Miralem Pjanić

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#1 Miralem Pjanić

Post by helo »

Fahrudin i Miralem Pjanić, otac i sin u Luksemburgu su pod strašnim pritiskom domaće sportske javnosti. Zato što super talentirani nogometaš francuskog Metza ne želi igrati za A reprezentaciju Luksemburga - piše danas SAN.




Prolaze isti scenarij kojim se švicarska javnost obrušila na Ivana Rakitića i njegovu obitelj, nakon što je dobio igrati za Švicarce, a prihvatio poziv iz HNS -a. Jedina je razlika u ova dva slučaja, što Pjanića niko iz NSBiH nije pozvao.

Fahrudin Pjanić je za "San" iznio nove detalje oko njegovog sina.

Pojedini mediji vrlo nekorektno pišu o meni i mom sinu. Do jučer su ga slavili, tretirali ga kao istinsku zvijezdu, a sada koriste sva sredstva da natjeraju moje dijete da igra za Luksemburg. On je, istina prošao sve selekcije, ovdje se dokazao, ali moj sin ne želi igrati za reprezentaciju Luksemburga, - kaže otac bh. nogometaša.

Dotakao se nekih nekorektnih natpisa…

U luksemburškim medijima piše kako smo im sada okrenuli leđa, kao oni su nam sve dali. Ništa oni nisu dali meni ni mom sinu. Miralem je igrao za selekcije zato što je talenat, kao takav je otišao u Metz. Ja sam petnaest godina radio teške fizički poslove u Luksemburgu. Da sam imao privilegije, imao bih bolje zaposlenje, iako imam kvalifikacije, a igrao sam ovdje uspješno fudbal. Njih ne zanima ni moj sin, ni moja budućnost, već samo da on igra za reprezentaciju.

Jeste li imali kakvih prijetnji, u smisli da će se žaliti UEFA -i?

Nažalost, oni ne prezaju ni od čega. Upozorili su nas, a i Metz da će tražiti kaznu za mog sina, ako bude odbio igrati za Luksemburg. Evo, dobio je poziv da u subotu igra protiv Slovenije za A reprezentaciju. Ako bi zaigrao, on nikad više ne bi mogao igrati za BiH. Mene ne zanima reprezentacija Luksemburga, već samo BiH. Metz je izuzetno korektan prema meni i sinu. Nama je prepustio da odlučimo za koju će reprezentaciju igrati Miralem.

Šta sada, kako izbjeći suspenziju?

Nisam ekspert za pravne propise u nogometu. Razmišljam da napustim Luksemburg. Sin je dobio pasoš zato što petnaest godina živi ovdje, kao što su ga dobili mnogi drugi. I što im je trebao za reprezentaciju. Ne želim da nas neko zato ucjenjuje. Najozbiljnije razmišljam da sa porodicom napustim zemlju. Ako je to cijena, da moje dijete igra samo za BiH, ja sam je spreman platiti. Iselit ću iz Luksemburga.

Da li je bilo neke pomoći, u smislu nogometnih prava, iz NSBiH?

Ja nisam od roditelja koji će moliti za poziv. Nikad nisam nazvao nikog iz NSBiH, niti nekog selektora. Nažalost, niko od selektora nije se raspitivao za mog sina. Što je još gore, neki su pokušali omalovažiti Miralemov talenat. Jedini odgovor svim zlobnicima je da Miralem Pjanić igra u francuskoj ligi, u Metzu, koji ima jednu od najboljih omladinskih škola. Da ga traže mnogi klubovi. Meni ne treba nikakav marketing ni reklama. Želim što više zaštiti dijete, jer on ide u školu, živi u internatu Metza, a igra u elitnoj ligi, protiv pravih zvijezda. Moja i njegova želja je da igra samo za reprezentaciju BiH. Ako to neko iz NSBiH ne želi, onda nam to mora reći, kako sutra ne bi krivicu prebacivali na nas, izjavio je Fahrudin Pjanić.

Miralem: Samo Bosna

U cijeloj ovoj priči najteže je nadarenom mladiću, koji je nesvakidašnjim talentom, na svoja leđa natovario veliki teret.

Mene zanima samo bh. reprezentacija. Igrao sam za Luksemburg za mlađe selekcije. Zahvalan sam svim ljudima koji su mi pomogli, ali nije fer da mi uskraćuju da igram za svoju zemlju. Ja sam plakao od sreće kada je bh. reprezentacija pobijedila Lusemburg, ali i tugovao nakon remija sa Dancima na Koševu, te nakon Marakane. Divio sam se Barbarezu, Misimoviću, Hasagiću, Spahiću, Bajramoviću, Salihamidžiću, Boliću, Berberoviću... Drago mi je zbog pobjeda naše reprezentacije i što reprezentacija ima novu zvijezdu u Muslimoviću. - rekao nam je Miralem Pjanić.


