minusi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#351 Re: minusi

Post by sumirprimus »



aj ba ne kukajte gleaj baja :lol: :thumbup:

odradise budalasi stafetu :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#352 Re: minusi

Post by _BataZiv_0809 »

Nazovite me ludim, ali meni ovo pravo godi. Nekako se bolje osjecam.

Imam osjecaj da bih mogao zivjeti u tim predjelima a la Aljaska. Valjda sam previse gledao "Norhen Exposure" :lol:

Ali imam i sklonost ka filmovima gdje se radnja odvija u tim krajevima, kao onaj Insomnia sa Al Pacinom i Robinom Viliamsom, Fargo itd.. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#353 Re: minusi

Post by Chmoljo »

_BataZiv_0809 wrote:Nazovite me ludim, ali meni ovo pravo godi. Nekako se bolje osjecam.

Imam osjecaj da bih mogao zivjeti u tim predjelima a la Aljaska. Valjda sam previse gledao "Norhen Exposure" :lol: :razz:
to onaj doktor Židov u Aljaskoj zabiti? :D ekstra serija :D

inače, neka je i -50 samo da nema one prljavštine. ovo ćemo preživjeti. ono nam je već proreklo kancer.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#354 Re: minusi

Post by _BataZiv_0809 »

Chmoljo wrote: to onaj doktor Židov u Aljaskoj zabiti? :D ekstra serija :D

inače, neka je i -50 samo da nema one prljavštine. ovo ćemo preživjeti. ono nam je već proreklo kancer.
Jest to je ta :thumbup:

Kad malo bolje skontam mogla bi se opet gledat u ovim hladim nocima :P

Doduse jest malo filmski klisej postala ta prica kad nekog po kazni posalju u vukojebinu, a on je na kraju zavoli. Ali dobro :)
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#355 Re: minusi

Post by sumirprimus »

ni bakterije je ne vole tolko zima valja.
nista pod ledom i snjegom ne prosperira.

ko je voli u kuci mu bila! :shock: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#356 Re: minusi

Post by Chmoljo »

nisam je nikada do kraja odgled'o, ali se sjećam onog malca režisera što dobar sa Kopolom i Vudi Alenom i bivšeg astronauta, a budućeg Trampovog glasača :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#357 Re: minusi

Post by Chmoljo »

sumirprimus wrote:ni bakterije je ne vole tolko zima valja.
nista pod ledom i snjegom ne prosperira.

ko je voli u kuci mu bila! :shock: :lol: :lol: :lol:
e prosperirali ti na krajnicima... :D
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#358 Re: minusi

Post by Nepass »

Black swan wrote:
Nepass wrote: Ne kontam ovu raju sto prica ne moze se na plin grijati tj ugrijati.
Kod mene isto 22 stepena, pali se na 21 grije do 23. Ujutro se u 6h pali da ugrije prije posla. Onda je iskljuceno do 16h. Brzo se ugrije u 00h se gasi. Jucer isto kratki rukavi cjeli dan.
jesu ti razvedeni radijatori po kući

kod nas jedna fasadna mislim 1.8 kilovat ili 2.2
a druga sa solunarom 5.5 na dimnjak

rezultat je da je nedovoljno jer niko okolo niti grije niti živi
a ispod magacin... ne zagrijava se

može se ugrijati da dođe 500 plina
Plinski bojler i radijatori provedeni. Stan je kod mene. Novembar racun 20KM. Decembar ocekujem 80KM.
Ususkano, stara gradnja, nova stolarija, mal stan pa ne treba ni stediti na plinu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#359 Re: minusi

Post by Tomahawk11 »

https://www.klix.ba/magazin/film-tv/zen ... /170109019

:-) :-)
Mislim, pohvalno za gestu, ali opet, toliko jadno....nece ljudi djecu nositi u kino da se ugriju :twisted:
A i sta poslije projekcije filma, valja opet u zimaru :roll:
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#360 Re: minusi

Post by sumirprimus »

Chmoljo wrote:
sumirprimus wrote:ni bakterije je ne vole tolko zima valja.
nista pod ledom i snjegom ne prosperira.

ko je voli u kuci mu bila! :shock: :lol: :lol: :lol:
e prosperirali ti na krajnicima... :D
ubijem ja njih rakijom bijelim lukom i suhovinom :D
i opet toplo lijepo milina bozja :D
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#361 Re: minusi

