post by JEDRILICA »

Evo na ovom snimku se moze vidjeti da mali fantasticno igra.

Pazi samo kako je on tijelo bacio odbrambenog igraca, prosao ga sa fantasticnim ubrzanjem i na zalost pogodio precku.
VasilijZajcev
Posts: 4
Joined: 23/08/2007 19:42

#27

Post by VasilijZajcev »

svaka čast malcu za patriotizam, ali nisam ubjeđen da je u pitanju neka zemlja tipa Švedska i sl. da bi tako razmišljaoi, ali pošto je u pitanju reprezentacija Luxemburga hm...volio bih da sam u krivu :roll:

p.s.
možda sam pod dojmom ovi današnji BiH sportista (fudbaleri, košarkaši...) koje baš ne odlikuje BiH patriotizam 'lately' pa zato ovde širim skepticizam
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#28

Post by DobroJutroKolumbo »

IlijaLadin wrote:nije džaba miralem u metzu, tako mlad, i trebaju ga zvati u mladu reprezentaciju, ali konstantno nabacivanje preko novina da zaigra za A tim je mizerno i ucjenjujuće. taman da zaigra za nekoga jer ga nisu zvali u naš A tim, ja ga ne bih zvao. upravo o tome fahrudin, njegov babo reče.

molim te, hakala, pročitaj post kako treba i ne izvlači sentence iz konteksta. tako svaka diskusija na ovom forumu pada u vodu ili završava svađom.
VELIKI POTPIS!!! Upravo sam ja o tome govorio...Novinari dodju i oni bi da kroje selekciju...daj ovog , daj onog itd...Isto kao sto su napravili pritisak na Husrefa da igra sa 2 u napadu protiv onako jakog Dinama...Kao da u BiH nema vecih talenata od Pjanica , ma ima ih ja ti garantujem...samo se odavde nemogu prodati u Hrvatsku a kamoli u Evropu zbog nesposobnosti i drzave i saveza i menadzera...
JEDRILICA
Posts: 401
Joined: 07/06/2007 00:39

#29

Post by JEDRILICA »

Ne budi smijesan, pa svaki igrac koji i malo vrijedi je odmah prodan u lige istocnog bloka. Sto to ne bi neko kupio nekog talenta za male pare?
De navedi jednog talenta koji je to vrsni srednji igrac poput recimo Bazdarevica ili Susica.

U ima talenata, medjutim nisu psihicki i fizicki dozrijeli igranjem u jacim ligama. Tu se sve zavrsava.
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#30

Post by Sir Charles »

IlijaLadin wrote:mali hakala,
molim te pročitaj post pažljivo pa citiraj iz njega stavke. gdje sam ja rekao da pjanić nije dobar igrač? gdje sam to ja kazao da on neće biti igračina?

na primjerima inih drugih osrednjih igrača, i tekstova koje je sinanović pisao u sportu znam koliko je dotični, svojim pisanjem odmogao reprezentaciji, zna se ko je nabacivao veliki broj igrača na oči javnosti kako bi javnost vršila pritisak na savez i na selektore. to je, zbog sinanovića i sličnih, bilo uvijek kontraproduktivno. i, naravno, na kraju se iz revolta počela dizati hajka na savez, a hajka je krenula iz dijaspore. pobogu, trebamo sad svakog ko tamo ganja loptu zvat da igra za nas.

sinanović, koji je sa ovima iz saveza putovao na sva gostovanja, koji je s njima pio i jeo, nije našao za shodno da iz takve pozicije napiše tekst/ove o unutarnjim odnosima među 'glavešinama'. isti taj sinanović će napisati da si ti, koliko god da si smotan ili atleta, odličan igrač kojeg, saznaje se iz pouzdanih izvora, traže englezi za svoj nacionalni tim. i spreman je to pisati 20 puta ako 'treba'.

nije džaba miralem u metzu, tako mlad, i trebaju ga zvati u mladu reprezentaciju, ali konstantno nabacivanje preko novina da zaigra za A tim je mizerno i ucjenjujuće. taman da zaigra za nekoga jer ga nisu zvali u naš A tim, ja ga ne bih zvao. upravo o tome fahrudin, njegov babo reče.

molim te, hakala, pročitaj post kako treba i ne izvlači sentence iz konteksta. tako svaka diskusija na ovom forumu pada u vodu ili završava svađom.
Upravo tako. Zato i pisem da malog treba pozvati u mladje selekcije, a najlakse ga je prebaciti u A selekciju
visby
Posts: 367
Joined: 15/02/2007 05:46

#31

Post by visby »

Zaista ako se moze izboriti u prvih 11 u Metzu, pa i u prvih 20 treba ga pozvati u A reprezentaciju.
A ko je sve igrao(i igra) za reprezentaciju :(
mede78
Posts: 4
Joined: 24/07/2007 14:12

#32

Post by mede78 »

Nesto malo o tom decku. :-) Miralem Pjanić (born April 2, 1990 in Zvornik, Bosnia and Herzegovina) is a Bosnian-Luxembourgian footballer who plays for FC Metz in France.