Image
JEDRILICA
Posts: 401
Joined: 07/06/2007 00:39

#2

Post by JEDRILICA »

Aferim!!
Ponosan sam da ima jos ovakvih ljudi!
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#3

Post by zemo_online »

pravi patriota.
bibiman
Posts: 29
Joined: 29/08/2007 23:39

#4

Post by bibiman »

respect za pjanica!

///ali moramo uzeti u obzir da je ovo ipak informacija iz san-a///

decko je pravo dobar,ustvari prejak je!ko god nevjeruje moze se uvjeriti na metz-ovoj stranici,a i pregledati kako je recimo igrao protiv bordoa!

PJANIC IN THE REPKA!
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#5

Post by helo »

Da a naš savez šta uradi...? Ništa... ni na probu da ga pozovu, a kako li da se okuša sa mladom reprezentacijom... Tužno je ovo, da jedan talenat za kojeg se pola evope otima da igra za zemlju kojoj ne pripada, a taj igrac, ijako je daleko od svoje zemlje, umire i živi za taj dan da zaigra za svoju zemlju... koliko je još ovakvi slucajeva sa našim talentima širom svjeta ...
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#6

Post by klixober »

helo wrote:Da a naš savez šta uradi...? Ništa... ni na probu da ga pozovu, a kako li da se okuša sa mladom reprezentacijom... Tužno je ovo, da jedan talenat za kojeg se pola evope otima da igra za zemlju kojoj ne pripada, a taj igrac, ijako je daleko od svoje zemlje, umire i živi za taj dan da zaigra za svoju zemlju... koliko je još ovakvi slucajeva sa našim talentima širom svjeta ...
Amar Muharemovic ,Deni Avdic i Emra Tahirovic igraju u Svedskoj u-21 reprezentaciji.Damir Coric igra za u-17 Njemacku.Njih niko ne zove ni u nase mlade reprezentacije,ali nam zato igra sin predsjednika saveza Jelic koji je prosle godine rekao da je pogrijesio sto se odlucio da igra za BiH i da bi volio igrati za Srbiju.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#7

Post by Dado dijasporitus »

Ja stvarno ne vidim sta Muzurovic ima izgubiti da pozove ovog momka. Neka barem sjedi na klupi jednu tekmu ili ga ubaci u 91 minutu I to je to. Kasnije nece udarati glavom u zid ako ga izgube cak I ako momak ne postane velikan kako mnogi ocekivaju. I da… kako to da jedan pacer Zeba moze u prvi tim a ovog momka nema ni zglave. Ako nema drugog objasnjenja onda je u igri lova I mito.
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#8

Post by Sir Charles »

U A selekciju ga ne treba zvati, ali svakako u juniorsku ili U21, pa polako s vremenom i u A
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#9

Post by IlijaLadin »

.
Last edited by IlijaLadin on 18/03/2013 20:15, edited 3 times in total.
Edoxxx
Posts: 289
Joined: 25/06/2007 22:25

#10

Post by Edoxxx »

Pjanic ce vjerovatno dobiti poziv francuske reprezentacije ako ga vec nije i dobio ... i najpametnije bi mu bilo da to prihvati ... nije lud da ima posla sa govnima iz FSBIH ...
bibiman
Posts: 29
Joined: 29/08/2007 23:39

#11

Post by bibiman »

Tuzno u citavoj ovoj prici je to sto smo izgubili neke igrace(ibrahimovic...),

tuznije od toga je sto gubimo i dalje igarce(salihamidzic,bajramovic,spahic,papac,hasagic...),

a najtuznije je sto u buducnosti cemo izgubiti jos vise igraca(kucukovic,pjanic,tahirovic...)!!!!!!!

:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#12

Post by klixober »

Sta je sa Harisom Medunjaninom? on je sa u-21 selekcijom Holandije postao evropski prvak,ali nije nastupao za A reprezentaciju Holandije.Koliko znam on ima pravo nastupa za BiH,ne znam zasto ga ne zovu.
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#13

Post by Area_51 »

Pjanicu svaka cast. Ovima drugima sto vode ovaj sport, ne znam sta bih rekao. Boze oprosti, valjda znaju sta rade.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#14

Post by cyprus »

Neće da igra za Luxemburg pa odma patriota. :lol: :lol: Da je kojim slučajem iz recimo Njemačke i da ga traže, vidjeli bi mi koliki je on patriota. :-)
bibiman
Posts: 29
Joined: 29/08/2007 23:39

#15

Post by bibiman »