Post by Keiko »

shalla wrote:
Black swan wrote:kako se grijete na plin?
jesu li provedeni radijatori pa imate bojler
je li plinska fasadna peć?
je li plinska peć na dimnjak sa solunarom?
morate dati specifikacije

možemo se i mi ugrijati da dođe račun kao komšijama 620 maraka za 67 kvadrata jedan mjesec

to nije ekonomski isplativo niti je normalno
Da, ukupno 60 rebara radijatora raspoređenih po sobama i u wc-u, plinski Vaillant fasadni bojler. Zadnji račun (Novembar) iznosio 112 KM. Inače, dohakao sam velikim računima za plin na način da tokom cijele godine uplaćujem 50-60 KM (ljeti mi dođe 15-20 KM račun, topla voda) i onda pred zimu napravim pretplatu pa onda samo nastavim plaćati istih tih 50-60 KM i tokom zimskih mjeseci... Ko god mi ne vjeruje evo otvoreno ga pozivam da dođe na kafu, nek pogleda termostat i nek vidi u čemu sjedimo u kući...
Dobra izolacija i bojler na 'normalnim' postavkama. 20C je idealna temperatura za zivotni prostor, malo hladnije nocu. Iako kod mene nije zima kao u BiH, bojler je uvijek upaljen i samo odrzava temperaturu sto je i najekonomicnije rjesenje. Kad malo vise zahladni, bojler trosi vise plina, kad je toplije, manje trosi. Cista logika.

Izgleda da se poprilican broj forumasa treba dogovorit' sa samim sobom sta bi - na jednoj diskusiji kukaju na smog i smrad a na drugoj kako samo treba gurat' u pec sta god stigne. Hladno za izac' bacit' smece u kontejner ba naguraj i to u pec a onda smog kmeee, smrad kmeee, smrdi kmeee. :roll:
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#362 Re: minusi

Post by sumirprimus »

20° u stanu je idealno samo ako je nuzda. i to ne dugotrajna :skoljka: :run:
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#363 Re: minusi

Post by shalla »

Keiko wrote:
shalla wrote:
Black swan wrote:kako se grijete na plin?
jesu li provedeni radijatori pa imate bojler
je li plinska fasadna peć?
je li plinska peć na dimnjak sa solunarom?
morate dati specifikacije

možemo se i mi ugrijati da dođe račun kao komšijama 620 maraka za 67 kvadrata jedan mjesec

to nije ekonomski isplativo niti je normalno
Da, ukupno 60 rebara radijatora raspoređenih po sobama i u wc-u, plinski Vaillant fasadni bojler. Zadnji račun (Novembar) iznosio 112 KM. Inače, dohakao sam velikim računima za plin na način da tokom cijele godine uplaćujem 50-60 KM (ljeti mi dođe 15-20 KM račun, topla voda) i onda pred zimu napravim pretplatu pa onda samo nastavim plaćati istih tih 50-60 KM i tokom zimskih mjeseci... Ko god mi ne vjeruje evo otvoreno ga pozivam da dođe na kafu, nek pogleda termostat i nek vidi u čemu sjedimo u kući...
Dobra izolacija i bojler na 'normalnim' postavkama. 20C je idealna temperatura za zivotni prostor, malo hladnije nocu. Iako kod mene nije zima kao u BiH, bojler je uvijek upaljen i samo odrzava temperaturu sto je i najekonomicnije rjesenje. Kad malo vise zahladni, bojler trosi vise plina, kad je toplije, manje trosi. Cista logika.
:thumbup:
O tome i ja pričam...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#364 Re: minusi

Post by _BataZiv_0809 »

Chmoljo wrote:nisam je nikada do kraja odgled'o, ali se sjećam onog malca režisera što dobar sa Kopolom i Vudi Alenom i bivšeg astronauta, a budućeg Trampovog glasača :lol:
Maurice (Mo-Riis)- arhitepski Trumpov glasac, dobro si :lol:

P.S. Nema je na ovim stranicama sa serijama, kad dodjem kuci, torrent ce da radi :per:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#365 Re: minusi

Post by _BataZiv_0809 »

Nego de me malo uputite kakva je razlika izmedju fasadne i obicne peci/bojlera :-?