Pjanić played in the 2006 European Under-17 Championships for Luxembourg, for which Luxembourg had qualified automatically as hosts. He scored Luxembourg's only goal: a fantastic first time, long range, dipping effort lobbing Spanish goalkeeper Sergio Asenjo. In that same year a memorable game against Belgium ended 5-5 with Pjanic scoring 4 goals for Luxembourg.

Pjanić is now a member of the U-19 Luxembourg team, but there remains considerable doubt over his future international career as the player has, as yet, not fully committed to putting on the Luxembourg shirt. His native country Bosnia-Herzegovina and his current footballing home France are showing keen interest in luring him to their respective national sides. In an interview for a bosnian newspaper Pjanić said that he only wants to play for Bosnia and Hercegovina. (31.8.2007) [1]

It has been reported that various illustrious clubs in Europe have expressed interest in signing the young player (Schalke, Real Madrid, Inter Milan, A.C. Milan, PSV, Liverpool and Bayern Munich, however Pjanić has stated that he would like to stay on with his current club FC Metz and it remains to be seen when he will break into the first team after the promotion of FC Metz to Ligue 1 in 2007/08. He made his first appearance in Ligue 1 during the game FC Metz-PSG, August 17, 2007
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#33

Post by DobroJutroKolumbo »

JEDRILICA wrote:Ne budi smijesan, pa svaki igrac koji i malo vrijedi je odmah prodan u lige istocnog bloka. Sto to ne bi neko kupio nekog talenta za male pare?
De navedi jednog talenta koji je to vrsni srednji igrac poput recimo Bazdarevica ili Susica.

U ima talenata, medjutim nisu psihicki i fizicki dozrijeli igranjem u jacim ligama. Tu se sve zavrsava.
Sve si sam sebi rekao...boldirao sam ti taj dio... :D Smijesno...to nam je najveci domet...upravo radi onoga sto sam ja rekao... :D
JEDRILICA
Posts: 401
Joined: 07/06/2007 00:39

#34

Post by JEDRILICA »

Pa zar ti ne rece da u nas ima vecih talenata od Pjanica.
Pa ako su veci valjda bi potpisali da igraju u ligama petorke?
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#35

Post by DobroJutroKolumbo »

JEDRILICA wrote:Pa zar ti ne rece da u nas ima vecih talenata od Pjanica.
Pa ako su veci valjda bi potpisali da igraju u ligama petorke?
Pa fino sam ti rekao krivica drzave , saveza i menadzera... zasto?? Zato sto idioti trce put Rusije , Kazahstana , Ukrajine , Ceske da prodaju nekog naseg igraca i da klepe malo para... Da je bilo pameti jedan Dzeko bi se prodao direktno u Njemacku a ne prvo u Cesku...i da ti ne nabrajam koliko ima takvih i koliko ce ih biti...Ali ti to ne kontas izgleda!!! Sta hoces reci u BiH nema super-talenata ima ih drug moj na kilometar ali ne mogu da dodju na red od babinih sinova ovde...
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#36

Post by DobroJutroKolumbo »

I nasi momci u dijaspori u zapadnim zemljama koji su talenti se mnogo lakse prodaju u velike klubove nego momci koji su u BiH!! To shvati!
JEDRILICA
Posts: 401
Joined: 07/06/2007 00:39

#37

Post by JEDRILICA »

DobroJutroKolumbo wrote:I nasi momci u dijaspori u zapadnim zemljama koji su talenti se mnogo lakse prodaju u velike klubove nego momci koji su u BiH!! To shvati!
To je iz razloga sto oni u dijaspori odrastaju isto kao i ti u Sarajevu. Kao djete se upise u neki fudbalski klub i na ocima je trenera u toj zapadno evropskoj drzavi. Ta djeca zive, skoluju se i treniraju u tim drzavama.
Zbog toga lakse dolaze do klubova unutar tih drzava.

Bosanac ili Hercegovac bi morao makar 2 puta biti bolji da bi ga oni doveli.
Zasto bi oni pored svojih prosjecnih igraca dovodili prosjecne iz BiH?