//////////////////////////////////
Upisano: 06/09/2007 23:47
Neće da igra za Luxemburg pa odma patriota. Laughing Laughing Da je kojim slučajem iz Njemačke i da ga traže, vidjeli bi mi koliki je on patriota. Roll
//////////////////////////////////

koliko ja znam,i hasana salihamidzica su trazili da igra za njemacku,pa on nije htio.a vidi 10 godina kasnije svi ga pljuju,on nece da igra, on vako-on nako.
a mi zadugo necemo imati igraca kao sto je on!
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#16

Post by LSD »

A tako je to kada imamo ološ na svim pozicijama u NS.Gubicemo mi i dalje talentovane igrace zbog bande kojoj je samo para i moc u lobanji.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17

Post by cyprus »

Mah, meni je logičnije da dotični igra za Luksemburg (ali on to neće jer su slabi) , kao što mi je bilo logičnije da Rakitić igra za Švicarsku, ali eto. Ako zaigra za nas biću vrlo sretan, mada mi se nimalo ne sviđa način na koji fudbaleri širom svijeta izabiraju svoje reprezentacije.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#18

Post by basta sljezove boje »

Pjanicu, zahvali se lijepo i Luxemburgu i Metzu i dodji u Bayern München :)
Hakala
Posts: 239
Joined: 29/04/2007 14:00

#19

Post by Hakala »

boki071 wrote:Koliko pricate o tom Pjaniću, a nije ga niko od vas gledao sigurno kako igra. Pustite se šuplje i san-a koji ga stalno gura.

Ne kažem da mali nije dobar, ali koliko savez vodi glupu politiku toliko vode i ovi što guraju Pjanića..
a ti si onaj s V.I.P. propusnicom ,sto moze fotkati zatvorene treninge repke?

komentar,suvisan..pozdravi mi muniba

@ilija ladin

jarane,znas li mozda ko gura pjanica u metzu? ...sigurno sinan sinanovic haha..
Sir Charles Upisano: 06/09/2007 22:36
U A selekciju ga ne treba zvati, ali svakako u juniorsku ili U21, pa polako s vremenom i u A
e ovakve postove kad vidim dodje mi zlo :sad:

da zakljucimo,miralem pjanic nema potrebni kvalitet da bi usao u 91 minuti,odnosno nema taj kvalitet da odigra JEDNU minutu(da ne navodim sve idiote koji odigraju i po 90 min.)

neka ga vrate u mladu repku,nemam nista protiv,ali moramo se osigurati da ne moze poslije mijenajti repku(eventualni poziv francuza)

vlatko markovic je izvrsio blowjob nad danielom bilosem,nosio mu na ruke dres,garantovao mjesto u prvih 11(ovaj ga skino s kurca,uprkos svemu)isti slucaj je bio i sa rakiticem,i x slucajeva.progutao je ponos i ucinio ono sto je najbolje za nacionalnu selekciju.mislite da mu neko zamjera u hrvatskoj na takvom ponasanju?!

samo se u nas se nadju filozofi koji kazu*ko ga jebe,necemo ga molit*..a onda placu za ibrahimovicem,kojeg su pozivali u A2
repku sa amirom,japaurom,begicem,cemalovicem .isti je to mentalni sklop,ovi danas sto pljuju po pjanicu, isto bi se postavili i prema ibrahimovicu.

dok je takvih kratkovidnih osoba bice uvijek i ona *glupi bosanac*

tuuuuga
kurbeg
Posts: 12
Joined: 30/07/2006 19:48

#20

Post by kurbeg »

zasto bi zvalo se nekoga kome bayern nudi sve zivo samo da potpise.kad imamo igrace iz svjetskih klubova poput Slaven belupo i onih ruskih ,ceskih ni imena im neznam izgovorit.. pa jos akd mi strucnjaci ovdje dodju sa idejom 'mali nije za A selekcije al za mladu jeste"..fakat niste normalni pa on sa 17 igra u 1.francuskoj ligi???????
znas nas jebo nas :(
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#21

Post by basta sljezove boje »

gledamo na netu utakmice U-17 (Njemacka nazalost ispala u polufinalu). U finalu igra Spanija, koja i nije neki kvalitet, ali ima odlicnog napadaca Bojana. Bojan je naravno Bojan Krkic Perez kojem fudbalski savez Srbije salje kasete Zikine dinastije da ga pridobije, ali ne vjerujem da ce uspjeti. Valjda je odlucio da raskrsti sa Balkanom, pa mu na dresu pise samo Bojan
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#22

Post by DobroJutroKolumbo »

Sve je ovo suplja , ovo se pritisce savez preko novina , da bi sto prije poslali poziv tom momku...Imamo mi "Pjanica" u BiH koliko ti Bog hoce samo nema ko da ih gura...A sto nece da igra za Luksemburg , zato sto je Luksemburg kurac od ekipe , a da je Svedska u pitanju kao sa Zlatanom I. vec bi on davno potpisao za njih!
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#23

Post by Sir Charles »

Hakala wrote:
boki071 wrote:Koliko pricate o tom Pjaniću, a nije ga niko od vas gledao sigurno kako igra. Pustite se šuplje i san-a koji ga stalno gura.