Ta fasadna uzima zrak izvana? :?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#366 Re: minusi

Post by madner »

Meni je 20 postavka kada ne radi da odrzava, da pingvini ne kucaju na vrata. :D
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#367 Re: minusi

Post by sumirprimus »

madner wrote:Meni je 20 postavka kada ne radi da odrzava, da pingvini ne kucaju na vrata. :D
ti ko da si iz tuzle
volis toplo i slano :lol: :lol:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#368 Re: minusi

Post by Nepass »

_BataZiv_0809 wrote:Nazovite me ludim, ali meni ovo pravo godi. Nekako se bolje osjecam.

Imam osjecaj da bih mogao zivjeti u tim predjelima a la Aljaska. Valjda sam previse gledao "Norhen Exposure" :lol:

Ali imam i sklonost ka filmovima gdje se radnja odvija u tim krajevima, kao onaj Insomnia sa Al Pacinom i Robinom Viliamsom, Fargo itd.. :D
I meni godi. Osjecam se budnijim, cula bolje rade. Jucer i u sub sam po dva sata hodao po polju.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#369 Re: minusi

Post by shalla »

_BataZiv_0809 wrote:Nego de me malo uputite kakva je razlika izmedju fasadne i obicne peci/bojlera :-?

Ta fasadna uzima zrak izvana? :?
Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#370 Re: minusi

Post by Tomahawk11 »

FIno je, nema sta, ali isto ko kad raja ide vikendom na selo i govori....jes vam finoooo :mrgreen:
Daj ba, fino je neko vrijeme, realno, puno bolje je suncati se na nekoj plazi 8-)
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#371 Re: minusi

Post by drndalo »

Keiko wrote:
Dobra izolacija i bojler na 'normalnim' postavkama. 20C je idealna temperatura za zivotni prostor, malo hladnije nocu. Iako kod mene nije zima kao u BiH, bojler je uvijek upaljen i samo odrzava temperaturu sto je i najekonomicnije rjesenje. Kad malo vise zahladni, bojler trosi vise plina, kad je toplije, manje trosi. Cista logika.

Izgleda da se poprilican broj forumasa treba dogovorit' sa samim sobom sta bi - na jednoj diskusiji kukaju na smog i smrad a na drugoj kako samo treba gurat' u pec sta god stigne. Hladno za izac' bacit' smece u kontejner ba naguraj i to u pec a onda smog kmeee, smrad kmeee, smrdi kmeee. :roll:
Jasta je... :skoljka:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#372 Re: minusi

Post by _BataZiv_0809 »

shalla wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Nego de me malo uputite kakva je razlika izmedju fasadne i obicne peci/bojlera :-?

Ta fasadna uzima zrak izvana? :?
Image
E zestoko objasnjenje :thumbup:

A kombinovani bi onda bio kombinacija oba sistema?
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#373 Re: minusi

Post by sumirprimus »

Tomahawk11 wrote:FIno je, nema sta, ali isto ko kad raja ide vikendom na selo i govori....jes vam finoooo :mrgreen:
Daj ba, fino je neko vrijeme, realno, puno bolje je suncati se na nekoj plazi 8-)
vjerovatno kad si sam uzivas.u carima zime,smucanju,pogledu,cistom zraku,setnji :D

ko ce slusat tudjue smrcanje,ciscenje slina s ramena,kreveta,povracanja,paracetamole,cajeve,kucne zatvore,pizde materine.
zimo mi te volimo mi te volimo
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#374 Re: minusi

Post by Truba »

_BataZiv_0809 wrote:Nego de me malo uputite kakva je razlika izmedju fasadne i obicne peci/bojlera :-?

Ta fasadna uzima zrak izvana? :?
fasadna samo ti ime govori nakačena je na vanjski zid i sagorijevanje ide izravno vani :D

obična valjda ide kroz dimnjak i ima solunar :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#375 Re: minusi

Post by Tomahawk11 »

sumirprimus wrote:
Tomahawk11 wrote:FIno je, nema sta, ali isto ko kad raja ide vikendom na selo i govori....jes vam finoooo :mrgreen:
Daj ba, fino je neko vrijeme, realno, puno bolje je suncati se na nekoj plazi 8-)
vjerovatno kad si sam uzivas.u carima zime,smucanju,pogledu,cistom zraku,setnji :D

ko ce slusat tudjue smrcanje,ciscenje slina s ramena,kreveta,povracanja,paracetamole,cajeve,kucne zatvore,pizde materine.
zimo mi te volimo mi te volimo
Sve super.
Ja razumijem da ima ljudi koji takodje ljeti imaju problema sa zdravljem, pa im odgovara zima.
Eh, a to sto ti nabrajas su porodicne cari :mrgreen:
Post Reply