Da bi bio iznad prosjecan mora trenirati 2 puta vise od dijasporaca a to nije slucaj u BiH. Niko ne trenira kako treba zato jer ga nema ko trenirati.
Sve su to kvazi organizacije (cast pojedicima)
Nema se dobar pristup organizovanju sporta.

Eh sada.. Pjanic

Igrac koji iz druge drzave dodje da igra u Francusku (pa makar i ta drzava bila Luxemburg) opet mora biti dva puta bolji od onoga sto igra u tom klubu na njegovoj poziciji.
Pjanic je dokazao (sa svojih 17 godina) da je dva puta bolji od tog nekoga francuza koji bi trebao da igra na njegovoj poziciji!

TO DOKAZUJE NJEGOV KVALITET!
User avatar
nidje_veze
Posts: 88
Joined: 24/08/2007 00:52
Location: BiH

#38

Post by nidje_veze »

Koliko je meni poznato Pjanici su porijeklom iz Krajine(po prezimenu).

Nisam Krajisnik,ali hocu da kazem kako su Krajisnici jos jednom pokazali kakve su ljudine i koliko vole Bosnu i Hercegovinu! KAPA DOLE!!!
ps. ako grijesim,ako nisu iz Krajine,opet svaka cast! 8)
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#39

Post by Hantraga »

boki071 wrote:Transfer igrača zavisi samo od njegovog menađera, ne od njegove kvalitete.
Nazalost to je tako...Samo si zaboravio dodati, da zavisi i od toga koliko ce uletjeti Munibu i PAsi, da bi zaigrao za reprezentaciju...

Mozda je vrijeme da savez gleda na kvalitet, a ne na menadzere i pare...

PA onda nebi bilo problema Muzurovicu na press konferecijama, da se pravda, jesul dobli pare od nekog igraca ili nisu... :D
Borej
Posts: 521
Joined: 31/03/2007 20:15

#40

Post by Borej »

da imamo talenta to nije upitno ali ja svakako upitan nas sistem, sporta pa i drzave....

ovdje igraci pokazuju talenat do nekog uzrasta i onda jednostavno nestanu..... sta je razlog da se naslutit.....sistem jednostavno ne postoji......liga je takva kakva jeste i radi se to sto se radi....evo sad neko i moze pobjedit u gostima ali vec na proljece ce to ici puno teze i tako je svake godine...samo jedan od primjera...

bas se pitam sta bi bilo dzekom da je ostao u zemlji....sumnjam da bi sada bio u wolfsburgu a i u repki..... da je ostao ovdje vjerovatno bi zavrsio kao i vecina talenata koji su propali ili su kljucni igraci ekipe gruda ili zrinjskog koji u dvije utakmice primi ako se ne varam 10 komada.....igrac mora biti i psihcki zreo a bojim se da ovdje malo koji igrac sazrije valjda zbog sistema ili nacina rada u klubovima....ima jos razloga......

potvrda ovoga je broj igraca koji su napravili solidne karijere nakon odlaska iz ove lige....bezbroj igraca je napustilo ovu ligu a solidne karijere su napravili: papac, beslija, muratovic, vjerovatno ima jos neki igrac ali se ne mogu sjetit,rahimic, ostali se uglavnom provlace u po drugim ligama rusije, posljske, ceske, irana itd.... koliko ih je samo propalo skoro, mesic, pelak, itd.....

pjanica nisam gledao ali pretpostavljam da je kvalitet jer ne bi ipak bio tu gdje jeste da nije tako....ja se nadam da ce imati veliku karijeru ali svi znamo da to ne mora biti tako.....zasto jednostavno savez ne pogleda tog igraca, vidi potencijal i odluci sta radit....na kraju toliko je marginalaca prodefilovalo tom repkom da nam jos jedan ne bi znacio nista a mogli bi puno dobit....

i na kraju njegove godine nisu bitne.....s koliko godina je raul bio u prvom timu reala, pa runi, pa oven u engleskoj,itd....ako taj pjanic ima kvalitet ne vidim zasto ne bi bio i u A timu, a ako je ipak rano ne vidim zasto ne bi bio u mladoj...

a mi nekad i predugo cekamo da neki talenti postanu igraci...sjetite se samo alena mesanovica vjecitog talenta, a mislim da se isto pise i mesicu


:D :D
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#41

Post by in33sa »

Moze neko reci odakle poticu te informacije da Pjanica zeli Francuska reprezentacija i Bajern iz Minhena????

Koliko sam ja upoznat, Francuzi nemaju pojma ko je Pjanic.
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#42

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

Samo jedno pitanje cijenjenom pucanstvu...