Ne kažem da mali nije dobar, ali koliko savez vodi glupu politiku toliko vode i ovi što guraju Pjanića..
a ti si onaj s V.I.P. propusnicom ,sto moze fotkati zatvorene treninge repke?

komentar,suvisan..pozdravi mi muniba

@ilija ladin

jarane,znas li mozda ko gura pjanica u metzu? ...sigurno sinan sinanovic haha..
Sir Charles Upisano: 06/09/2007 22:36
U A selekciju ga ne treba zvati, ali svakako u juniorsku ili U21, pa polako s vremenom i u A
e ovakve postove kad vidim dodje mi zlo :sad:

da zakljucimo,miralem pjanic nema potrebni kvalitet da bi usao u 91 minuti,odnosno nema taj kvalitet da odigra JEDNU minutu(da ne navodim sve idiote koji odigraju i po 90 min.)

neka ga vrate u mladu repku,nemam nista protiv,ali moramo se osigurati da ne moze poslije mijenajti repku(eventualni poziv francuza)

vlatko markovic je izvrsio blowjob nad danielom bilosem,nosio mu na ruke dres,garantovao mjesto u prvih 11(ovaj ga skino s kurca,uprkos svemu)isti slucaj je bio i sa rakiticem,i x slucajeva.progutao je ponos i ucinio ono sto je najbolje za nacionalnu selekciju.mislite da mu neko zamjera u hrvatskoj na takvom ponasanju?!

samo se u nas se nadju filozofi koji kazu*ko ga jebe,necemo ga molit*..a onda placu za ibrahimovicem,kojeg su pozivali u A2
repku sa amirom,japaurom,begicem,cemalovicem .isti je to mentalni sklop,ovi danas sto pljuju po pjanicu, isto bi se postavili i prema ibrahimovicu.

dok je takvih kratkovidnih osoba bice uvijek i ona *glupi bosanac*

tuuuuga
Izvini dugovidni, nisam te prepoznao :P

Samo da rascistimo, savez mrzim iz dna duse, ali NE MOZE za A repku igrati kako ko kad hoce i kako se kojem novinaru natakari da ga progura pisuci kojekakve clanke. Zar je toliki problem zovnuti klinca da odigra 2-3 tekme za mladje selekcije? Zar samo zato sto igra u Metzu odmah treba u A? Ma daj molim te
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#24

Post by IlijaLadin »

mali hakala,
molim te pročitaj post pažljivo pa citiraj iz njega stavke. gdje sam ja rekao da pjanić nije dobar igrač? gdje sam to ja kazao da on neće biti igračina?

na primjerima inih drugih osrednjih igrača, i tekstova koje je sinanović pisao u sportu znam koliko je dotični, svojim pisanjem odmogao reprezentaciji, zna se ko je nabacivao veliki broj igrača na oči javnosti kako bi javnost vršila pritisak na savez i na selektore. to je, zbog sinanovića i sličnih, bilo uvijek kontraproduktivno. i, naravno, na kraju se iz revolta počela dizati hajka na savez, a hajka je krenula iz dijaspore. pobogu, trebamo sad svakog ko tamo ganja loptu zvat da igra za nas.

sinanović, koji je sa ovima iz saveza putovao na sva gostovanja, koji je s njima pio i jeo, nije našao za shodno da iz takve pozicije napiše tekst/ove o unutarnjim odnosima među 'glavešinama'. isti taj sinanović će napisati da si ti, koliko god da si smotan ili atleta, odličan igrač kojeg, saznaje se iz pouzdanih izvora, traže englezi za svoj nacionalni tim. i spreman je to pisati 20 puta ako 'treba'.

nije džaba miralem u metzu, tako mlad, i trebaju ga zvati u mladu reprezentaciju, ali konstantno nabacivanje preko novina da zaigra za A tim je mizerno i ucjenjujuće. taman da zaigra za nekoga jer ga nisu zvali u naš A tim, ja ga ne bih zvao. upravo o tome fahrudin, njegov babo reče.

molim te, hakala, pročitaj post kako treba i ne izvlači sentence iz konteksta. tako svaka diskusija na ovom forumu pada u vodu ili završava svađom.
User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#25

Post by KotromanichII »

Post Reply