Za koga bi se vi odlucili igrati u Pjanicevom slucaju? Patriotski BiH, a realno bilo koja druga evropska reprezentacija iz XY razloga, pa i Luxemburg jer kod nas je sve kilavo, iritirajuce i nedovrseno, a sigurno da je savez truliji i od onog u Nigeriji ili Grckoj kojim su ucesca u bilo kojim takmicenjima svakih malo upitna. Iskreno bih volio da Pjanic igra za BiH ali mora stati u red jer prvo babini sinovi, pa oni koji plate, pa oni koji treba da se prodaju u "jake" lige, a tek onda oni koji to zasluze. Eh dok on zasluzi po predhodno spomenutim kriterijumima ne da je prosao expres nego i ciro. Nigdje u svijetu mladost nije razlog da neki igrac ne igra za reprezentaciju svoje zemlje (Owen, Anelka, Ronaldo, Ronaldo 1, Kaka, Santos, Raketic...) samo je kod nas fol premlad. Na ovo ce neki reci da nije on klasa pomenutih igraca sto je sasvim moguce ali neka se zapitaju moze li i jedan igrac iz BiH lige koji je pozvan u reprezentaciju, a i koji nije, igrati u Francuskoj ligi!? Ja znam da ne moze ni u drugoj, a kako hocete dalje! U svakom slucaju da rezimiram da Pjanica pod HITNO treba pozvati u A reprezentaciju i ako je jos sirov na odmor u mladu ali ga izgubiti na nacin licne koristi je cista utopija!!!!

Duboki naklon u lagani klimoglav od ja!
Crvena Tifoza
Posts: 10631
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#43

Post by Crvena Tifoza »

nidje_veze wrote:Koliko je meni poznato Pjanici su porijeklom iz Krajine(po prezimenu).

Nisam Krajisnik,ali hocu da kazem kako su Krajisnici jos jednom pokazali kakve su ljudine i koliko vole Bosnu i Hercegovinu! KAPA DOLE!!!
ps. ako grijesim,ako nisu iz Krajine,opet svaka cast! 8)
I Jakupovic je iz Krajine :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#44

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

mede78 wrote:Nesto malo o tom decku. :-) Miralem Pjanić (born April 2, 1990 in Zvornik, Bosnia and Herzegovina) is a Bosnian-Luxembourgian footballer who plays for FC Metz in France...
grep
Posts: 182
Joined: 28/10/2005 02:01
Location: Novi YORK

#45

Post by grep »

Hakala wrote:
boki071 wrote:Koliko pricate o tom Pjaniću, a nije ga niko od vas gledao sigurno kako igra. Pustite se šuplje i san-a koji ga stalno gura.

Ne kažem da mali nije dobar, ali koliko savez vodi glupu politiku toliko vode i ovi što guraju Pjanića..
a ti si onaj s V.I.P. propusnicom ,sto moze fotkati zatvorene treninge repke?

komentar,suvisan..pozdravi mi muniba

@ilija ladin

jarane,znas li mozda ko gura pjanica u metzu? ...sigurno sinan sinanovic haha..
Sir Charles Upisano: 06/09/2007 22:36
U A selekciju ga ne treba zvati, ali svakako u juniorsku ili U21, pa polako s vremenom i u A
e ovakve postove kad vidim dodje mi zlo :sad:

da zakljucimo,miralem pjanic nema potrebni kvalitet da bi usao u 91 minuti,odnosno nema taj kvalitet da odigra JEDNU minutu(da ne navodim sve idiote koji odigraju i po 90 min.)

neka ga vrate u mladu repku,nemam nista protiv,ali moramo se osigurati da ne moze poslije mijenajti repku(eventualni poziv francuza)

vlatko markovic je izvrsio blowjob nad danielom bilosem,nosio mu na ruke dres,garantovao mjesto u prvih 11(ovaj ga skino s kurca,uprkos svemu)isti slucaj je bio i sa rakiticem,i x slucajeva.progutao je ponos i ucinio ono sto je najbolje za nacionalnu selekciju.mislite da mu neko zamjera u hrvatskoj na takvom ponasanju?!

samo se u nas se nadju filozofi koji kazu*ko ga jebe,necemo ga molit*..a onda placu za ibrahimovicem,kojeg su pozivali u A2
repku sa amirom,japaurom,begicem,cemalovicem .isti je to mentalni sklop,ovi danas sto pljuju po pjanicu, isto bi se postavili i prema ibrahimovicu.

dok je takvih kratkovidnih osoba bice uvijek i ona *glupi bosanac*

tuuuuga
Inace nemogu tvoje neukusne komentare na drugim temama ali ovdje ti je svaka na mjestu.

Svaka ti cast na napisanom, ako imas vremena nastavi sa prosvjetljvanjem ovih sto nevide dalje od nosa.
User avatar
ODVRATAN_i_GADAN
Posts: 1039
Joined: 27/01/2003 00:00

#46

Post by ODVRATAN_i_GADAN »

Ne mozes prosvjetliti nekoga ko misli da je BiH centar svijeta, a da se bas oko saveza rotira! Pokusat "vrijedi" jer je neuspjeh zagarantovan!
Edoxxx
Posts: 289
Joined: 25/06/2007 22:25

#47

Post by Edoxxx »

Da je Henry bosnjo ... opet bi Jelic svog sina zvao da igra u napadu ... Pjanicu svaka cast ali koliko god imali mi takvih talenata ... dzaba nam kad nam savez predvode lopovi i mafijasi ... bitno je da sin direktora igra za repku a pjanica, kucukovica, medunjanina i ostale ko jebe ... cak je i rahimic jednom izjavio da mu je trazen novac da igra za reprezentaciju ... dno brte mili .-.
tavijapi
Posts: 169
Joined: 25/06/2007 22:43
Location: sarajevo

#48

Post by tavijapi »

Edoxxx wrote:Da je Henry bosnjo ... opet bi Jelic svog sina zvao da igra u napadu ... Pjanicu svaka cast ali koliko god imali mi takvih talenata ... dzaba nam kad nam savez predvode lopovi i mafijasi ... bitno je da sin direktora igra za repku a pjanica, kucukovica, medunjanina i ostale ko jebe ... cak je i rahimic jednom izjavio da mu je trazen novac da igra za reprezentaciju ... dno brte mili .-.
ma svi su davali pare za poziv u repku. j...s tu drzavu i taj fudbal. baka je uzimo po 5000 eura od igraca ,da bi igrali za reprezentaciju. ma uzas
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#49

Post by IlijaLadin »

Vjerovatno će ga naši zvati, i trebaju, ali nešto drugo je uočljivo i na primjeru ove teme. Sve je veći razdor ljudi koji ovdje žive i dijaspore!

Izuzetno štetno po BiH.

Recimo, slažem se sa tvrdnjom kako Metz ne bi bezveze kupovao Pjanića da ovaj nije bolji od igrača koje Metz trenutno ima. Slažem se i sa tvrdnjom da bi ga trebalo isprobati. No, ne mogu se nikako pomiriti sa nerezonskim, ultimativnim zahtjevima da će neko ako ga naši ne zovu igrati za druge. E, to ne mogu shvatiti.

Ako neko voli svoju zemlju onda nikad neće prihvatiti ponudu druge zemlje, koliko god mu to pomoglo u karijeri. Onaj ko je istinski patriota istrajat će i igrama se dokazati i natjerati odgovorne da ga pozovu. Da je Ibrahimović istrajao u 'svom patriotizmu' sigurno bi već u aprilu, 4 mjeseca nakon što je izabrao Švedsku, igrao za BiH.

Isto je i sa ovim malim. Ode u Metz i on bi odmah nekome da postavlja uvjete, ili me zovite ili vi biti krivi. Je li to patriotizam?

Anel Džaka, zaista sličan primjer. Mlad momak, zaigra rano u Bayeru, naši ga zvaše, on hoće da igra za Nijemce. Nažalost, kažem nažalost jer bez obzira za koga da igra on je moj Bosanac, sad igra u nekim nižerazrednim klubovima. Ne radi se o njegovom kvalitetu, o kvalitetu lige u kojoj nastupa, nego o nečemu što udari u glavu ljude kada osjete uspjeh.

Ja bih volio kada bi naš Savez napravio neke kampove za provjeru igrača, kada bi mogao organizirati utakmice samo za njih. I kad bi se to desilo, naši igrači vani bi to smatrali ponižavajućim, kao što je Ibrahimović turnir u Indiji smatrao ponižavajućim pa odbio da ide.

Da zaključim. Ako je Pjanić istinski patriota čekat će poziv 5 godina, i kad bude imao 22 godine, ako bude zaista igrač sigurno će biti pozvan. Druga, potpuno druga stvar su nelogični pozivi koje naši selektori upućivaše prethodnih godina, pa i dan danas.
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#50

Post by IlijaLadin »

Ma, sve ti je kod nas komplicirano.

Nadam se da će mali nastaviti raditi i unapređivati svoju igru. Da će se zbilja za njega otimati svi i da će zaigrati za bh.reprezentaciju. I, ne treba dopuštati da se njime manipuliše. Radom se postiže uspjeh koji se cijeni (barbarez, salihamidžić, konjić, hibić, bolić, nekada mujčin, halilović...).
Post Reply